Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 5.5 km

Raumalta 5. osuus ja Eurajoelta 3. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
11Juuso HakalaTurun Urheiluliitto17.343.12 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
242Arttu LiipoPohjolan Juoksijat17.553.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
36Pekka AntikainenTurun Toverit18.023.17 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
411Matti TeittinenOLD HORSE RUN18.203.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
532Teppo SyrjäläDextra urheiluklinikka- Kylve18.423.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
62Tuomas AhoLimingan Niittomiehet19.133.30 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
74Janne SaarnilehtoFinnish Marathon Runners 19.313.33 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
873Matti VälimäkiCFP juoksujaos19.333.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
951Leevi HietanenMacho Fantastico19.343.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10201Sari JuutiKU-58 naiset20.263.43 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
1159Mikko TuoriniemiMikkelin Kilpa-Veikot 20.343.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1223Tiku WetzellKeKe Running Team20.373.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
13250Pyry WillmanTeam Ylikahri21.013.49 Typaikkajoukkueet (B)
1441Elisa SihvolaVammalan Kuntourheilijat ry21.113.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
147Juha HietanenEndurance21.113.51 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1688Ashley FearyRolls-Royce Oy21.223.53 Typaikkajoukkueet (A)
1743Joakim PyttynenHämeenlinnan Tarmon Maratonkoulu21.293.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
18204Marika LehteläMikkelin Kilpa-Veikot22.074.01 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
1867Ari KaasalainenUponor-Toikkonen22.074.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2071Jukka FärmPorin Kuntoilijat22.104.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
215Eetu LindholmTurun Urheiluliitto22.174.03 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
22200Sunna PenttinenTurun Urheiluliitto22.244.04 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
2333Timo TamminenAPK-maratoonarit22.364.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2445Pasi KorpelaKauhajoen maratoonarit22.424.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2561Teppo HaapaniemiErikoistiimi Rivakat22.484.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2686Thomas NygårdVaasan Poliisiurheilijat22.494.09 Typaikkajoukkueet (A)
2778Kari LehtiVauhtisammakon Rappiokonnat 22.504.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
283Eero PouruKylmäkosken Veikot23.024.11 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2921Kari KajanojaFinnish Marathon Runners 23.064.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3091Matti TarkkanenPORPR23.104.13 Typaikkajoukkueet (A)
31246Päivi RaittinenPSHP23.114.13 Naiset, typaikkajoukkueet
3217Juha KoivukoskiEurajoen Veikot 23.164.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
33224Minna KervinenFinnish Marathon Runners 23.174.14 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
3455Timo LaaksoRC Madrunners23.234.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
35219Kristiina JoensuuHäjytflikat23.314.17 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
36143Katja AlapeteriBMH Technology Oy23.384.18 Typaikkajoukkueet (A)
