Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 9.4 km

Raumalta 1. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
142Janne UkonmaanahoPohjolan Juoksijat29.083.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
26Frédéric TranchandTurun Toverit29.113.06 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
311 Ville HeikkiläOLD HORSE RUN29.463.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
42Markku NikkanenLimingan Niittomiehet29.513.11 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
51Kennedy CharichaTurun Urheiluliitto29.523.11 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
64Henri AnsioFinnish Marathon Runners 29.533.11 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
761Juha JärveläErikoistiimi Rivakat30.383.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
832Iiro NiskanenDextra urheiluklinikka- Kylve30.523.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
967Janne NiemiUponor-Toikkonen31.093.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1051Mika LuotoMacho Fantastico31.193.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1171Jouko MahlamäkiPorin Kuntoilijat31.283.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1247Manu KauppilaHonkajoen Seudun Urheilijat32.003.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1323Pentti JohnsonKeKe Running Team32.103.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1459Antti NisonenMikkelin Kilpa-Veikot 32.173.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1541Jaakko MäkeläVammalan Kuntourheilijat ry32.413.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
169Teemu PlantingPakilan Visan veteraanit32.523.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1729Petri HeinoTeam Raju33.103.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1817Miika LahtelaEurajoen Veikot 33.243.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1962Suvi MiettinenKOUKKUPOLVET33.293.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2043Kari VirtanenHämeenlinnan Tarmon Maratonkoulu34.003.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2119Marko JärriLiikuttavat34.093.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2252Markus HeinoViasveden Maratonklubi34.173.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2318Jaakko LehtonenSikatori34.193.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2478Teemu LamminmäkiVauhtisammakon Rappiokonnat 34.383.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
257Kari RantaEndurance34.393.41 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2674Jussi NurmiNakkilan Vire kuntoilijat34.453.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2765Janne TuomistoViime vuoden voittajajoukkue34.513.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2815Ilkka VarisSWASM34.553.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
293Asko NuikkaKylmäkosken Veikot35.053.44 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
3045Harri MetsärantaKauhajoen maratoonarit35.213.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3158Veli-Matti HanhelaKarhunkaatajat35.223.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3250Are HaavistoSeptiimi35.303.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
33139Kimmo KouruRauman kaupunki35.353.47 Typaikkajoukkueet (A)
345Timo KeroTurun Urheiluliitto35.373.47 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
3593Eetu HolmbergBoliden Harjavalta35.383.47 Typaikkajoukkueet (A)
36127Juha OrteForchem Oy35.493.49 Typaikkajoukkueet (A)
3783Pekka NiemiVatajankosken Sähkö35.533.49 Typaikkajoukkueet (A)
