Paluu tulossivulle

Raumalt Porrii, TyŲpaikkajoukkueet (A)

Osuus

[1][2][3][4][5]

6

[7]
Sija nro Joukkueen nimi Aika Erotus
1) 120 Tampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat - 1 2.29.16 (+00.00)
1 - (9.4 km) Elmo Koivunen 13 - 32.27 (3.27) 2 - (7.9 km) Lauri Linnainma 20 - 29.30 (3.44) 3 - (5.2 km) Toni Shnoro 11 - 19.34 (3.46) 4 - (6.3 km) Teemu Toivonen 13 - 23.17 (3.42) 5 - (5.5 km) Viljami Vappula 20 - 21.54 (3.59) 6 - (6.3 km) Konsta Vanhanen 15 - 22.34 (3.35)
2) 90 Schaumans Idrottsmän 1 2.39.34 (+10.18)
1 - (9.4 km) Max Pesola 21 - 34.11 (3.38) 2 - (7.9 km) Pasi Auvinen 27 - 30.31 (3.52) 3 - (5.2 km) Peter Johansson 24 - 21.31 (4.08) 4 - (6.3 km) Joakim Lindvall 24 - 25.12 (4.00) 5 - (5.5 km) Johnny Backman 30 - 23.17 (4.14) 6 - (6.3 km) Sten Brasken 26 - 24.52 (3.57)
3) 86 Suomen ilmailuopisto 1 2.51.15 (+21.59)
1 - (9.4 km) Atte Heinikoski 44 - 36.49 (3.55) 2 - (7.9 km) Jaakko Hyytiäinen 39 - 32.10 (4.04) 3 - (5.2 km) Joonas Kukkola 57 - 26.07 (5.01) 4 - (6.3 km) Taneli Ripatti 29 - 25.47 (4.06) 5 - (5.5 km) Daniel Kuntu 31 - 23.28 (4.16) 6 - (6.3 km) Iiro Viita 39 - 26.54 (4.16)
4) 135 Finnairin vanhat kapteenit 1 2.52.53 (+23.37)
1 - (9.4 km) Naatula Sami 53 - 37.34 (4.00) 2 - (7.9 km) Lumia Janne 38 - 32.06 (4.04) 3 - (5.2 km) Puttonen Timo 44 - 24.27 (4.42) 4 - (6.3 km) Lammi Juha 50 - 28.29 (4.31) 5 - (5.5 km) Munukka Petri 36 - 24.06 (4.23) 6 - (6.3 km) Honkasalo Aki 31 - 26.11 (4.09)
5) 83 Valmet Automotive 1 2.53.14 (+23.58)
1 - (9.4 km) Juha Seppänen 52 - 37.33 (4.00) 2 - (7.9 km) Tapio Uusitalo 46 - 33.33 (4.15) 3 - (5.2 km) Kai Viljanen 31 - 22.40 (4.22) 4 - (6.3 km) Hannu Rahikka 49 - 28.21 (4.30) 5 - (5.5 km) Aaro Juntunen 39 - 24.17 (4.25) 6 - (6.3 km) Pasi Kirjonen 38 - 26.50 (4.16)
6) 111 Rauman kaupunki 1 2.53.22 (+24.06)
1 - (9.4 km) Kimmo Kouru 41 - 36.24 (3.52) 2 - (7.9 km) Ville Väliniemi 30 - 30.41 (3.53) 3 - (5.2 km) Matti Lehtonen 49 - 24.54 (4.47) 4 - (6.3 km) Juha Kaarle 61 - 30.03 (4.46) 5 - (5.5 km) Pekka Yli-Kauhaluoma 42 - 24.34 (4.28) 6 - (6.3 km) Lasse Rahkonen 37 - 26.46 (4.15)
7) 121 Boliden Harjavalta 1 2.54.40 (+25.24)
1 - (9.4 km) Eetu Holmberg 24 - 34.32 (3.40) 2 - (7.9 km) Ville Ojala 52 - 34.25 (4.21) 3 - (5.2 km) Vesa Vuorinen 45 - 24.38 (4.44) 4 - (6.3 km) Ville Lindblom 66 - 30.31 (4.51) 5 - (5.5 km) Tommi Veneranta 29 - 23.09 (4.13) 6 - (6.3 km) Miikka Marjakoski 43 - 27.25 (4.21)
8) 93 Lastenklinikan laahustajat 1 3.04.01 (+34.45)
