Sija | # | Nimi | Joukkue | Aika | min/km | Sarja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 24 | Jukka Rahkonen | Team Seven | 17.55 | 3.15 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
2 | 2 | Joonatan Oporta | Turun Urheiluliitto | 18.09 | 3.18 | Miehet, yleisurheiluseurat |
3 | 28 | Arto Ylä-Kotola | Etelä-Kymenlaakson kestävyysjuoksijat | 18.28 | 3.21 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
4 | 63 | Jouni Isola | Kadonneet Kulkurit | 18.32 | 3.22 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
5 | 9 | Antti Toivanen | Finnish Marathon Runners | 18.34 | 3.23 | Miehet, yleisurheiluseurat |
6 | 1 | Vesa-Matti Seppälä | Turun Weikot Yleisurheilu | 18.39 | 3.23 | Miehet, yleisurheiluseurat |
7 | 55 | Joel Jokela | KeKe Running Team | 18.50 | 3.25 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
8 | 47 | Jari Hamari | Porin Kuntoilijat | 19.04 | 3.28 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
9 | 3 | Dennis Rehnström | Sjundeå IF | 19.07 | 3.29 | Miehet, yleisurheiluseurat |
10 | 31 | Markku Huostila | Lammin Säkiän johtokunta | 19.20 | 3.31 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
11 | 18 | Riku-Pekka Piippo | Vammalan Kuntourheilijat ry | 19.22 | 3.31 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
12 | 13 | Jaakko Leppänen | Saucony Top Team | 19.28 | 3.32 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
13 | 4 | Tommi Keikko | Teivo Stayers | 19.48 | 3.36 | Miehet, yleisurheiluseurat |
14 | 5 | Jukka-Pekka Seppänen | Porin Yleisurheilu | 19.53 | 3.37 | Miehet, yleisurheiluseurat |
15 | 132 | Christian Grannas | Wärtsilä | 19.54 | 3.37 | Työpaikkajoukkueet (A) |
16 | 6 | Petri Lietzen | Endurance Ultrarunning Team Finland | 19.58 | 3.38 | Miehet, yleisurheiluseurat |
17 | 16 | Jarmo Kopra | Joken Talli veteraanit | 20.41 | 3.46 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
18 | 8 | Topi-Tapio Salminen | Kylmäkosken Veikot | 20.57 | 3.49 | Miehet, yleisurheiluseurat |
19 | 101 | Antti Nygård | K-SR/Imatran rt-asema | 21.01 | 3.49 | Työpaikkajoukkueet (A) |
20 | 11 | Jyrki Hautamäki | Honkajoen Seudun Urheilijat | 21.07 | 3.50 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
21 | 112 | Joakim Lindvall | Schaumans Idrottsmän | 21.10 | 3.51 | Työpaikkajoukkueet (A) |
22 | 229 | Mona Jäppinen | Porvoon Urheilijat / Uusimaa juoksee | 21.17 | 3.52 | Naiset, yleisurheiluseurat |
23 | 54 | Vuorela Markus | Kesport Jämi -hiihdon ystävät | 21.23 | 3.53 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
24 | 200 | Vilma Laitinen | Turun Urheiluliitto | 21.28 | 3.54 | Naiset, yleisurheiluseurat |
25 | 64 | Pasi Suvisola | Hämeenlinnan Tarmo maratonkoulu | 21.41 | 3.57 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
26 | 97 | Jukka Kallio | Sammon lukio | 21.44 | 3.57 | Työpaikkajoukkueet (A) |
27 | 14 | Antti Loikkanen | Pakilan Visan Veteraanit | 22.02 | 4.00 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
28 | 127 | Timo Europaeus | Lähi-juoksijat | 22.03 | 4.01 | Työpaikkajoukkueet (A) |
29 | 202 | Mikaela Söderström | Porvoon Urheilijat / Uusimaa juoksee | 22.04 | 4.01 | Naiset, yleisurheiluseurat |
30 | 35 | Ville Nissinen | Ulvilan Ura | 22.20 | 4.04 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
31 | 37 | Antti Hongisto | Punkalaitumen Kunto | 22.31 | 4.06 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
31 | 75 | Markku Tuominen | APK-maratoonarit | 22.31 | 4.06 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
33 | 30 | Artturi Niittynen | Vauhtisammakko | 22.32 | 4.06 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
34 | 141 | Timo Laaksonen | Rauman kaupunki | 22.33 | 4.06 | Kunnat |
35 | 19 | Hannu Kaunisto | Vammalan Kuntourheilijat ry | 22.34 | 4.06 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
36 | 220 | Päivi Tryyki | Liikuttavat Sastamala | 22.37 | 4.07 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
37 | 15 | Jussi Kakkonen | Old Horse Master Team | 22.51 | 4.09 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
37 | 52 | Antti Mustonen | Vakka-Suomen Juoksutalli | 22.51 | 4.09 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
