Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 6.3 km

Raumalta 4. osuus ja Eurajoelta 2. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
142Jaakko LeinonenPohjolan Juoksijat19.593.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
26Juha HellstenTurun Toverit20.093.12 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
31Maunu ToivariTurun Urheiluliitto20.353.16 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
411Jani StrömsholmOLD HORSE RUN20.543.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
532Markus VälimäkiDextra urheiluklinikka- Kylve20.583.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
62Jani MäättäLimingan Niittomiehet21.323.25 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
759Sami KarejokiMikkelin Kilpa-Veikot 21.493.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
851Pekka StenholmMacho Fantastico22.173.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
94Jyrki KukkoFinnish Marathon Runners 22.223.33 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1067Mika NiemeläUponor-Toikkonen23.143.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
117Ville TommolaEndurance23.263.43 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1271Tuomas ZacheusPorin Kuntoilijat23.313.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1386Mats TuomelaVaasan Poliisiurheilijat23.333.44 Typaikkajoukkueet (A)
1453Jukka SavonheimoMainiot mailerit23.423.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
155Markku KeroTurun Urheiluliitto24.003.49 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1623Lasse ArmstrongKeKe Running Team24.143.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1743Tapani RaatikainenHämeenlinnan Tarmon Maratonkoulu24.153.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
18204Minna LeikasMikkelin Kilpa-Veikot24.223.52 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
19200Silja Pelto-PiriTurun Urheiluliitto24.253.53 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
2041Antti RantalaVammalan Kuntourheilijat ry24.313.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
213Vesa VainioKylmäkosken Veikot24.343.54 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2221Jani LempinenFinnish Marathon Runners 24.463.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
239Vesa LeusuPakilan Visan veteraanit24.543.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
24248Lenna HonkasaloTeam Honkasalo25.043.59 Typaikkajoukkueet (B)
25201Julia VenesmaaKU-58 naiset25.154.00 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
2676Hannu SuviolahtiSIO 1325.354.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2792Valtteri SillanpääPorin vapaa-aikavirasto25.364.04 Typaikkajoukkueet (A)
2882Reijo RajahalmeLammaisten Energia25.434.05 Typaikkajoukkueet (A)
2961Kai MustalahtiErikoistiimi Rivakat26.124.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3065Henri-Pekka SolalaViime vuoden voittajajoukkue26.154.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3158Petri MannonenKarhunkaatajat26.194.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3245Jaakko MarttilaKauhajoen maratoonarit26.244.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3229Matti PääkkönenTeam Raju26.244.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3447Jyrki HautamäkiHonkajoen Seudun Urheilijat26.314.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3517Marika HeinikangasEurajoen Veikot 26.324.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3691Jere PalmunenPORPR26.384.14 Typaikkajoukkueet (A)