1 - (9.4 km) Jussi Utriainen 5 - 29.17 (3.07) 2 - (7.9 km) Petteri Hovi 32 - 31.33 (4.00) 3 - (5.2 km) Hanna-Leena Ojalainen 114 - 35.57 (6.55) 4 - (6.3 km) Mirka Lumia 48 - 28.19 (4.30) 5 - (5.5 km) Kaija Mikkola 99 - 30.35 (5.34) 6 - (6.3 km) Ilkka Ketola 51 - 28.20 (4.30)
9) 128 HEVI Kivitalot 1 3.05.56 (+36.40)
1 - (9.4 km) Henri Reunanen 62 - 39.13 (4.10) 2 - (7.9 km) Lauri Tuominen 50 - 34.12 (4.20) 3 - (5.2 km) Lauri Pöyhönen 80 - 28.49 (5.33) 4 - (6.3 km) Pekka Kleemola 39 - 27.09 (4.19) 5 - (5.5 km) Juha-Pekka Pihlman 86 - 28.41 (5.13) 6 - (6.3 km) Juha Paturi 47 - 27.52 (4.25)
10) 85 Pori Energia 1 3.06.56 (+37.40)
1 - (9.4 km) Jari Lappalainen 72 - 40.32 (4.19) 2 - (7.9 km) Kimmo Kuisma 59 - 35.50 (4.32) 3 - (5.2 km) Topi Levomaa 73 - 28.11 (5.25) 4 - (6.3 km) Miikka Olin 53 - 28.52 (4.35) 5 - (5.5 km) Tomi Riikonen 62 - 26.19 (4.47) 6 - (6.3 km) Markku Uusi-Rasi 41 - 27.12 (4.19)
11) 110 JUJO TEAM 1 3.11.54 (+42.38)
1 - (9.4 km) Tero Matikka 42 - 36.43 (3.54) 2 - (7.9 km) Jaakko Rostedt 56 - 35.20 (4.28) 3 - (5.2 km) Mikko Harhanen 79 - 28.48 (5.32) 4 - (6.3 km) Sami Hesso 72 - 31.01 (4.55) 5 - (5.5 km) Pasi Sevänen 102 - 30.46 (5.36) 6 - (6.3 km) Jyri Huppunen 58 - 29.16 (4.39)
12) 92 Suomen Ilmailuopisto 2 3.12.33 (+43.17)
1 - (9.4 km) Christos Markakis 90 - 44.24 (4.43) 2 - (7.9 km) Anssi Luoma 54 - 35.09 (4.27) 3 - (5.2 km) Mikko Kauppi 51 - 25.11 (4.51) 4 - (6.3 km) Jasmin Paavilainen 71 - 30.49 (4.53) 5 - (5.5 km) Tuomas Suni 66 - 26.51 (4.53) 6 - (6.3 km) Lars Frei 67 - 30.09 (4.47)
13) 94 Palstakallion pinkojat 1 3.13.38 (+44.22)
1 - (9.4 km) Niina Kuusinen 91 - 44.28 (4.44) 2 - (7.9 km) Heli Arola 66 - 36.47 (4.39) 3 - (5.2 km) Aake Arola 43 - 24.25 (4.42) 4 - (6.3 km) Tiina Tenho 98 - 34.24 (5.28) 5 - (5.5 km) Ilkka Laurila 55 - 25.49 (4.42) 6 - (6.3 km) Matti Kuusinen 46 - 27.45 (4.24)
14) 109 Vatajankosken Sähkö 2 3.14.30 (+45.14)
1 - (9.4 km) Pekka Niemi 33 - 35.13 (3.45) 2 - (7.9 km) Pasi Hiltunen 57 - 35.46 (4.32) 3 - (5.2 km) Jalmari Rossi 106 - 31.43 (6.06) 4 - (6.3 km) Pasi Taskinen 78 - 31.46 (5.03) 5 - (5.5 km) Ville Väissi 64 - 26.33 (4.50) 6 - (6.3 km) Markku Visuri 98 - 33.29 (5.19)
15) 116 Forchem 1 3.17.35 (+48.19)
1 - (9.4 km) Juha Orte 36 - 35.46 (3.48) 2 - (7.9 km) Ingrid Luennemann 102 - 42.27 (5.22) 3 - (5.2 km) Henna Wihlman 71 - 27.52 (5.22) 4 - (6.3 km) Janne Välimäki 83 - 32.23 (5.08) 5 - (5.5 km) Laura Kaskinen 84 - 28.36 (5.12) 6 - (6.3 km) Henrik Lindegren 68 - 30.31 (4.51)
16) 108 Vatajankosken Sähkö 1 3.17.44 (+48.28)