3821Mikko LaukkanenFinnish Marathon Runners 36.063.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3914Kalle LempinenLapin Salaman kuntoilijat36.263.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4053Tapani JaakkolaMainiot mailerit36.343.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
41143Juha PeltolaBMH Technology Oy36.433.54 Typaikkajoukkueet (A)
4222Jani HalinenKeurusselän Maratoonarit36.443.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4386Tero KössiVaasan Poliisiurheilijat36.463.55 Typaikkajoukkueet (A)
44128Henrikki HakalaSuomen ilmailuopisto37.053.57 Typaikkajoukkueet (A)
4546Juho MarjaniemiVoimistelu- ja urheiluseura Pomarkun Ura 37.073.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4694Juho MattilaHikipinkojat37.183.58 Typaikkajoukkueet (A)
47110Robert BoldtLastenklinikan laahustajat37.193.58 Typaikkajoukkueet (A)
4891Tuomo SavonmäkiPORPR37.263.59 Typaikkajoukkueet (A)
4982Jari HuhtalaLammaisten Energia37.324.00 Typaikkajoukkueet (A)
5049Jani RäisänenArtelli Keittiöt37.424.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5148Teemu RostedtJUJO TEAM37.444.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
51124Henri OnniselkäNordex Energy GmbH37.444.01 Typaikkajoukkueet (A)
5355Mika LeinoRC Madrunners37.454.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
54101Timo RapeliOras, Core Team – Keernaryhmä37.504.01 Typaikkajoukkueet (A)
55148Petri TervevuoriTeam nollakakkonen38.054.03 Typaikkajoukkueet (A)
5626Veli-Pekka KoivistoTakaisin kotiin38.134.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
57135Timo SaaranenEavenue38.334.06 Typaikkajoukkueet (A)
58129Juuso SaariLähiTapiola38.384.07 Typaikkajoukkueet (A)
59149Mika NuotioInsta Run39.024.09 Typaikkajoukkueet (A)
60134Jussi KorhonenFinnairin vanhat kapteenit39.054.09 Typaikkajoukkueet (A)
6112Juho RohilaHyvät Tuhkat39.094.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6297Tapio UusitaloValmet Automotive39.164.11 Typaikkajoukkueet (A)
6333Petri HarjuAPK-maratoonarit39.184.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
64133Olli ValtonenTAYS Miesvoimistelijat39.434.14 Typaikkajoukkueet (A)
6564Jukka JaakohuhtaTeam Takakiri40.014.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
66138Taneli RipattiSuomen Ilmailuopisto 240.094.16 Typaikkajoukkueet (A)
67131Niko JärvenpääK.T. Tähtinen Oy40.144.17 Typaikkajoukkueet (A)
68117Lamminpää MikkoPORPR 40.314.19 Typaikkajoukkueet (A)
6996Pasi KarlssonTelko Oy 140.344.19 Typaikkajoukkueet (A)
7036Tero NissiläPub Keidas40.404.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
71122Anssi LuomaSatakunnan sairaanhoitopiiri lastentaudit40.444.20 Typaikkajoukkueet (A)
7288Joakim KonsinRolls-Royce Oy40.524.21 Typaikkajoukkueet (A)
73146Henna MajuriSAKIPA40.584.21 Typaikkajoukkueet (A)
7477Antti LahtiVammalan Kuntourheilijat ry41.084.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7530Mikko MäkipääSatakuntalainen Osakunta41.114.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7595Tuomas NieminenSipolin Erikoiset41.114.23 Typaikkajoukkueet (A)
7789Pekka MustalammiPelastuslaitos Asema 1041.214.24 Typaikkajoukkueet (A)
7870Aki SelesmaaTeam Maku41.324.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7928Jorma KoskenmäkiTampereen Maratonklubi41.344.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8085Jari LappalainenPori Energia41.354.25 Typaikkajoukkueet (A)
81118Teemu MoisioA-Insinöörit Suunnittelu Oy41.364.26 Typaikkajoukkueet (A)
82125Sanna TiusanenNordex Energy GmbH41.464.27 Typaikkajoukkueet (A)
8373Elli StenforsCFP juoksujaos41.514.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
