Paluu tulossivulle

Raumalt Porrii, TyŲpaikkajoukkueet (A)

Osuus

[1]

2

[3][4][5][6][7]
Sija nro Joukkueen nimi Aika Erotus
1) 93 Lastenklinikan laahustajat 1 1.00.50 (+00.00)
1 - (9.4 km) Jussi Utriainen 5 - 29.17 (3.07) 2 - (7.9 km) Petteri Hovi 32 - 31.33 (4.00)
2) 120 Tampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat - 1 1.01.57 (+01.07)
1 - (9.4 km) Elmo Koivunen 13 - 32.27 (3.27) 2 - (7.9 km) Lauri Linnainma 20 - 29.30 (3.44)
3) 90 Schaumans Idrottsmän 1 1.04.42 (+03.52)
1 - (9.4 km) Max Pesola 21 - 34.11 (3.38) 2 - (7.9 km) Pasi Auvinen 27 - 30.31 (3.52)
4) 111 Rauman kaupunki 1 1.07.05 (+06.15)
1 - (9.4 km) Kimmo Kouru 41 - 36.24 (3.52) 2 - (7.9 km) Ville Väliniemi 30 - 30.41 (3.53)
5) 121 Boliden Harjavalta 1 1.08.57 (+08.07)
1 - (9.4 km) Eetu Holmberg 24 - 34.32 (3.40) 2 - (7.9 km) Ville Ojala 52 - 34.25 (4.21)
6) 86 Suomen ilmailuopisto 1 1.08.59 (+08.09)
1 - (9.4 km) Atte Heinikoski 44 - 36.49 (3.55) 2 - (7.9 km) Jaakko Hyytiäinen 39 - 32.10 (4.04)
7) 135 Finnairin vanhat kapteenit 1 1.09.40 (+08.50)
1 - (9.4 km) Naatula Sami 53 - 37.34 (4.00) 2 - (7.9 km) Lumia Janne 38 - 32.06 (4.04)
8) 108 Vatajankosken Sähkö 1 1.10.55 (+10.05)
1 - (9.4 km) Reijo Rajahalme 45 - 36.50 (3.55) 2 - (7.9 km) Aki Ojala 48 - 34.05 (4.19)
9) 109 Vatajankosken Sähkö 2 1.10.59 (+10.09)
1 - (9.4 km) Pekka Niemi 33 - 35.13 (3.45) 2 - (7.9 km) Pasi Hiltunen 57 - 35.46 (4.32)
10) 83 Valmet Automotive 1 1.11.06 (+10.16)
1 - (9.4 km) Juha Seppänen 52 - 37.33 (4.00) 2 - (7.9 km) Tapio Uusitalo 46 - 33.33 (4.15)
11) 110 JUJO TEAM 1 1.12.03 (+11.13)
1 - (9.4 km) Tero Matikka 42 - 36.43 (3.54) 2 - (7.9 km) Jaakko Rostedt 56 - 35.20 (4.28)
12) 128 HEVI Kivitalot 1 1.13.25 (+12.35)
1 - (9.4 km) Henri Reunanen 62 - 39.13 (4.10) 2 - (7.9 km) Lauri Tuominen 50 - 34.12 (4.20)
13) 103 BMH Technology Oy 1 1.13.59 (+13.09)
1 - (9.4 km) Juha Peltola 56 - 38.13 (4.04) 2 - (7.9 km) Katja Alapeteri 57 - 35.46 (4.32)
14) 85 Pori Energia 1 1.16.22 (+15.32)
1 - (9.4 km) Jari Lappalainen 72 - 40.32 (4.19) 2 - (7.9 km) Kimmo Kuisma 59 - 35.50 (4.32)
15) 127 Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 1 1.16.40 (+15.50)
