Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 9.2 km

Raumalta 7. osuus ja Eurajoelta 5. osuus eli viestin viimeinen osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
142Mikko TolonenPohjolan Juoksijat30.013.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
21Joonas LehtinenTurun Urheiluliitto30.023.16 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
36Antti-Pekka NiinistöTurun Toverit30.163.17 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
411Marko VaittinenOLD HORSE RUN31.293.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
52Kari PoutiainenLimingan Niittomiehet31.473.27 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
632Petteri KuorikoskiDextra urheiluklinikka- Kylve32.033.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7201Laura MarkovaaraKU-58 naiset32.073.29 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
851Ilkka UtriainenMacho Fantastico32.403.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
94Janne KlasilaFinnish Marathon Runners 33.113.36 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
105Lasse LinnasaariTurun Urheiluliitto33.293.38 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1171Seppo KykkänenPorin Kuntoilijat33.533.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1267Lassi HopeasaloUponor-Toikkonen34.063.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
13250Joonas YlikahriTeam Ylikahri34.293.45 Typaikkajoukkueet (B)
1423Johannes MuhleggKeKe Running Team34.433.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1517Saku AsikainenEurajoen Veikot 34.443.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
16135Oskari KangasniemiEavenue34.453.47 Typaikkajoukkueet (A)
17248Hannu HonkasaloTeam Honkasalo34.543.48 Typaikkajoukkueet (B)
187Mikko LuusaloEndurance35.093.49 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
193Aki HeinonenKylmäkosken Veikot35.153.50 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
20200Andreina KeroTurun Urheiluliitto35.493.54 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
2091Marko NiskanenPORPR35.493.54 Typaikkajoukkueet (A)
2241Riku-Pekka PiippoVammalan Kuntourheilijat ry35.583.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
22134Vesa UuspeltoFinnairin vanhat kapteenit35.583.55 Typaikkajoukkueet (A)
2428Matti BorgTampereen Maratonklubi36.003.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
25278Toni TainioEuramet Oy36.043.55 Typaikkajoukkueet (B)
2661Ari MäkirantaErikoistiimi Rivakat36.073.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
27246Heidi HaapasaloPSHP36.143.56 Naiset, typaikkajoukkueet
2877Hannu KaunistoVammalan Kuntourheilijat ry36.253.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2950Erno-Pekka LeväniemiSeptiimi36.283.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3043Saara KauranenHämeenlinnan Tarmon Maratonkoulu36.313.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3178Jukka JyräVauhtisammakon Rappiokonnat 36.343.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3258Marko OjalaKarhunkaatajat36.353.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3359Niko KilpeläinenMikkelin Kilpa-Veikot 36.413.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3429Juha OrteTeam Raju36.433.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3521Petri VisalaFinnish Marathon Runners 36.444.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3647Heikki HauniaHonkajoen Seudun Urheilijat36.474.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3674Jarkko KujamäkiNakkilan Vire kuntoilijat36.474.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3814Janne Ala-ÄijäläLapin Salaman kuntoilijat36.574.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
