Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 6.3 km

Raumalta 6. osuus ja Eurajoelta 4. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
11Niklas WihlmanTurun Urheiluliitto19.393.07 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
211Jukka SaloOLD HORSE RUN20.253.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
36Sami HämäläinenTurun Toverit20.343.16 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
442Jouni HolappaPohjolan Juoksijat20.373.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
52Samuli HussaLimingan Niittomiehet20.563.19 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
651Markus LampainenMacho Fantastico21.263.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
732Juha NyyssönenDextra urheiluklinikka- Kylve22.003.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
84Jussi RistimäkiFinnish Marathon Runners 22.043.30 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
923Markku PantaniKeKe Running Team22.233.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1041Kimmo SavolainenVammalan Kuntourheilijat ry22.473.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1171Jarno StenroosPorin Kuntoilijat23.033.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1267Ville LeskinenUponor-Toikkonen23.243.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1321Kimmo HeikkinenFinnish Marathon Runners 23.333.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
143Ville PirttijokiKylmäkosken Veikot23.393.45 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
15201Sanna KullbergKU-58 naiset24.123.50 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
1647Jussi UusihonkoHonkajoen Seudun Urheilijat24.273.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
175Lasse KeroTurun Urheiluliitto24.343.54 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1718Eero LehtonenSikatori24.343.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
19273Ari AhoHuipputiimi24.363.54 Typaikkajoukkueet (B)
207Vesa Hyvärinen Endurance24.403.55 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2159Jani VaheristoMikkelin Kilpa-Veikot 24.463.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2243Harri LehtimäkiHämeenlinnan Tarmon Maratonkoulu24.493.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
23200Tiia TaipaleTurun Urheiluliitto25.083.59 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
2414Jussi VuorenpääLapin Salaman kuntoilijat25.234.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
25126Henri ReunanenHEVI kivitalot25.404.04 Typaikkajoukkueet (A)
26204Satu SoivanenMikkelin Kilpa-Veikot25.434.05 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
2730Erik SalminenSatakuntalainen Osakunta25.524.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2878Joonas NiemiVauhtisammakon Rappiokonnat 25.564.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
28134Janne LumiaFinnairin vanhat kapteenit25.564.07 Typaikkajoukkueet (A)
3016Arto HakolaKasitien tukkeet25.574.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3020Henri Onniselkä Suvituulen hurjat25.574.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3246Teemu ToivanenVoimistelu- ja urheiluseura Pomarkun Ura 26.024.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3322Lasse MäenpääKeurusselän Maratoonarit26.034.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
34214Anna SelivaaraPorin Kuntoilijattaret26.094.09 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