3714Arto ElonenLapin Salaman kuntoilijat24.024.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
38133Mika NisulaTAYS Miesvoimistelijat24.054.23 Typaikkajoukkueet (A)
3919Markus HuhdanpääLiikuttavat24.114.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4018Elias LehtonenSikatori24.124.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4129Petri HaromoTeam Raju24.194.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
42134Petri MunukkaFinnairin vanhat kapteenit24.224.26 Typaikkajoukkueet (A)
43128Roni PuumalainenSuomen ilmailuopisto24.234.26 Typaikkajoukkueet (A)
4313Mika TapioPorin vapaaseurakunta24.234.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4595Jukka KorpelaSipolin Erikoiset24.284.27 Typaikkajoukkueet (A)
46214Armi NiemeläPorin Kuntoilijattaret24.354.28 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
47272Matti KuusinenPalstakallion pinkojat24.364.28 Typaikkajoukkueet (B)
4863Kari MäkeläELTU24.384.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4947Lilli ÖstermanHonkajoen Seudun Urheilijat24.404.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5097Kai ViljanenValmet Automotive24.474.30 Typaikkajoukkueet (A)
51206Heli LehtinenFinnish Marathon Runners 24.494.31 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
52111Petri Yli-LankoskiPatrian Nandit Linnavuori24.594.33 Typaikkajoukkueet (A)
53248Timo HonkasaloTeam Honkasalo25.004.33 Typaikkajoukkueet (B)
5466Koivusalo RikuKaasmarkun WPK25.024.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5594Ari Ahola-OlliHikipinkojat25.164.36 Typaikkajoukkueet (A)
56228Tuula YrjöläHämeenlinnan Tarmo25.224.37 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
5626Johan HelkkulaTakaisin kotiin25.224.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
58251Janne JärvinenLuvian peruskoulu25.264.37 Typaikkajoukkueet (B)
59139Risto PeltonenRauman kaupunki25.314.38 Typaikkajoukkueet (A)
60226Kaisa NurminenKauhajoen maratoonarit25.324.39 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
619Jouni HakolaPakilan Visan veteraanit25.424.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
62112Kimmo KemppainenKurasaappaat25.474.41 Typaikkajoukkueet (A)
63202Anu-Riikka JärnbergLaitilan Jyske25.494.42 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
6454Aada NikkiUlvilan ura hiihto26.004.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6522Arto HautakangasKeurusselän Maratoonarit26.054.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6699Reijo SjöblomOL3-projekti26.064.45 Typaikkajoukkueet (A)
6787Pertti MäenpääHäke-runners26.074.45 Typaikkajoukkueet (A)
6864Jani LevoTeam Takakiri26.124.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6977Lauri LehtiahoVammalan Kuntourheilijat ry26.134.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
70135Asko HaapasaloEavenue26.194.47 Typaikkajoukkueet (A)
7170Panu TurunenTeam Maku26.204.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
72117Korpilammi MarkoPORPR 26.224.48 Typaikkajoukkueet (A)
73138Mikko KauppiSuomen Ilmailuopisto 226.264.48 Typaikkajoukkueet (A)
7416Antti VirtanenKasitien tukkeet26.274.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7550Jukka LeväniemiSeptiimi26.404.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7640Juha HarjuLastaamo26.424.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
77118Jani VuorioA-Insinöörit Suunnittelu Oy26.444.52 Typaikkajoukkueet (A)
78268Katariina Aalto-LehteläKeski-Suomen Sairaanhoitopiiri26.484.52 Typaikkajoukkueet (B)
7996Jukka NorrkniiviläTelko Oy 126.504.53 Typaikkajoukkueet (A)