1 - (9.4 km) Reijo Rajahalme 45 - 36.50 (3.55) 2 - (7.9 km) Aki Ojala 48 - 34.05 (4.19) 3 - (5.2 km) Erkki Lähteenmäki 107 - 32.03 (6.10) 4 - (6.3 km) Niko Pihlajamäki 86 - 32.34 (5.10) 5 - (5.5 km) Teija Majakangas 107 - 31.28 (5.43) 6 - (6.3 km) Juha Marttila 71 - 30.44 (4.53)
17) 101 OL3-projekti 1 3.18.35 (+49.19)
1 - (9.4 km) Harri Kiiski 83 - 43.29 (4.38) 2 - (7.9 km) Reijo Sjöblom 77 - 38.32 (4.53) 3 - (5.2 km) Jari Pesonen 95 - 29.43 (5.43) 4 - (6.3 km) Jarmo Leino 69 - 30.46 (4.53) 5 - (5.5 km) Anna Tiuttu 68 - 27.01 (4.55) 6 - (6.3 km) Wojciech Czepirski 54 - 29.04 (4.37)
18) 117 Veho Seinäjoki 1 3.18.57 (+49.41)
1 - (9.4 km) Antti Korkeakangas 46 - 36.53 (3.55) 2 - (7.9 km) Pasi Keski-Huikku 99 - 42.00 (5.19) 3 - (5.2 km) Toni Karvonen 85 - 29.08 (5.36) 4 - (6.3 km) Harri Hakoniemi 73 - 31.29 (5.00) 5 - (5.5 km) Olli Viljanmaa 53 - 25.43 (4.41) 6 - (6.3 km) Sami Kujala 100 - 33.44 (5.21)
19) 103 BMH Technology Oy 1 3.19.42 (+50.26)
1 - (9.4 km) Juha Peltola 56 - 38.13 (4.04) 2 - (7.9 km) Katja Alapeteri 57 - 35.46 (4.32) 3 - (5.2 km) Vesa Ratilainen 30 - 22.20 (4.18) 4 - (6.3 km) Jaakko Heinonen 87 - 32.35 (5.10) 5 - (5.5 km) Pauli Reunanen 121 - 38.03 (6.55) 6 - (6.3 km) Markus Mäkelä 94 - 32.45 (5.12)
20) 98 Team Six 1 3.20.46 (+51.30)
1 - (9.4 km) Tuomas Nieminen 101 - 47.11 (5.01) 2 - (7.9 km) Matti Vanhatalo 104 - 42.52 (5.26) 3 - (5.2 km) Jarno Jönkkäri 74 - 28.13 (5.26) 4 - (6.3 km) Janne Ojaniemi 45 - 28.02 (4.27) 5 - (5.5 km) Juha Grönblom 56 - 25.53 (4.42) 6 - (6.3 km) Antti Alitalo 52 - 28.35 (4.32)
21) 127 Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 1 3.22.35 (+53.19)
1 - (9.4 km) Mikko Puolitaival 60 - 38.38 (4.07) 2 - (7.9 km) Antti Halmela 75 - 38.02 (4.49) 3 - (5.2 km) Jouni Roos 96 - 30.03 (5.47) 4 - (6.3 km) Mikko Kuusiluoma 47 - 28.14 (4.29) 5 - (5.5 km) Pekka Tähtinen 106 - 31.26 (5.43) 6 - (6.3 km) Juuso Suonpää 112 - 36.12 (5.45)
22) 125 Metsä Fibre Osasto 8 1 3.23.20 (+54.04)
1 - (9.4 km) Rami Salminen 97 - 45.57 (4.53) 2 - (7.9 km) Keijo Kohtala 63 - 36.23 (4.36) 3 - (5.2 km) Mikko Rantala 69 - 27.39 (5.19) 4 - (6.3 km) Markus Jalonen 109 - 36.36 (5.49) 5 - (5.5 km) Juho Matti Kekki 52 - 25.37 (4.39) 6 - (6.3 km) Marko Seppälä 79 - 31.08 (4.57)
23) 124 Profit Software - Softa on laiffii! 1 3.27.30 (+58.14)
1 - (9.4 km) Juha Viitaniemi 109 - 48.44 (5.11) 2 - (7.9 km) Santeri Vesalainen 78 - 38.34 (4.53) 3 - (5.2 km) Jarmo Hiljanen 98 - 30.18 (5.50) 4 - (6.3 km) Satu Myllymäki 94 - 33.23 (5.18) 5 - (5.5 km) Mika Malmi 72 - 27.13 (4.57) 6 - (6.3 km) Teppo Eeva 60 - 29.18 (4.39)