3550Elina HaavistoSeptiimi26.114.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3665Joni KalliomäkiViime vuoden voittajajoukkue26.174.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
37248Janne HonkasaloTeam Honkasalo26.204.11 Typaikkajoukkueet (B)
389Esa KatajamäkiPakilan Visan veteraanit26.224.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
39133Ilkka UurtoTAYS Miesvoimistelijat26.274.12 Typaikkajoukkueet (A)
40226Taina RantaprosiKauhajoen maratoonarit26.294.12 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
4086Peter KarlssonVaasan Poliisiurheilijat26.294.12 Typaikkajoukkueet (A)
42246Teija HarjuntaustaPSHP26.304.12 Naiset, typaikkajoukkueet
4396Timo TomulaTelko Oy 126.374.13 Typaikkajoukkueet (A)
4454Tuomas KeitaanniemiUlvilan ura hiihto26.444.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4517Riku JuhalaEurajoen Veikot 26.504.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4699Jari VaittinenOL3-projekti26.564.17 Typaikkajoukkueet (A)
47112Mikko KärkkäinenKurasaappaat27.004.17 Typaikkajoukkueet (A)
4829Harri NurmiTeam Raju27.024.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
49268Mika HyppönenKeski-Suomen Sairaanhoitopiiri27.044.18 Typaikkajoukkueet (B)
5058Mikko LuomaKarhunkaatajat27.064.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5149Timo PerttunenArtelli Keittiöt27.114.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
52250Julia YlikahriTeam Ylikahri27.194.20 Typaikkajoukkueet (B)
53135Jouko UusitaloEavenue27.304.22 Typaikkajoukkueet (A)
5477Jenni SorvaVammalan Kuntourheilijat ry27.344.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5483Pekka PihlajamäkiVatajankosken Sähkö27.344.23 Typaikkajoukkueet (A)
5648Jenni MatikkaJUJO TEAM27.394.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5719Aarne KukolaLiikuttavat27.434.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
58277Ville VäreläTEAM Leikkuri27.444.24 Typaikkajoukkueet (B)
5938Alfredo Ruiz EgeaUudenkoiviston VPK27.524.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6095Aulis KarhuSipolin Erikoiset27.554.26 Typaikkajoukkueet (A)
61208Mikkeli KivisteTTY Rakennustekniikka27.594.27 Typaikkajoukkueet (B)
6191Niclas LindroosPORPR27.594.27 Typaikkajoukkueet (A)
63139Pekka Yli-KauhaluomaRauman kaupunki28.014.27 Typaikkajoukkueet (A)
6413Heikki LahtiPorin vapaaseurakunta28.074.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6545Juha Rotola-PukkkilaKauhajoen maratoonarit28.094.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
66264Tapio PöystiTeam Pöysti28.124.29 Typaikkajoukkueet (B)
6733Aulis Valli APK-maratoonarit28.164.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
68114Teijo AhoMaanmittauslaitos28.184.30 Typaikkajoukkueet (A)
69228Tiina PyttynenHämeenlinnan Tarmo28.254.31 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
7028Pentti KäpyahoTampereen Maratonklubi28.284.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7112Antti ToroskaHyvät Tuhkat28.324.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
72276Niko KuusinenNordea Sata-Häme Team28.374.33 Typaikkajoukkueet (B)
7297Toni NiskanenValmet Automotive28.374.33 Typaikkajoukkueet (A)
74146Jarmo MajuriSAKIPA28.444.34 Typaikkajoukkueet (A)
75111Mikko JutilaPatrian Nandit Linnavuori28.494.34 Typaikkajoukkueet (A)
7689Otto HirvolaPelastuslaitos Asema 1028.524.35 Typaikkajoukkueet (A)
77118Mikko PirinenA-Insinöörit Suunnittelu Oy28.584.36 Typaikkajoukkueet (A)
78108Tero MäkinenVeho Lieto29.094.38 Typaikkajoukkueet (A)
7885Jesse JalavaPori Energia29.094.38 Typaikkajoukkueet (A)
80278Milla TainioEuramet Oy29.124.38 Typaikkajoukkueet (B)