37 | 138 | Timo Sarin | Luvian kunta | 22.51 | 4.09 | Kunnat |
40 | 87 | Sebastien Rodrigues | AREVA NP SAS | 23.17 | 4.14 | Työpaikkajoukkueet (A) |
41 | 241 | Katri Lylynperä | Sammon lukio | 23.18 | 4.14 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
42 | 50 | Panu Turunen | Team Soma | 23.23 | 4.15 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
43 | 275 | Huugo Honkasalo | Team Honkasalo | 23.28 | 4.16 | Työpaikkajoukkueet (B) |
43 | 98 | Mihkel Kiviste | TTY Rakennustekniikka | 23.28 | 4.16 | Työpaikkajoukkueet (A) |
45 | 44 | Juhani Kortelahti | Liikuttavat Sastamala | 23.36 | 4.17 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
46 | 34 | Jaakko Lehtonen | Honkakosken Kiri | 23.39 | 4.18 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
47 | 68 | Jesse Kovanen | Nakkilan Vire kuntoilijat | 23.43 | 4.19 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
47 | 38 | Tuomas Keränen | Rauman SalBa C96 | 23.43 | 4.19 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
49 | 265 | Pasi Säpyskä | Patrian Nandit/Linnavuori | 23.48 | 4.20 | Työpaikkajoukkueet (B) |
50 | 118 | Roope Mäenpää | Porin Koulutusvirasto | 23.59 | 4.22 | Työpaikkajoukkueet (A) |
51 | 147 | Mika Aaltonen | Uusimaajuoksee | 24.02 | 4.22 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
52 | 146 | Hakola Arto | SAMK-TOLKKU-A | 24.03 | 4.22 | Työpaikkajoukkueet (A) |
53 | 26 | Ville Wiik | WiHan Kilometrit | 24.04 | 4.23 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
54 | 124 | Jaakko Haverinen | LuoVU | 24.11 | 4.24 | Työpaikkajoukkueet (A) |
55 | 40 | Mari Nieminen | Weber-Toikkonen | 24.18 | 4.25 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
56 | 117 | Juha Lehtinen | Satakunnan Pelastuslaitos Rauma | 24.21 | 4.26 | Työpaikkajoukkueet (A) |
56 | 74 | Ville Nurmio | Eurajoen Veikot /pesis | 24.21 | 4.26 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
56 | 139 | Tomi Mäentaus | Säkylän kunta | 24.21 | 4.26 | Kunnat |
56 | 33 | Mika Veteläsuo | EuVe kuntoilijat | 24.21 | 4.26 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
60 | 67 | Kasperi Jakonen | Paratiisin Pahat | 24.26 | 4.27 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
61 | 107 | Antti Pajala | Suomen Ilmailuopisto | 24.29 | 4.27 | Työpaikkajoukkueet (A) |
62 | 214 | Tiina Puronvarsi | Vaasan NaMit | 24.36 | 4.28 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
63 | 48 | Anu Marjaniemi | Pomarkun Ura | 24.37 | 4.29 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
64 | 257 | Riina Tainio | Euramet Oy | 24.39 | 4.29 | Työpaikkajoukkueet (B) |
64 | 210 | Kristiina Joensuu | Häjyt | 24.39 | 4.29 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
66 | 134 | Jukka Oksanen | Sachtleben Pigments Oy | 24.45 | 4.30 | Työpaikkajoukkueet (A) |
67 | 122 | Jonne Nahkuri | Rauman seudun poliisiurheilijat | 24.47 | 4.30 | Työpaikkajoukkueet (A) |
68 | 53 | Jussi Tiainen | SIO13 | 24.51 | 4.31 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
69 | 25 | Rami Viitasari | Marathonkoulupori | 24.54 | 4.32 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
70 | 267 | Maria Yli-Hallila | Seinäjoen keskussairaala | 24.57 | 4.32 | Työpaikkajoukkueet (B) |
71 | 209 | Heidi Mattila | Teini & kumppanit | 24.59 | 4.33 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
72 | 136 | Timo Tomula | Telko/ Aurubis | 25.02 | 4.33 | Työpaikkajoukkueet (A) |
73 | 263 | Jaana Pietilä | Keski-Suomen Sairaanhoitopiiri | 25.07 | 4.34 | Työpaikkajoukkueet (B) |
73 | 56 | Juhani Kytömäki | Vaasan NaMit | 25.07 | 4.34 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
73 | 102 | Reijo Sjöblom | TVO OL3-projekti | 25.07 | 4.34 | Työpaikkajoukkueet (A) |
73 | 89 | Olli-Pekka Kumpula | Maintpartner Oy | 25.07 | 4.34 | Työpaikkajoukkueet (A) |
77 | 77 | Ari-Pekka Tulonen | E Avenue, Ikaalinen | 25.09 | 4.34 | Työpaikkajoukkueet (A) |
78 | 22 | Eero Sampolahti | Satakarin juniorit | 25.11 | 4.35 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
79 | 145 | Markus Venesranta | Satakunnan pelastuslaitos Kankaanpää | 25.12 | 4.35 | Työpaikkajoukkueet (A) |
80 | 223 | Laura Ala-Aho | Porin Kuntoilijattaret | 25.14 | 4.35 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