24) 91 Nordex Energy GmbH 1 3.28.21 (+59.05)
1 - (9.4 km) Alexander Morber 106 - 47.51 (5.05) 2 - (7.9 km) Sonja Vuorsalo 107 - 43.04 (5.27) 3 - (5.2 km) Marija Silinskiene 89 - 29.20 (5.38) 4 - (6.3 km) Olli Takalammi 73 - 31.29 (5.00) 5 - (5.5 km) Sanna Tiusanen 40 - 24.21 (4.26) 6 - (6.3 km) Eduardo Cebollero 90 - 32.16 (5.07)
25) 97 Posivan Kurasaappaat 1 3.28.45 (+59.29)
1 - (9.4 km) Lauri Parviainen 80 - 42.46 (4.33) 2 - (7.9 km) Tiina Sojakka 80 - 38.45 (4.54) 3 - (5.2 km) Johanna Savunen 89 - 29.20 (5.38) 4 - (6.3 km) Jasmiina Tiejoki 117 - 38.23 (6.06) 5 - (5.5 km) Raila Viitala 87 - 28.44 (5.13) 6 - (6.3 km) Satu Paukamainen 73 - 30.47 (4.53)
26) 112 Satks Leikkuri 1 3.29.01 (+59.45)
1 - (9.4 km) Jani Lindberg 118 - 50.44 (5.24) 2 - (7.9 km) Mari Pitkälä 103 - 42.39 (5.24) 3 - (5.2 km) Petri Koivunen 36 - 23.15 (4.28) 4 - (6.3 km) Maaria Silvennoinen 113 - 37.31 (5.57) 5 - (5.5 km) Petri Koivunen 49 - 25.05 (4.34) 6 - (6.3 km) Niina Joensuu 66 - 29.47 (4.44)
27) 113 Lastaamo 1 3.31.06 (+1.01.50)
1 - (9.4 km) Olli Ruotsalainen 77 - 41.58 (4.28) 2 - (7.9 km) Gabriela Pirkova-Tuomola 112 - 45.12 (5.43) 3 - (5.2 km) Pia Majakulma 63 - 27.00 (5.12) 4 - (6.3 km) Päivi Rantahalme 85 - 32.32 (5.10) 5 - (5.5 km) Jukka-Pekka Raita 97 - 30.28 (5.32) 6 - (6.3 km) Pasi Väre 103 - 33.56 (5.23)
28) 104 Stadium 1 3.31.08 (+1.01.52)
1 - (9.4 km) Jussi Veräväinen 38 - 36.00 (3.50) 2 - (7.9 km) Ville Tuononen 121 - 48.36 (6.09) 3 - (5.2 km) Janna Helenius 120 - 39.29 (7.36) 4 - (6.3 km) Timo Lehtonen 54 - 29.04 (4.37) 5 - (5.5 km) Maarit Salomäki 73 - 27.15 (4.57) 6 - (6.3 km) Tiina Haapakoski 71 - 30.44 (4.53)
29) 123 Outotec 1 3.32.30 (+1.03.14)
1 - (9.4 km) Antti-Jussi Koskinen 64 - 39.46 (4.14) 2 - (7.9 km) Jere Nurmi 86 - 40.04 (5.04) 3 - (5.2 km) Jari Åkerström 116 - 37.01 (7.07) 4 - (6.3 km) Mikko Nurminen 76 - 31.33 (5.00) 5 - (5.5 km) Tapio Niemi 77 - 27.33 (5.01) 6 - (6.3 km) Timo Korpela 115 - 36.33 (5.48)
30) 99 Sataedu 1 3.33.55 (+1.04.39)
1 - (9.4 km) Krista Toivonen 84 - 43.33 (4.38) 2 - (7.9 km) Piia Lahti 115 - 45.49 (5.48) 3 - (5.2 km) Jaakko Niemelä 81 - 28.51 (5.33) 4 - (6.3 km) Merja Koskinen 107 - 36.09 (5.44) 5 - (5.5 km) Tuomas Mäki-Ontto 84 - 28.36 (5.12) 6 - (6.3 km) Pasi Kallioinen 76 - 30.57 (4.55)
31) 84 Insta Run 1 3.33.57 (+1.04.41)
1 - (9.4 km) Matias Kleemola 122 - 55.07 (5.52) 2 - (7.9 km) Joni Kainulainen 73 - 37.56 (4.48) 3 - (5.2 km) Sirpa Jokinen 96 - 30.03 (5.47) 4 - (6.3 km) Jukka Friman 63 - 30.26 (4.50) 5 - (5.5 km) Jaana Pelkonen 92 - 29.25 (5.21) 6 - (6.3 km) Janne Niskala 78 - 31.00 (4.55)