80277Juho NiskanenTEAM Leikkuri26.514.53 Typaikkajoukkueet (B)
8135Sauli JaakkolaJuoksutiimi26.584.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
82273Harri NordlundHuipputiimi26.594.54 Typaikkajoukkueet (B)
82116Juha HakamaaMetsä Fibre Osasto 826.594.54 Typaikkajoukkueet (A)
8474Elina UnkuriNakkilan Vire kuntoilijat27.084.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8548Konsta TikkaJUJO TEAM27.114.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8692Jouni KojoPorin vapaa-aikavirasto27.134.57 Typaikkajoukkueet (A)
8776Henrik MalinenSIO 1327.174.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
88203Linnea FabigNopsa27.214.58 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
88126Timo HuhtalaHEVI kivitalot27.214.58 Typaikkajoukkueet (A)
90222Tanja HirvonenTyyli-Lyylit27.234.59 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
9153Johanna JaakkolaMainiot mailerit27.244.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9252Antti JalonenViasveden Maratonklubi27.274.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
93276Tiia AhtolaNordea Sata-Häme Team27.325.00 Typaikkajoukkueet (B)
948Nina KaukiainenTeam Hakkarainen27.375.01 Typaikkajoukkueet (A)
9593Joona RajalaBoliden Harjavalta27.385.01 Typaikkajoukkueet (A)
96243Maarika TaipalusEPSHP Virkut27.475.03 Naiset, typaikkajoukkueet
96235Sari AdolfssonOras27.475.03 Naiset, typaikkajoukkueet
9628Kim PaattimäkiTampereen Maratonklubi27.475.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
99113Miikka SammalistoSAMK-TOLKKU-LEGENDS27.485.03 Typaikkajoukkueet (A)
100278Janne JussilaEuramet Oy27.495.03 Typaikkajoukkueet (B)
10158Jenny MannonenKarhunkaatajat28.025.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10246Ossi OjalaVoimistelu- ja urheiluseura Pomarkun Ura 28.035.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
103230Krista TuomistoPorin naisopet28.055.06 Naiset, typaikkajoukkueet
10462Martti HeikkiläKOUKKUPOLVET28.065.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
105220Mika MalmiProfit Software-Eläke on laiffii28.095.07 Typaikkajoukkueet (B)
106252Emmi NieminenTeam lauantailounas28.135.08 Typaikkajoukkueet (B)
10720Mikko Luukkanen Suvituulen hurjat28.175.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
108266Jenni KokkarinenLuvian Saha28.185.09 Typaikkajoukkueet (B)
108149Sirpa JokinenInsta Run28.185.09 Typaikkajoukkueet (A)
108103Karoliina SantalaK-citymarket Pori Puuvilla28.185.09 Typaikkajoukkueet (A)
11130Sonja LevánSatakuntalainen Osakunta28.235.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
111125Alexander MorvberNordex Energy GmbH28.235.10 Typaikkajoukkueet (A)
113207Raili LeikasMikkelin Kilpa-Veikot28.265.10 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
114261Aki AaaltonenKONE28.325.11 Typaikkajoukkueet (B)
115101Jukka AlholaOras, Core Team – Keernaryhmä28.395.13 Typaikkajoukkueet (A)
116225Outi AnnalaLiikuttavat28.405.13 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
116145Lotta HaaslahtiMarva Media Oy28.405.13 Typaikkajoukkueet (A)
11875Jari SillanpääPaperimassan Tuhoajat28.425.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11915Johanna SuhonenSWASM28.475.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
120147Risto Välimää Jaakko-Tuote Oy28.505.15 Typaikkajoukkueet (A)
121258Merita KiikolaRauman psykiatrian pkl.28.535.15 Typaikkajoukkueet (B)
122104Maija TuoriKankaanpään katkokävelijät28.545.15 Typaikkajoukkueet (A)
123115Ella MarttilaTeam Ahlström28.555.15 Typaikkajoukkueet (A)