81 | 12 | Petteri Talvitie | Aalto Runners | 25.20 | 4.36 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
82 | 268 | Liisi Hentonen | Länsi-Suomen Diakonialaitos | 25.23 | 4.37 | Työpaikkajoukkueet (B) |
83 | 116 | Santtu Taipale | Vapaa-aikavirasto | 25.26 | 4.37 | Työpaikkajoukkueet (A) |
84 | 280 | Pauli Kainiemi | Neste Oil Porvoo | 25.33 | 4.39 | Työpaikkajoukkueet (B) |
84 | 137 | Antti Boman | Porin Kaupunki | 25.33 | 4.39 | Kunnat |
86 | 27 | Lätti Petri | Kuntosumppu | 25.37 | 4.39 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
87 | 222 | Anni Laakso | Vauhtisammakko | 25.38 | 4.40 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
88 | 62 | Ari Lehti | Lähdepellon saunojat | 25.43 | 4.41 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
89 | 240 | Mira Kauppinen | Tampereen teknillinen yliopisto | 25.47 | 4.41 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
89 | 39 | Jari Hannula | Rauman SalBa C96 | 25.47 | 4.41 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
91 | 201 | Noora Nieminen | Porin Yleisurheilu | 25.51 | 4.42 | Naiset, yleisurheiluseurat |
92 | 49 | Teuvo Mettälä | Kartun Pirut | 25.52 | 4.42 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
93 | 254 | Petri Paajanen | Vatajankosken Sähkö | 25.56 | 4.43 | Työpaikkajoukkueet (B) |
94 | 69 | Jenni Sauramo | Team SairaanNopeet | 25.58 | 4.43 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
95 | 271 | Janne Nurmi | TVO / KA | 26.07 | 4.45 | Työpaikkajoukkueet (B) |
96 | 140 | Västi Kaisa | Ulvilan hikipinkojat | 26.08 | 4.45 | Kunnat |
97 | 10 | Simo Klasila | Finnish Marathon Runners | 26.10 | 4.45 | Miehet, yleisurheiluseurat |
98 | 235 | Damla Schakir | Uusimaajuoksee | 26.12 | 4.46 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
99 | 262 | Saari Maija | Satakunnan Ely-keskus | 26.25 | 4.48 | Työpaikkajoukkueet (B) |
100 | 247 | Mari Santala | Rauman kaupunki, Leikkurin tytöt | 26.26 | 4.48 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
101 | 215 | Ulrika Nieminen | Cross Fit Pori | 26.39 | 4.51 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
102 | 92 | Jim Hiltunen | Finnairin Vanhat kapteenit | 26.45 | 4.52 | Työpaikkajoukkueet (A) |
103 | 45 | Outi Ojala | Liikuttavat Sastamala | 26.46 | 4.52 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
104 | 66 | Juha Grönmark | Lampaluodon Ahdistus | 26.49 | 4.53 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
105 | 60 | Timo Riihiaho | Team Takakiri | 26.55 | 4.54 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
106 | 105 | Olli-Pekka Ojalainen | Sataedu Ulvila | 26.57 | 4.54 | Työpaikkajoukkueet (A) |
107 | 125 | Raimo Rotola-Pukkila | Metso Pori team | 27.00 | 4.55 | Työpaikkajoukkueet (A) |
108 | 43 | Kristian Saarela | Artelli Keittiöt Oy | 27.04 | 4.55 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
109 | 100 | Markus Ojanperä | Metso Paper Jyväskylä | 27.06 | 4.56 | Työpaikkajoukkueet (A) |
110 | 83 | Mika Karlsson | Metsä Fibre Rauma/Osasto 8 | 27.07 | 4.56 | Työpaikkajoukkueet (A) |
111 | 78 | Kari Ahonen | Suomen Urheiluliitto | 27.08 | 4.56 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
112 | 150 | Joakim Konsis | Rolls-Royce | 27.10 | 4.56 | Työpaikkajoukkueet (A) |
113 | 72 | Anna-Maria Lae | Häjyt Kyrönmaa | 27.14 | 4.57 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
114 | 213 | Mirva Asp | Mirva Asp | 27.15 | 4.57 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
115 | 207 | Merja Valtanen | Euran Superottelijat | 27.18 | 4.58 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
116 | 273 | Korhonen Kati | Amcor Flexibles Finland Oy | 27.19 | 4.58 | Työpaikkajoukkueet (B) |
117 | 65 | Timo Nissilä | Pub Keidas | 27.25 | 4.59 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
118 | 217 | Eeva Linnainmaa | Tyyli-Lyylit | 27.28 | 5.00 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
118 | 103 | Juha Yli-Pietilä | Veho Trucks Service Seinäjoki | 27.28 | 5.00 | Työpaikkajoukkueet (A) |
120 | 42 | Jenny Mannonen | Karhunkaatajat | 27.45 | 5.03 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