3762Markku Iso-IlomäkiKOUKKUPOLVET26.424.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
38268Kalervo KiviniemiKeski-Suomen Sairaanhoitopiiri26.434.14 Typaikkajoukkueet (B)
3895Tuomas PaanaSipolin Erikoiset26.434.14 Typaikkajoukkueet (A)
4063Kaj RauteELTU26.454.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4133Kalle KuusistoAPK-maratoonarit26.534.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
42250Satu YlikahriTeam Ylikahri26.564.17 Typaikkajoukkueet (B)
4314Miikka TuominenLapin Salaman kuntoilijat27.024.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4446Antti SeilonenVoimistelu- ja urheiluseura Pomarkun Ura 27.094.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4593Tommi VenerantaBoliden Harjavalta27.134.19 Typaikkajoukkueet (A)
4618Minna LehtonenSikatori27.214.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
47214Arja VirtanenPorin Kuntoilijattaret27.224.21 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
4783Pasi HiltunenVatajankosken Sähkö27.224.21 Typaikkajoukkueet (A)
49111Pasi SäpyskäPatrian Nandit Linnavuori27.344.23 Typaikkajoukkueet (A)
50226Pirjo HalmesKauhajoen maratoonarit27.374.23 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
5019Hannu SuuniittyLiikuttavat27.374.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5228Timo PullinenTampereen Maratonklubi27.394.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
53134Juha LammiFinnairin vanhat kapteenit27.414.24 Typaikkajoukkueet (A)
5497Hannu RahikkaValmet Automotive27.424.24 Typaikkajoukkueet (A)
55147Jorma Välimaa Jaakko-Tuote Oy27.434.24 Typaikkajoukkueet (A)
56144Tomi SalonsaariElinar27.444.24 Typaikkajoukkueet (A)
57139Rainer HelkkulaRauman kaupunki27.484.25 Typaikkajoukkueet (A)
5796Teemu AhlforsTelko Oy 127.484.25 Typaikkajoukkueet (A)
5922Jyrki KoivulahtiKeurusselän Maratoonarit27.494.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6077Olavi MaurialaVammalan Kuntourheilijat ry27.544.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
60133Jarkko JokihaaraTAYS Miesvoimistelijat27.544.26 Typaikkajoukkueet (A)
62278Riina TainioEuramet Oy27.594.27 Typaikkajoukkueet (B)
6316Juho SeppäKasitien tukkeet28.024.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
64138Niko HarjuketoSuomen Ilmailuopisto 228.084.28 Typaikkajoukkueet (A)
65210Aila ArellTeam Raju28.094.28 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
6630Martta RautalaSatakuntalainen Osakunta28.144.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
67130Olli HirnFinnair NykHkPer28.154.29 Typaikkajoukkueet (A)
6894Heikki KytöHikipinkojat28.174.29 Typaikkajoukkueet (A)
69228Arja KajankiHämeenlinnan Tarmo28.284.31 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
70208Tero MarttilaTTY Rakennustekniikka28.324.32 Typaikkajoukkueet (B)
7149Sari LarkkonenArtelli Keittiöt28.334.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
72246Mari KyyhkynenPSHP28.354.32 Naiset, typaikkajoukkueet
73207Mia TuoriniemiMikkelin Kilpa-Veikot28.364.32 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
74206Satu RönnbergFinnish Marathon Runners 28.464.34 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
75135Petteri PotiEavenue28.474.34 Typaikkajoukkueet (A)
76202Jatta IhanmäkiLaitilan Jyske28.484.34 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
77128Joonas KukkolaSuomen ilmailuopisto28.564.36 Typaikkajoukkueet (A)
78243Susanna YlihärsiläEPSHP Virkut28.594.36 Naiset, typaikkajoukkueet