8161Mika LaitioErikoistiimi Rivakat29.154.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
82256Jari VesalaMillog Riihimäki29.164.39 Typaikkajoukkueet (B)
83127Janne VarjonenForchem Oy29.204.39 Typaikkajoukkueet (A)
84128Janne JokinenSuomen ilmailuopisto29.214.40 Typaikkajoukkueet (A)
8555Katja JurttilaRC Madrunners29.264.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8674Rauno TuomiNakkilan Vire kuntoilijat29.274.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
87272Niina KuusinenPalstakallion pinkojat29.284.41 Typaikkajoukkueet (B)
88210Marja ReilimoTeam Raju29.314.41 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
89270Tapio RautalaSchenker29.324.41 Typaikkajoukkueet (B)
8975Valtteri LaaksoPaperimassan Tuhoajat29.324.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
91251Inka LaivonenLuvian peruskoulu29.394.42 Typaikkajoukkueet (B)
9270Paavo LehtiTeam Maku29.404.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
93266Pauli MäkitaloLuvian Saha29.424.43 Typaikkajoukkueet (B)
94206Maria LaineFinnish Marathon Runners 29.444.43 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
95243Hanna OjalaEPSHP Virkut29.504.44 Naiset, typaikkajoukkueet
96225Minna RitvonenLiikuttavat29.514.44 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
9694Risto TupiHikipinkojat29.514.44 Typaikkajoukkueet (A)
9872Hans MaaniittuKevään Virkeimmät29.554.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
99138Eppu HalmesaariSuomen Ilmailuopisto 229.564.45 Typaikkajoukkueet (A)
100104Juha LepistöKankaanpään katkokävelijät29.594.46 Typaikkajoukkueet (A)
101105Mika SalonenK-citymarket Pori Puuvilla30.074.47 Typaikkajoukkueet (A)
10266Paasi MatiasKaasmarkun WPK30.084.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
103147Artturi Ahtiainen Jaakko-Tuote Oy30.144.48 Typaikkajoukkueet (A)
104116Petteri LehmuskallioMetsä Fibre Osasto 830.154.48 Typaikkajoukkueet (A)
104113Annika SuvelaSAMK-TOLKKU-LEGENDS30.154.48 Typaikkajoukkueet (A)
106129Anne SaariLähiTapiola30.254.50 Typaikkajoukkueet (A)
106140Tomi VirtanenSuomen Teräsritilä Oy30.254.50 Typaikkajoukkueet (A)
10853Petri HiltunenMainiot mailerit30.284.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
109100Sampo KuusinenSatakunnan pelastuslaitos - Päällystö30.324.51 Typaikkajoukkueet (A)
110224Hanna OivanenFinnish Marathon Runners 30.434.53 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
111130Mikko KaasalainenFinnair NykHkPer30.464.53 Typaikkajoukkueet (A)
112202Jonna ForonkoffLaitilan Jyske30.484.53 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
11392Meri NolviPorin vapaa-aikavirasto30.494.53 Typaikkajoukkueet (A)
11464Jaakko PuurunenTeam Takakiri30.524.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
115219Mervi TuunanenHäjytflikat31.034.56 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
11662Jani LepistöKOUKKUPOLVET31.084.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11776Antti KutinlahtiSIO 1331.114.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11852Tuomas TurpeinenViasveden Maratonklubi31.134.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11969Vinsentti KoivulaVaramiesten Kakkosjoukkue31.184.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
120144Jani WahlmanElinar31.214.59 Typaikkajoukkueet (A)
12126Juho AuermaTakaisin kotiin31.244.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
122262Ville KoittoSatakunnan pelastuslaitos - Päällystö31.264.59 Typaikkajoukkueet (B)
122143Markus MäkeläBMH Technology Oy31.264.59 Typaikkajoukkueet (A)
124212Annika MäkinenUlvilan juoksijattaret31.375.01 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
124211Päivi SattoTeam Raju31.375.01 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
12698Veli-Matti SalminenLänsi-Kalkkuna31.395.01 Typaikkajoukkueet (A)
127235Maria KuivamäkiOras31.445.02 Naiset, typaikkajoukkueet
12844Kati Linna-AhoTeam JASPA31.485.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
12993Jaakko KorpelaBoliden Harjavalta31.545.04 Typaikkajoukkueet (A)
130120Mikael LainePorin poliisin talousrikostutkijat32.015.05 Typaikkajoukkueet (A)
131117Vallas VillePORPR 32.025.05 Typaikkajoukkueet (A)
132258Antti AlhoRauman psykiatrian pkl.32.065.06 Typaikkajoukkueet (B)
133260Minni VirtanenKasitien tukkeet32.085.06 Typaikkajoukkueet (B)
13424Kimmo AhoLuvian Veto ry32.095.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
135137Teemu SillanpääVexve32.115.07 Typaikkajoukkueet (A)
136220Juha ViitaniemiProfit Software-Eläke on laiffii32.125.07 Typaikkajoukkueet (B)
13790Kimmo KurikkaPori Energia32.135.07 Typaikkajoukkueet (A)
138244Kati LappalainenIkaalisten Kylpylä32.145.07 Naiset, typaikkajoukkueet
138257Mirva PeltokoskiLinnavuoren TPK32.145.07 Typaikkajoukkueet (B)
140230Leena-Maria LamminenPorin naisopet32.175.07 Naiset, typaikkajoukkueet
14134Harry SookariAPK-maratoonarit32.195.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
142215Tuija LatvaMarathonkoulu Pori32.205.08 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
14335Roosa JaakkolaJuoksutiimi32.235.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
14440Päivi RantahalmeLastaamo32.255.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
145271Matti KesäläSatakunnan keskussairaala lastentaudit32.315.10 Typaikkajoukkueet (B)
146253Suvi RantalaPerävalot32.365.10 Typaikkajoukkueet (B)
146263Jarkko PeltomaaLounais-Suomen maistraatti, Porin yksikkö32.365.10 Typaikkajoukkueet (B)
14873Jenni SipolaCFP juoksujaos32.385.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
149229Veera HaavistoTyyli-Lyylit32.595.14 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
150238Susanna TommilaSatakunnan keskussairaala33.005.14 Naiset, typaikkajoukkueet
151259Markomäki JaniKellahden Kunto/ Team Mäkivaara33.035.15 Typaikkajoukkueet (B)
15215Mika KujansivuSWASM33.055.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
153254Kaisa JylhäClothing Plus Oy33.155.17 Typaikkajoukkueet (B)
153122Siw HellstenSatakunnan sairaanhoitopiiri lastentaudit33.155.17 Typaikkajoukkueet (A)
155221Marja JokelaTyyli-Lyylit33.285.19 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
156222Soila KouvonenTyyli-Lyylit33.355.20 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
156274Manu MäkeläLevottomat jalat33.355.20 Typaikkajoukkueet (B)
15636Minna LaaksonenPub Keidas33.355.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
159110Marita HoviLastenklinikan laahustajat33.375.20 Typaikkajoukkueet (A)
160269Krista YlijokiTeam Kaiku 133.385.20 Typaikkajoukkueet (B)
161101Pekka RapeliOras, Core Team – Keernaryhmä33.435.21 Typaikkajoukkueet (A)
162232Päivi ViitasaloEurajoen opet33.445.21 Naiset, typaikkajoukkueet
16327Immo OksanenSlowRunners33.455.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
164242Eeva NuurmaEurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa33.525.23 Naiset, typaikkajoukkueet
16579Sami MäensivuPorin Nuorkauppakamari33.545.23 Typaikkajoukkueet (A)
166142Jaana KivimäkiOutotec34.045.24 Typaikkajoukkueet (A)