121 | 233 | Jenni Saarinen | Porin Koulutusvirasto | 27.47 | 5.03 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
122 | 208 | Riitta Korri | Hungry Birds | 27.48 | 5.03 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
123 | 61 | Jouko Alinen | Koukkupolvet | 27.51 | 5.04 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
124 | 135 | Antti Lehtonen | Pori Energia / Energiset | 27.52 | 5.04 | Työpaikkajoukkueet (A) |
125 | 205 | Sanna Boman | Liiku ilolla | 27.53 | 5.04 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
125 | 79 | Mika Lehto | NNH Nikkeliohjukset | 27.53 | 5.04 | Työpaikkajoukkueet (A) |
127 | 211 | Kaisa Heikkilä | RC PERÄSIN | 27.55 | 5.05 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
128 | 82 | Ulla Nissinen | Maanmittaajat | 27.57 | 5.05 | Työpaikkajoukkueet (A) |
129 | 225 | Tuulikki Marttila | Eurajoen Veikottaret | 27.58 | 5.05 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
130 | 142 | Annukka Anttila | Säkylän kunta / naiset | 28.02 | 5.06 | Kunnat |
131 | 123 | Lauri Koskela | Niinisalon varuskunnan urheilijat | 28.06 | 5.07 | Työpaikkajoukkueet (A) |
132 | 73 | Joni Huhdanmäki | Viasveden Kiinteistöyhdistys | 28.09 | 5.07 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
133 | 104 | Mika Loppi | Veho Trucks Service Seinäjoki | 28.15 | 5.08 | Työpaikkajoukkueet (A) |
133 | 57 | Siru Salonen | ESHT | 28.15 | 5.08 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
135 | 17 | Pentti Hämäläinen | Lapin Salama kuntoilijat | 28.16 | 5.08 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
135 | 20 | Jussi Nevala | Kauhajoen Maratoonarit | 28.16 | 5.08 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
137 | 216 | Tuija Latva | TP:n Enkelit Marathonkoulupori | 28.17 | 5.09 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
138 | 95 | Antti Koivisto | ELTU ry | 28.20 | 5.09 | Työpaikkajoukkueet (A) |
139 | 218 | Tiina Linnainmaa | Tyyli-Lyylit | 28.21 | 5.09 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
140 | 232 | Anneli Laaksonen | Ikteeriset | 28.22 | 5.09 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
141 | 131 | Mika Kleemola | Neorem Magnets Oy | 28.28 | 5.11 | Työpaikkajoukkueet (A) |
142 | 96 | Jere Keränen | Westpoint | 28.30 | 5.11 | Työpaikkajoukkueet (A) |
143 | 259 | Peltonen Sami | Sotka | 28.34 | 5.12 | Työpaikkajoukkueet (B) |
143 | 58 | Bjarne Wiitala | Vaasan NaMit | 28.34 | 5.12 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
145 | 36 | Ulla-Maija Salonen | Team Takapakki | 28.35 | 5.12 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
146 | 110 | Joni Ritala | Satakunnan poliisilaitos, Porin kenttäryhmä | 28.40 | 5.13 | Työpaikkajoukkueet (A) |
147 | 129 | Jaana Pelkonen | INSTA DREAM TEAM | 28.48 | 5.14 | Työpaikkajoukkueet (A) |
148 | 221 | Päivi Laakso | EuVe tytöt | 28.50 | 5.15 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
149 | 203 | Siw Hellsten | Satakunnan Keskussairaala | 28.52 | 5.15 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
150 | 106 | Satu Johansson | Teho Team | 28.53 | 5.15 | Työpaikkajoukkueet (A) |
150 | 113 | Timo Korpela | Outotec Harjavalta | 28.53 | 5.15 | Työpaikkajoukkueet (A) |
152 | 133 | Linda Kumpula | Kurasaappaat | 28.56 | 5.16 | Työpaikkajoukkueet (A) |
153 | 256 | Mika Malmi | Profit Software | 28.58 | 5.16 | Työpaikkajoukkueet (B) |
154 | 130 | Sami Paunikallio | BMH Technology Oy | 29.04 | 5.17 | Työpaikkajoukkueet (A) |
155 | 236 | Maarit Nieminen | Oras | 29.09 | 5.18 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
156 | 90 | Aatos Niskala | STX Rauma | 29.13 | 5.19 | Työpaikkajoukkueet (A) |
157 | 272 | Melanie Besnard | AREVA NP | 29.16 | 5.19 | Työpaikkajoukkueet (B) |
158 | 120 | Susanna Salo | Osuuskauppa Keula | 29.18 | 5.20 | Työpaikkajoukkueet (A) |
159 | 274 | Saikku Jouni | Fortum Meri-Porin voimalaitos | 29.19 | 5.20 | Työpaikkajoukkueet (B) |
160 | 21 | Marko Lehtisalo | Leineperin Pelimiehet | 29.20 | 5.20 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
161 | 227 | Eija Uusi-Esko | Luvian peruskoulu | 29.22 | 5.20 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
162 | 94 | Katri Kantola | Lehtosen heinäreeni | 29.25 | 5.21 | Työpaikkajoukkueet (A) |