32) 88 Ensihoitokeskus 1 3.34.30 (+1.05.14)
1 - (9.4 km) Hyle Jari 114 - 49.37 (5.17) 2 - (7.9 km) Alanen Janne 69 - 37.28 (4.45) 3 - (5.2 km) Haapanen Marjo 61 - 26.47 (5.09) 4 - (6.3 km) Nikki Ari 90 - 32.57 (5.14) 5 - (5.5 km) Lund Vesa 115 - 33.53 (6.10) 6 - (6.3 km) Rikkonen Tia-Maria 101 - 33.48 (5.22)
33) 105 PORPR 1 3.34.39 (+1.05.23)
1 - (9.4 km) Mikko Lamminpää 68 - 39.56 (4.15) 2 - (7.9 km) Sami Kanervisto 105 - 42.56 (5.26) 3 - (5.2 km) Terhi Helkala 66 - 27.27 (5.17) 4 - (6.3 km) Mika Iisakkala 118 - 38.53 (6.10) 5 - (5.5 km) Raine Saarela 112 - 33.12 (6.02) 6 - (6.3 km) Ville Vallas 89 - 32.15 (5.07)
34) 102 Porin kaupunginkirjasto 1 3.35.52 (+1.06.36)
1 - (9.4 km) Heikki Erkinaro 92 - 44.46 (4.46) 2 - (7.9 km) Arja Palonen 84 - 39.32 (5.00) 3 - (5.2 km) Satu Hollman 109 - 33.52 (6.31) 4 - (6.3 km) Päivi Ahonkivi 92 - 33.02 (5.15) 5 - (5.5 km) Till Paala 113 - 33.23 (6.04) 6 - (6.3 km) Arja Palonen 81 - 31.17 (4.58)
35) 134 Huntsman 1 3.36.36 (+1.07.20)
1 - (9.4 km) Ralf Lamminmäki 99 - 46.46 (4.59) 2 - (7.9 km) Jussi Peltomaa 91 - 40.22 (5.07) 3 - (5.2 km) Minna Lindholm 115 - 36.38 (7.03) 4 - (6.3 km) Marko Luntta 89 - 32.44 (5.12) 5 - (5.5 km) Emilia Mäkelä 103 - 30.54 (5.37) 6 - (6.3 km) Jani Tuominen 56 - 29.12 (4.38)
36) 89 Nordex Energy GmbH 2 3.39.03 (+1.09.47)
1 - (9.4 km) Sophia Palm 115 - 49.45 (5.18) 2 - (7.9 km) Katarina Viitanen 96 - 41.29 (5.15) 3 - (5.2 km) Henna Mäkelä 112 - 34.21 (6.36) 4 - (6.3 km) Marko Mansikka 64 - 30.29 (4.50) 5 - (5.5 km) Catalin Trifan 96 - 30.00 (5.27) 6 - (6.3 km) Jaska Nikulin 95 - 32.59 (5.14)
37) 119 Boliden Harjavalta 2 3.41.36 (+1.12.20)
1 - (9.4 km) Jari Ollila 102 - 47.28 (5.03) 2 - (7.9 km) Kirsi Laine 109 - 43.11 (5.28) 3 - (5.2 km) Saara Jäntti 87 - 29.09 (5.36) 4 - (6.3 km) Janne Lovén 97 - 33.51 (5.22) 5 - (5.5 km) Maarit Gratschew 118 - 36.14 (6.35) 6 - (6.3 km) Sari Rostedt 84 - 31.43 (5.02)
38) 118 TEAM SVT 1 3.43.20 (+1.14.04)
1 - (9.4 km) Teemu Sjövall 87 - 43.49 (4.40) 2 - (7.9 km) Johanna Rastas 119 - 48.20 (6.07) 3 - (5.2 km) Maarit Nevala 103 - 31.12 (6.00) 4 - (6.3 km) Eevamari Sinivaara 115 - 37.56 (6.01) 5 - (5.5 km) Juha Rautiainen 58 - 25.55 (4.43) 6 - (6.3 km) Jenni Lehtonen 110 - 36.08 (5.44)
39) 107 Länsi-Kalkkuna Oy 1 3.43.49 (+1.14.33)
1 - (9.4 km) Jari Hannula 121 - 52.27 (5.35) 2 - (7.9 km) Kasia Zak 87 - 40.08 (5.05) 3 - (5.2 km) Hanna Ketola 102 - 30.55 (5.57) 4 - (6.3 km) Heli Tsharkov 90 - 32.57 (5.14) 5 - (5.5 km) Kim Haavisto 111 - 33.02 (6.00) 6 - (6.3 km) Juhani Vilponen 104 - 34.20 (5.27)