1 - (9.4 km) Mikko Puolitaival 60 - 38.38 (4.07) 2 - (7.9 km) Antti Halmela 75 - 38.02 (4.49)
16) 116 Forchem 1 1.18.13 (+17.23)
1 - (9.4 km) Juha Orte 36 - 35.46 (3.48) 2 - (7.9 km) Ingrid Luennemann 102 - 42.27 (5.22)
17) 117 Veho Seinäjoki 1 1.18.53 (+18.03)
1 - (9.4 km) Antti Korkeakangas 46 - 36.53 (3.55) 2 - (7.9 km) Pasi Keski-Huikku 99 - 42.00 (5.19)
18) 92 Suomen Ilmailuopisto 2 1.19.33 (+18.43)
1 - (9.4 km) Christos Markakis 90 - 44.24 (4.43) 2 - (7.9 km) Anssi Luoma 54 - 35.09 (4.27)
19) 123 Outotec 1 1.19.50 (+19.00)
1 - (9.4 km) Antti-Jussi Koskinen 64 - 39.46 (4.14) 2 - (7.9 km) Jere Nurmi 86 - 40.04 (5.04)
20) 94 Palstakallion pinkojat 1 1.21.15 (+20.25)
1 - (9.4 km) Niina Kuusinen 91 - 44.28 (4.44) 2 - (7.9 km) Heli Arola 66 - 36.47 (4.39)
21) 97 Posivan Kurasaappaat 1 1.21.31 (+20.41)
1 - (9.4 km) Lauri Parviainen 80 - 42.46 (4.33) 2 - (7.9 km) Tiina Sojakka 80 - 38.45 (4.54)
22) 101 OL3-projekti 1 1.22.01 (+21.11)
1 - (9.4 km) Harri Kiiski 83 - 43.29 (4.38) 2 - (7.9 km) Reijo Sjöblom 77 - 38.32 (4.53)
23) 125 Metsä Fibre Osasto 8 1 1.22.20 (+21.30)
1 - (9.4 km) Rami Salminen 97 - 45.57 (4.53) 2 - (7.9 km) Keijo Kohtala 63 - 36.23 (4.36)
24) 105 PORPR 1 1.22.52 (+22.02)
1 - (9.4 km) Mikko Lamminpää 68 - 39.56 (4.15) 2 - (7.9 km) Sami Kanervisto 105 - 42.56 (5.26)
25) 102 Porin kaupunginkirjasto 1 1.24.18 (+23.28)
1 - (9.4 km) Heikki Erkinaro 92 - 44.46 (4.46) 2 - (7.9 km) Arja Palonen 84 - 39.32 (5.00)
26) 104 Stadium 1 1.24.36 (+23.46)
1 - (9.4 km) Jussi Veräväinen 38 - 36.00 (3.50) 2 - (7.9 km) Ville Tuononen 121 - 48.36 (6.09)
27) 114 Vesalan työväen kävelijät 1 1.27.03 (+26.13)
1 - (9.4 km) Antti Laine 95 - 45.56 (4.53) 2 - (7.9 km) Miika Savola 95 - 41.07 (5.12)
28) 88 Ensihoitokeskus 1 1.27.05 (+26.15)
1 - (9.4 km) Hyle Jari 114 - 49.37 (5.17) 2 - (7.9 km) Alanen Janne 69 - 37.28 (4.45)
29) 134 Huntsman 1 1.27.08 (+26.18)
1 - (9.4 km) Ralf Lamminmäki 99 - 46.46 (4.59) 2 - (7.9 km) Jussi Peltomaa 91 - 40.22 (5.07)
30) 113 Lastaamo 1 1.27.10 (+26.20)
1 - (9.4 km) Olli Ruotsalainen 77 - 41.58 (4.28) 2 - (7.9 km) Gabriela Pirkova-Tuomola 112 - 45.12 (5.43)
31) 124 Profit Software - Softa on laiffii! 1 1.27.18 (+26.28)