7973Eero-Matias SaviluotoCFP juoksujaos29.034.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8088Ilkka MyrskyRolls-Royce Oy29.054.37 Typaikkajoukkueet (A)
81219Hannele TakalaHäjytflikat29.114.38 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
818Eija KaukiainenTeam Hakkarainen29.114.38 Typaikkajoukkueet (A)
83126Pekka PuustinenHEVI kivitalot29.174.39 Typaikkajoukkueet (A)
8472Tuomo HakanenKevään Virkeimmät29.264.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
85222Outi KaasalainenTyyli-Lyylit29.404.43 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
85100Tero KuusistoSatakunnan pelastuslaitos - Päällystö29.404.43 Typaikkajoukkueet (A)
87114Timo LaitinenMaanmittauslaitos29.504.44 Typaikkajoukkueet (A)
88275Kaarlo VuorioTeam Timmeri29.534.45 Typaikkajoukkueet (B)
8985Miikka OlinPori Energia29.564.45 Typaikkajoukkueet (A)
90224Paula KohijokiFinnish Marathon Runners 29.584.45 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
9154Topias MalmivuoriUlvilan ura hiihto30.094.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
92266Matti HienonenLuvian Saha30.104.47 Typaikkajoukkueet (B)
93149Jukka FrimanInsta Run30.194.49 Typaikkajoukkueet (A)
94203Annika SalonenNopsa30.214.49 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
9478Lasse LehtonenVauhtisammakon Rappiokonnat 30.214.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
96215Sari LintulaMarathonkoulu Pori30.224.49 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
97249Mika SalovaaraSuominen Kuitukankaat30.254.50 Typaikkajoukkueet (B)
9736Tatu KoivunenPub Keidas30.254.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
99140Saku VirtanenSuomen Teräsritilä Oy30.374.52 Typaikkajoukkueet (A)
100225Mari SeppäLiikuttavat30.484.53 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
10126Martti AhvenjärviTakaisin kotiin30.534.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10170Jussi ManninenTeam Maku30.534.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
103235Piia LindroosOras30.564.55 Naiset, typaikkajoukkueet
104220Jarkko MäkeläProfit Software-Eläke on laiffii30.574.55 Typaikkajoukkueet (B)
105217Liisa ItäkyläLoistaen Kotiin31.064.56 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
105211Nina JussinojaTeam Raju31.064.56 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
10552Riku JussilaViasveden Maratonklubi31.064.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10850Heidi JohanssonSeptiimi31.124.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
109125Olli TakalammiNordex Energy GmbH31.224.59 Typaikkajoukkueet (A)
11020Johanna Luukkanen Suvituulen hurjat31.285.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
111143Jaakko HeinonenBMH Technology Oy31.305.00 Typaikkajoukkueet (A)
112131Kimmo SalminenK.T. Tähtinen Oy31.335.00 Typaikkajoukkueet (A)
113244Anne YlinenIkaalisten Kylpylä31.345.01 Naiset, typaikkajoukkueet
114230Jenni SaarinenPorin naisopet31.355.01 Naiset, typaikkajoukkueet
115229Sirpa RauhalaTyyli-Lyylit31.385.01 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
11689Juho HemmiläPelastuslaitos Asema 1031.425.02 Typaikkajoukkueet (A)
117212Anna-Karoliina KoivumäkiUlvilan juoksijattaret31.455.02 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
118101Janne MaijalaOras, Core Team – Keernaryhmä31.485.03 Typaikkajoukkueet (A)
119264Riitta PöystiTeam Pöysti31.505.03 Typaikkajoukkueet (B)
12035Johanna ToivolaJuoksutiimi31.535.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
121273Pekka AhtoHuipputiimi32.005.05 Typaikkajoukkueet (B)