40) 129 Satakunnan käräjäoikeus 1 3.48.13 (+1.18.57)
1 - (9.4 km) Kalle Kalliokoski 107 - 48.16 (5.08) 2 - (7.9 km) Sanna Anttila 113 - 45.40 (5.47) 3 - (5.2 km) Päivi Salonen 100 - 30.33 (5.53) 4 - (6.3 km) Saana Hietamies 116 - 38.21 (6.05) 5 - (5.5 km) Anne Mäki 101 - 30.42 (5.35) 6 - (6.3 km) Kalle Kulmala 107 - 34.41 (5.30)
41) 106 SAMK-TOLKKU-LEGENDS 1 3.54.36 (+1.25.20)
1 - (9.4 km) Teemu Heikkinen 110 - 48.47 (5.11) 2 - (7.9 km) Leena Nolvi 114 - 45.46 (5.48) 3 - (5.2 km) Ilkka Hannelius 88 - 29.14 (5.37) 4 - (6.3 km) Timo Hannelius 123 - 52.17 (8.18) 5 - (5.5 km) Miikka Sammalisto 63 - 26.21 (4.47) 6 - (6.3 km) Esko Nieminen 88 - 32.11 (5.07)
42) 133 Elinar 1 3.56.14 (+1.26.58)
1 - (9.4 km) Tomi Salonsaari 75 - 41.53 (4.27) 2 - (7.9 km) Mikko Rantala 120 - 48.28 (6.08) 3 - (5.2 km) Rasa Statkaityte 118 - 37.28 (7.12) 4 - (6.3 km) Tuomas Ljungqvist 104 - 35.18 (5.36) 5 - (5.5 km) Jere Sjöroos 119 - 36.49 (6.42) 6 - (6.3 km) Jari Korpela 113 - 36.18 (5.46)
43) 82 Noormarkun VPK 1 3.59.57 (+1.30.41)
1 - (9.4 km) Juha-Pekka Heiskala 120 - 52.11 (5.33) 2 - (7.9 km) Mari Raikisto 122 - 48.56 (6.12) 3 - (5.2 km) Jarno Joensuu 94 - 29.38 (5.42) 4 - (6.3 km) Jari Halme 121 - 41.46 (6.38) 5 - (5.5 km) Jarkko Ylinen 105 - 31.16 (5.41) 6 - (6.3 km) Jouni Leino 111 - 36.10 (5.44)
44) 131 Eurajoen kunta 2 1 3.59.59 (+1.30.43)
1 - (9.4 km) Ville Kahala 81 - 43.14 (4.36) 2 - (7.9 km) Santeri Modig 117 - 46.56 (5.56) 3 - (5.2 km) Matti Mustonen 123 - 41.49 (8.03) 4 - (6.3 km) Mika Ojala 120 - 40.33 (6.26) 5 - (5.5 km) Martti Viinamäki 69 - 27.04 (4.55) 6 - (6.3 km) Juha Mukkala 119 - 40.23 (6.25)
45) 114 Vesalan työväen kävelijät 1 4.03.13 (+1.33.57)
1 - (9.4 km) Antti Laine 95 - 45.56 (4.53) 2 - (7.9 km) Miika Savola 95 - 41.07 (5.12) 3 - (5.2 km) Diana Salmela 122 - 40.32 (7.48) 4 - (6.3 km) Marja Väärälä 122 - 44.50 (7.07) 5 - (5.5 km) Niina Halonen-Malliarakis 114 - 33.35 (6.06) 6 - (6.3 km) Anna Lähde 116 - 37.13 (5.54)
46) 115 Team Nyks 1 4.10.51 (+1.41.35)
1 - (9.4 km) Katja Mäensivu 111 - 49.00 (5.13) 2 - (7.9 km) Julie Riitahuhta 123 - 49.25 (6.15) 3 - (5.2 km) Taru Nurmi 72 - 28.03 (5.24) 4 - (6.3 km) Eija Ketola 111 - 37.12 (5.54) 5 - (5.5 km) Saara Noppari 123 - 43.11 (7.51) 6 - (6.3 km) Tiia Alatörmä 123 - 44.00 (6.59)
40. Karhuviesti 01.04.2017 - maantieviesti Raumalt Porrii

Raumalt Porrii, TyŲpaikkajoukkueet (A)

Osuus

[1][2][3][4][5]

6

[7]
1) Tampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat - 2.29.16 (Elmo Koivunen 32.27, Lauri Linnainma 29.30, Toni Shnoro 19.34, Teemu Toivonen 23.17, Viljami Vappula 21.54, Konsta Vanhanen 22.34), 2) Schaumans Idrottsmän 2.39.34 (Max Pesola 34.11, Pasi Auvinen 30.31, Peter Johansson 21.31, Joakim Lindvall 25.12, Johnny Backman 23.17, Sten Brasken 24.52), 3) Suomen ilmailuopisto 2.51.15 (Atte Heinikoski 36.49, Jaakko Hyytiäinen 32.10, Joonas Kukkola 26.07, Taneli Ripatti 25.47, Daniel Kuntu 23.28, Iiro Viita 26.54), 4) Finnairin vanhat kapteenit 2.52.53 (Naatula Sami 37.34, Lumia Janne 32.06, Puttonen Timo 24.27, Lammi Juha 28.29, Munukka Petri 24.06, Honkasalo Aki 26.11), 5) Valmet Automotive 2.53.14 (Juha Seppänen 37.33, Tapio Uusitalo 33.33, Kai Viljanen 22.40, Hannu Rahikka 28.21, Aaro Juntunen 24.17, Pasi Kirjonen 26.50), 6) Rauman kaupunki 2.53.22 (Kimmo Kouru 36.24, Ville Väliniemi 30.41, Matti Lehtonen 24.54, Juha Kaarle 30.03, Pekka Yli-Kauhaluoma 24.34, Lasse Rahkonen 26.46), 7) Boliden Harjavalta 2.54.40 (Eetu Holmberg 34.32, Ville Ojala 34.25, Vesa Vuorinen 24.38, Ville Lindblom 30.31, Tommi Veneranta 23.09, Miikka Marjakoski 27.25), 8) Lastenklinikan laahustajat 3.04.01 (Jussi Utriainen 29.17, Petteri Hovi 31.33, Hanna-Leena Ojalainen 35.57, Mirka Lumia 28.19, Kaija Mikkola 30.35, Ilkka Ketola 28.20), 9) HEVI Kivitalot 3.05.56 (Henri Reunanen 39.13, Lauri Tuominen 34.12, Lauri Pöyhönen 28.49, Pekka Kleemola 27.09, Juha-Pekka Pihlman 28.41, Juha Paturi 27.52), 10) Pori Energia 3.06.56 (Jari Lappalainen 40.32, Kimmo Kuisma 35.50, Topi Levomaa 28.11, Miikka Olin 28.52, Tomi Riikonen 26.19, Markku Uusi-Rasi 27.12), 11) JUJO TEAM 3.11.54 (Tero Matikka 36.43, Jaakko Rostedt 35.20, Mikko Harhanen 28.48, Sami Hesso 31.01, Pasi Sevänen 30.46, Jyri Huppunen 29.16), 12) Suomen Ilmailuopisto 2 3.12.33 (Christos Markakis 44.24, Anssi Luoma 35.09, Mikko Kauppi 25.11, Jasmin Paavilainen 30.49, Tuomas Suni 26.51, Lars Frei 30.09), 13) Palstakallion pinkojat 3.13.38 (Niina Kuusinen 44.28, Heli Arola 36.47, Aake Arola 24.25, Tiina Tenho 34.24, Ilkka Laurila 25.49, Matti Kuusinen 27.45), 14) Vatajankosken Sähkö 2 3.14.30 (Pekka Niemi 35.13, Pasi Hiltunen 35.46, Jalmari Rossi 31.43, Pasi Taskinen 31.46, Ville Väissi 26.33, Markku Visuri 33.29), 15) Forchem 3.17.35 (Juha Orte 35.46, Ingrid Luennemann 42.27, Henna Wihlman 27.52, Janne Välimäki 32.23, Laura Kaskinen 28.36, Henrik Lindegren 30.31), 16) Vatajankosken Sähkö 3.17.44 (Reijo Rajahalme 36.50, Aki Ojala 34.05, Erkki Lähteenmäki 