124256Marika MattilaMillog Riihimäki28.565.16 Typaikkajoukkueet (B)
125119Ahonkivi PäiviPorin kirjasto29.025.17 Typaikkajoukkueet (A)
126208Jussa PikkuvirtaTTY Rakennustekniikka29.035.17 Typaikkajoukkueet (B)
126210Hanna SirkiäTeam Raju29.035.17 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
128223Mirja KimariKeurusselän Maratoonarit29.065.17 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
128120Minna VuoriPorin poliisin talousrikostutkijat29.065.17 Typaikkajoukkueet (A)
13089Ville IsoviitaPelastuslaitos Asema 1029.125.19 Typaikkajoukkueet (A)
13168Jarno JoensuuNoormarkun VPK29.165.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
132237Kirsi LaineBoliden Harjavalta Oy naiset29.185.20 Naiset, typaikkajoukkueet
133131Teemu KoivistoK.T. Tähtinen Oy29.205.20 Typaikkajoukkueet (A)
134221Wilhelmiina LiuksialaTyyli-Lyylit29.245.21 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
135231Hanna RopaNefropaatit29.255.21 Naiset, typaikkajoukkueet
13669Sami HeininenVaramiesten Kakkosjoukkue29.275.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
13783Olli KujansuuVatajankosken Sähkö29.305.22 Typaikkajoukkueet (A)
13736Lotta KoivulaPub Keidas29.305.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
139244Paula VirtanenIkaalisten Kylpylä29.395.23 Naiset, typaikkajoukkueet
14034Eino ElorantaAPK-maratoonarit29.435.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
14149Miika KinnunenArtelli Keittiöt29.445.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
142100Turo VahekoskiSatakunnan pelastuslaitos - Päällystö29.515.26 Typaikkajoukkueet (A)
14381Salla AnttilaEurajoen Säästöpankki30.055.28 Typaikkajoukkueet (A)
144142Tapio NiemiOutotec30.085.29 Typaikkajoukkueet (A)
145217Laura TarvainenLoistaen Kotiin30.095.29 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
146110Kaija MikkolaLastenklinikan laahustajat30.295.33 Typaikkajoukkueet (A)
14785Topi LevomaaPori Energia30.325.33 Typaikkajoukkueet (A)
148240Marjaana MustaniemiSatks Kuvantaminen30.415.35 Naiset, typaikkajoukkueet
14912Hanna ToroskaHyvät Tuhkat30.455.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
15024Anssi PerämäkiLuvian Veto ry30.495.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
151122Susanna AnttolainenSatakunnan sairaanhoitopiiri lastentaudit30.505.36 Typaikkajoukkueet (A)
152130Petri LeiniäinenFinnair NykHkPer30.565.37 Typaikkajoukkueet (A)
15384Juuso Uusi-RasiBoliden Harjavalta 231.015.38 Typaikkajoukkueet (A)
154129Helena NurmiLähiTapiola31.185.41 Typaikkajoukkueet (A)
154106Tuija VesterbackaEurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa31.185.41 Typaikkajoukkueet (A)
156211Seija ArjorantaTeam Raju31.235.42 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
157124Pauliina HakalaNordex Energy GmbH31.295.43 Typaikkajoukkueet (A)
158114Matti MäensivuMaanmittauslaitos31.415.46 Typaikkajoukkueet (A)
159127Mikko RintolaForchem Oy31.445.46 Typaikkajoukkueet (A)
160218Suvi SandelinHungry Birds31.565.48 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
161105Katja LindströmK-citymarket Pori Puuvilla32.005.49 Typaikkajoukkueet (A)
161151Rantanen KatriOoPeeFlikat32.005.49 Typaikkajoukkueet (A)
163212Maria TiusanenUlvilan juoksijattaret32.055.50 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
164144Mikko RantalaElinar32.085.51 Typaikkajoukkueet (A)
165274Sini MäkeläLevottomat jalat32.105.51 Typaikkajoukkueet (B)
166242Jaana SundellEurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa32.125.51 Naiset, typaikkajoukkueet