163 | 59 | Kaunisto Martti | Varalan Marathonklubi | 29.27 | 5.21 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
164 | 46 | Mikko Kohtamäki | Pomarkun VPK | 29.29 | 5.22 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
165 | 261 | Niko Enqvist | Lsl Eemeli | 29.30 | 5.22 | Työpaikkajoukkueet (B) |
166 | 23 | Markus | KWEHH | 29.32 | 5.22 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
166 | 121 | Heli Tsharkov | Länsi-Kalkkuna | 29.32 | 5.22 | Työpaikkajoukkueet (A) |
168 | 70 | Kaisa-Maria Jussila | Maantiekiitäjät | 29.33 | 5.22 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
169 | 204 | Raine Ylikoski | Asianajotoimisto Viinikkala & Ylikoski | 29.34 | 5.23 | Työpaikkajoukkueet (B) |
170 | 279 | Mari Lindgren | ORC | 29.41 | 5.24 | Työpaikkajoukkueet (B) |
171 | 99 | Jouko Lepistö | Komas Oy | 29.44 | 5.24 | Työpaikkajoukkueet (A) |
172 | 41 | Aimo Peltomäki | Leväsjoen Eränkävijät ry | 29.45 | 5.25 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
173 | 242 | Merita Sillanpää | Vk Mäntylinnan Hunajakäpyset | 29.52 | 5.26 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
174 | 255 | Marja Lindstedt | Vatajankosken Sähkö | 29.55 | 5.26 | Työpaikkajoukkueet (B) |
174 | 115 | Irene Villanen | Rauman kulttuuri- ja vapaa-aikakeskus | 29.55 | 5.26 | Työpaikkajoukkueet (A) |
176 | 109 | Sami Heininen | Mediapellet | 29.56 | 5.27 | Työpaikkajoukkueet (A) |
177 | 270 | Kati Lindgren | Hätähousut | 29.57 | 5.27 | Työpaikkajoukkueet (B) |
178 | 249 | Sari Rosu | Hölkkäävät Humanistit | 30.00 | 5.27 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
179 | 277 | Heli Keskinen | Juniorit | 30.10 | 5.29 | Työpaikkajoukkueet (B) |
180 | 239 | Elina Suvilampi | Ikaalisten Kylpylä | 30.23 | 5.31 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
180 | 266 | Laura Myllys | AREVA NP | 30.23 | 5.31 | Työpaikkajoukkueet (B) |
182 | 258 | Jani Kiiskilä | White House Athletic Team Valkeakoski | 30.24 | 5.32 | Työpaikkajoukkueet (B) |
183 | 230 | Mira Andersén | Hallintokeskus Valkeakoski | 30.25 | 5.32 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
184 | 126 | Antti Härmälä | Kakkosvuoro Kauttua | 30.45 | 5.35 | Työpaikkajoukkueet (A) |
185 | 148 | Kirsi Särkilä | FMR Maratonkoulu | 30.46 | 5.36 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
186 | 143 | Veli-Matti Tapio | Sastamalan kaupunki | 30.47 | 5.36 | Kunnat |
187 | 76 | Rajakangas Johanna | Kuntosumppu | 30.50 | 5.36 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
188 | 144 | Petri Leiniäinen | Finnairin NykHkPer | 31.02 | 5.39 | Työpaikkajoukkueet (A) |
189 | 243 | Johanna Nurmi | OAJ / Eurajoki | 31.06 | 5.39 | Työpaikkajoukkueet (B) |
190 | 84 | Laura Noukka | TVO YG | 31.08 | 5.40 | Työpaikkajoukkueet (A) |
191 | 32 | Petri Oravamäki | Paperimassan Tuhoajat | 31.12 | 5.40 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
192 | 119 | Tomi Markki | LSOP Private | 31.21 | 5.42 | Työpaikkajoukkueet (A) |
193 | 238 | Ira Saarinen | Seniorit | 31.34 | 5.44 | Työpaikkajoukkueet (B) |
194 | 51 | Anssi Suominen | Porin VPK | 31.37 | 5.45 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
195 | 80 | Miina Iso-Ilomäki | NNH Kasellit | 31.40 | 5.45 | Työpaikkajoukkueet (A) |
196 | 224 | Birgitta Santanen | Road Runners | 31.42 | 5.46 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
197 | 88 | Thomas Kujawa | AREVA NP SAS | 31.45 | 5.46 | Työpaikkajoukkueet (A) |
198 | 231 | Rajamäki Liisa | Laitakaupungin Leidit | 31.49 | 5.47 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
199 | 234 | Annu Kerminen | Ulvilan koulutoimi, ladyt | 31.54 | 5.48 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
200 | 252 | Tapani Kangasniemi | KWH Pipe | 32.10 | 5.51 | Työpaikkajoukkueet (B) |
201 | 250 | Johanna Ollikkala | Dialyysin Freessit | 32.13 | 5.51 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
202 | 93 | Irmeli Mansikkamäki | Selim Sport | 32.24 | 5.53 | Työpaikkajoukkueet (A) |
203 | 264 | Susanne Laatikainen | Porin lastensuojelutoimisto | 32.44 | 5.57 | Työpaikkajoukkueet (B) |
204 | 114 | Riitta Ahonkivi | Fonecta | 32.45 | 5.57 | Työpaikkajoukkueet (A) |