1 - (9.4 km) Juha Viitaniemi 109 - 48.44 (5.11) 2 - (7.9 km) Santeri Vesalainen 78 - 38.34 (4.53)
32) 99 Sataedu 1 1.29.22 (+28.32)
1 - (9.4 km) Krista Toivonen 84 - 43.33 (4.38) 2 - (7.9 km) Piia Lahti 115 - 45.49 (5.48)
33) 98 Team Six 1 1.30.03 (+29.13)
1 - (9.4 km) Tuomas Nieminen 101 - 47.11 (5.01) 2 - (7.9 km) Matti Vanhatalo 104 - 42.52 (5.26)
34) 131 Eurajoen kunta 2 1 1.30.10 (+29.20)
1 - (9.4 km) Ville Kahala 81 - 43.14 (4.36) 2 - (7.9 km) Santeri Modig 117 - 46.56 (5.56)
35) 133 Elinar 1 1.30.21 (+29.31)
1 - (9.4 km) Tomi Salonsaari 75 - 41.53 (4.27) 2 - (7.9 km) Mikko Rantala 120 - 48.28 (6.08)
36) 119 Boliden Harjavalta 2 1.30.39 (+29.49)
1 - (9.4 km) Jari Ollila 102 - 47.28 (5.03) 2 - (7.9 km) Kirsi Laine 109 - 43.11 (5.28)
37) 91 Nordex Energy GmbH 1 1.30.55 (+30.05)
1 - (9.4 km) Alexander Morber 106 - 47.51 (5.05) 2 - (7.9 km) Sonja Vuorsalo 107 - 43.04 (5.27)
38) 89 Nordex Energy GmbH 2 1.31.14 (+30.24)
1 - (9.4 km) Sophia Palm 115 - 49.45 (5.18) 2 - (7.9 km) Katarina Viitanen 96 - 41.29 (5.15)
39) 118 TEAM SVT 1 1.32.09 (+31.19)
1 - (9.4 km) Teemu Sjövall 87 - 43.49 (4.40) 2 - (7.9 km) Johanna Rastas 119 - 48.20 (6.07)
40) 107 Länsi-Kalkkuna Oy 1 1.32.35 (+31.45)
1 - (9.4 km) Jari Hannula 121 - 52.27 (5.35) 2 - (7.9 km) Kasia Zak 87 - 40.08 (5.05)
41) 84 Insta Run 1 1.33.03 (+32.13)
1 - (9.4 km) Matias Kleemola 122 - 55.07 (5.52) 2 - (7.9 km) Joni Kainulainen 73 - 37.56 (4.48)
42) 112 Satks Leikkuri 1 1.33.23 (+32.33)
1 - (9.4 km) Jani Lindberg 118 - 50.44 (5.24) 2 - (7.9 km) Mari Pitkälä 103 - 42.39 (5.24)
43) 129 Satakunnan käräjäoikeus 1 1.33.56 (+33.06)
1 - (9.4 km) Kalle Kalliokoski 107 - 48.16 (5.08) 2 - (7.9 km) Sanna Anttila 113 - 45.40 (5.47)
44) 106 SAMK-TOLKKU-LEGENDS 1 1.34.33 (+33.43)
1 - (9.4 km) Teemu Heikkinen 110 - 48.47 (5.11) 2 - (7.9 km) Leena Nolvi 114 - 45.46 (5.48)
45) 115 Team Nyks 1 1.38.25 (+37.35)
1 - (9.4 km) Katja Mäensivu 111 - 49.00 (5.13) 2 - (7.9 km) Julie Riitahuhta 123 - 49.25 (6.15)
46) 82 Noormarkun VPK 1 1.41.07 (+40.17)
1 - (9.4 km) Juha-Pekka Heiskala 120 - 52.11 (5.33) 2 - (7.9 km) Mari Raikisto 122 - 48.56 (6.12)
40. Karhuviesti 01.04.2017 - maantieviesti Raumalt Porrii