167249Anna-Liisa RuusunenSuominen Kuitukankaat32.155.52 Typaikkajoukkueet (B)
16827Mika KleemolaSlowRunners32.205.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
169238Päivi VälimäkiSatakunnan keskussairaala32.295.54 Naiset, typaikkajoukkueet
170213Mira SalokangasAK-6 Agility Team32.325.55 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
171232Minna Riikilä-LahtinenEurajoen opet32.355.55 Naiset, typaikkajoukkueet
172255Jenni HuuhkaPorin seudun agilityharrastajat PAHA ry 32.405.56 Typaikkajoukkueet (B)
17290Markku SantikkoPori Energia32.405.56 Typaikkajoukkueet (A)
174239Leena JaakkolaEurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 32.575.59 Naiset, typaikkajoukkueet
175109Johanna AaltoEuran kunta33.066.01 Typaikkajoukkueet (A)
176132Mika LaineNeorem Magnets33.086.01 Typaikkajoukkueet (A)
177140Jukka PölkkiSuomen Teräsritilä Oy33.096.02 Typaikkajoukkueet (A)
177137Jari RantalaVexve33.096.02 Typaikkajoukkueet (A)
179260Elina LindforsKasitien tukkeet33.106.02 Typaikkajoukkueet (B)
180205Tytti TorppalaSatakunnottomat33.226.04 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
18144Sanna MattilaTeam JASPA33.266.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
18282Anne PeltolaLammaisten Energia33.326.06 Typaikkajoukkueet (A)
183275Anne KarlssonTeam Timmeri33.436.08 Typaikkajoukkueet (B)
184229Kristiina OksanenTyyli-Lyylit33.516.09 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
185259Mäkivaara JonnaKellahden Kunto/ Team Mäkivaara33.526.09 Typaikkajoukkueet (B)
186216Inka HuuskonenKuhaOnParas (K.O.P)34.036.11 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
18737Mikko SeuriLeineperin pelimiehet34.106.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
188271Ida Länsivirta-MurroSatakunnan keskussairaala lastentaudit34.116.13 Typaikkajoukkueet (B)
189215Sanni NevalainenMarathonkoulu Pori34.126.13 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
190245Liisa NiemiOras, HanaLeidit34.156.14 Naiset, typaikkajoukkueet
19138Emilia SaarinenUudenkoiviston VPK34.196.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
19272Tero LahtinenKevään Virkeimmät34.216.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
193241Outi FagerlundKuntogimmat34.256.15 Naiset, typaikkajoukkueet
194270Harri TuominenSchenker34.316.17 Typaikkajoukkueet (B)
195264Nelli PöystiTeam Pöysti34.436.19 Typaikkajoukkueet (B)
196262Teemu KivistöSatakunnan pelastuslaitos - Päällystö34.596.22 Typaikkajoukkueet (B)
197267Kati HeikkiläNoormarkun VPK35.006.22 Typaikkajoukkueet (B)
198253Kirsi LehtonenPerävalot35.016.22 Typaikkajoukkueet (B)
199236Leea MalmiJyllin Tylleröt35.026.22 Naiset, typaikkajoukkueet
19960Marianne HokkanenESHT35.026.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
201108Jarno LaaksoVeho Lieto35.046.23 Typaikkajoukkueet (A)
20298Kim HaavistoLänsi-Kalkkuna35.166.25 Typaikkajoukkueet (A)
203234Aija ValoRauKa Sossu35.186.25 Naiset, typaikkajoukkueet
204141Mira PelkonenVesalan työväen kävelijät35.436.30 Typaikkajoukkueet (A)
205257Johanna KivistöLinnavuoren TPK35.586.32 Typaikkajoukkueet (B)
206227Venla KähkönenViikkalan hinurit36.056.34 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
207265Iikka RosvallEurajoen Puhelin36.596.43 Typaikkajoukkueet (B)
208233Tiina Lindfors Telko Oy 237.256.48 Naiset, typaikkajoukkueet
209263Laura Kaanaa-JönkkäriLounais-Suomen maistraatti, Porin yksikkö37.346.50 Typaikkajoukkueet (B)
210148Emmi MäkinenTeam nollakakkonen37.416.51 Typaikkajoukkueet (A)
211146Kari HuikkoSAKIPA37.486.52 Typaikkajoukkueet (A)