32.03, Niko Pihlajamäki 32.34, Teija Majakangas 31.28, Juha Marttila 30.44), 17) OL3-projekti 3.18.35 (Harri Kiiski 43.29, Reijo Sjöblom 38.32, Jari Pesonen 29.43, Jarmo Leino 30.46, Anna Tiuttu 27.01, Wojciech Czepirski 29.04), 18) Veho Seinäjoki 3.18.57 (Antti Korkeakangas 36.53, Pasi Keski-Huikku 42.00, Toni Karvonen 29.08, Harri Hakoniemi 31.29, Olli Viljanmaa 25.43, Sami Kujala 33.44), 19) BMH Technology Oy 3.19.42 (Juha Peltola 38.13, Katja Alapeteri 35.46, Vesa Ratilainen 22.20, Jaakko Heinonen 32.35, Pauli Reunanen 38.03, Markus Mäkelä 32.45), 20) Team Six 3.20.46 (Tuomas Nieminen 47.11, Matti Vanhatalo 42.52, Jarno Jönkkäri 28.13, Janne Ojaniemi 28.02, Juha Grönblom 25.53, Antti Alitalo 28.35), 21) Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 3.22.35 (Mikko Puolitaival 38.38, Antti Halmela 38.02, Jouni Roos 30.03, Mikko Kuusiluoma 28.14, Pekka Tähtinen 31.26, Juuso Suonpää 36.12), 22) Metsä Fibre Osasto 8 3.23.20 (Rami Salminen 45.57, Keijo Kohtala 36.23, Mikko Rantala 27.39, Markus Jalonen 36.36, Juho Matti Kekki 25.37, Marko Seppälä 31.08), 23) Profit Software - Softa on laiffii! 3.27.30 (Juha Viitaniemi 48.44, Santeri Vesalainen 38.34, Jarmo Hiljanen 30.18, Satu Myllymäki 33.23, Mika Malmi 27.13, Teppo Eeva 29.18), 24) Nordex Energy GmbH 3.28.21 (Alexander Morber 47.51, Sonja Vuorsalo 43.04, Marija Silinskiene 29.20, Olli Takalammi 31.29, Sanna Tiusanen 24.21, Eduardo Cebollero 32.16), 25) Posivan Kurasaappaat 3.28.45 (Lauri Parviainen 42.46, Tiina Sojakka 38.45, Johanna Savunen 29.20, Jasmiina Tiejoki 38.23, Raila Viitala 28.44, Satu Paukamainen 30.47), 26) Satks Leikkuri 3.29.01 (Jani Lindberg 50.44, Mari Pitkälä 42.39, Petri Koivunen 23.15, Maaria Silvennoinen 37.31, Petri Koivunen 25.05, Niina Joensuu 29.47), 27) Lastaamo 3.31.06 (Olli Ruotsalainen 41.58, Gabriela Pirkova-Tuomola 45.12, Pia Majakulma 27.00, Päivi Rantahalme 32.32, Jukka-Pekka Raita 30.28, Pasi Väre 33.56), 28) Stadium 3.31.08 (Jussi Veräväinen 36.00, Ville Tuononen 48.36, Janna Helenius 39.29, Timo Lehtonen 29.04, Maarit Salomäki 27.15, Tiina Haapakoski 30.44), 29) Outotec 3.32.30 (Antti-Jussi Koskinen 39.46, Jere Nurmi 40.04, Jari Åkerström 37.01, Mikko Nurminen 31.33, Tapio Niemi 27.33, Timo Korpela 36.33), 30) Sataedu 3.33.55 (Krista Toivonen 43.33, Piia Lahti 45.49, Jaakko Niemelä 28.51, Merja Koskinen 36.09, Tuomas Mäki-Ontto 28.36, Pasi Kallioinen 30.57), 31) Insta Run 3.33.57 (Matias Kleemola 55.07, Joni Kainulainen 37.56, Sirpa Jokinen 30.03, Jukka Friman 30.26, