Paluu tulossivulle

Raumalt Porrii, TyŲpaikkajoukkueet (A)

Osuus

[1][2][3]

4

[5][6][7]
Sija nro Joukkueen nimi Aika Erotus
1) 120 Tampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat - 1 1.44.48 (+00.00)
1 - (9.4 km) Elmo Koivunen 13 - 32.27 (3.27) 2 - (7.9 km) Lauri Linnainma 20 - 29.30 (3.44) 3 - (5.2 km) Toni Shnoro 11 - 19.34 (3.46) 4 - (6.3 km) Teemu Toivonen 13 - 23.17 (3.42)
2) 90 Schaumans Idrottsmän 1 1.51.25 (+06.37)
1 - (9.4 km) Max Pesola 21 - 34.11 (3.38) 2 - (7.9 km) Pasi Auvinen 27 - 30.31 (3.52) 3 - (5.2 km) Peter Johansson 24 - 21.31 (4.08) 4 - (6.3 km) Joakim Lindvall 24 - 25.12 (4.00)
3) 86 Suomen ilmailuopisto 1 2.00.53 (+16.05)
1 - (9.4 km) Atte Heinikoski 44 - 36.49 (3.55) 2 - (7.9 km) Jaakko Hyytiäinen 39 - 32.10 (4.04) 3 - (5.2 km) Joonas Kukkola 57 - 26.07 (5.01) 4 - (6.3 km) Taneli Ripatti 29 - 25.47 (4.06)
4) 111 Rauman kaupunki 1 2.02.02 (+17.14)
1 - (9.4 km) Kimmo Kouru 41 - 36.24 (3.52) 2 - (7.9 km) Ville Väliniemi 30 - 30.41 (3.53) 3 - (5.2 km) Matti Lehtonen 49 - 24.54 (4.47) 4 - (6.3 km) Juha Kaarle 61 - 30.03 (4.46)
5) 83 Valmet Automotive 1 2.02.07 (+17.19)
1 - (9.4 km) Juha Seppänen 52 - 37.33 (4.00) 2 - (7.9 km) Tapio Uusitalo 46 - 33.33 (4.15) 3 - (5.2 km) Kai Viljanen 31 - 22.40 (4.22) 4 - (6.3 km) Hannu Rahikka 49 - 28.21 (4.30)
6) 135 Finnairin vanhat kapteenit 1 2.02.36 (+17.48)
1 - (9.4 km) Naatula Sami 53 - 37.34 (4.00) 2 - (7.9 km) Lumia Janne 38 - 32.06 (4.04) 3 - (5.2 km) Puttonen Timo 44 - 24.27 (4.42) 4 - (6.3 km) Lammi Juha 50 - 28.29 (4.31)
7) 121 Boliden Harjavalta 1 2.04.06 (+19.18)
1 - (9.4 km) Eetu Holmberg 24 - 34.32 (3.40) 2 - (7.9 km) Ville Ojala 52 - 34.25 (4.21) 3 - (5.2 km) Vesa Vuorinen 45 - 24.38 (4.44) 4 - (6.3 km) Ville Lindblom 66 - 30.31 (4.51)
8) 93 Lastenklinikan laahustajat 1 2.05.06 (+20.18)
1 - (9.4 km) Jussi Utriainen 5 - 29.17 (3.07) 2 - (7.9 km) Petteri Hovi 32 - 31.33 (4.00) 3 - (5.2 km) Hanna-Leena Ojalainen 114 - 35.57 (6.55) 4 - (6.3 km) Mirka Lumia 48 - 28.19 (4.30)
9) 103 BMH Technology Oy 1 2.08.54 (+24.06)
1 - (9.4 km) Juha Peltola 56 - 38.13 (4.04) 2 - (7.9 km) Katja Alapeteri 57 - 35.46 (4.32) 3 - (5.2 km) Vesa Ratilainen 30 - 22.20 (4.18) 4 - (6.3 km) Jaakko Heinonen 87 - 32.35 (5.10)
10) 128 HEVI Kivitalot 1 2.09.23 (+24.35)