212254Laura VornanenClothing Plus Oy38.276.59 Typaikkajoukkueet (B)
21365Sanna KaunistoViime vuoden voittajajoukkue40.137.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
214107Riina HögbackaK-citymarket Pori Puuvilla40.177.19 Typaikkajoukkueet (A)
21557Paula-Tiina NordbergTeam Putkirakentajat40.187.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
21679Tuomo MäkirantaPorin Nuorkauppakamari40.227.20 Typaikkajoukkueet (A)
217209Anitta MäkinenAhlaisten Urheilijat40.277.21 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
218269Jouko PiirainenTeam Kaiku 140.477.25 Typaikkajoukkueet (B)

Raumalta 5. osuus ja Eurajoelta 3. osuus, matka: 5.5km: 1) Juuso Hakala Turun Urheiluliitto 17.34, 2) Arttu Liipo Pohjolan Juoksijat 17.55, 3) Pekka Antikainen Turun Toverit 18.02, 4) Matti Teittinen OLD HORSE RUN 18.20, 5) Teppo Syrjälä Dextra urheiluklinikka- Kylve 18.42, 6) Tuomas Aho Limingan Niittomiehet 19.13, 7) Janne Saarnilehto Finnish Marathon Runners 19.31, 8) Matti Välimäki CFP juoksujaos 19.33, 9) Leevi Hietanen Macho Fantastico 19.34, 10) Sari Juuti KU-58 naiset 20.26, 11) Mikko Tuoriniemi Mikkelin Kilpa-Veikot 20.34, 12) Tiku Wetzell KeKe Running Team 20.37, 13) Pyry Willman Team Ylikahri 21.01, 14) Elisa Sihvola Vammalan Kuntourheilijat ry 21.11, 14) Juha Hietanen Endurance 21.11, 16) Ashley Feary Rolls-Royce Oy 21.22, 17) Joakim Pyttynen Hämeenlinnan Tarmon Maratonkoulu 21.29, 18) Marika Lehtelä Mikkelin Kilpa-Veikot 22.07, 18) Ari Kaasalainen Uponor-Toikkonen 22.07, 20) Jukka Färm Porin Kuntoilijat 22.10, 21) Eetu Lindholm Turun Urheiluliitto 22.17, 22) Sunna Penttinen Turun Urheiluliitto 22.24, 23) Timo Tamminen APK-maratoonarit 22.36, 24) Pasi Korpela Kauhajoen maratoonarit 22.42, 25) Teppo Haapaniemi Erikoistiimi Rivakat 22.48, 26) Thomas Nygård Vaasan Poliisiurheilijat 22.49, 27) Kari Lehti Vauhtisammakon Rappiokonnat 22.50, 28) Eero Pouru Kylmäkosken Veikot 23.02, 29) Kari Kajanoja Finnish Marathon Runners 23.06, 30) Matti Tarkkanen PORPR 23.10, 31) Päivi Raittinen PSHP 23.11, 32) Juha Koivukoski Eurajoen Veikot 23.16, 33) Minna Kervinen Finnish Marathon Runners 23.17, 34) Timo Laakso RC Madrunners 23.23, 35) Kristiina Joensuu Häjytflikat 23.31, 36) Katja Alapeteri BMH Technology Oy 23.38, 37) Arto Elonen Lapin Salaman kuntoilijat 24.02, 38) Mika Nisula TAYS Miesvoimistelijat 24.05, 39) Markus Huhdanpää Liikuttavat 24.11, 40) Elias Lehtonen Sikatori 24.12, 41) Petri Haromo Team Raju 24.19, 42) Petri Munukka Finnairin vanhat kapteenit 24.22, 43) Roni Puumalainen Suomen ilmailuopisto 24.23, 43) Mika Tapio Porin vapaaseurakunta 24.23, 45) Jukka Korpela Sipolin Erikoiset 24.28, 46) Armi Niemelä Porin Kuntoilijattaret 24.35, 47) Matti Kuusinen Palstakallion pinkojat 24.36, 48) Kari Mäkelä ELTU 24.38, 49) Lilli Österman Honkajoen Seudun Urheilijat 24.40, 50) Kai Viljanen Valmet Automotive 24.47, 51) Heli Lehtinen Finnish Marathon Runners 24.49, 52) Petri Yli-Lankoski Patrian Nandit Linnavuori 24.59, 53) Timo Honkasalo Team Honkasalo 25.00, 54) Koivusalo Riku Kaasmarkun WPK 25.02, 55) Ari Ahola-Olli Hikipinkojat 25.16, 56) Tuula Yrjölä Hämeenlinnan Tarmo 25.22, 56) Johan Helkkula Takaisin kotiin 25.22, 58) Janne Järvinen Luvian peruskoulu 25.26, 59) Risto Peltonen Rauman kaupunki 25.31, 60) Kaisa Nurminen Kauhajoen maratoonarit 25.32, 61) Jouni Hakola Pakilan Visan veteraanit 25.42, 62) Kimmo Kemppainen Kurasaappaat 25.47, 63) Anu-Riikka Järnberg Laitilan Jyske 25.49, 64) Aada Nikki Ulvilan ura hiihto 26.00, 