122127Henrik LindegrénForchem Oy32.035.05 Typaikkajoukkueet (A)
12344Aino SirkkaTeam JASPA32.185.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
124238Veera MäkitaloSatakunnan keskussairaala32.255.09 Naiset, typaikkajoukkueet
12599Niko ViitakeOL3-projekti32.295.09 Typaikkajoukkueet (A)
12627Janne AlakoskiSlowRunners32.325.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
12775Petri SalminenPaperimassan Tuhoajat32.375.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
128269Erja LuoviTeam Kaiku 132.495.13 Typaikkajoukkueet (B)
129103Antti RantasilaK-citymarket Pori Puuvilla32.505.13 Typaikkajoukkueet (A)
130256Jari KortelainenMillog Riihimäki32.525.13 Typaikkajoukkueet (B)
131129Henriina HautalaLähiTapiola32.555.13 Typaikkajoukkueet (A)
13248Sami HessoJUJO TEAM32.565.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
133108Mikko AnttilaVeho Lieto33.015.14 Typaikkajoukkueet (A)
134141Miika SavolaVesalan työväen kävelijät33.065.15 Typaikkajoukkueet (A)
135257Jani MoilanenLinnavuoren TPK33.125.16 Typaikkajoukkueet (B)
136137Sari SaariVexve33.155.17 Typaikkajoukkueet (A)
137239Emma RanneEurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 33.165.17 Naiset, typaikkajoukkueet
138112Jenni SauramoKurasaappaat33.205.17 Typaikkajoukkueet (A)
13915Mari Ojala-LaihoSWASM33.245.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
140258Jaakko AlmoRauman psykiatrian pkl.33.275.19 Typaikkajoukkueet (B)
140124Alexander MorvberNordex Energy GmbH33.275.19 Typaikkajoukkueet (A)
142218Riitta KorriHungry Birds33.325.19 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
143113Sauli AhvenjärviSAMK-TOLKKU-LEGENDS33.405.21 Typaikkajoukkueet (A)
144231Anneli LaaksonenNefropaatit33.425.21 Naiset, typaikkajoukkueet
14512Tytti PoukkaHyvät Tuhkat33.435.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
14524Anu KiviniLuvian Veto ry33.435.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
147117Helkala Terhi PORPR 33.475.22 Typaikkajoukkueet (A)
148252Lassi PeltolaTeam lauantailounas33.575.23 Typaikkajoukkueet (B)
14934Teemu HaapalaAPK-maratoonarit34.065.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
150265Riina MäenpääEurajoen Puhelin34.075.25 Typaikkajoukkueet (B)
151223Satu ManierKeurusselän Maratoonarit34.085.25 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
152271Riikka LempinenSatakunnan keskussairaala lastentaudit34.105.25 Typaikkajoukkueet (B)
15364Ilari LimnellTeam Takakiri34.115.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
154151Salo JohannaOoPeeFlikat34.185.27 Typaikkajoukkueet (A)
155148Jaana RantamäkiTeam nollakakkonen34.275.28 Typaikkajoukkueet (A)
15681Minna AleniusEurajoen Säästöpankki34.305.29 Typaikkajoukkueet (A)
157109Johanna MalmiEuran kunta34.315.29 Typaikkajoukkueet (A)
15813Heikki ElläPorin vapaaseurakunta34.325.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
159245Jenni JussilaOras, HanaLeidit34.365.30 Naiset, typaikkajoukkueet
16040Gabriela TuomolaLastaamo34.375.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
161270Mauno LehtinenSchenker34.395.30 Typaikkajoukkueet (B)
16274Mika LepistöNakkilan Vire kuntoilijat34.405.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
163276Katri LeppäniemiNordea Sata-Häme Team34.455.31 Typaikkajoukkueet (B)
16438Tanja Iso-HeikoUudenkoiviston VPK34.505.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
165277Maxim SivakTEAM Leikkuri34.535.32 Typaikkajoukkueet (B)
166272Tiina TenhoPalstakallion pinkojat34.585.33 Typaikkajoukkueet (B)