84106Ville KahalaEurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa42.014.28 Typaikkajoukkueet (A)
85111Juha LehtimäkiPatrian Nandit Linnavuori42.054.29 Typaikkajoukkueet (A)
86108Osmo ViiliVeho Lieto42.074.29 Typaikkajoukkueet (A)
8720Mika Valkama Suvituulen hurjat42.114.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
88145Marko LeppänenMarva Media Oy42.204.30 Typaikkajoukkueet (A)
89126Pekka KleemolaHEVI kivitalot42.234.31 Typaikkajoukkueet (A)
9034Jouni MäkeläAPK-maratoonarit42.304.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
918Tuuli-Maria HaulaTeam Hakkarainen42.444.33 Typaikkajoukkueet (A)
9275Tapio RajamäkiPaperimassan Tuhoajat42.464.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9376Markus PiironenSIO 1342.504.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9499Wojciech CzepirskiOL3-projekti42.574.34 Typaikkajoukkueet (A)
9569Timo SavunenVaramiesten Kakkosjoukkue43.054.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
96140Petri VirtanenSuomen Teräsritilä Oy43.264.37 Typaikkajoukkueet (A)
9724Juha JoopiLuvian Veto ry43.394.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
98114Kalle KonttinenMaanmittauslaitos43.434.39 Typaikkajoukkueet (A)
9938Pekka NiemiUudenkoiviston VPK43.554.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
100141Severi SalonenVesalan työväen kävelijät44.054.41 Typaikkajoukkueet (A)
101112Lauri ParviainenKurasaappaat44.124.42 Typaikkajoukkueet (A)
102137Ilkka EkojärviVexve44.234.43 Typaikkajoukkueet (A)
103116Rami SalminenMetsä Fibre Osasto 844.344.44 Typaikkajoukkueet (A)
10487Vuokko KettunenHäke-runners44.354.45 Typaikkajoukkueet (A)
10516Heikki KallioniemiKasitien tukkeet44.454.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10535Maija JaakkolaJuoksutiimi44.454.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10737Ville IkonenLeineperin pelimiehet44.544.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10898Ilkka ValtonenLänsi-Kalkkuna45.044.48 Typaikkajoukkueet (A)
109119Erkinaro HeikkiPorin kirjasto45.054.48 Typaikkajoukkueet (A)
11063Pekka MäkeläELTU45.154.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11144Samuli HakamäkiTeam JASPA45.224.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11240Anni HarjunenLastaamo45.264.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11360Pasi KorpelaESHT45.324.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
114142Aki ViitalaOutotec45.394.51 Typaikkajoukkueet (A)
11590Marko ToivoPori Energia45.434.52 Typaikkajoukkueet (A)
116130Heikki LintuFinnair NykHkPer46.084.54 Typaikkajoukkueet (A)
11792Otto WillbergPorin vapaa-aikavirasto46.204.56 Typaikkajoukkueet (A)
118103Kimmo RoineK-citymarket Pori Puuvilla46.344.57 Typaikkajoukkueet (A)
119100Kimmo VaaniSatakunnan pelastuslaitos - Päällystö46.394.58 Typaikkajoukkueet (A)
120147Mervi Lahtinen Jaakko-Tuote Oy47.115.01 Typaikkajoukkueet (A)
121113Teemu HeikkinenSAMK-TOLKKU-LEGENDS47.415.04 Typaikkajoukkueet (A)
12284Juuso HuhtalaBoliden Harjavalta 247.585.06 Typaikkajoukkueet (A)
12354Ari NikkiUlvilan ura hiihto48.095.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
12327Ville MattilaSlowRunners48.095.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
125120Jami ToivonenPorin poliisin talousrikostutkijat48.535.12 Typaikkajoukkueet (A)
126132Pasi KujalaNeorem Magnets49.055.13 Typaikkajoukkueet (A)
12757Petteri PihlajamäkiTeam Putkirakentajat50.065.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
12813Aki RuotsalaPorin vapaaseurakunta50.185.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