205 | 81 | Mika Saarenpää | KONE HISSIT | 32.46 | 5.57 | Työpaikkajoukkueet (A) |
206 | 276 | Suominen Kai | RASsin nopsajalat | 33.02 | 6.00 | Työpaikkajoukkueet (B) |
207 | 85 | Erkki Jurva | Elinar | 33.10 | 6.02 | Työpaikkajoukkueet (A) |
208 | 128 | Heikki Pösö | Veho Trucks Service Pori | 33.42 | 6.08 | Työpaikkajoukkueet (A) |
209 | 253 | Hanna-Mari Laitinen | Schenker Cargo Oy | 33.49 | 6.09 | Työpaikkajoukkueet (B) |
209 | 29 | Mika Kleemola | SlowRunners | 33.49 | 6.09 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
211 | 212 | Taina Grönlund | Pohjanmaan Mirrit | 33.59 | 6.11 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
212 | 71 | Marjo Vettenranta | USR-runners | 34.06 | 6.12 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
213 | 278 | Jatta Lehtonen | SAMK Huittinen | 34.24 | 6.15 | Työpaikkajoukkueet (B) |
214 | 251 | Timo Lähdemäki | Team Lähdemäki | 34.38 | 6.18 | Työpaikkajoukkueet (B) |
215 | 260 | Pertti Mäkinen | Puumerkki Pori | 34.43 | 6.19 | Työpaikkajoukkueet (B) |
216 | 228 | Jaana Valtanen | Rauman kaupungin juoksukoulu | 34.49 | 6.20 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
217 | 246 | Mia Petterson | MISS MALMILOS | 35.02 | 6.22 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
218 | 244 | Lahdenperä Anu | O-tiimi | 35.30 | 6.27 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
219 | 219 | Susanna Suoramaa | Siskot radalla-38 | 35.33 | 6.28 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
220 | 149 | Jorma Laine | Sirkut | 35.50 | 6.31 | Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet |
221 | 111 | Aki Ruohomäki | 47deteam01 | 36.22 | 6.37 | Työpaikkajoukkueet (A) |
222 | 86 | Tanja Salmi | Häke runners | 37.38 | 6.51 | Työpaikkajoukkueet (A) |
223 | 245 | Katariina Kaisla | Team Reima | 38.43 | 7.02 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
224 | 248 | Mari Hakanpää | Sataedu Ulvila | 39.15 | 7.08 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
225 | 269 | Päivi Hepoviita | Länsi-Suomen Diakonialaitos | 39.23 | 7.10 | Työpaikkajoukkueet (B) |
226 | 206 | Satu Hanka | Maantiekiitäjät | 39.34 | 7.12 | Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet |
227 | 226 | Valo Aija | RauKa Sossu | 41.21 | 7.31 | Naiset, työpaikkajoukkueet |
Raumalta 5. osuus ja Eurajoelta 3. osuus, matka: 5.5km: 1) Jukka Rahkonen Team Seven 17.55, 2) Joonatan Oporta Turun Urheiluliitto 18.09, 3) Arto Ylä-Kotola Etelä-Kymenlaakson kestävyysjuoksijat 18.28, 4) Jouni Isola Kadonneet Kulkurit 18.32, 5) Antti Toivanen Finnish Marathon Runners 18.34, 6) Vesa-Matti Seppälä Turun Weikot Yleisurheilu 18.39, 7) Joel Jokela KeKe Running Team 18.50, 8) Jari Hamari Porin Kuntoilijat 19.04, 9) Dennis Rehnström Sjundeå IF 19.07, 10) Markku Huostila Lammin Säkiän johtokunta 19.20, 11) Riku-Pekka Piippo Vammalan Kuntourheilijat ry 19.22, 12) Jaakko Leppänen Saucony Top Team 19.28, 13) Tommi Keikko Teivo Stayers 19.48, 14) Jukka-Pekka Seppänen Porin Yleisurheilu 19.53, 15) Christian Grannas Wärtsilä 19.54, 16) Petri Lietzen Endurance Ultrarunning Team Finland 19.58, 17) Jarmo Kopra Joken Talli veteraanit 20.41, 18) Topi-Tapio Salminen Kylmäkosken Veikot 20.57, 19) Antti Nygård K-SR/Imatran rt-asema 21.01, 20) Jyrki Hautamäki Honkajoen Seudun Urheilijat 21.07, 21) Joakim Lindvall Schaumans Idrottsmän 21.10, 22) Mona Jäppinen Porvoon Urheilijat / Uusimaa juoksee 21.17, 23) Vuorela Markus Kesport Jämi -hiihdon ystävät 21.23, 24) Vilma Laitinen Turun Urheiluliitto 21.28, 25) Pasi Suvisola Hämeenlinnan Tarmo maratonkoulu 21.41, 26) Jukka Kallio Sammon lukio 21.44, 27) Antti Loikkanen Pakilan Visan Veteraanit 22.02, 28) Timo Europaeus Lähi-juoksijat 22.03, 29) Mikaela Söderström Porvoon Urheilijat / Uusimaa juoksee 22.04, 30) Ville Nissinen Ulvilan Ura 22.20, 31) Antti Hongisto Punkalaitumen Kunto 22.31, 31) Markku Tuominen APK-maratoonarit 22.31, 33) Artturi Niittynen Vauhtisammakko 22.32, 34) Timo Laaksonen Rauman kaupunki 22.33, 35) Hannu Kaunisto Vammalan Kuntourheilijat ry 22.34, 36) Päivi Tryyki Liikuttavat Sastamala 22.37, 37) Jussi Kakkonen Old Horse Master Team 22.51, 37) Antti Mustonen Vakka-Suomen Juoksutalli 