65) Arto Hautakangas Keurusselän Maratoonarit 26.05, 66) Reijo Sjöblom OL3-projekti 26.06, 67) Pertti Mäenpää Häke-runners 26.07, 68) Jani Levo Team Takakiri 26.12, 69) Lauri Lehtiaho Vammalan Kuntourheilijat ry 26.13, 70) Asko Haapasalo Eavenue 26.19, 71) Panu Turunen Team Maku 26.20, 72) Korpilammi Marko PORPR 26.22, 73) Mikko Kauppi Suomen Ilmailuopisto 2 26.26, 74) Antti Virtanen Kasitien tukkeet 26.27, 75) Jukka Leväniemi Septiimi 26.40, 76) Juha Harju Lastaamo 26.42, 77) Jani Vuorio A-Insinöörit Suunnittelu Oy 26.44, 78) Katariina Aalto-Lehtelä Keski-Suomen Sairaanhoitopiiri 26.48, 79) Jukka Norrkniivilä Telko Oy 1 26.50, 80) Juho Niskanen TEAM Leikkuri 26.51, 81) Sauli Jaakkola Juoksutiimi 26.58, 82) Harri Nordlund Huipputiimi 26.59, 82) Juha Hakamaa Metsä Fibre Osasto 8 26.59, 84) Elina Unkuri Nakkilan Vire kuntoilijat 27.08, 85) Konsta Tikka JUJO TEAM 27.11, 86) Jouni Kojo Porin vapaa-aikavirasto 27.13, 87) Henrik Malinen SIO 13 27.17, 88) Linnea Fabig Nopsa 27.21, 88) Timo Huhtala HEVI kivitalot 27.21, 90) Tanja Hirvonen Tyyli-Lyylit 27.23, 91) Johanna Jaakkola Mainiot mailerit 27.24, 92) Antti Jalonen Viasveden Maratonklubi 27.27, 93) Tiia Ahtola Nordea Sata-Häme Team 27.32, 94) Nina Kaukiainen Team Hakkarainen 27.37, 95) Joona Rajala Boliden Harjavalta 27.38, 96) Maarika Taipalus EPSHP Virkut 27.47, 96) Sari Adolfsson Oras 27.47, 96) Kim Paattimäki Tampereen Maratonklubi 27.47, 99) Miikka Sammalisto SAMK-TOLKKU-LEGENDS 27.48, 100) Janne Jussila Euramet Oy 27.49, 101) Jenny Mannonen Karhunkaatajat 28.02, 102) Ossi Ojala Voimistelu- ja urheiluseura Pomarkun Ura 28.03, 103) Krista Tuomisto Porin naisopet 28.05, 104) Martti Heikkilä KOUKKUPOLVET 28.06, 105) Mika Malmi Profit Software-Eläke on laiffii 28.09, 106) Emmi Nieminen Team lauantailounas 28.13, 107) Mikko Luukkanen Suvituulen hurjat 28.17, 108) Jenni Kokkarinen Luvian Saha 28.18, 108) Sirpa Jokinen Insta Run 28.18, 108) Karoliina Santala K-citymarket Pori Puuvilla 28.18, 111) Sonja Leván Satakuntalainen Osakunta 28.23, 111) Alexander Morvber Nordex Energy GmbH 28.23, 113) Raili Leikas Mikkelin Kilpa-Veikot 28.26, 114) Aki Aaaltonen KONE 28.32, 115) Jukka Alhola Oras, Core Team – Keernaryhmä 28.39, 116) Outi Annala Liikuttavat 28.40, 116) Lotta Haaslahti Marva Media Oy 28.40, 118) Jari Sillanpää Paperimassan Tuhoajat 28.42, 119) Johanna Suhonen SWASM 28.47, 120) Risto Välimää Jaakko-Tuote Oy 28.50, 121) Merita Kiikola Rauman psykiatrian pkl. 28.53, 122) Maija Tuori Kankaanpään katkokävelijät 28.54, 123) Ella Marttila Team Ahlström 28.55, 124) Marika Mattila Millog Riihimäki 28.56, 125) Ahonkivi Päivi Porin kirjasto 29.02, 126) Jussa Pikkuvirta TTY Rakennustekniikka 29.03, 126) Hanna Sirkiä Team Raju 29.03, 128) Mirja Kimari Keurusselän Maratoonarit 29.06, 128) Minna Vuori Porin poliisin talousrikostutkijat 29.06, 130) Ville Isoviita Pelastuslaitos Asema 10 29.12, 131) Jarno Joensuu Noormarkun VPK 29.16, 132) Kirsi Laine Boliden Harjavalta Oy naiset 29.18, 133) Teemu Koivisto K.T. Tähtinen Oy 29.20, 134) Wilhelmiina Liuksiala Tyyli-Lyylit 29.24, 135) Hanna Ropa Nefropaatit 29.25, 136) Sami Heininen Varamiesten Kakkosjoukkue 29.27, 137) Olli Kujansuu Vatajankosken Sähkö 29.30, 137) Lotta Koivula Pub Keidas 29.30, 139) Paula Virtanen Ikaalisten Kylpylä 29.39, 140) Eino Eloranta APK-maratoonarit 29.43, 141) Miika Kinnunen Artelli Keittiöt 29.44, 142) Turo Vahekoski Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 29.51, 143) Salla Anttila Eurajoen Säästöpankki 30.05, 144) Tapio