39272Mikko TenhoPalstakallion pinkojat36.594.01 Typaikkajoukkueet (B)
40110Petteri HoviLastenklinikan laahustajat37.064.02 Typaikkajoukkueet (A)
4124Ville JoopiLuvian Veto ry37.204.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4220Tomi Pakarinen Suvituulen hurjat37.464.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
43212Paula NurmiUlvilan juoksijattaret37.474.06 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
44204Eija HartikainenMikkelin Kilpa-Veikot37.554.07 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
4570Jan RunstenTeam Maku38.104.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
46214Ida RantalaPorin Kuntoilijattaret38.134.09 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
4796Mikko SetäläTelko Oy 138.204.10 Typaikkajoukkueet (A)
47131Marko LeppäniemiK.T. Tähtinen Oy38.204.10 Typaikkajoukkueet (A)
4955Marko HakalaRC Madrunners38.284.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
49126Jukka VahtiHEVI kivitalot38.284.11 Typaikkajoukkueet (A)
49114Jussi SyväjärviMaanmittauslaitos38.284.11 Typaikkajoukkueet (A)
52268Timo ValkonenKeski-Suomen Sairaanhoitopiiri38.324.11 Typaikkajoukkueet (B)
5397Marko TurunenValmet Automotive38.364.12 Typaikkajoukkueet (A)
54108Mika KaivonenVeho Lieto38.384.12 Typaikkajoukkueet (A)
5518Panja LehtonenSikatori38.514.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5686Fredrik BymanVaasan Poliisiurheilijat38.544.14 Typaikkajoukkueet (A)
57276Esa VehkalahtiNordea Sata-Häme Team39.004.14 Typaikkajoukkueet (B)
5830Oleg GrenrusSatakuntalainen Osakunta39.024.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
59130Joonas FavaleFinnair NykHkPer39.074.15 Typaikkajoukkueet (A)
6022Risto SolmulaKeurusselän Maratoonarit39.084.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
61222Niina RothTyyli-Lyylit39.114.16 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
6249Petteri KinnunenArtelli Keittiöt39.124.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
63255Jussi KoivunenPorin seudun agilityharrastajat PAHA ry 39.194.16 Typaikkajoukkueet (B)
64146Perttu TauluSAKIPA39.254.17 Typaikkajoukkueet (A)
65208Toni PakkalaTTY Rakennustekniikka39.284.17 Typaikkajoukkueet (B)
66254Kirsti Ilomäki Clothing Plus Oy39.324.18 Typaikkajoukkueet (B)
67225Katja KojoLiikuttavat39.364.18 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
68116Harri VuorinenMetsä Fibre Osasto 839.394.19 Typaikkajoukkueet (A)
699Niila PekkalaPakilan Visan veteraanit39.424.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
70132Ville VapaniemiNeorem Magnets39.464.19 Typaikkajoukkueet (A)
71219Ritva Mäkimantila-PasanenHäjytflikat39.514.20 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
7233Markku TuominenAPK-maratoonarit39.554.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
73251Panu LaivonenLuvian peruskoulu39.594.21 Typaikkajoukkueet (B)
74258Ville TurunenRauman psykiatrian pkl.40.004.21 Typaikkajoukkueet (B)
7445Sami MyllyniemiKauhajoen maratoonarit40.004.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
76260Lauri MoilanenKasitien tukkeet40.064.22 Typaikkajoukkueet (B)
7776Juhani SuviolahtiSIO 1340.104.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
78229Maiju OksanenTyyli-Lyylit40.154.23 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
79206Kati OikarinenFinnish Marathon Runners 40.184.23 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