1 - (9.4 km) Henri Reunanen 62 - 39.13 (4.10) 2 - (7.9 km) Lauri Tuominen 50 - 34.12 (4.20) 3 - (5.2 km) Lauri Pöyhönen 80 - 28.49 (5.33) 4 - (6.3 km) Pekka Kleemola 39 - 27.09 (4.19)
11) 110 JUJO TEAM 1 2.11.52 (+27.04)
1 - (9.4 km) Tero Matikka 42 - 36.43 (3.54) 2 - (7.9 km) Jaakko Rostedt 56 - 35.20 (4.28) 3 - (5.2 km) Mikko Harhanen 79 - 28.48 (5.32) 4 - (6.3 km) Sami Hesso 72 - 31.01 (4.55)
12) 85 Pori Energia 1 2.13.25 (+28.37)
1 - (9.4 km) Jari Lappalainen 72 - 40.32 (4.19) 2 - (7.9 km) Kimmo Kuisma 59 - 35.50 (4.32) 3 - (5.2 km) Topi Levomaa 73 - 28.11 (5.25) 4 - (6.3 km) Miikka Olin 53 - 28.52 (4.35)
13) 109 Vatajankosken Sähkö 2 2.14.28 (+29.40)
1 - (9.4 km) Pekka Niemi 33 - 35.13 (3.45) 2 - (7.9 km) Pasi Hiltunen 57 - 35.46 (4.32) 3 - (5.2 km) Jalmari Rossi 106 - 31.43 (6.06) 4 - (6.3 km) Pasi Taskinen 78 - 31.46 (5.03)
14) 127 Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 1 2.14.57 (+30.09)
1 - (9.4 km) Mikko Puolitaival 60 - 38.38 (4.07) 2 - (7.9 km) Antti Halmela 75 - 38.02 (4.49) 3 - (5.2 km) Jouni Roos 96 - 30.03 (5.47) 4 - (6.3 km) Mikko Kuusiluoma 47 - 28.14 (4.29)
15) 108 Vatajankosken Sähkö 1 2.15.32 (+30.44)
1 - (9.4 km) Reijo Rajahalme 45 - 36.50 (3.55) 2 - (7.9 km) Aki Ojala 48 - 34.05 (4.19) 3 - (5.2 km) Erkki Lähteenmäki 107 - 32.03 (6.10) 4 - (6.3 km) Niko Pihlajamäki 86 - 32.34 (5.10)
16) 92 Suomen Ilmailuopisto 2 2.15.33 (+30.45)
1 - (9.4 km) Christos Markakis 90 - 44.24 (4.43) 2 - (7.9 km) Anssi Luoma 54 - 35.09 (4.27) 3 - (5.2 km) Mikko Kauppi 51 - 25.11 (4.51) 4 - (6.3 km) Jasmin Paavilainen 71 - 30.49 (4.53)
17) 116 Forchem 1 2.18.28 (+33.40)
1 - (9.4 km) Juha Orte 36 - 35.46 (3.48) 2 - (7.9 km) Ingrid Luennemann 102 - 42.27 (5.22) 3 - (5.2 km) Henna Wihlman 71 - 27.52 (5.22) 4 - (6.3 km) Janne Välimäki 83 - 32.23 (5.08)
18) 117 Veho Seinäjoki 1 2.19.30 (+34.42)
1 - (9.4 km) Antti Korkeakangas 46 - 36.53 (3.55) 2 - (7.9 km) Pasi Keski-Huikku 99 - 42.00 (5.19) 3 - (5.2 km) Toni Karvonen 85 - 29.08 (5.36) 4 - (6.3 km) Harri Hakoniemi 73 - 31.29 (5.00)
19) 94 Palstakallion pinkojat 1 2.20.04 (+35.16)
1 - (9.4 km) Niina Kuusinen 91 - 44.28 (4.44) 2 - (7.9 km) Heli Arola 66 - 36.47 (4.39) 3 - (5.2 km) Aake Arola 43 - 24.25 (4.42) 4 - (6.3 km) Tiina Tenho 98 - 34.24 (5.28)
20) 101 OL3-projekti 1 2.22.30 (+37.42)
1 - (9.4 km) Harri Kiiski 83 - 43.29 (4.38) 2 - (7.9 km) Reijo Sjöblom 77 - 38.32 (4.53) 3 - (5.2 km) Jari Pesonen 95 - 29.43 (5.43) 4 - (6.3 km) Jarmo Leino 69 - 30.46 (4.53)