Niemi Outotec 30.08, 145) Laura Tarvainen Loistaen Kotiin 30.09, 146) Kaija Mikkola Lastenklinikan laahustajat 30.29, 147) Topi Levomaa Pori Energia 30.32, 148) Marjaana Mustaniemi Satks Kuvantaminen 30.41, 149) Hanna Toroska Hyvät Tuhkat 30.45, 150) Anssi Perämäki Luvian Veto ry 30.49, 151) Susanna Anttolainen Satakunnan sairaanhoitopiiri lastentaudit 30.50, 152) Petri Leiniäinen Finnair NykHkPer 30.56, 153) Juuso Uusi-Rasi Boliden Harjavalta 2 31.01, 154) Helena Nurmi LähiTapiola 31.18, 154) Tuija Vesterbacka Eurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 31.18, 156) Seija Arjoranta Team Raju 31.23, 157) Pauliina Hakala Nordex Energy GmbH 31.29, 158) Matti Mäensivu Maanmittauslaitos 31.41, 159) Mikko Rintola Forchem Oy 31.44, 160) Suvi Sandelin Hungry Birds 31.56, 161) Katja Lindström K-citymarket Pori Puuvilla 32.00, 161) Rantanen Katri OoPeeFlikat 32.00, 163) Maria Tiusanen Ulvilan juoksijattaret 32.05, 164) Mikko Rantala Elinar 32.08, 165) Sini Mäkelä Levottomat jalat 32.10, 166) Jaana Sundell Eurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 32.12, 167) Anna-Liisa Ruusunen Suominen Kuitukankaat 32.15, 168) Mika Kleemola SlowRunners 32.20, 169) Päivi Välimäki Satakunnan keskussairaala 32.29, 170) Mira Salokangas AK-6 Agility Team 32.32, 171) Minna Riikilä-Lahtinen Eurajoen opet 32.35, 172) Jenni Huuhka Porin seudun agilityharrastajat PAHA ry 32.40, 172) Markku Santikko Pori Energia 32.40, 174) Leena Jaakkola Eurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 32.57, 175) Johanna Aalto Euran kunta 33.06, 176) Mika Laine Neorem Magnets 33.08, 177) Jukka Pölkki Suomen Teräsritilä Oy 33.09, 177) Jari Rantala Vexve 33.09, 179) Elina Lindfors Kasitien tukkeet 33.10, 180) Tytti Torppala Satakunnottomat 33.22, 181) Sanna Mattila Team JASPA 33.26, 182) Anne Peltola Lammaisten Energia 33.32, 183) Anne Karlsson Team Timmeri 33.43, 184) Kristiina Oksanen Tyyli-Lyylit 33.51, 185) Mäkivaara Jonna Kellahden Kunto/ Team Mäkivaara 33.52, 186) Inka Huuskonen KuhaOnParas (K.O.P) 34.03, 187) Mikko Seuri Leineperin pelimiehet 34.10, 188) Ida Länsivirta-Murro Satakunnan keskussairaala lastentaudit 34.11, 189) Sanni Nevalainen Marathonkoulu Pori 34.12, 190) Liisa Niemi Oras, HanaLeidit 34.15, 191) Emilia Saarinen Uudenkoiviston VPK 34.19, 192) Tero Lahtinen Kevään Virkeimmät 34.21, 193) Outi Fagerlund Kuntogimmat 34.25, 194) Harri Tuominen Schenker 34.31, 195) Nelli Pöysti Team Pöysti 34.43, 196) Teemu Kivistö Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 34.59, 197) Kati Heikkilä Noormarkun VPK 35.00, 198) Kirsi Lehtonen Perävalot 35.01, 199) Leea Malmi Jyllin Tylleröt 35.02, 199) Marianne Hokkanen ESHT 35.02, 201) Jarno Laakso Veho Lieto 35.04, 202) Kim Haavisto Länsi-Kalkkuna 35.16, 203) Aija Valo RauKa Sossu 35.18, 204) Mira Pelkonen Vesalan työväen kävelijät 35.43, 205) Johanna Kivistö Linnavuoren TPK 35.58, 206) Venla Kähkönen Viikkalan hinurit 36.05, 207) Iikka Rosvall Eurajoen Puhelin 36.59, 208) Tiina Lindfors Telko Oy 2 37.25, 209) Laura Kaanaa-Jönkkäri Lounais-Suomen maistraatti, Porin yksikkö 37.34, 210) Emmi Mäkinen Team nollakakkonen 37.41, 211) Kari Huikko SAKIPA 37.48, 212) Laura Vornanen Clothing Plus Oy 38.27, 213) Sanna Kaunisto Viime vuoden voittajajoukkue 40.13, 214) Riina Högbacka K-citymarket Pori Puuvilla 40.17, 215) Paula-Tiina Nordberg Team Putkirakentajat 40.18, 216) Tuomo Mäkiranta Porin Nuorkauppakamari 40.22, 217) Anitta Mäkinen Ahlaisten Urheilijat 40.27, 218) Jouko Piirainen Team Kaiku 1 40.47,