Raumalt Porrii, TyŲpaikkajoukkueet (A)

Osuus

[1]

2

[3][4][5][6][7]
1) Lastenklinikan laahustajat 1.00.50 (Jussi Utriainen 29.17, Petteri Hovi 31.33), 2) Tampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat - 1.01.57 (Elmo Koivunen 32.27, Lauri Linnainma 29.30), 3) Schaumans Idrottsmän 1.04.42 (Max Pesola 34.11, Pasi Auvinen 30.31), 4) Rauman kaupunki 1.07.05 (Kimmo Kouru 36.24, Ville Väliniemi 30.41), 5) Boliden Harjavalta 1.08.57 (Eetu Holmberg 34.32, Ville Ojala 34.25), 6) Suomen ilmailuopisto 1.08.59 (Atte Heinikoski 36.49, Jaakko Hyytiäinen 32.10), 7) Finnairin vanhat kapteenit 1.09.40 (Naatula Sami 37.34, Lumia Janne 32.06), 8) Vatajankosken Sähkö 1.10.55 (Reijo Rajahalme 36.50, Aki Ojala 34.05), 9) Vatajankosken Sähkö 2 1.10.59 (Pekka Niemi 35.13, Pasi Hiltunen 35.46), 10) Valmet Automotive 1.11.06 (Juha Seppänen 37.33, Tapio Uusitalo 33.33), 11) JUJO TEAM 1.12.03 (Tero Matikka 36.43, Jaakko Rostedt 35.20), 12) HEVI Kivitalot 1.13.25 (Henri Reunanen 39.13, Lauri Tuominen 34.12), 13) BMH Technology Oy 1.13.59 (Juha Peltola 38.13, Katja Alapeteri 35.46), 14) Pori Energia 1.16.22 (Jari Lappalainen 40.32, Kimmo Kuisma 35.50), 15) Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 1.16.40 (Mikko Puolitaival 38.38, Antti Halmela 38.02), 16) Forchem 1.18.13 (Juha Orte 35.46, Ingrid Luennemann 42.27), 17) Veho Seinäjoki 1.18.53 (Antti Korkeakangas 36.53, Pasi Keski-Huikku 42.00), 18) Suomen Ilmailuopisto 2 1.19.33 (Christos Markakis 44.24, Anssi Luoma 35.09), 19) Outotec 1.19.50 (Antti-Jussi Koskinen 39.46, Jere Nurmi 40.04), 20) Palstakallion pinkojat 1.21.15 (Niina Kuusinen 44.28, Heli Arola 36.47), 21) Posivan Kurasaappaat 1.21.31 (Lauri Parviainen 42.46, Tiina Sojakka 38.45), 22) OL3-projekti 1.22.01 (Harri Kiiski 43.29, Reijo Sjöblom 38.32), 23) Metsä Fibre Osasto 8 1.22.20 (Rami Salminen 45.57, Keijo Kohtala 36.23), 24) PORPR 1.22.52 (Mikko Lamminpää 39.56, Sami Kanervisto 42.56), 25) Porin kaupunginkirjasto 1.24.18 (Heikki Erkinaro 44.46, Arja Palonen 39.32), 26) Stadium 1.24.36 (Jussi Veräväinen 36.00, Ville Tuononen 48.36), 27) Vesalan työväen kävelijät 1.27.03 (Antti Laine 45.56, Miika Savola 41.07), 28) Ensihoitokeskus 1.27.05 (Hyle Jari 49.37, Alanen Janne 37.28), 29) Huntsman 1.27.08 (Ralf Lamminmäki 46.46, Jussi Peltomaa 40.22), 30) Lastaamo 1.27.10 (Olli Ruotsalainen 41.58, Gabriela Pirkova-Tuomola 45.12), 31) Profit Software - Softa on laiffii! 1.27.18 (Juha Viitaniemi 48.44, Santeri Vesalainen 38.34), 32) Sataedu 1.29.22 (Krista Toivonen 43.33, Piia Lahti 45.49), 33) Team Six 1.30.03 (Tuomas Nieminen 47.11, Matti Vanhatalo 42.52), 34) Eurajoen kunta 2 1.30.10 (Ville Kahala 43.14, Santeri Modig 46.56), 35) Elinar 1.30.21 (Tomi Salonsaari 41.53, Mikko Rantala 48.28), 36) Boliden Harjavalta 2 1.30.39 (Jari Ollila 47.28, Kirsi Laine 43.11), 37) Nordex Energy GmbH 1.30.55 (Alexander Morber 47.51, Sonja Vuorsalo 43.04), 38) Nordex Energy GmbH 2 1.31.14 (Sophia Palm 49.45, Katarina Viitanen 41.29), 39) TEAM SVT 1.32.09 (Teemu Sjövall 43.49, Johanna Rastas 48.20), 40) Länsi-Kalkkuna Oy 1.32.35 (Jari Hannula 52.27, Kasia Zak 40.08), 41) Insta Run 1.33.03 (Matias Kleemola 55.07, Joni Kainulainen 37.56), 42) Satks Leikkuri 1.33.23 (Jani Lindberg 50.44, Mari Pitkälä 42.39), 43) Satakunnan käräjäoikeus 1.33.56 (Kalle Kalliokoski 48.16, Sanna Anttila 45.40), 44) SAMK-TOLKKU-LEGENDS 1.34.33 (Teemu Heikkinen 48.47, Leena Nolvi 45.46), 45) Team Nyks 1.38.25 (Katja Mäensivu 49.00, Julie Riitahuhta 49.25), 46) Noormarkun VPK 1.41.07 (Juha-Pekka Heiskala 52.11, Mari Raikisto 48.56),