167261Petri SaaristoKONE35.015.33 Typaikkajoukkueet (B)
16855Tapio LakkinenRC Madrunners35.025.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
169260Jenni HuhtasaloKasitien tukkeet35.115.35 Typaikkajoukkueet (B)
170253Minna LahtinenPerävalot35.135.35 Typaikkajoukkueet (B)
171213Pia PortinAK-6 Agility Team35.155.36 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
172116Markus JalonenMetsä Fibre Osasto 835.165.36 Typaikkajoukkueet (A)
17360Susanna SalokangasESHT35.235.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
174142Timo KorpelaOutotec35.395.40 Typaikkajoukkueet (A)
17537Jani LattuLeineperin pelimiehet35.425.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
176105Katja PassilahtiK-citymarket Pori Puuvilla35.595.43 Typaikkajoukkueet (A)
177267Sanna PöyhöläNoormarkun VPK36.145.45 Typaikkajoukkueet (B)
178110Satu RuuskaLastenklinikan laahustajat36.205.46 Typaikkajoukkueet (A)
178132Mika MansikkaNeorem Magnets36.205.46 Typaikkajoukkueet (A)
180115Ville PasanenTeam Ahlström36.295.47 Typaikkajoukkueet (A)
181251Eija Uusi-EskoLuvian peruskoulu36.515.51 Typaikkajoukkueet (B)
182106Sarianna HelminenEurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa36.525.51 Typaikkajoukkueet (A)
18387Sallamaari MäkitaskuHäke-runners36.555.52 Typaikkajoukkueet (A)
184263Ulla LehikoinenLounais-Suomen maistraatti, Porin yksikkö37.095.54 Typaikkajoukkueet (B)
185233Päivi Joensuu Telko Oy 237.155.55 Naiset, typaikkajoukkueet
186145Lasse KaunismäkiMarva Media Oy37.405.59 Typaikkajoukkueet (A)
187242Maria VaahensaloEurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa37.466.00 Naiset, typaikkajoukkueet
188146Mika JalonenSAKIPA38.016.02 Typaikkajoukkueet (A)
189241Milla RäsänenKuntogimmat38.096.03 Naiset, typaikkajoukkueet
190234Maila KankkunenRauKa Sossu38.136.04 Naiset, typaikkajoukkueet
191262Tomi AnttilaSatakunnan pelastuslaitos - Päällystö38.246.06 Typaikkajoukkueet (B)
19284Eero JaakkolaBoliden Harjavalta 238.326.07 Typaikkajoukkueet (A)
193104Tuukka JärvenpääKankaanpään katkokävelijät38.346.07 Typaikkajoukkueet (A)
194236Sanna HamariJyllin Tylleröt38.526.10 Naiset, typaikkajoukkueet
195255Katja LainePorin seudun agilityharrastajat PAHA ry 38.586.11 Typaikkajoukkueet (B)
196122Saana NiemeläSatakunnan sairaanhoitopiiri lastentaudit39.176.14 Typaikkajoukkueet (A)
19657Teemu LuomaTeam Putkirakentajat39.176.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
19868Jari Halme Noormarkun VPK39.206.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
199119Hollman SatuPorin kirjasto39.216.15 Typaikkajoukkueet (A)
200227Kaisa SjögrenViikkalan hinurit39.246.15 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
201240Saija NuotiomaaSatks Kuvantaminen39.396.18 Naiset, typaikkajoukkueet
202259Mäkivaara JuliaKellahden Kunto/ Team Mäkivaara39.416.18 Typaikkajoukkueet (B)
203232Päivi HinnoEurajoen opet39.496.19 Naiset, typaikkajoukkueet
204221Julia HirvonenTyyli-Lyylit39.536.20 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
205274Outi ToivolaLevottomat jalat40.036.21 Typaikkajoukkueet (B)
206216Peppi HuuskonenKuhaOnParas (K.O.P)41.046.31 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
20766Selin MinnaKaasmarkun WPK41.276.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
20869Riikka KaukosalmiVaramiesten Kakkosjoukkue41.306.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
20998Jari SillanpääLänsi-Kalkkuna41.546.39 Typaikkajoukkueet (A)
210120Anne-Maarit NiemiPorin poliisin talousrikostutkijat42.136.42 Typaikkajoukkueet (A)