21) 98 Team Six 1 2.26.18 (+41.30)
1 - (9.4 km) Tuomas Nieminen 101 - 47.11 (5.01) 2 - (7.9 km) Matti Vanhatalo 104 - 42.52 (5.26) 3 - (5.2 km) Jarno Jönkkäri 74 - 28.13 (5.26) 4 - (6.3 km) Janne Ojaniemi 45 - 28.02 (4.27)
22) 125 Metsä Fibre Osasto 8 1 2.26.35 (+41.47)
1 - (9.4 km) Rami Salminen 97 - 45.57 (4.53) 2 - (7.9 km) Keijo Kohtala 63 - 36.23 (4.36) 3 - (5.2 km) Mikko Rantala 69 - 27.39 (5.19) 4 - (6.3 km) Markus Jalonen 109 - 36.36 (5.49)
23) 113 Lastaamo 1 2.26.42 (+41.54)
1 - (9.4 km) Olli Ruotsalainen 77 - 41.58 (4.28) 2 - (7.9 km) Gabriela Pirkova-Tuomola 112 - 45.12 (5.43) 3 - (5.2 km) Pia Majakulma 63 - 27.00 (5.12) 4 - (6.3 km) Päivi Rantahalme 85 - 32.32 (5.10)
24) 88 Ensihoitokeskus 1 2.26.49 (+42.01)
1 - (9.4 km) Hyle Jari 114 - 49.37 (5.17) 2 - (7.9 km) Alanen Janne 69 - 37.28 (4.45) 3 - (5.2 km) Haapanen Marjo 61 - 26.47 (5.09) 4 - (6.3 km) Nikki Ari 90 - 32.57 (5.14)
25) 123 Outotec 1 2.28.24 (+43.36)
1 - (9.4 km) Antti-Jussi Koskinen 64 - 39.46 (4.14) 2 - (7.9 km) Jere Nurmi 86 - 40.04 (5.04) 3 - (5.2 km) Jari Åkerström 116 - 37.01 (7.07) 4 - (6.3 km) Mikko Nurminen 76 - 31.33 (5.00)
26) 105 PORPR 1 2.29.12 (+44.24)
1 - (9.4 km) Mikko Lamminpää 68 - 39.56 (4.15) 2 - (7.9 km) Sami Kanervisto 105 - 42.56 (5.26) 3 - (5.2 km) Terhi Helkala 66 - 27.27 (5.17) 4 - (6.3 km) Mika Iisakkala 118 - 38.53 (6.10)
27) 97 Posivan Kurasaappaat 1 2.29.14 (+44.26)
1 - (9.4 km) Lauri Parviainen 80 - 42.46 (4.33) 2 - (7.9 km) Tiina Sojakka 80 - 38.45 (4.54) 3 - (5.2 km) Johanna Savunen 89 - 29.20 (5.38) 4 - (6.3 km) Jasmiina Tiejoki 117 - 38.23 (6.06)
28) 124 Profit Software - Softa on laiffii! 1 2.30.59 (+46.11)
1 - (9.4 km) Juha Viitaniemi 109 - 48.44 (5.11) 2 - (7.9 km) Santeri Vesalainen 78 - 38.34 (4.53) 3 - (5.2 km) Jarmo Hiljanen 98 - 30.18 (5.50) 4 - (6.3 km) Satu Myllymäki 94 - 33.23 (5.18)
29) 102 Porin kaupunginkirjasto 1 2.31.12 (+46.24)
1 - (9.4 km) Heikki Erkinaro 92 - 44.46 (4.46) 2 - (7.9 km) Arja Palonen 84 - 39.32 (5.00) 3 - (5.2 km) Satu Hollman 109 - 33.52 (6.31) 4 - (6.3 km) Päivi Ahonkivi 92 - 33.02 (5.15)
30) 91 Nordex Energy GmbH 1 2.31.44 (+46.56)
1 - (9.4 km) Alexander Morber 106 - 47.51 (5.05) 2 - (7.9 km) Sonja Vuorsalo 107 - 43.04 (5.27) 3 - (5.2 km) Marija Silinskiene 89 - 29.20 (5.38) 4 - (6.3 km) Olli Takalammi 73 - 31.29 (5.00)