80147Pasi Juvonen Jaakko-Tuote Oy40.204.23 Typaikkajoukkueet (A)
81228Anu OjanenHämeenlinnan Tarmo40.214.23 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
82112Pekka PihlankoKurasaappaat40.274.24 Typaikkajoukkueet (A)
83226Paula KiukkonenKauhajoen maratoonarit40.294.24 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
84133Pasi JolmaTAYS Miesvoimistelijat40.514.26 Typaikkajoukkueet (A)
8552Aulis HeinoViasveden Maratonklubi40.544.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8662Juha HeininenKOUKKUPOLVET40.564.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
87111Christophe LindgrenPatrian Nandit Linnavuori40.574.27 Typaikkajoukkueet (A)
88218Anna SuominenHungry Birds40.584.27 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
89264Teuvo PöystiTeam Pöysti41.094.28 Typaikkajoukkueet (B)
9075Tapio TurunenPaperimassan Tuhoajat41.104.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
91244Pia LappalainenIkaalisten Kylpylä41.274.30 Naiset, typaikkajoukkueet
92142Antti-Jussi KoskinenOutotec41.284.30 Typaikkajoukkueet (A)
93202Taisa BraggeLaitilan Jyske41.314.31 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
94210Anna HillgrenTeam Raju41.324.31 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
9526Juhana TarvainenTakaisin kotiin41.434.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9669Janne HildenVaramiesten Kakkosjoukkue41.564.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9765Marko MäntyläViime vuoden voittajajoukkue41.574.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9812Tapani KarjanlahtiHyvät Tuhkat41.594.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
99128Iiro ViitaSuomen ilmailuopisto42.004.34 Typaikkajoukkueet (A)
100100Esa KaikkonenSatakunnan pelastuslaitos - Päällystö42.024.34 Typaikkajoukkueet (A)
101266Jarkko MännistöLuvian Saha42.064.35 Typaikkajoukkueet (B)
10246Reijo PeltomaaVoimistelu- ja urheiluseura Pomarkun Ura 42.074.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10319Pasi SandholmLiikuttavat42.104.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
104257Antti VikmanLinnavuoren TPK42.154.36 Typaikkajoukkueet (B)
105140Lauri PäläSuomen Teräsritilä Oy42.164.36 Typaikkajoukkueet (A)
10615Keimo KivimiesSWASM42.204.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10637Tero JalonenLeineperin pelimiehet42.204.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
108138Olli PuhakkaSuomen Ilmailuopisto 242.294.37 Typaikkajoukkueet (A)
109139Matti LehtonenRauman kaupunki42.304.37 Typaikkajoukkueet (A)
110144Mikko HörkköElinar42.364.38 Typaikkajoukkueet (A)
111262Miikka JylhäSatakunnan pelastuslaitos - Päällystö42.494.39 Typaikkajoukkueet (B)
112243Susanna SavelaEPSHP Virkut43.024.41 Naiset, typaikkajoukkueet
113129Pekka KuusistoLähiTapiola43.204.43 Typaikkajoukkueet (A)
11435Katariina MattilaJuoksutiimi43.214.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
115224Jaana ThorströmFinnish Marathon Runners 43.264.43 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
116275Kristiina HankaniemiTeam Timmeri43.434.45 Typaikkajoukkueet (B)
11788Jan VedruRolls-Royce Oy43.454.45 Typaikkajoukkueet (A)
11864Teemu TinganderTeam Takakiri43.494.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11954Roope VarjusUlvilan ura hiihto43.574.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
120220Teppo EevaProfit Software-Eläke on laiffii44.014.47 Typaikkajoukkueet (B)
121273Saku VirtaniemiHuipputiimi44.044.47 Typaikkajoukkueet (B)