211254Mikko MalmivaaraClothing Plus Oy42.536.48 Typaikkajoukkueet (B)
212118Pia ViitalaA-Insinöörit Suunnittelu Oy43.036.50 Typaikkajoukkueet (A)
213209Kaisa SantanenAhlaisten Urheilijat43.346.55 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
21479Maria KaapeliPorin Nuorkauppakamari44.067.00 Typaikkajoukkueet (A)
215237Maarit GratschewBoliden Harjavalta Oy naiset44.107.01 Naiset, typaikkajoukkueet
21690Kari NyqvistPori Energia45.587.18 Typaikkajoukkueet (A)
217205Terhi RäikkönenSatakunnottomat46.267.22 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
218107Ella-Mari KorpunenK-citymarket Pori Puuvilla48.007.37 Typaikkajoukkueet (A)

Raumalta 4. osuus ja Eurajoelta 2. osuus, matka: 6.3km: 1) Jaakko Leinonen Pohjolan Juoksijat 19.59, 2) Juha Hellsten Turun Toverit 20.09, 3) Maunu Toivari Turun Urheiluliitto 20.35, 4) Jani Strömsholm OLD HORSE RUN 20.54, 5) Markus Välimäki Dextra urheiluklinikka- Kylve 20.58, 6) Jani Määttä Limingan Niittomiehet 21.32, 7) Sami Karejoki Mikkelin Kilpa-Veikot 21.49, 8) Pekka Stenholm Macho Fantastico 22.17, 9) Jyrki Kukko Finnish Marathon Runners 22.22, 10) Mika Niemelä Uponor-Toikkonen 23.14, 11) Ville Tommola Endurance 23.26, 12) Tuomas Zacheus Porin Kuntoilijat 23.31, 13) Mats Tuomela Vaasan Poliisiurheilijat 23.33, 14) Jukka Savonheimo Mainiot mailerit 23.42, 15) Markku Kero Turun Urheiluliitto 24.00, 16) Lasse Armstrong KeKe Running Team 24.14, 17) Tapani Raatikainen Hämeenlinnan Tarmon Maratonkoulu 24.15, 18) Minna Leikas Mikkelin Kilpa-Veikot 24.22, 19) Silja Pelto-Piri Turun Urheiluliitto 24.25, 20) Antti Rantala Vammalan Kuntourheilijat ry 24.31, 21) Vesa Vainio Kylmäkosken Veikot 24.34, 22) Jani Lempinen Finnish Marathon Runners 24.46, 23) Vesa Leusu Pakilan Visan veteraanit 24.54, 24) Lenna Honkasalo Team Honkasalo 25.04, 25) Julia Venesmaa KU-58 naiset 25.15, 26) Hannu Suviolahti SIO 13 25.35, 27) Valtteri Sillanpää Porin vapaa-aikavirasto 25.36, 28) Reijo Rajahalme Lammaisten Energia 25.43, 29) Kai Mustalahti Erikoistiimi Rivakat 26.12, 30) Henri-Pekka Solala Viime vuoden voittajajoukkue 26.15, 31) Petri Mannonen Karhunkaatajat 26.19, 32) Jaakko Marttila Kauhajoen maratoonarit 26.24, 32) Matti Pääkkönen Team Raju 26.24, 34) Jyrki Hautamäki Honkajoen Seudun Urheilijat 26.31, 35) Marika Heinikangas Eurajoen Veikot 26.32, 36) Jere Palmunen PORPR 26.38, 37) Markku Iso-Ilomäki KOUKKUPOLVET 26.42, 38) Kalervo Kiviniemi Keski-Suomen Sairaanhoitopiiri 26.43, 38) Tuomas Paana Sipolin Erikoiset 26.43, 40) Kaj Raute ELTU 26.45, 41) Kalle Kuusisto APK-maratoonarit 26.53, 42) Satu Ylikahri Team Ylikahri 26.56, 43) Miikka Tuominen Lapin Salaman kuntoilijat 27.02, 44) Antti Seilonen Voimistelu- ja urheiluseura Pomarkun Ura 27.09, 45) Tommi Veneranta Boliden Harjavalta 27.13, 46) Minna Lehtonen Sikatori 27.21, 47) Arja Virtanen Porin Kuntoilijattaret 27.22, 47) Pasi Hiltunen Vatajankosken Sähkö 27.22, 49) Pasi Säpyskä Patrian Nandit Linnavuori 27.34, 50) Pirjo Halmes Kauhajoen maratoonarit 27.37, 50) Hannu Suuniitty Liikuttavat 27.37, 52) Timo Pullinen Tampereen Maratonklubi 27.39, 53) Juha Lammi Finnairin vanhat kapteenit 27.41, 54) Hannu Rahikka Valmet Automotive 27.42, 55) Jorma Välimaa Jaakko-Tuote Oy 27.43, 56) Tomi Salonsaari Elinar 27.44, 57) Rainer Helkkula Rauman kaupunki 27.48, 57) Teemu Ahlfors Telko Oy 1 27.48, 59) Jyrki Koivulahti Keurusselän Maratoonarit 27.49, 60) Olavi Mauriala Vammalan Kuntourheilijat ry 27.54, 60) Jarkko Jokihaara TAYS Miesvoimistelijat 27.54, 62) Riina Tainio Euramet Oy 27.59, 63) Juho