167249Frans MalmbergSuominen Kuitukankaat34.175.27 Typaikkajoukkueet (B)
16757Pyry KylävainioTeam Putkirakentajat34.175.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
169115Sanna HaanpääTeam Ahlström34.185.27 Typaikkajoukkueet (A)
170236Satu KaipioJyllin Tylleröt34.245.28 Naiset, typaikkajoukkueet
17184Jarkko LehtimäkiBoliden Harjavalta 234.285.28 Typaikkajoukkueet (A)
172231Piia KyynäräinenNefropaatit34.315.29 Naiset, typaikkajoukkueet
173103Kirsi TolsaK-citymarket Pori Puuvilla34.325.29 Typaikkajoukkueet (A)
173106Jenni JuhalaEurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa34.325.29 Typaikkajoukkueet (A)
175124Eduardo CebolleroNordex Energy GmbH34.345.29 Typaikkajoukkueet (A)
176119Inkeroinen KaisaPorin kirjasto34.365.30 Typaikkajoukkueet (A)
177213Jetta VirtanenAK-6 Agility Team34.385.30 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
177239Liisa JaakkolaEurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 34.385.30 Naiset, typaikkajoukkueet
179131Kristian LuomaK.T. Tähtinen Oy34.455.31 Typaikkajoukkueet (A)
180227Henna PärssinenViikkalan hinurit34.465.31 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
181216Annika ImmonenKuhaOnParas (K.O.P)34.505.32 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
18288Niina HeinonenRolls-Royce Oy34.565.33 Typaikkajoukkueet (A)
183233Annakaisa Kivioja Telko Oy 234.575.33 Naiset, typaikkajoukkueet
184125Jukka AaltoNordex Energy GmbH35.035.34 Typaikkajoukkueet (A)
185151Tuokkola JenniOoPeeFlikat35.045.34 Typaikkajoukkueet (A)
186109Teija SalminenEuran kunta35.075.34 Typaikkajoukkueet (A)
18768Sanna Vuorenpää-LeinoNoormarkun VPK35.175.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
188218Johanna SuokantoHungry Birds35.215.37 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
18981Rafael EerolaEurajoen Säästöpankki35.235.37 Typaikkajoukkueet (A)
19037Marko LehtisaloLeineperin pelimiehet35.245.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
191245Maarit NieminenOras, HanaLeidit35.315.38 Naiset, typaikkajoukkueet
1918Jan SirénTeam Hakkarainen35.315.38 Typaikkajoukkueet (A)
193145Maarit AnttilaMarva Media Oy35.435.40 Typaikkajoukkueet (A)
194237Sari MarjamäkiBoliden Harjavalta Oy naiset35.495.41 Naiset, typaikkajoukkueet
195240Virpi EskeläSatks Kuvantaminen35.575.42 Naiset, typaikkajoukkueet
196203Alina HanhiniemiNopsa36.025.43 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
19760Osku HokkanenESHT36.035.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
198275Niina KuurmaTeam Timmeri36.105.44 Typaikkajoukkueet (B)
199149Veli MansikkamäkiInsta Run36.195.46 Typaikkajoukkueet (A)
200252Juulia KoskinenTeam lauantailounas36.205.46 Typaikkajoukkueet (B)
201223Helena HautakangasKeurusselän Maratoonarit36.255.47 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
20282Petri PaajanenLammaisten Energia36.365.49 Typaikkajoukkueet (A)
203234Saila HohtariRauKa Sossu36.435.50 Naiset, typaikkajoukkueet
20487Ansa JokirantaHäke-runners36.475.50 Typaikkajoukkueet (A)
205107Neea TuovinenK-citymarket Pori Puuvilla37.055.53 Typaikkajoukkueet (A)
206217Elina MattilaLoistaen Kotiin37.175.55 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
207207Leena MarttinenMikkelin Kilpa-Veikot37.185.55 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
208132Teemu TaimiNeorem Magnets37.215.56 Typaikkajoukkueet (A)
208148Mari VilponenTeam nollakakkonen37.215.56 Typaikkajoukkueet (A)
210261Pasi SilfverKONE37.576.01 Typaikkajoukkueet (B)
211141Niina Halonen-MalliarakisVesalan työväen kävelijät38.436.09 Typaikkajoukkueet (A)
212255Solja JussilaPorin seudun agilityharrastajat PAHA ry 38.546.10 Typaikkajoukkueet (B)
213209Leena NiemiAhlaisten Urheilijat39.036.12 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
214265Kati AndstenEurajoen Puhelin40.056.22 Typaikkajoukkueet (B)
215267Mari RaikistoNoormarkun VPK40.526.29 Typaikkajoukkueet (B)
216205Janette WestergårdSatakunnottomat41.086.32 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
217241Kati AhosmäkiKuntogimmat41.216.34 Naiset, typaikkajoukkueet
21863Terhi ManninenELTU42.076.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet

Raumalta 6. osuus ja Eurajoelta 4. osuus, matka: 6.3km: 1) Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto 19.39, 2) Jukka Salo OLD HORSE RUN 20.25, 3) Sami Hämäläinen Turun Toverit 20.34, 4) Jouni Holappa Pohjolan Juoksijat 20.37, 5) Samuli Hussa Limingan Niittomiehet 20.56, 6) Markus Lampainen Macho Fantastico 21.26, 7) Juha Nyyssönen Dextra urheiluklinikka- Kylve 22.00, 8) Jussi Ristimäki Finnish Marathon Runners 22.04, 9) Markku Pantani KeKe Running Team 22.23, 10) Kimmo Savolainen Vammalan Kuntourheilijat ry 22.47, 11) Jarno Stenroos Porin Kuntoilijat 23.03, 12) Ville Leskinen Uponor-Toikkonen 23.24, 13) Kimmo Heikkinen Finnish Marathon Runners 23.33, 14) Ville Pirttijoki Kylmäkosken Veikot 23.39, 15) Sanna Kullberg KU-58 naiset 24.12, 16) Jussi Uusihonko Honkajoen Seudun Urheilijat 24.27, 17) Lasse Kero Turun Urheiluliitto 24.34, 17) Eero Lehtonen Sikatori 24.34, 19) Ari Aho Huipputiimi 24.36, 20) Vesa Hyvärinen Endurance 24.40, 21) Jani Vaheristo Mikkelin Kilpa-Veikot 24.46, 22) Harri Lehtimäki Hämeenlinnan Tarmon Maratonkoulu 24.49, 23) Tiia Taipale Turun Urheiluliitto 25.08, 24) Jussi Vuorenpää Lapin Salaman kuntoilijat 25.23, 25) Henri Reunanen HEVI kivitalot 25.40, 26) Satu Soivanen Mikkelin Kilpa-Veikot 25.43, 27) Erik Salminen Satakuntalainen Osakunta 25.52, 28) Joonas Niemi Vauhtisammakon Rappiokonnat 25.56, 28) Janne Lumia Finnairin vanhat kapteenit 25.56, 30) Arto Hakola Kasitien tukkeet 25.57, 30) Henri Onniselkä Suvituulen hurjat 25.57, 32) Teemu Toivanen Voimistelu- ja urheiluseura Pomarkun Ura 26.02, 33) Lasse Mäenpää Keurusselän Maratoonarit 26.03, 34) Anna Selivaara Porin Kuntoilijattaret 26.09, 35) Elina Haavisto Septiimi 26.11, 36) Joni Kalliomäki Viime vuoden voittajajoukkue 26.17, 37) Janne Honkasalo Team Honkasalo 26.20, 38) Esa Katajamäki Pakilan Visan veteraanit 26.22, 39) Ilkka Uurto TAYS Miesvoimistelijat 26.27, 40) Taina Rantaprosi Kauhajoen maratoonarit 26.29, 40) Peter Karlsson Vaasan Poliisiurheilijat 26.29, 42) Teija Harjuntausta PSHP 26.30, 43) Timo Tomula Telko Oy 1 26.37, 44) Tuomas Keitaanniemi Ulvilan ura hiihto 26.44, 45) Riku Juhala Eurajoen Veikot 26.50, 46) Jari Vaittinen OL3-projekti 26.56, 47) Mikko Kärkkäinen Kurasaappaat 27.00, 48) Harri Nurmi Team Raju 27.02, 49) Mika Hyppönen Keski-Suomen Sairaanhoitopiiri 27.04, 50) Mikko Luoma Karhunkaatajat 27.06, 51) Timo Perttunen Artelli Keittiöt 27.11, 52) Julia Ylikahri Team Ylikahri 27.19, 53) Jouko Uusitalo Eavenue 27.30, 54) Jenni Sorva Vammalan Kuntourheilijat ry 27.34, 54) Pekka Pihlajamäki Vatajankosken Sähkö 27.34, 56) Jenni Matikka JUJO TEAM 27.39, 57) Aarne Kukola Liikuttavat 27.43, 58) Ville Värelä TEAM Leikkuri 27.44, 59) Alfredo Ruiz Egea Uudenkoiviston VPK 27.52, 60) Aulis Karhu Sipolin Erikoiset 27.55, 61) Mikkeli Kiviste TTY Rakennustekniikka 27.59, 61) Niclas Lindroos PORPR 27.59, 63) Pekka Yli-Kauhaluoma Rauman kaupunki 