22.51, 37) Timo Sarin Luvian kunta 22.51, 40) Sebastien Rodrigues AREVA NP SAS 23.17, 41) Katri Lylynperä Sammon lukio 23.18, 42) Panu Turunen Team Soma 23.23, 43) Huugo Honkasalo Team Honkasalo 23.28, 43) Mihkel Kiviste TTY Rakennustekniikka 23.28, 45) Juhani Kortelahti Liikuttavat Sastamala 23.36, 46) Jaakko Lehtonen Honkakosken Kiri 23.39, 47) Jesse Kovanen Nakkilan Vire kuntoilijat 23.43, 47) Tuomas Keränen Rauman SalBa C96 23.43, 49) Pasi Säpyskä Patrian Nandit/Linnavuori 23.48, 50) Roope Mäenpää Porin Koulutusvirasto 23.59, 51) Mika Aaltonen Uusimaajuoksee 24.02, 52) Hakola Arto SAMK-TOLKKU-A 24.03, 53) Ville Wiik WiHan Kilometrit 24.04, 54) Jaakko Haverinen LuoVU 24.11, 55) Mari Nieminen Weber-Toikkonen 24.18, 56) Juha Lehtinen Satakunnan Pelastuslaitos Rauma 24.21, 56) Ville Nurmio Eurajoen Veikot /pesis 24.21, 56) Tomi Mäentaus Säkylän kunta 24.21, 56) Mika Veteläsuo EuVe kuntoilijat 24.21, 60) Kasperi Jakonen Paratiisin Pahat 24.26, 61) Antti Pajala Suomen Ilmailuopisto 24.29, 62) Tiina Puronvarsi Vaasan NaMit 24.36, 63) Anu Marjaniemi Pomarkun Ura 24.37, 64) Riina Tainio Euramet Oy 24.39, 64) Kristiina Joensuu Häjyt 24.39, 66) Jukka Oksanen Sachtleben Pigments Oy 24.45, 67) Jonne Nahkuri Rauman seudun poliisiurheilijat 24.47, 68) Jussi Tiainen SIO13 24.51, 69) Rami Viitasari Marathonkoulupori 24.54, 70) Maria Yli-Hallila Seinäjoen keskussairaala 24.57, 71) Heidi Mattila Teini & kumppanit 24.59, 72) Timo Tomula Telko/ Aurubis 25.02, 73) Jaana Pietilä Keski-Suomen Sairaanhoitopiiri 25.07, 73) Juhani Kytömäki Vaasan NaMit 25.07, 73) Reijo Sjöblom TVO OL3-projekti 25.07, 73) Olli-Pekka Kumpula Maintpartner Oy 25.07, 77) Ari-Pekka Tulonen E Avenue, Ikaalinen 25.09, 78) Eero Sampolahti Satakarin juniorit 25.11, 79) Markus Venesranta Satakunnan pelastuslaitos Kankaanpää 25.12, 80) Laura Ala-Aho Porin Kuntoilijattaret 25.14, 81) Petteri Talvitie Aalto Runners 25.20, 82) Liisi Hentonen Länsi-Suomen Diakonialaitos 25.23, 83) Santtu Taipale Vapaa-aikavirasto 25.26, 84) Pauli Kainiemi Neste Oil Porvoo 25.33, 84) Antti Boman Porin Kaupunki 25.33, 86) Lätti Petri Kuntosumppu 25.37, 87) Anni Laakso Vauhtisammakko 25.38, 88) Ari Lehti Lähdepellon saunojat 25.43, 89) Mira Kauppinen Tampereen teknillinen yliopisto 25.47, 89) Jari Hannula Rauman SalBa C96 25.47, 91) Noora Nieminen Porin Yleisurheilu 25.51, 92) Teuvo Mettälä Kartun Pirut 25.52, 93) Petri Paajanen Vatajankosken Sähkö 25.56, 94) Jenni Sauramo Team SairaanNopeet 25.58, 95) Janne Nurmi TVO / KA 26.07, 96) Västi Kaisa Ulvilan hikipinkojat 26.08, 97) Simo Klasila Finnish Marathon Runners 26.10, 98) Damla Schakir Uusimaajuoksee 26.12, 99) Saari Maija Satakunnan Ely-keskus 26.25, 100) Mari Santala Rauman kaupunki, Leikkurin tytöt 26.26, 101) Ulrika Nieminen Cross Fit Pori 26.39, 102) Jim Hiltunen Finnairin Vanhat kapteenit 26.45, 103) Outi Ojala Liikuttavat Sastamala 26.46, 104) Juha Grönmark Lampaluodon Ahdistus 26.49, 105) Timo Riihiaho Team Takakiri 26.55, 106) Olli-Pekka Ojalainen Sataedu Ulvila 26.57, 107) Raimo Rotola-Pukkila Metso Pori team 27.00, 108) Kristian Saarela Artelli Keittiöt Oy 27.04, 109) Markus Ojanperä Metso Paper Jyväskylä 27.06, 110) Mika Karlsson Metsä Fibre Rauma/Osasto 8 27.07, 111) Kari Ahonen Suomen Urheiluliitto 27.08, 112) Joakim Konsis Rolls-Royce 27.10, 113) Anna-Maria Lae Häjyt Kyrönmaa 27.14, 114) Mirva Asp Mirva Asp 27.15, 115) Merja Valtanen Euran Superottelijat 27.18, 116) Korhonen Kati Amcor Flexibles Finland Oy 27.19, 117) Timo Nissilä Pub Keidas 27.25, 118) Eeva Linnainmaa Tyyli-Lyylit 27.28, 118) Juha Yli-Pietilä Veho Trucks Service Seinäjoki 27.28, 120) Jenny Mannonen Karhunkaatajat 27.45, 121) Jenni Saarinen Porin Koulutusvirasto 27.47, 122) Riitta Korri Hungry Birds 27.48, 123) Jouko Alinen Koukkupolvet 27.51, 124) Antti Lehtonen Pori Energia / Energiset 27.52, 125) Sanna Boman Liiku ilolla 27.53, 125) Mika Lehto NNH Nikkeliohjukset 27.53, 127) Kaisa Heikkilä RC PERÄSIN 27.55, 128) Ulla Nissinen Maanmittaajat 27.57, 129) Tuulikki Marttila Eurajoen Veikottaret 27.58, 130) Annukka Anttila Säkylän kunta / naiset 28.02, 131) Lauri Koskela Niinisalon varuskunnan urheilijat 28.06, 132) Joni Huhdanmäki