31) 104 Stadium 1 2.33.09 (+48.21)
1 - (9.4 km) Jussi Veräväinen 38 - 36.00 (3.50) 2 - (7.9 km) Ville Tuononen 121 - 48.36 (6.09) 3 - (5.2 km) Janna Helenius 120 - 39.29 (7.36) 4 - (6.3 km) Timo Lehtonen 54 - 29.04 (4.37)
32) 84 Insta Run 1 2.33.32 (+48.44)
1 - (9.4 km) Matias Kleemola 122 - 55.07 (5.52) 2 - (7.9 km) Joni Kainulainen 73 - 37.56 (4.48) 3 - (5.2 km) Sirpa Jokinen 96 - 30.03 (5.47) 4 - (6.3 km) Jukka Friman 63 - 30.26 (4.50)
33) 119 Boliden Harjavalta 2 2.33.39 (+48.51)
1 - (9.4 km) Jari Ollila 102 - 47.28 (5.03) 2 - (7.9 km) Kirsi Laine 109 - 43.11 (5.28) 3 - (5.2 km) Saara Jäntti 87 - 29.09 (5.36) 4 - (6.3 km) Janne Lovén 97 - 33.51 (5.22)
34) 112 Satks Leikkuri 1 2.34.09 (+49.21)
1 - (9.4 km) Jani Lindberg 118 - 50.44 (5.24) 2 - (7.9 km) Mari Pitkälä 103 - 42.39 (5.24) 3 - (5.2 km) Petri Koivunen 36 - 23.15 (4.28) 4 - (6.3 km) Maaria Silvennoinen 113 - 37.31 (5.57)
35) 99 Sataedu 1 2.34.22 (+49.34)
1 - (9.4 km) Krista Toivonen 84 - 43.33 (4.38) 2 - (7.9 km) Piia Lahti 115 - 45.49 (5.48) 3 - (5.2 km) Jaakko Niemelä 81 - 28.51 (5.33) 4 - (6.3 km) Merja Koskinen 107 - 36.09 (5.44)
36) 89 Nordex Energy GmbH 2 2.36.04 (+51.16)
1 - (9.4 km) Sophia Palm 115 - 49.45 (5.18) 2 - (7.9 km) Katarina Viitanen 96 - 41.29 (5.15) 3 - (5.2 km) Henna Mäkelä 112 - 34.21 (6.36) 4 - (6.3 km) Marko Mansikka 64 - 30.29 (4.50)
37) 107 Länsi-Kalkkuna Oy 1 2.36.27 (+51.39)
1 - (9.4 km) Jari Hannula 121 - 52.27 (5.35) 2 - (7.9 km) Kasia Zak 87 - 40.08 (5.05) 3 - (5.2 km) Hanna Ketola 102 - 30.55 (5.57) 4 - (6.3 km) Heli Tsharkov 90 - 32.57 (5.14)
38) 134 Huntsman 1 2.36.30 (+51.42)
1 - (9.4 km) Ralf Lamminmäki 99 - 46.46 (4.59) 2 - (7.9 km) Jussi Peltomaa 91 - 40.22 (5.07) 3 - (5.2 km) Minna Lindholm 115 - 36.38 (7.03) 4 - (6.3 km) Marko Luntta 89 - 32.44 (5.12)
39) 118 TEAM SVT 1 2.41.17 (+56.29)
1 - (9.4 km) Teemu Sjövall 87 - 43.49 (4.40) 2 - (7.9 km) Johanna Rastas 119 - 48.20 (6.07) 3 - (5.2 km) Maarit Nevala 103 - 31.12 (6.00) 4 - (6.3 km) Eevamari Sinivaara 115 - 37.56 (6.01)
40) 129 Satakunnan käräjäoikeus 1 2.42.50 (+58.02)
1 - (9.4 km) Kalle Kalliokoski 107 - 48.16 (5.08) 2 - (7.9 km) Sanna Anttila 113 - 45.40 (5.47) 3 - (5.2 km) Päivi Salonen 100 - 30.33 (5.53) 4 - (6.3 km) Saana Hietamies 116 - 38.21 (6.05)