Seppä Kasitien tukkeet 28.02, 64) Niko Harjuketo Suomen Ilmailuopisto 2 28.08, 65) Aila Arell Team Raju 28.09, 66) Martta Rautala Satakuntalainen Osakunta 28.14, 67) Olli Hirn Finnair NykHkPer 28.15, 68) Heikki Kytö Hikipinkojat 28.17, 69) Arja Kajanki Hämeenlinnan Tarmo 28.28, 70) Tero Marttila TTY Rakennustekniikka 28.32, 71) Sari Larkkonen Artelli Keittiöt 28.33, 72) Mari Kyyhkynen PSHP 28.35, 73) Mia Tuoriniemi Mikkelin Kilpa-Veikot 28.36, 74) Satu Rönnberg Finnish Marathon Runners 28.46, 75) Petteri Poti Eavenue 28.47, 76) Jatta Ihanmäki Laitilan Jyske 28.48, 77) Joonas Kukkola Suomen ilmailuopisto 28.56, 78) Susanna Ylihärsilä EPSHP Virkut 28.59, 79) Eero-Matias Saviluoto CFP juoksujaos 29.03, 80) Ilkka Myrsky Rolls-Royce Oy 29.05, 81) Hannele Takala Häjytflikat 29.11, 81) Eija Kaukiainen Team Hakkarainen 29.11, 83) Pekka Puustinen HEVI kivitalot 29.17, 84) Tuomo Hakanen Kevään Virkeimmät 29.26, 85) Outi Kaasalainen Tyyli-Lyylit 29.40, 85) Tero Kuusisto Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 29.40, 87) Timo Laitinen Maanmittauslaitos 29.50, 88) Kaarlo Vuorio Team Timmeri 29.53, 89) Miikka Olin Pori Energia 29.56, 90) Paula Kohijoki Finnish Marathon Runners 29.58, 91) Topias Malmivuori Ulvilan ura hiihto 30.09, 92) Matti Hienonen Luvian Saha 30.10, 93) Jukka Friman Insta Run 30.19, 94) Annika Salonen Nopsa 30.21, 94) Lasse Lehtonen Vauhtisammakon Rappiokonnat 30.21, 96) Sari Lintula Marathonkoulu Pori 30.22, 97) Mika Salovaara Suominen Kuitukankaat 30.25, 97) Tatu Koivunen Pub Keidas 30.25, 99) Saku Virtanen Suomen Teräsritilä Oy 30.37, 100) Mari Seppä Liikuttavat 30.48, 101) Martti Ahvenjärvi Takaisin kotiin 30.53, 101) Jussi Manninen Team Maku 30.53, 103) Piia Lindroos Oras 30.56, 104) Jarkko Mäkelä Profit Software-Eläke on laiffii 30.57, 105) Liisa Itäkylä Loistaen Kotiin 31.06, 105) Nina Jussinoja Team Raju 31.06, 105) Riku Jussila Viasveden Maratonklubi 31.06, 108) Heidi Johansson Septiimi 31.12, 109) Olli Takalammi Nordex Energy GmbH 31.22, 110) Johanna Luukkanen Suvituulen hurjat 31.28, 111) Jaakko Heinonen BMH Technology Oy 31.30, 112) Kimmo Salminen K.T. Tähtinen Oy 31.33, 113) Anne Ylinen Ikaalisten Kylpylä 31.34, 114) Jenni Saarinen Porin naisopet 31.35, 115) Sirpa Rauhala Tyyli-Lyylit 31.38, 116) Juho Hemmilä Pelastuslaitos Asema 10 31.42, 117) Anna-Karoliina Koivumäki Ulvilan juoksijattaret 31.45, 118) Janne Maijala Oras, Core Team – Keernaryhmä 31.48, 119) Riitta Pöysti Team Pöysti 31.50, 120) Johanna Toivola Juoksutiimi 31.53, 121) Pekka Ahto Huipputiimi 32.00, 122) Henrik Lindegrén Forchem Oy 32.03, 123) Aino Sirkka Team JASPA 32.18, 124) Veera Mäkitalo Satakunnan keskussairaala 32.25, 125) Niko Viitake OL3-projekti 32.29, 126) Janne Alakoski SlowRunners 32.32, 127) Petri Salminen Paperimassan Tuhoajat 32.37, 128) Erja Luovi Team Kaiku 1 32.49, 129) Antti Rantasila K-citymarket Pori Puuvilla 32.50, 130) Jari Kortelainen Millog Riihimäki 32.52, 131) Henriina Hautala LähiTapiola 32.55, 132) Sami Hesso JUJO TEAM 32.56, 133) Mikko Anttila Veho Lieto 33.01, 134) Miika Savola Vesalan työväen kävelijät 33.06, 135) Jani Moilanen Linnavuoren TPK 33.12, 136) Sari Saari Vexve 33.15, 137) Emma Ranne Eurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 33.16, 138) Jenni Sauramo Kurasaappaat 33.20, 139) Mari Ojala-Laiho SWASM 33.24, 140) Jaakko Almo Rauman psykiatrian pkl. 33.27, 140) Alexander Morvber Nordex Energy GmbH 33.27, 142) Riitta Korri Hungry Birds 33.32, 143) Sauli Ahvenjärvi SAMK-TOLKKU-LEGENDS 33.40, 