129105Juha JylliK-citymarket Pori Puuvilla50.445.24 Typaikkajoukkueet (A)
13068Juha-Pekka HeiskalaNoormarkun VPK51.015.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
13166Jänismäki JuhaKaasmarkun WPK51.235.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
13281Ville LaihonenEurajoen Säästöpankki51.595.32 Typaikkajoukkueet (A)
13372Jarno VainioKevään Virkeimmät52.095.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
134109Katri HenrikssonEuran kunta52.155.34 Typaikkajoukkueet (A)
135107Essi AhonenK-citymarket Pori Puuvilla52.405.36 Typaikkajoukkueet (A)
136151Isosalo SannaOoPeeFlikat52.495.37 Typaikkajoukkueet (A)
137104Mirva LaaksoKankaanpään katkokävelijät53.325.42 Typaikkajoukkueet (A)
13879Pasi SainePorin Nuorkauppakamari54.075.45 Typaikkajoukkueet (A)
139144Tuomas LjungqvistElinar56.476.02 Typaikkajoukkueet (A)
140115Jenni LammelaTeam Ahlström57.356.08 Typaikkajoukkueet (A)

Raumalta 1. osuus, matka: 9.4km: 1) Janne Ukonmaanaho Pohjolan Juoksijat 29.08, 2) Frédéric Tranchand Turun Toverit 29.11, 3) Ville Heikkilä OLD HORSE RUN 29.46, 4) Markku Nikkanen Limingan Niittomiehet 29.51, 5) Kennedy Charicha Turun Urheiluliitto 29.52, 6) Henri Ansio Finnish Marathon Runners 29.53, 7) Juha Järvelä Erikoistiimi Rivakat 30.38, 8) Iiro Niskanen Dextra urheiluklinikka- Kylve 30.52, 9) Janne Niemi Uponor-Toikkonen 31.09, 10) Mika Luoto Macho Fantastico 31.19, 11) Jouko Mahlamäki Porin Kuntoilijat 31.28, 12) Manu Kauppila Honkajoen Seudun Urheilijat 32.00, 13) Pentti Johnson KeKe Running Team 32.10, 14) Antti Nisonen Mikkelin Kilpa-Veikot 32.17, 15) Jaakko Mäkelä Vammalan Kuntourheilijat ry 32.41, 16) Teemu Planting Pakilan Visan veteraanit 32.52, 17) Petri Heino Team Raju 33.10, 18) Miika Lahtela Eurajoen Veikot 33.24, 19) Suvi Miettinen KOUKKUPOLVET 33.29, 20) Kari Virtanen Hämeenlinnan Tarmon Maratonkoulu 34.00, 21) Marko Järri Liikuttavat 34.09, 22) Markus Heino Viasveden Maratonklubi 34.17, 23) Jaakko Lehtonen Sikatori 34.19, 24) Teemu Lamminmäki Vauhtisammakon Rappiokonnat 34.38, 25) Kari Ranta Endurance 34.39, 26) Jussi Nurmi Nakkilan Vire kuntoilijat 34.45, 27) Janne Tuomisto Viime vuoden voittajajoukkue 34.51, 28) Ilkka Varis SWASM 34.55, 29) Asko Nuikka Kylmäkosken Veikot 35.05, 30) Harri Metsäranta Kauhajoen maratoonarit 35.21, 31) Veli-Matti Hanhela Karhunkaatajat 35.22, 32) Are Haavisto Septiimi 35.30, 33) Kimmo Kouru Rauman kaupunki 35.35, 34) Timo Kero Turun Urheiluliitto 35.37, 35) Eetu Holmberg Boliden Harjavalta 35.38, 36) Juha Orte Forchem Oy 35.49, 37) Pekka Niemi Vatajankosken Sähkö 35.53, 38) Mikko Laukkanen Finnish Marathon Runners 36.06, 39) Kalle Lempinen Lapin Salaman kuntoilijat 36.26, 40) Tapani Jaakkola Mainiot mailerit 36.34, 41) Juha Peltola BMH Technology Oy 36.43, 42) Jani Halinen Keurusselän Maratoonarit 36.44, 43) Tero Kössi Vaasan Poliisiurheilijat 36.46, 44) Henrikki Hakala Suomen ilmailuopisto 37.05, 45) Juho Marjaniemi Voimistelu- ja urheiluseura Pomarkun Ura 37.07, 46) Juho Mattila Hikipinkojat 37.18, 47) Robert Boldt Lastenklinikan laahustajat 37.19, 48) Tuomo Savonmäki PORPR 37.26, 49) Jari Huhtala Lammaisten Energia 37.32, 50) Jani Räisänen Artelli Keittiöt 37.42, 51) Teemu Rostedt JUJO TEAM 37.44, 51) Henri Onniselkä Nordex Energy GmbH 37.44, 53) Mika Leino RC Madrunners 37.45, 54) Timo Rapeli Oras, Core Team – Keernaryhmä 37.50, 55) Petri Tervevuori Team nollakakkonen 38.05, 56) Veli-Pekka Koivisto Takaisin kotiin 38.13, 57) Timo Saaranen Eavenue 38.33, 58) Juuso Saari LähiTapiola 38.38, 59) Mika Nuotio Insta Run 39.02, 60) Jussi Korhonen