Viasveden Kiinteistöyhdistys 28.09, 133) Mika Loppi Veho Trucks Service Seinäjoki 28.15, 133) Siru Salonen ESHT 28.15, 135) Pentti Hämäläinen Lapin Salama kuntoilijat 28.16, 135) Jussi Nevala Kauhajoen Maratoonarit 28.16, 137) Tuija Latva TP:n Enkelit Marathonkoulupori 28.17, 138) Antti Koivisto ELTU ry 28.20, 139) Tiina Linnainmaa Tyyli-Lyylit 28.21, 140) Anneli Laaksonen Ikteeriset 28.22, 141) Mika Kleemola Neorem Magnets Oy 28.28, 142) Jere Keränen Westpoint 28.30, 143) Peltonen Sami Sotka 28.34, 143) Bjarne Wiitala Vaasan NaMit 28.34, 145) Ulla-Maija Salonen Team Takapakki 28.35, 146) Joni Ritala Satakunnan poliisilaitos, Porin kenttäryhmä 28.40, 147) Jaana Pelkonen INSTA DREAM TEAM 28.48, 148) Päivi Laakso EuVe tytöt 28.50, 149) Siw Hellsten Satakunnan Keskussairaala 28.52, 150) Satu Johansson Teho Team 28.53, 150) Timo Korpela Outotec Harjavalta 28.53, 152) Linda Kumpula Kurasaappaat 28.56, 153) Mika Malmi Profit Software 28.58, 154) Sami Paunikallio BMH Technology Oy 29.04, 155) Maarit Nieminen Oras 29.09, 156) Aatos Niskala STX Rauma 29.13, 157) Melanie Besnard AREVA NP 29.16, 158) Susanna Salo Osuuskauppa Keula 29.18, 159) Saikku Jouni Fortum Meri-Porin voimalaitos 29.19, 160) Marko Lehtisalo Leineperin Pelimiehet 29.20, 161) Eija Uusi-Esko Luvian peruskoulu 29.22, 162) Katri Kantola Lehtosen heinäreeni 29.25, 163) Kaunisto Martti Varalan Marathonklubi 29.27, 164) Mikko Kohtamäki Pomarkun VPK 29.29, 165) Niko Enqvist Lsl Eemeli 29.30, 166) Markus KWEHH 29.32, 166) Heli Tsharkov Länsi-Kalkkuna 29.32, 168) Kaisa-Maria Jussila Maantiekiitäjät 29.33, 169) Raine Ylikoski Asianajotoimisto Viinikkala & Ylikoski 29.34, 170) Mari Lindgren ORC 29.41, 171) Jouko Lepistö Komas Oy 29.44, 172) Aimo Peltomäki Leväsjoen Eränkävijät ry 29.45, 173) Merita Sillanpää Vk Mäntylinnan Hunajakäpyset 29.52, 174) Marja Lindstedt Vatajankosken Sähkö 29.55, 174) Irene Villanen Rauman kulttuuri- ja vapaa-aikakeskus 29.55, 176) Sami Heininen Mediapellet 29.56, 177) Kati Lindgren Hätähousut 29.57, 178) Sari Rosu Hölkkäävät Humanistit 30.00, 179) Heli Keskinen Juniorit 30.10, 180) Elina Suvilampi Ikaalisten Kylpylä 30.23, 180) Laura Myllys AREVA NP 30.23, 182) Jani Kiiskilä White House Athletic Team Valkeakoski 30.24, 183) Mira Andersén Hallintokeskus Valkeakoski 30.25, 184) Antti Härmälä Kakkosvuoro Kauttua 30.45, 185) Kirsi Särkilä FMR Maratonkoulu 30.46, 186) Veli-Matti Tapio Sastamalan kaupunki 30.47, 187) Rajakangas Johanna Kuntosumppu 30.50, 188) Petri Leiniäinen Finnairin NykHkPer 31.02, 189) Johanna Nurmi OAJ / Eurajoki 31.06, 190) Laura Noukka TVO YG 31.08, 191) Petri Oravamäki Paperimassan Tuhoajat 31.12, 192) Tomi Markki LSOP Private 31.21, 193) Ira Saarinen Seniorit 31.34, 194) Anssi Suominen Porin VPK 31.37, 195) Miina Iso-Ilomäki NNH Kasellit 31.40, 196) Birgitta Santanen Road Runners 31.42, 197) Thomas Kujawa AREVA NP SAS 31.45, 198) Rajamäki Liisa Laitakaupungin Leidit 31.49, 199) Annu Kerminen Ulvilan koulutoimi, ladyt 31.54, 200) Tapani Kangasniemi KWH Pipe 32.10, 201) Johanna Ollikkala Dialyysin Freessit 32.13, 202) Irmeli Mansikkamäki Selim Sport 32.24, 203) Susanne Laatikainen Porin lastensuojelutoimisto 32.44, 204) Riitta Ahonkivi Fonecta 32.45, 205) Mika Saarenpää KONE HISSIT 32.46, 206) Suominen Kai RASsin nopsajalat 33.02, 207) Erkki Jurva Elinar 33.10, 208) Heikki Pösö Veho Trucks Service Pori 33.42, 209) Hanna-Mari Laitinen Schenker Cargo Oy 33.49, 209) Mika Kleemola SlowRunners 33.49, 211) Taina Grönlund Pohjanmaan Mirrit 33.59, 212) Marjo Vettenranta USR-runners 34.06, 213) Jatta Lehtonen SAMK Huittinen 34.24, 214) Timo Lähdemäki Team Lähdemäki 34.38, 215) Pertti Mäkinen Puumerkki Pori 34.43, 216) Jaana Valtanen Rauman kaupungin juoksukoulu 34.49, 217) Mia Petterson MISS MALMILOS 35.02, 218) Lahdenperä Anu O-tiimi 35.30, 219) Susanna Suoramaa Siskot radalla-38 35.33, 220) Jorma Laine Sirkut 35.50, 221) Aki Ruohomäki 47deteam01 36.22, 222) Tanja Salmi Häke runners 37.38, 223) Katariina Kaisla Team Reima 38.43, 224) Mari Hakanpää Sataedu Ulvila 39.15, 225) Päivi Hepoviita Länsi-Suomen Diakonialaitos 39.23, 226) Satu Hanka Maantiekiitäjät 39.34, 227) Valo Aija RauKa Sossu 41.21,