28.01, 64) Heikki Lahti Porin vapaaseurakunta 28.07, 65) Juha Rotola-Pukkkila Kauhajoen maratoonarit 28.09, 66) Tapio Pöysti Team Pöysti 28.12, 67) Aulis Valli APK-maratoonarit 28.16, 68) Teijo Aho Maanmittauslaitos 28.18, 69) Tiina Pyttynen Hämeenlinnan Tarmo 28.25, 70) Pentti Käpyaho Tampereen Maratonklubi 28.28, 71) Antti Toroska Hyvät Tuhkat 28.32, 72) Niko Kuusinen Nordea Sata-Häme Team 28.37, 72) Toni Niskanen Valmet Automotive 28.37, 74) Jarmo Majuri SAKIPA 28.44, 75) Mikko Jutila Patrian Nandit Linnavuori 28.49, 76) Otto Hirvola Pelastuslaitos Asema 10 28.52, 77) Mikko Pirinen A-Insinöörit Suunnittelu Oy 28.58, 78) Tero Mäkinen Veho Lieto 29.09, 78) Jesse Jalava Pori Energia 29.09, 80) Milla Tainio Euramet Oy 29.12, 81) Mika Laitio Erikoistiimi Rivakat 29.15, 82) Jari Vesala Millog Riihimäki 29.16, 83) Janne Varjonen Forchem Oy 29.20, 84) Janne Jokinen Suomen ilmailuopisto 29.21, 85) Katja Jurttila RC Madrunners 29.26, 86) Rauno Tuomi Nakkilan Vire kuntoilijat 29.27, 87) Niina Kuusinen Palstakallion pinkojat 29.28, 88) Marja Reilimo Team Raju 29.31, 89) Tapio Rautala Schenker 29.32, 89) Valtteri Laakso Paperimassan Tuhoajat 29.32, 91) Inka Laivonen Luvian peruskoulu 29.39, 92) Paavo Lehti Team Maku 29.40, 93) Pauli Mäkitalo Luvian Saha 29.42, 94) Maria Laine Finnish Marathon Runners 29.44, 95) Hanna Ojala EPSHP Virkut 29.50, 96) Minna Ritvonen Liikuttavat 29.51, 96) Risto Tupi Hikipinkojat 29.51, 98) Hans Maaniittu Kevään Virkeimmät 29.55, 99) Eppu Halmesaari Suomen Ilmailuopisto 2 29.56, 100) Juha Lepistö Kankaanpään katkokävelijät 29.59, 101) Mika Salonen K-citymarket Pori Puuvilla 30.07, 102) Paasi Matias Kaasmarkun WPK 30.08, 103) Artturi Ahtiainen Jaakko-Tuote Oy 30.14, 104) Petteri Lehmuskallio Metsä Fibre Osasto 8 30.15, 104) Annika Suvela SAMK-TOLKKU-LEGENDS 30.15, 106) Anne Saari LähiTapiola 30.25, 106) Tomi Virtanen Suomen Teräsritilä Oy 30.25, 108) Petri Hiltunen Mainiot mailerit 30.28, 109) Sampo Kuusinen Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 30.32, 110) Hanna Oivanen Finnish Marathon Runners 30.43, 111) Mikko Kaasalainen Finnair NykHkPer 30.46, 112) Jonna Foronkoff Laitilan Jyske 30.48, 113) Meri Nolvi Porin vapaa-aikavirasto 30.49, 114) Jaakko Puurunen Team Takakiri 30.52, 115) Mervi Tuunanen Häjytflikat 31.03, 116) Jani Lepistö KOUKKUPOLVET 31.08, 117) Antti Kutinlahti SIO 13 31.11, 118) Tuomas Turpeinen Viasveden Maratonklubi 31.13, 119) Vinsentti Koivula Varamiesten Kakkosjoukkue 31.18, 120) Jani Wahlman Elinar 31.21, 121) Juho Auerma Takaisin kotiin 31.24, 122) Ville Koitto Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 31.26, 122) Markus Mäkelä BMH Technology Oy 31.26, 124) Annika Mäkinen Ulvilan juoksijattaret 31.37, 124) Päivi Satto Team Raju 31.37, 126) Veli-Matti Salminen Länsi-Kalkkuna 31.39, 127) Maria Kuivamäki Oras 31.44, 128) Kati Linna-Aho Team JASPA 31.48, 129) Jaakko Korpela Boliden Harjavalta 31.54, 130) Mikael Laine Porin poliisin talousrikostutkijat 32.01, 131) Vallas Ville PORPR 32.02, 132) Antti Alho Rauman psykiatrian pkl. 32.06, 133) Minni Virtanen Kasitien tukkeet 32.08, 134) Kimmo Aho Luvian Veto ry 32.09, 135) Teemu Sillanpää Vexve 32.11, 136) Juha Viitaniemi Profit Software-Eläke on laiffii 32.12, 137) Kimmo Kurikka Pori Energia 32.13, 138) Kati Lappalainen Ikaalisten Kylpylä 32.14, 138) Mirva Peltokoski Linnavuoren TPK 32.14, 140) Leena-Maria Lamminen Porin naisopet 32.17, 141) Harry Sookari APK-maratoonarit 32.19, 142) Tuija Latva Marathonkoulu Pori 32.20, 143) Roosa