41) 133 Elinar 1 2.43.07 (+58.19)
1 - (9.4 km) Tomi Salonsaari 75 - 41.53 (4.27) 2 - (7.9 km) Mikko Rantala 120 - 48.28 (6.08) 3 - (5.2 km) Rasa Statkaityte 118 - 37.28 (7.12) 4 - (6.3 km) Tuomas Ljungqvist 104 - 35.18 (5.36)
42) 115 Team Nyks 1 2.43.40 (+58.52)
1 - (9.4 km) Katja Mäensivu 111 - 49.00 (5.13) 2 - (7.9 km) Julie Riitahuhta 123 - 49.25 (6.15) 3 - (5.2 km) Taru Nurmi 72 - 28.03 (5.24) 4 - (6.3 km) Eija Ketola 111 - 37.12 (5.54)
43) 114 Vesalan työväen kävelijät 1 2.52.25 (+1.07.37)
1 - (9.4 km) Antti Laine 95 - 45.56 (4.53) 2 - (7.9 km) Miika Savola 95 - 41.07 (5.12) 3 - (5.2 km) Diana Salmela 122 - 40.32 (7.48) 4 - (6.3 km) Marja Väärälä 122 - 44.50 (7.07)
44) 82 Noormarkun VPK 1 2.52.31 (+1.07.43)
1 - (9.4 km) Juha-Pekka Heiskala 120 - 52.11 (5.33) 2 - (7.9 km) Mari Raikisto 122 - 48.56 (6.12) 3 - (5.2 km) Jarno Joensuu 94 - 29.38 (5.42) 4 - (6.3 km) Jari Halme 121 - 41.46 (6.38)
45) 131 Eurajoen kunta 2 1 2.52.32 (+1.07.44)
1 - (9.4 km) Ville Kahala 81 - 43.14 (4.36) 2 - (7.9 km) Santeri Modig 117 - 46.56 (5.56) 3 - (5.2 km) Matti Mustonen 123 - 41.49 (8.03) 4 - (6.3 km) Mika Ojala 120 - 40.33 (6.26)
46) 106 SAMK-TOLKKU-LEGENDS 1 2.56.04 (+1.11.16)
1 - (9.4 km) Teemu Heikkinen 110 - 48.47 (5.11) 2 - (7.9 km) Leena Nolvi 114 - 45.46 (5.48) 3 - (5.2 km) Ilkka Hannelius 88 - 29.14 (5.37) 4 - (6.3 km) Timo Hannelius 123 - 52.17 (8.18)
40. Karhuviesti 01.04.2017 - maantieviesti Raumalt Porrii

Raumalt Porrii, TyŲpaikkajoukkueet (A)

Osuus

[1][2][3]

4

[5][6][7]
1) Tampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat - 1.44.48 (Elmo Koivunen 32.27, Lauri Linnainma 29.30, Toni Shnoro 19.34, Teemu Toivonen 23.17), 2) Schaumans Idrottsmän 1.51.25 (Max Pesola 34.11, Pasi Auvinen 30.31, Peter Johansson 21.31, Joakim Lindvall 25.12), 3) Suomen ilmailuopisto 2.00.53 (Atte Heinikoski 36.49, Jaakko Hyytiäinen 32.10, Joonas Kukkola 26.07, Taneli Ripatti 25.47), 4) Rauman kaupunki 2.02.02 (Kimmo Kouru 36.24, Ville Väliniemi 30.41, Matti Lehtonen 24.54, Juha Kaarle 30.03), 5) Valmet Automotive 2.02.07 (Juha Seppänen 37.33, Tapio Uusitalo 33.33, Kai Viljanen 22.40, Hannu Rahikka 28.21), 6) Finnairin vanhat kapteenit 2.02.36 (Naatula Sami 37.34, Lumia Janne 32.06, Puttonen Timo 24.27, Lammi Juha 28.29), 7) Boliden Harjavalta 2.04.06 (Eetu Holmberg 34.32, Ville Ojala 34.25, Vesa