Finnairin vanhat kapteenit 39.05, 61) Juho Rohila Hyvät Tuhkat 39.09, 62) Tapio Uusitalo Valmet Automotive 39.16, 63) Petri Harju APK-maratoonarit 39.18, 64) Olli Valtonen TAYS Miesvoimistelijat 39.43, 65) Jukka Jaakohuhta Team Takakiri 40.01, 66) Taneli Ripatti Suomen Ilmailuopisto 2 40.09, 67) Niko Järvenpää K.T. Tähtinen Oy 40.14, 68) Lamminpää Mikko PORPR 40.31, 69) Pasi Karlsson Telko Oy 1 40.34, 70) Tero Nissilä Pub Keidas 40.40, 71) Anssi Luoma Satakunnan sairaanhoitopiiri lastentaudit 40.44, 72) Joakim Konsin Rolls-Royce Oy 40.52, 73) Henna Majuri SAKIPA 40.58, 74) Antti Lahti Vammalan Kuntourheilijat ry 41.08, 75) Mikko Mäkipää Satakuntalainen Osakunta 41.11, 75) Tuomas Nieminen Sipolin Erikoiset 41.11, 77) Pekka Mustalammi Pelastuslaitos Asema 10 41.21, 78) Aki Selesmaa Team Maku 41.32, 79) Jorma Koskenmäki Tampereen Maratonklubi 41.34, 80) Jari Lappalainen Pori Energia 41.35, 81) Teemu Moisio A-Insinöörit Suunnittelu Oy 41.36, 82) Sanna Tiusanen Nordex Energy GmbH 41.46, 83) Elli Stenfors CFP juoksujaos 41.51, 84) Ville Kahala Eurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 42.01, 85) Juha Lehtimäki Patrian Nandit Linnavuori 42.05, 86) Osmo Viili Veho Lieto 42.07, 87) Mika Valkama Suvituulen hurjat 42.11, 88) Marko Leppänen Marva Media Oy 42.20, 89) Pekka Kleemola HEVI kivitalot 42.23, 90) Jouni Mäkelä APK-maratoonarit 42.30, 91) Tuuli-Maria Haula Team Hakkarainen 42.44, 92) Tapio Rajamäki Paperimassan Tuhoajat 42.46, 93) Markus Piironen SIO 13 42.50, 94) Wojciech Czepirski OL3-projekti 42.57, 95) Timo Savunen Varamiesten Kakkosjoukkue 43.05, 96) Petri Virtanen Suomen Teräsritilä Oy 43.26, 97) Juha Joopi Luvian Veto ry 43.39, 98) Kalle Konttinen Maanmittauslaitos 43.43, 99) Pekka Niemi Uudenkoiviston VPK 43.55, 100) Severi Salonen Vesalan työväen kävelijät 44.05, 101) Lauri Parviainen Kurasaappaat 44.12, 102) Ilkka Ekojärvi Vexve 44.23, 103) Rami Salminen Metsä Fibre Osasto 8 44.34, 104) Vuokko Kettunen Häke-runners 44.35, 105) Heikki Kallioniemi Kasitien tukkeet 44.45, 105) Maija Jaakkola Juoksutiimi 44.45, 107) Ville Ikonen Leineperin pelimiehet 44.54, 108) Ilkka Valtonen Länsi-Kalkkuna 45.04, 109) Erkinaro Heikki Porin kirjasto 45.05, 110) Pekka Mäkelä ELTU 45.15, 111) Samuli Hakamäki Team JASPA 45.22, 112) Anni Harjunen Lastaamo 45.26, 113) Pasi Korpela ESHT 45.32, 114) Aki Viitala Outotec 45.39, 115) Marko Toivo Pori Energia 45.43, 116) Heikki Lintu Finnair NykHkPer 46.08, 117) Otto Willberg Porin vapaa-aikavirasto 46.20, 118) Kimmo Roine K-citymarket Pori Puuvilla 46.34, 119) Kimmo Vaani Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 46.39, 120) Mervi Lahtinen Jaakko-Tuote Oy 47.11, 121) Teemu Heikkinen SAMK-TOLKKU-LEGENDS 47.41, 122) Juuso Huhtala Boliden Harjavalta 2 47.58, 123) Ari Nikki Ulvilan ura hiihto 48.09, 123) Ville Mattila SlowRunners 48.09, 125) Jami Toivonen Porin poliisin talousrikostutkijat 48.53, 126) Pasi Kujala Neorem Magnets 49.05, 127) Petteri Pihlajamäki Team Putkirakentajat 50.06, 128) Aki Ruotsala Porin vapaaseurakunta 50.18, 129) Juha Jylli K-citymarket Pori Puuvilla 50.44, 130) Juha-Pekka Heiskala Noormarkun VPK 51.01, 131) Jänismäki Juha Kaasmarkun WPK 51.23, 132) Ville Laihonen Eurajoen Säästöpankki 51.59, 133) Jarno Vainio Kevään Virkeimmät 52.09, 134) Katri Henriksson Euran kunta 52.15, 135) Essi Ahonen K-citymarket Pori Puuvilla 52.40, 136) Isosalo Sanna OoPeeFlikat 52.49, 137) Mirva Laakso Kankaanpään katkokävelijät 53.32, 138) Pasi Saine Porin Nuorkauppakamari 54.07, 139) Tuomas Ljungqvist Elinar 56.47, 140) Jenni Lammela Team Ahlström 57.35,