144) Anneli Laaksonen Nefropaatit 33.42, 145) Tytti Poukka Hyvät Tuhkat 33.43, 145) Anu Kivini Luvian Veto ry 33.43, 147) Helkala Terhi PORPR 33.47, 148) Lassi Peltola Team lauantailounas 33.57, 149) Teemu Haapala APK-maratoonarit 34.06, 150) Riina Mäenpää Eurajoen Puhelin 34.07, 151) Satu Manier Keurusselän Maratoonarit 34.08, 152) Riikka Lempinen Satakunnan keskussairaala lastentaudit 34.10, 153) Ilari Limnell Team Takakiri 34.11, 154) Salo Johanna OoPeeFlikat 34.18, 155) Jaana Rantamäki Team nollakakkonen 34.27, 156) Minna Alenius Eurajoen Säästöpankki 34.30, 157) Johanna Malmi Euran kunta 34.31, 158) Heikki Ellä Porin vapaaseurakunta 34.32, 159) Jenni Jussila Oras, HanaLeidit 34.36, 160) Gabriela Tuomola Lastaamo 34.37, 161) Mauno Lehtinen Schenker 34.39, 162) Mika Lepistö Nakkilan Vire kuntoilijat 34.40, 163) Katri Leppäniemi Nordea Sata-Häme Team 34.45, 164) Tanja Iso-Heiko Uudenkoiviston VPK 34.50, 165) Maxim Sivak TEAM Leikkuri 34.53, 166) Tiina Tenho Palstakallion pinkojat 34.58, 167) Petri Saaristo KONE 35.01, 168) Tapio Lakkinen RC Madrunners 35.02, 169) Jenni Huhtasalo Kasitien tukkeet 35.11, 170) Minna Lahtinen Perävalot 35.13, 171) Pia Portin AK-6 Agility Team 35.15, 172) Markus Jalonen Metsä Fibre Osasto 8 35.16, 173) Susanna Salokangas ESHT 35.23, 174) Timo Korpela Outotec 35.39, 175) Jani Lattu Leineperin pelimiehet 35.42, 176) Katja Passilahti K-citymarket Pori Puuvilla 35.59, 177) Sanna Pöyhölä Noormarkun VPK 36.14, 178) Satu Ruuska Lastenklinikan laahustajat 36.20, 178) Mika Mansikka Neorem Magnets 36.20, 180) Ville Pasanen Team Ahlström 36.29, 181) Eija Uusi-Esko Luvian peruskoulu 36.51, 182) Sarianna Helminen Eurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 36.52, 183) Sallamaari Mäkitasku Häke-runners 36.55, 184) Ulla Lehikoinen Lounais-Suomen maistraatti, Porin yksikkö 37.09, 185) Päivi Joensuu Telko Oy 2 37.15, 186) Lasse Kaunismäki Marva Media Oy 37.40, 187) Maria Vaahensalo Eurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 37.46, 188) Mika Jalonen SAKIPA 38.01, 189) Milla Räsänen Kuntogimmat 38.09, 190) Maila Kankkunen RauKa Sossu 38.13, 191) Tomi Anttila Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 38.24, 192) Eero Jaakkola Boliden Harjavalta 2 38.32, 193) Tuukka Järvenpää Kankaanpään katkokävelijät 38.34, 194) Sanna Hamari Jyllin Tylleröt 38.52, 195) Katja Laine Porin seudun agilityharrastajat PAHA ry 38.58, 196) Saana Niemelä Satakunnan sairaanhoitopiiri lastentaudit 39.17, 196) Teemu Luoma Team Putkirakentajat 39.17, 198) Jari Halme Noormarkun VPK 39.20, 199) Hollman Satu Porin kirjasto 39.21, 200) Kaisa Sjögren Viikkalan hinurit 39.24, 201) Saija Nuotiomaa Satks Kuvantaminen 39.39, 202) Mäkivaara Julia Kellahden Kunto/ Team Mäkivaara 39.41, 203) Päivi Hinno Eurajoen opet 39.49, 204) Julia Hirvonen Tyyli-Lyylit 39.53, 205) Outi Toivola Levottomat jalat 40.03, 206) Peppi Huuskonen KuhaOnParas (K.O.P) 41.04, 207) Selin Minna Kaasmarkun WPK 41.27, 208) Riikka Kaukosalmi Varamiesten Kakkosjoukkue 41.30, 209) Jari Sillanpää Länsi-Kalkkuna 41.54, 210) Anne-Maarit Niemi Porin poliisin talousrikostutkijat 42.13, 211) Mikko Malmivaara Clothing Plus Oy 42.53, 212) Pia Viitala A-Insinöörit Suunnittelu Oy 43.03, 213) Kaisa Santanen Ahlaisten Urheilijat 43.34, 214) Maria Kaapeli Porin Nuorkauppakamari 44.06, 215) Maarit Gratschew Boliden Harjavalta Oy naiset 44.10, 216) Kari Nyqvist Pori Energia 45.58, 217) Terhi Räikkönen Satakunnottomat 46.26, 218) Ella-Mari Korpunen K-citymarket Pori Puuvilla 48.00,