Vuorinen 24.38, Ville Lindblom 30.31), 8) Lastenklinikan laahustajat 2.05.06 (Jussi Utriainen 29.17, Petteri Hovi 31.33, Hanna-Leena Ojalainen 35.57, Mirka Lumia 28.19), 9) BMH Technology Oy 2.08.54 (Juha Peltola 38.13, Katja Alapeteri 35.46, Vesa Ratilainen 22.20, Jaakko Heinonen 32.35), 10) HEVI Kivitalot 2.09.23 (Henri Reunanen 39.13, Lauri Tuominen 34.12, Lauri Pöyhönen 28.49, Pekka Kleemola 27.09), 11) JUJO TEAM 2.11.52 (Tero Matikka 36.43, Jaakko Rostedt 35.20, Mikko Harhanen 28.48, Sami Hesso 31.01), 12) Pori Energia 2.13.25 (Jari Lappalainen 40.32, Kimmo Kuisma 35.50, Topi Levomaa 28.11, Miikka Olin 28.52), 13) Vatajankosken Sähkö 2 2.14.28 (Pekka Niemi 35.13, Pasi Hiltunen 35.46, Jalmari Rossi 31.43, Pasi Taskinen 31.46), 14) Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 2.14.57 (Mikko Puolitaival 38.38, Antti Halmela 38.02, Jouni Roos 30.03, Mikko Kuusiluoma 28.14), 15) Vatajankosken Sähkö 2.15.32 (Reijo Rajahalme 36.50, Aki Ojala 34.05, Erkki Lähteenmäki 32.03, Niko Pihlajamäki 32.34), 16) Suomen Ilmailuopisto 2 2.15.33 (Christos Markakis 44.24, Anssi Luoma 35.09, Mikko Kauppi 25.11, Jasmin Paavilainen 30.49), 17) Forchem 2.18.28 (Juha Orte 35.46, Ingrid Luennemann 42.27, Henna Wihlman 27.52, Janne Välimäki 32.23), 18) Veho Seinäjoki 2.19.30 (Antti Korkeakangas 36.53, Pasi Keski-Huikku 42.00, Toni Karvonen 29.08, Harri Hakoniemi 31.29), 19) Palstakallion pinkojat 2.20.04 (Niina Kuusinen 44.28, Heli Arola 36.47, Aake Arola 24.25, Tiina Tenho 34.24), 20) OL3-projekti 2.22.30 (Harri Kiiski 43.29, Reijo Sjöblom 38.32, Jari Pesonen 29.43, Jarmo Leino 30.46), 21) Team Six 2.26.18 (Tuomas Nieminen 47.11, Matti Vanhatalo 42.52, Jarno Jönkkäri 28.13, Janne Ojaniemi 28.02), 22) Metsä Fibre Osasto 8 2.26.35 (Rami Salminen 45.57, Keijo Kohtala 36.23, Mikko Rantala 27.39, Markus Jalonen 36.36), 23) Lastaamo 2.26.42 (Olli Ruotsalainen 41.58, Gabriela Pirkova-Tuomola 45.12, Pia Majakulma 27.00, Päivi Rantahalme 32.32), 24) Ensihoitokeskus 2.26.49 (Hyle Jari 49.37, Alanen Janne 37.28, Haapanen Marjo 26.47, Nikki Ari 32.57), 25) Outotec 2.28.24 (Antti-Jussi Koskinen 39.46, Jere Nurmi 40.04, Jari Åkerström 37.01, Mikko Nurminen 31.33), 26) PORPR 2.29.12 (Mikko Lamminpää 39.56, Sami Kanervisto 42.56, Terhi Helkala 27.27, Mika Iisakkala 38.53), 27) Posivan Kurasaappaat 2.29.14 (Lauri Parviainen 42.46, Tiina Sojakka 38.45, Johanna Savunen 29.20, Jasmiina Tiejoki 38.23), 28) Profit Software - Softa on laiffii! 