Paluu tulossivulle

Raumalt Porrii, TyŲpaikkajoukkueet (A)

Osuus

1

[2][3][4][5][6][7]
Sija nro Joukkueen nimi Aika Erotus
1) 93 Lastenklinikan laahustajat 1 29.17 (+00.00)
1 - (9.4 km) Jussi Utriainen 5 - 29.17 (3.07)
2) 120 Tampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat - 1 32.27 (+03.10)
1 - (9.4 km) Elmo Koivunen 13 - 32.27 (3.27)
3) 90 Schaumans Idrottsmän 1 34.11 (+04.54)
1 - (9.4 km) Max Pesola 21 - 34.11 (3.38)
4) 121 Boliden Harjavalta 1 34.32 (+05.15)
1 - (9.4 km) Eetu Holmberg 24 - 34.32 (3.40)
5) 109 Vatajankosken Sähkö 2 35.13 (+05.56)
1 - (9.4 km) Pekka Niemi 33 - 35.13 (3.45)
6) 116 Forchem 1 35.46 (+06.29)
1 - (9.4 km) Juha Orte 36 - 35.46 (3.48)
7) 104 Stadium 1 36.00 (+06.43)
1 - (9.4 km) Jussi Veräväinen 38 - 36.00 (3.50)
8) 111 Rauman kaupunki 1 36.24 (+07.07)
1 - (9.4 km) Kimmo Kouru 41 - 36.24 (3.52)
9) 110 JUJO TEAM 1 36.43 (+07.26)
1 - (9.4 km) Tero Matikka 42 - 36.43 (3.54)
10) 86 Suomen ilmailuopisto 1 36.49 (+07.32)
1 - (9.4 km) Atte Heinikoski 44 - 36.49 (3.55)
11) 108 Vatajankosken Sähkö 1 36.50 (+07.33)
1 - (9.4 km) Reijo Rajahalme 45 - 36.50 (3.55)
12) 117 Veho Seinäjoki 1 36.53 (+07.36)
1 - (9.4 km) Antti Korkeakangas 46 - 36.53 (3.55)
13) 83 Valmet Automotive 1 37.33 (+08.16)
1 - (9.4 km) Juha Seppänen 52 - 37.33 (4.00)
14) 135 Finnairin vanhat kapteenit 1 37.34 (+08.17)
1 - (9.4 km) Naatula Sami 53 - 37.34 (4.00)
15) 103 BMH Technology Oy 1 38.13 (+08.56)
1 - (9.4 km) Juha Peltola 56 - 38.13 (4.04)
16) 127 Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 1 38.38 (+09.21)
1 - (9.4 km) Mikko Puolitaival 60 - 38.38 (4.07)
17) 128 HEVI Kivitalot 1 39.13 (+09.56)
1 - (9.4 km) Henri Reunanen 62 - 39.13 (4.10)
18) 123 Outotec 1 39.46 (+10.29)
1 - (9.4 km) Antti-Jussi Koskinen 64 - 39.46 (4.14)
19) 105 PORPR 1 39.56 (+10.39)
1 - (9.4 km) Mikko Lamminpää 68 - 39.56 (4.15)
20) 85 Pori Energia 1 40.32 (+11.15)
1 - (9.4 km) Jari Lappalainen 72 - 40.32 (4.19)
21) 133 Elinar 1 41.53 (+12.36)
1 - (9.4 km) Tomi Salonsaari 75 - 41.53 (4.27)
22) 113 Lastaamo 1 41.58 (+12.41)
1 - (9.4 km) Olli Ruotsalainen 77 - 41.58 (4.28)
23) 97 Posivan Kurasaappaat 1 42.46 (+13.29)
1 - (9.4 km) Lauri Parviainen 80 - 42.46 (4.33)
24) 131 Eurajoen kunta 2 1 43.14 (+13.57)
1 - (9.4 km) Ville Kahala 81 - 43.14 (4.36)
25) 101 OL3-projekti 1 43.29 (+14.12)
1 - (9.4 km) Harri Kiiski 83 - 43.29 (4.38)
26) 99 Sataedu 1 43.33 (+14.16)
1 - (9.4 km) Krista Toivonen 84 - 43.33 (4.38)
27) 118 TEAM SVT 1 43.49 (+14.32)
1 - (9.4 km) Teemu Sjövall 87 - 43.49 (4.40)
28) 92 Suomen Ilmailuopisto 2 44.24 (+15.07)
1 - (9.4 km) Christos Markakis 90 - 44.24 (4.43)
29) 94 Palstakallion pinkojat 1 44.28 (+15.11)
1 - (9.4 km) Niina Kuusinen 91 - 44.28 (4.44)
30) 102 Porin kaupunginkirjasto 1 44.46 (+15.29)
1 - (9.4 km) Heikki Erkinaro 92 - 44.46 (4.46)
31) 114 Vesalan työväen kävelijät 1 45.56 (+16.39)
1 - (9.4 km) Antti Laine 95 - 45.56 (4.53)
32) 125 Metsä Fibre Osasto 8 1 45.57 (+16.40)
1 - (9.4 km) Rami Salminen 97 - 45.57 (4.53)
33) 134 Huntsman 1 46.46 (+17.29)
1 - (9.4 km) Ralf Lamminmäki 99 - 46.46 (4.59)
34) 98 Team Six 1 47.11 (+17.54)
1 - (9.4 km) Tuomas Nieminen 101 - 47.11 (5.01)
35) 119 Boliden Harjavalta 2 47.28 (+18.11)
1 - (9.4 km) Jari Ollila 102 - 47.28 (5.03)
36) 91 Nordex Energy GmbH 1 47.51 (+18.34)
1 - (9.4 km) Alexander Morber 106 - 47.51 (5.05)
37) 129 Satakunnan käräjäoikeus 1 48.16 (+18.59)
1 - (9.4 km) Kalle Kalliokoski 107 - 48.16 (5.08)
38) 124 Profit Software - Softa on laiffii! 1 48.44 (+19.27)
1 - (9.4 km) Juha Viitaniemi 109 - 48.44 (5.11)
39) 106 SAMK-TOLKKU-LEGENDS 1 48.47 (+19.30)
1 - (9.4 km) Teemu Heikkinen 110 - 48.47 (5.11)
40) 115 Team Nyks 1 49.00 (+19.43)
1 - (9.4 km) Katja Mäensivu 111 - 49.00 (5.13)
41) 88 Ensihoitokeskus 1 49.37 (+20.20)
1 - (9.4 km) Hyle Jari 114 - 49.37 (5.17)
42) 89 Nordex Energy GmbH 2 49.45 (+20.28)
1 - (9.4 km) Sophia Palm 115 - 49.45 (5.18)
43) 112 Satks Leikkuri 1 50.44 (+21.27)
1 - (9.4 km) Jani Lindberg 118 - 50.44 (5.24)
44) 82 Noormarkun VPK 1 52.11 (+22.54)
1 - (9.4 km) Juha-Pekka Heiskala 120 - 52.11 (5.33)
45) 107 Länsi-Kalkkuna Oy 1 52.27 (+23.10)
1 - (9.4 km) Jari Hannula 121 - 52.27 (5.35)
46) 84 Insta Run 1 55.07 (+25.50)
1 - (9.4 km) Matias Kleemola 122 - 55.07 (5.52)
40. Karhuviesti 01.04.2017 - maantieviesti Raumalt Porrii