12285Antti LehtonenPori Energia44.064.48 Typaikkajoukkueet (A)
123120Timo HalmelaPorin poliisin talousrikostutkijat44.074.48 Typaikkajoukkueet (A)
12453Marianne PalmuMainiot mailerit44.094.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
12573Anne-Mari LehtoCFP juoksujaos44.234.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
126149Jouni MäkeläInsta Run44.294.50 Typaikkajoukkueet (A)
127270Katri SaloSchenker44.344.51 Typaikkajoukkueet (B)
127124Juha KaltiokumpuNordex Energy GmbH44.344.51 Typaikkajoukkueet (A)
12916Ilkka VirtanenKasitien tukkeet44.354.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
13063Jari-Pekka ManninenELTU44.414.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
131256Janne LinkosuonioMillog Riihimäki44.464.52 Typaikkajoukkueet (B)
13134Raimo MäkinenAPK-maratoonarit44.464.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
13384Sami KurppaBoliden Harjavalta 244.504.52 Typaikkajoukkueet (A)
13436Pasi GrönlundPub Keidas44.514.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
135221Pia NykänenTyyli-Lyylit44.544.53 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
136277Niina JoensuuTEAM Leikkuri44.584.53 Typaikkajoukkueet (B)
137211Kati HaromoTeam Raju45.014.54 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
13848Jyri HuppunenJUJO TEAM45.074.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
139230Hanna GröndahlPorin naisopet45.104.55 Naiset, typaikkajoukkueet
140106Jan VarjoEurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa45.114.55 Typaikkajoukkueet (A)
141137Pasi NieminenVexve45.134.55 Typaikkajoukkueet (A)
142239Taru AarnioEurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 45.184.55 Naiset, typaikkajoukkueet
143253Sanna PakarinenPerävalot45.224.56 Typaikkajoukkueet (B)
144104Erja VilanderKankaanpään katkokävelijät45.264.56 Typaikkajoukkueet (A)
14599Jarmo LeinoOL3-projekti45.324.57 Typaikkajoukkueet (A)
146118Pekka MiettinenA-Insinöörit Suunnittelu Oy45.334.57 Typaikkajoukkueet (A)
147205Siina RepoSatakunnottomat45.464.58 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
148249Mika KoivumäkiSuominen Kuitukankaat45.504.59 Typaikkajoukkueet (B)
149101Marko SundholmOras, Core Team – Keernaryhmä45.524.59 Typaikkajoukkueet (A)
150145Pekko-Joonas RantamäkiMarva Media Oy45.554.59 Typaikkajoukkueet (A)
151105Reko ErikssonK-citymarket Pori Puuvilla45.575.00 Typaikkajoukkueet (A)
152117Jalaja TeemuPORPR 46.115.01 Typaikkajoukkueet (A)
153259Mäkivaara JarkkoKellahden Kunto/ Team Mäkivaara46.155.02 Typaikkajoukkueet (B)
15444Juha KuusistoTeam JASPA46.225.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
15582Markku VisuriLammaisten Energia46.235.03 Typaikkajoukkueet (A)
156119Palonen ArjaPorin kirjasto46.305.03 Typaikkajoukkueet (A)
157235Nea SaarinenOras46.415.04 Naiset, typaikkajoukkueet
158271Karoliina VäisänenSatakunnan keskussairaala lastentaudit46.555.06 Typaikkajoukkueet (B)
15993Vesa VuorinenBoliden Harjavalta46.565.06 Typaikkajoukkueet (A)
16094Lassi KaskealaHikipinkojat47.035.07 Typaikkajoukkueet (A)
16038Joonas RamstedtUudenkoiviston VPK47.035.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
16283Kai LepistöVatajankosken Sähkö47.045.07 Typaikkajoukkueet (A)
16313Tarmo LippingPorin vapaaseurakunta47.355.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
164115Markus LaineTeam Ahlström47.385.11 Typaikkajoukkueet (A)
165125Heikki PukkilaNordex Energy GmbH47.485.12 Typaikkajoukkueet (A)
16690Timo KetolaPori Energia47.545.12 Typaikkajoukkueet (A)