2.30.59 (Juha Viitaniemi 48.44, Santeri Vesalainen 38.34, Jarmo Hiljanen 30.18, Satu Myllymäki 33.23), 29) Porin kaupunginkirjasto 2.31.12 (Heikki Erkinaro 44.46, Arja Palonen 39.32, Satu Hollman 33.52, Päivi Ahonkivi 33.02), 30) Nordex Energy GmbH 2.31.44 (Alexander Morber 47.51, Sonja Vuorsalo 43.04, Marija Silinskiene 29.20, Olli Takalammi 31.29), 31) Stadium 2.33.09 (Jussi Veräväinen 36.00, Ville Tuononen 48.36, Janna Helenius 39.29, Timo Lehtonen 29.04), 32) Insta Run 2.33.32 (Matias Kleemola 55.07, Joni Kainulainen 37.56, Sirpa Jokinen 30.03, Jukka Friman 30.26), 33) Boliden Harjavalta 2 2.33.39 (Jari Ollila 47.28, Kirsi Laine 43.11, Saara Jäntti 29.09, Janne Lovén 33.51), 34) Satks Leikkuri 2.34.09 (Jani Lindberg 50.44, Mari Pitkälä 42.39, Petri Koivunen 23.15, Maaria Silvennoinen 37.31), 35) Sataedu 2.34.22 (Krista Toivonen 43.33, Piia Lahti 45.49, Jaakko Niemelä 28.51, Merja Koskinen 36.09), 36) Nordex Energy GmbH 2 2.36.04 (Sophia Palm 49.45, Katarina Viitanen 41.29, Henna Mäkelä 34.21, Marko Mansikka 30.29), 37) Länsi-Kalkkuna Oy 2.36.27 (Jari Hannula 52.27, Kasia Zak 40.08, Hanna Ketola 30.55, Heli Tsharkov 32.57), 38) Huntsman 2.36.30 (Ralf Lamminmäki 46.46, Jussi Peltomaa 40.22, Minna Lindholm 36.38, Marko Luntta 32.44), 39) TEAM SVT 2.41.17 (Teemu Sjövall 43.49, Johanna Rastas 48.20, Maarit Nevala 31.12, Eevamari Sinivaara 37.56), 40) Satakunnan käräjäoikeus 2.42.50 (Kalle Kalliokoski 48.16, Sanna Anttila 45.40, Päivi Salonen 30.33, Saana Hietamies 38.21), 41) Elinar 2.43.07 (Tomi Salonsaari 41.53, Mikko Rantala 48.28, Rasa Statkaityte 37.28, Tuomas Ljungqvist 35.18), 42) Team Nyks 2.43.40 (Katja Mäensivu 49.00, Julie Riitahuhta 49.25, Taru Nurmi 28.03, Eija Ketola 37.12), 43) Vesalan työväen kävelijät 2.52.25 (Antti Laine 45.56, Miika Savola 41.07, Diana Salmela 40.32, Marja Väärälä 44.50), 44) Noormarkun VPK 2.52.31 (Juha-Pekka Heiskala 52.11, Mari Raikisto 48.56, Jarno Joensuu 29.38, Jari Halme 41.46), 45) Eurajoen kunta 2 2.52.32 (Ville Kahala 43.14, Santeri Modig 46.56, Matti Mustonen 41.49, Mika Ojala 40.33), 46) SAMK-TOLKKU-LEGENDS 2.56.04 (Teemu Heikkinen 48.47, Leena Nolvi 45.46, Ilkka Hannelius 29.14, Timo Hannelius 52.17),