Raumalt Porrii, TyŲpaikkajoukkueet (A)

Osuus

1

[2][3][4][5][6][7]
1) Lastenklinikan laahustajat 29.17 (Jussi Utriainen 29.17), 2) Tampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat - 32.27 (Elmo Koivunen 32.27), 3) Schaumans Idrottsmän 34.11 (Max Pesola 34.11), 4) Boliden Harjavalta 34.32 (Eetu Holmberg 34.32), 5) Vatajankosken Sähkö 2 35.13 (Pekka Niemi 35.13), 6) Forchem 35.46 (Juha Orte 35.46), 7) Stadium 36.00 (Jussi Veräväinen 36.00), 8) Rauman kaupunki 36.24 (Kimmo Kouru 36.24), 9) JUJO TEAM 36.43 (Tero Matikka 36.43), 10) Suomen ilmailuopisto 36.49 (Atte Heinikoski 36.49), 11) Vatajankosken Sähkö 36.50 (Reijo Rajahalme 36.50), 12) Veho Seinäjoki 36.53 (Antti Korkeakangas 36.53), 13) Valmet Automotive 37.33 (Juha Seppänen 37.33), 14) Finnairin vanhat kapteenit 37.34 (Naatula Sami 37.34), 15) BMH Technology Oy 38.13 (Juha Peltola 38.13), 16) Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 38.38 (Mikko Puolitaival 38.38), 17) HEVI Kivitalot 39.13 (Henri Reunanen 39.13), 18) Outotec 39.46 (Antti-Jussi Koskinen 39.46), 19) PORPR 39.56 (Mikko Lamminpää 39.56), 20) Pori Energia 40.32 (Jari Lappalainen 40.32), 21) Elinar 41.53 (Tomi Salonsaari 41.53), 22) Lastaamo 41.58 (Olli Ruotsalainen 41.58), 23) Posivan Kurasaappaat 42.46 (Lauri Parviainen 42.46), 24) Eurajoen kunta 2 43.14 (Ville Kahala 43.14), 25) OL3-projekti 43.29 (Harri Kiiski 43.29), 26) Sataedu 43.33 (Krista Toivonen 43.33), 27) TEAM SVT 43.49 (Teemu Sjövall 43.49), 28) Suomen Ilmailuopisto 2 44.24 (Christos Markakis 44.24), 29) Palstakallion pinkojat 44.28 (Niina Kuusinen 44.28), 30) Porin kaupunginkirjasto 44.46 (Heikki Erkinaro 44.46), 31) Vesalan työväen kävelijät 45.56 (Antti Laine 45.56), 32) Metsä Fibre Osasto 8 45.57 (Rami Salminen 45.57), 33) Huntsman 46.46 (Ralf Lamminmäki 46.46), 34) Team Six 47.11 (Tuomas Nieminen 47.11), 35) Boliden Harjavalta 2 47.28 (Jari Ollila 47.28), 36) Nordex Energy GmbH 47.51 (Alexander Morber 47.51), 37) Satakunnan käräjäoikeus 48.16 (Kalle Kalliokoski 48.16), 38) Profit Software - Softa on laiffii! 48.44 (Juha Viitaniemi 48.44), 39) SAMK-TOLKKU-LEGENDS 48.47 (Teemu Heikkinen 48.47), 40) Team Nyks 49.00 (Katja Mäensivu 49.00), 41) Ensihoitokeskus 49.37 (Hyle Jari 49.37), 42) Nordex Energy GmbH 2 49.45 (Sophia Palm 49.45), 43) Satks Leikkuri 50.44 (Jani Lindberg 50.44), 44) Noormarkun VPK 52.11 (Juha-Pekka Heiskala 52.11), 45) Länsi-Kalkkuna Oy 52.27 (Jari Hannula 52.27), 46) Insta Run 55.07 (Matias Kleemola 55.07),