Jaakkola Juoksutiimi 32.23, 144) Päivi Rantahalme Lastaamo 32.25, 145) Matti Kesälä Satakunnan keskussairaala lastentaudit 32.31, 146) Suvi Rantala Perävalot 32.36, 146) Jarkko Peltomaa Lounais-Suomen maistraatti, Porin yksikkö 32.36, 148) Jenni Sipola CFP juoksujaos 32.38, 149) Veera Haavisto Tyyli-Lyylit 32.59, 150) Susanna Tommila Satakunnan keskussairaala 33.00, 151) Markomäki Jani Kellahden Kunto/ Team Mäkivaara 33.03, 152) Mika Kujansivu SWASM 33.05, 153) Kaisa Jylhä Clothing Plus Oy 33.15, 153) Siw Hellsten Satakunnan sairaanhoitopiiri lastentaudit 33.15, 155) Marja Jokela Tyyli-Lyylit 33.28, 156) Soila Kouvonen Tyyli-Lyylit 33.35, 156) Manu Mäkelä Levottomat jalat 33.35, 156) Minna Laaksonen Pub Keidas 33.35, 159) Marita Hovi Lastenklinikan laahustajat 33.37, 160) Krista Ylijoki Team Kaiku 1 33.38, 161) Pekka Rapeli Oras, Core Team – Keernaryhmä 33.43, 162) Päivi Viitasalo Eurajoen opet 33.44, 163) Immo Oksanen SlowRunners 33.45, 164) Eeva Nuurma Eurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 33.52, 165) Sami Mäensivu Porin Nuorkauppakamari 33.54, 166) Jaana Kivimäki Outotec 34.04, 167) Frans Malmberg Suominen Kuitukankaat 34.17, 167) Pyry Kylävainio Team Putkirakentajat 34.17, 169) Sanna Haanpää Team Ahlström 34.18, 170) Satu Kaipio Jyllin Tylleröt 34.24, 171) Jarkko Lehtimäki Boliden Harjavalta 2 34.28, 172) Piia Kyynäräinen Nefropaatit 34.31, 173) Kirsi Tolsa K-citymarket Pori Puuvilla 34.32, 173) Jenni Juhala Eurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 34.32, 175) Eduardo Cebollero Nordex Energy GmbH 34.34, 176) Inkeroinen Kaisa Porin kirjasto 34.36, 177) Jetta Virtanen AK-6 Agility Team 34.38, 177) Liisa Jaakkola Eurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 34.38, 179) Kristian Luoma K.T. Tähtinen Oy 34.45, 180) Henna Pärssinen Viikkalan hinurit 34.46, 181) Annika Immonen KuhaOnParas (K.O.P) 34.50, 182) Niina Heinonen Rolls-Royce Oy 34.56, 183) Annakaisa Kivioja Telko Oy 2 34.57, 184) Jukka Aalto Nordex Energy GmbH 35.03, 185) Tuokkola Jenni OoPeeFlikat 35.04, 186) Teija Salminen Euran kunta 35.07, 187) Sanna Vuorenpää-Leino Noormarkun VPK 35.17, 188) Johanna Suokanto Hungry Birds 35.21, 189) Rafael Eerola Eurajoen Säästöpankki 35.23, 190) Marko Lehtisalo Leineperin pelimiehet 35.24, 191) Maarit Nieminen Oras, HanaLeidit 35.31, 191) Jan Sirén Team Hakkarainen 35.31, 193) Maarit Anttila Marva Media Oy 35.43, 194) Sari Marjamäki Boliden Harjavalta Oy naiset 35.49, 195) Virpi Eskelä Satks Kuvantaminen 35.57, 196) Alina Hanhiniemi Nopsa 36.02, 197) Osku Hokkanen ESHT 36.03, 198) Niina Kuurma Team Timmeri 36.10, 199) Veli Mansikkamäki Insta Run 36.19, 200) Juulia Koskinen Team lauantailounas 36.20, 201) Helena Hautakangas Keurusselän Maratoonarit 36.25, 202) Petri Paajanen Lammaisten Energia 36.36, 203) Saila Hohtari RauKa Sossu 36.43, 204) Ansa Jokiranta Häke-runners 36.47, 205) Neea Tuovinen K-citymarket Pori Puuvilla 37.05, 206) Elina Mattila Loistaen Kotiin 37.17, 207) Leena Marttinen Mikkelin Kilpa-Veikot 37.18, 208) Teemu Taimi Neorem Magnets 37.21, 208) Mari Vilponen Team nollakakkonen 37.21, 210) Pasi Silfver KONE 37.57, 211) Niina Halonen-Malliarakis Vesalan työväen kävelijät 38.43, 212) Solja Jussila Porin seudun agilityharrastajat PAHA ry 38.54, 213) Leena Niemi Ahlaisten Urheilijat 39.03, 214) Kati Andsten Eurajoen Puhelin 40.05, 215) Mari Raikisto Noormarkun VPK 40.52, 216) Janette Westergård Satakunnottomat 41.08, 217) Kati Ahosmäki Kuntogimmat 41.21, 218) Terhi Manninen ELTU 42.07,