167216Tiina HuuskonenKuhaOnParas (K.O.P)47.565.13 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
168215Kirsi JuuselaMarathonkoulu Pori48.045.13 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
169269Petri LättiTeam Kaiku 148.055.14 Typaikkajoukkueet (B)
17027Tommi KiviojaSlowRunners48.185.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
171223Tarja TepponenKeurusselän Maratoonarit48.205.15 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
172252Riku KoskiTeam lauantailounas48.215.15 Typaikkajoukkueet (B)
173143Teemu KivistöBMH Technology Oy48.245.16 Typaikkajoukkueet (A)
17495Marko NikkanenSipolin Erikoiset48.285.16 Typaikkajoukkueet (A)
175148Markus JokitaloTeam nollakakkonen48.295.16 Typaikkajoukkueet (A)
176141Antti LaineVesalan työväen kävelijät48.335.17 Typaikkajoukkueet (A)
17768Lauri TurtolaNoormarkun VPK48.365.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
17889Mikko AleniusPelastuslaitos Asema 1048.435.18 Typaikkajoukkueet (A)
1798Juho SirénTeam Hakkarainen48.495.18 Typaikkajoukkueet (A)
180263Laura MyllysLounais-Suomen maistraatti, Porin yksikkö49.025.20 Typaikkajoukkueet (B)
181240Eerika RiippiSatks Kuvantaminen49.075.20 Naiset, typaikkajoukkueet
182207Tytti VoutilainenMikkelin Kilpa-Veikot49.085.20 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
183237Sari RostedtBoliden Harjavalta Oy naiset49.115.21 Naiset, typaikkajoukkueet
18479Danuta JaakkolaPorin Nuorkauppakamari49.225.22 Typaikkajoukkueet (A)
185122Marianne LuomaSatakunnan sairaanhoitopiiri lastentaudit49.345.23 Typaikkajoukkueet (A)
18640Taru RaitaLastaamo49.425.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
187107Noora TuovinenK-citymarket Pori Puuvilla49.445.24 Typaikkajoukkueet (A)
18866Anttila MiikkaKaasmarkun WPK49.505.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
189113Esko NieminenSAMK-TOLKKU-LEGENDS49.525.25 Typaikkajoukkueet (A)
190151Sirola TeijaOoPeeFlikat49.585.26 Typaikkajoukkueet (A)
191232Elina KäkeläEurajoen opet50.035.26 Naiset, typaikkajoukkueet
192233Tatja Koivukorpi-Järvenpää Telko Oy 250.065.27 Naiset, typaikkajoukkueet
193242Sanni FromEurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa50.135.28 Naiset, typaikkajoukkueet
194238Anna PyylampiSatakunnan keskussairaala50.335.30 Naiset, typaikkajoukkueet
19592Niina PöystiPorin vapaa-aikavirasto50.555.32 Typaikkajoukkueet (A)
196203Lisa-Sofie FabigNopsa50.585.32 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
197127Risto NäsiForchem Oy51.115.34 Typaikkajoukkueet (A)
198234Elina TuomistoRauKa Sossu51.415.37 Naiset, typaikkajoukkueet
199245Sari SunilaOras, HanaLeidit51.425.37 Naiset, typaikkajoukkueet
199236Virve VenheJyllin Tylleröt51.425.37 Naiset, typaikkajoukkueet
19998Päivi SalminenLänsi-Kalkkuna51.425.37 Typaikkajoukkueet (A)
202267Pasi PihlajamäkiNoormarkun VPK51.485.38 Typaikkajoukkueet (B)
203261Kai SavanderKONE51.515.38 Typaikkajoukkueet (B)
204109Minna MäkinenEuran kunta51.525.38 Typaikkajoukkueet (A)
205227Emilia HirvikoskiViikkalan hinurit52.125.40 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
206231Hanna BreiteNefropaatit52.195.41 Naiset, typaikkajoukkueet
20681Heikki NupponenEurajoen Säästöpankki52.195.41 Typaikkajoukkueet (A)
20887Tommi HopearuohoHäke-runners52.225.42 Typaikkajoukkueet (A)
20957Markus NordlundTeam Putkirakentajat53.165.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
210217Aino-Maija HelkkulaLoistaen Kotiin53.325.49 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
211265Henri NieminenEurajoen Puhelin53.435.50 Typaikkajoukkueet (B)
212241Minttu VisalaKuntogimmat54.025.52 Naiset, typaikkajoukkueet
213213Anne KarjalainenAK-6 Agility Team55.035.59 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
21472Tommi VirkkiKevään Virkeimmät55.045.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
21560Harri HemiäESHT55.516.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
216103Hille HämäläinenK-citymarket Pori Puuvilla57.226.14 Typaikkajoukkueet (A)
217209Kristiina ÅkerlundAhlaisten Urheilijat1.02.286.47 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
218274Oili KuusinenLevottomat jalat1.03.556.57 Typaikkajoukkueet (B)

Raumalta 7. osuus ja Eurajoelta 5. osuus eli viestin viimeinen osuus, matka: 9.2km: 1) Mikko Tolonen Pohjolan Juoksijat 30.01, 2) Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto 30.02, 3) Antti-Pekka Niinistö Turun Toverit 30.16, 4) Marko Vaittinen OLD HORSE RUN 31.29, 5) Kari Poutiainen Limingan Niittomiehet 31.47, 6) Petteri Kuorikoski Dextra urheiluklinikka- Kylve 32.03, 7) Laura Markovaara KU-58 naiset 32.07, 8) Ilkka Utriainen Macho Fantastico 32.40, 9) Janne Klasila Finnish Marathon Runners 33.11, 10) Lasse Linnasaari Turun Urheiluliitto 33.29, 11) Seppo Kykkänen Porin Kuntoilijat 33.53, 12) Lassi Hopeasalo Uponor-Toikkonen 34.06, 13) Joonas Ylikahri Team Ylikahri 34.29, 14) Johannes Muhlegg KeKe Running Team 34.43, 15) Saku Asikainen Eurajoen Veikot 34.44, 16) Oskari Kangasniemi Eavenue 34.45, 17) Hannu Honkasalo Team Honkasalo 34.54, 18) Mikko Luusalo Endurance 35.09, 19) Aki Heinonen Kylmäkosken Veikot 35.15, 20) Andreina Kero Turun Urheiluliitto 35.49, 20) Marko Niskanen PORPR 35.49, 22) Riku-Pekka Piippo Vammalan Kuntourheilijat ry 35.58, 22) Vesa Uuspelto Finnairin vanhat kapteenit 35.58, 24) Matti Borg Tampereen Maratonklubi 36.00, 25) Toni Tainio Euramet Oy 36.04, 26) Ari Mäkiranta Erikoistiimi Rivakat 36.07, 27) Heidi Haapasalo PSHP 36.14, 28) Hannu Kaunisto Vammalan Kuntourheilijat ry 36.25, 29) Erno-Pekka Leväniemi Septiimi 36.28, 30) Saara Kauranen Hämeenlinnan Tarmon Maratonkoulu 36.31, 31) Jukka Jyrä Vauhtisammakon Rappiokonnat 36.34, 32) Marko Ojala Karhunkaatajat 36.35, 33) Niko Kilpeläinen Mikkelin Kilpa-Veikot 36.41, 34) Juha Orte Team Raju 36.43, 35) Petri Visala Finnish Marathon Runners 36.44, 36) Heikki Haunia Honkajoen Seudun Urheilijat 36.47, 36) Jarkko Kujamäki Nakkilan Vire kuntoilijat 36.47, 38) Janne Ala-Äijälä Lapin Salaman kuntoilijat 36.57, 39) Mikko Tenho Palstakallion pinkojat 36.59, 40) Petteri Hovi Lastenklinikan laahustajat 37.06, 41) Ville Joopi Luvian Veto ry 37.20, 42) Tomi Pakarinen Suvituulen hurjat 37.46, 43) Paula Nurmi Ulvilan juoksijattaret 37.47, 44) Eija Hartikainen Mikkelin Kilpa-Veikot 37.55, 45) Jan Runsten Team Maku 38.10, 46) Ida Rantala Porin Kuntoilijattaret 38.13, 47) Mikko Setälä Telko Oy 1 38.20, 47) Marko Leppäniemi K.T. Tähtinen Oy 38.20, 49) Marko Hakala RC Madrunners 38.28, 49) Jukka Vahti HEVI kivitalot 38.28, 49) Jussi Syväjärvi Maanmittauslaitos 38.28, 52) Timo Valkonen Keski-Suomen Sairaanhoitopiiri 38.32, 53) Marko Turunen Valmet Automotive 38.36, 54) Mika Kaivonen Veho Lieto 38.38, 55) Panja Lehtonen Sikatori 38.51, 56) Fredrik Byman Vaasan Poliisiurheilijat 38.54, 57) Esa Vehkalahti Nordea Sata-Häme Team 39.00, 58) Oleg Grenrus Satakuntalainen Osakunta 39.02, 59) Joonas Favale Finnair NykHkPer 39.07, 60) Risto Solmula Keurusselän Maratoonarit 39.08, 61) Niina Roth Tyyli-Lyylit 39.11, 62) Petteri Kinnunen Artelli Keittiöt 39.12, 63) Jussi Koivunen Porin seudun agilityharrastajat PAHA ry 39.19, 64) Perttu Taulu SAKIPA 39.25, 65) Toni Pakkala TTY Rakennustekniikka 39.28, 66) Kirsti Ilomäki Clothing Plus Oy 39.32, 67) Katja Kojo Liikuttavat 39.36, 68) Harri Vuorinen Metsä Fibre Osasto 8 39.39, 69) Niila Pekkala Pakilan Visan veteraanit 39.42, 70) Ville Vapaniemi Neorem Magnets 39.46, 71) Ritva Mäkimantila-Pasanen Häjytflikat 39.51, 72) Markku Tuominen APK-maratoonarit 39.55, 73) Panu Laivonen Luvian peruskoulu 39.59, 74) Ville Turunen Rauman psykiatrian pkl. 40.00, 74) Sami Myllyniemi Kauhajoen maratoonarit 40.00, 76) Lauri Moilanen Kasitien tukkeet 40.06, 77) Juhani Suviolahti SIO 13 40.10, 78) Maiju Oksanen Tyyli-Lyylit 40.15, 79) Kati Oikarinen Finnish Marathon Runners 40.18, 80) Pasi Juvonen Jaakko-Tuote Oy 40.20, 81) Anu Ojanen Hämeenlinnan Tarmo 40.21, 82) Pekka Pihlanko Kurasaappaat 40.27, 83) Paula Kiukkonen Kauhajoen maratoonarit 40.29, 84) Pasi Jolma TAYS Miesvoimistelijat 40.51, 85) Aulis Heino Viasveden Maratonklubi 40.54, 86) Juha Heininen KOUKKUPOLVET 40.56, 87) Christophe Lindgren Patrian Nandit Linnavuori 40.57, 88) Anna Suominen Hungry Birds 40.58, 89) Teuvo Pöysti Team Pöysti 41.09, 90) Tapio Turunen Paperimassan Tuhoajat 41.10, 91) Pia Lappalainen Ikaalisten Kylpylä 41.27, 92) Antti-Jussi Koskinen Outotec 41.28, 93) Taisa Bragge Laitilan Jyske 41.31, 94) Anna Hillgren Team Raju 41.32, 95) Juhana Tarvainen Takaisin kotiin 41.43, 96) Janne Hilden Varamiesten Kakkosjoukkue 41.56, 97) Marko Mäntylä Viime vuoden voittajajoukkue 41.57, 98) Tapani Karjanlahti Hyvät Tuhkat 41.59, 99) Iiro Viita Suomen ilmailuopisto 42.00, 100) Esa Kaikkonen Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 42.02, 101) Jarkko Männistö Luvian Saha 42.06, 102) Reijo Peltomaa Voimistelu- ja urheiluseura Pomarkun Ura 42.07, 103) Pasi Sandholm Liikuttavat 42.10, 104) Antti Vikman Linnavuoren TPK 42.15, 105) Lauri Pälä Suomen Teräsritilä Oy 42.16, 106) Keimo Kivimies SWASM 42.20, 106) Tero Jalonen Leineperin pelimiehet 42.20, 108) Olli Puhakka Suomen Ilmailuopisto 2 42.29, 109) Matti Lehtonen Rauman kaupunki 42.30, 110) Mikko Hörkkö Elinar 42.36, 111) Miikka Jylhä Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 42.49, 112) Susanna Savela EPSHP Virkut 43.02, 113) Pekka Kuusisto LähiTapiola 43.20, 114) Katariina Mattila Juoksutiimi 43.21, 115) Jaana Thorström Finnish Marathon Runners 43.26, 116) Kristiina Hankaniemi Team Timmeri 43.43, 117) Jan Vedru Rolls-Royce Oy 43.45, 118) Teemu Tingander Team Takakiri 43.49, 119) Roope Varjus Ulvilan ura hiihto 43.57, 120) Teppo Eeva Profit Software-Eläke on laiffii 44.01, 121) Saku Virtaniemi Huipputiimi 44.04, 122) Antti Lehtonen Pori Energia 44.06, 123) Timo Halmela Porin poliisin talousrikostutkijat 44.07, 124) Marianne Palmu Mainiot mailerit 44.09, 125) Anne-Mari Lehto CFP juoksujaos 44.23, 126) Jouni Mäkelä Insta Run 44.29, 127) Katri Salo Schenker 44.34, 127) Juha Kaltiokumpu Nordex Energy GmbH 44.34, 129) Ilkka Virtanen Kasitien tukkeet 44.35, 130) Jari-Pekka Manninen ELTU 44.41, 131) Janne Linkosuonio Millog Riihimäki 44.46, 131) Raimo Mäkinen APK-maratoonarit 44.46, 133) Sami Kurppa Boliden Harjavalta 2 44.50, 134) Pasi Grönlund Pub Keidas 44.51, 135) Pia Nykänen Tyyli-Lyylit 44.54, 136) Niina Joensuu TEAM Leikkuri 44.58, 137) Kati Haromo Team Raju 45.01, 138) Jyri Huppunen JUJO TEAM 45.07, 139) Hanna Gröndahl Porin naisopet 45.10, 140) Jan Varjo Eurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 45.11, 141) Pasi Nieminen Vexve 45.13, 142) Taru Aarnio Eurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 45.18, 143) Sanna Pakarinen Perävalot 45.22, 144) Erja Vilander Kankaanpään katkokävelijät 45.26, 145) Jarmo Leino OL3-projekti 45.32, 146) Pekka Miettinen A-Insinöörit Suunnittelu Oy 45.33, 147) Siina Repo Satakunnottomat 45.46, 148) Mika Koivumäki Suominen Kuitukankaat 45.50, 149) Marko Sundholm Oras, Core Team – Keernaryhmä 45.52, 150) Pekko-Joonas Rantamäki Marva Media Oy 45.55, 151) Reko Eriksson K-citymarket Pori Puuvilla 45.57, 152) Jalaja Teemu PORPR 46.11, 153) Mäkivaara Jarkko Kellahden Kunto/ Team Mäkivaara 46.15, 154) Juha Kuusisto Team JASPA 46.22, 155) Markku Visuri Lammaisten Energia 46.23, 156) Palonen Arja Porin kirjasto 46.30, 157) Nea Saarinen Oras 46.41, 158) Karoliina Väisänen Satakunnan keskussairaala lastentaudit 46.55, 159) Vesa Vuorinen Boliden Harjavalta 46.56, 160) Lassi Kaskeala Hikipinkojat 47.03, 160) Joonas Ramstedt Uudenkoiviston VPK 47.03, 162) Kai Lepistö Vatajankosken Sähkö 47.04, 163) Tarmo Lipping Porin vapaaseurakunta 47.35, 164) Markus Laine Team Ahlström 47.38, 165) Heikki Pukkila Nordex Energy GmbH 47.48, 166) Timo Ketola Pori Energia 47.54, 167) Tiina Huuskonen KuhaOnParas (K.O.P) 47.56, 168) Kirsi Juusela Marathonkoulu Pori 48.04, 169) Petri Lätti Team Kaiku 1 48.05, 170) Tommi Kivioja SlowRunners 48.18, 171) Tarja Tepponen Keurusselän Maratoonarit 48.20, 172) Riku Koski Team lauantailounas 48.21, 173) Teemu Kivistö BMH Technology Oy 48.24, 174) Marko Nikkanen Sipolin Erikoiset 48.28, 175) Markus Jokitalo Team nollakakkonen 48.29, 176) Antti Laine Vesalan työväen kävelijät 48.33, 177) Lauri Turtola Noormarkun VPK 48.36, 178) Mikko Alenius Pelastuslaitos Asema 10 48.43, 179) Juho Sirén Team Hakkarainen 48.49, 180) Laura Myllys Lounais-Suomen maistraatti, Porin yksikkö 49.02, 181) Eerika Riippi Satks Kuvantaminen 49.07, 182) Tytti Voutilainen Mikkelin Kilpa-Veikot 49.08, 183) Sari Rostedt Boliden Harjavalta Oy naiset 49.11, 184) Danuta Jaakkola Porin Nuorkauppakamari 49.22, 185) Marianne Luoma Satakunnan sairaanhoitopiiri lastentaudit 49.34, 186) Taru Raita Lastaamo 49.42, 187) Noora Tuovinen K-citymarket Pori Puuvilla 49.44, 188) Anttila Miikka Kaasmarkun WPK 49.50, 189) Esko Nieminen SAMK-TOLKKU-LEGENDS 49.52, 190) Sirola Teija OoPeeFlikat 49.58, 191) Elina Käkelä Eurajoen opet 50.03, 192) Tatja Koivukorpi-Järvenpää Telko Oy 2 50.06, 193) Sanni From Eurajoen kunnan henkilöstö, HeTeKa 50.13, 194) Anna Pyylampi Satakunnan keskussairaala 50.33, 195) Niina Pöysti Porin vapaa-aikavirasto 50.55, 196) Lisa-Sofie Fabig Nopsa 50.58, 197) Risto Näsi Forchem Oy 51.11, 198) Elina Tuomisto RauKa Sossu 51.41, 199) Sari Sunila Oras, HanaLeidit 51.42, 199) Virve Venhe Jyllin Tylleröt 51.42, 199) Päivi Salminen Länsi-Kalkkuna 51.42, 202) Pasi Pihlajamäki Noormarkun VPK 51.48, 203) Kai Savander KONE 51.51, 204) Minna Mäkinen Euran kunta 51.52, 205) Emilia Hirvikoski Viikkalan hinurit 52.12, 206) Hanna Breite Nefropaatit 52.19, 206) Heikki Nupponen Eurajoen Säästöpankki 52.19, 208) Tommi Hopearuoho Häke-runners 52.22, 209) Markus Nordlund Team Putkirakentajat 53.16, 210) Aino-Maija Helkkula Loistaen Kotiin 53.32, 211) Henri Nieminen Eurajoen Puhelin 53.43, 212) Minttu Visala Kuntogimmat 54.02, 213) Anne Karjalainen AK-6 Agility Team 55.03, 214) Tommi Virkki Kevään Virkeimmät 55.04, 215) Harri Hemiä ESHT 55.51, 216) Hille Hämäläinen K-citymarket Pori Puuvilla 57.22, 217) Kristiina Åkerlund Ahlaisten Urheilijat 1.02.28, 218) Oili Kuusinen Levottomat jalat 1.03.55,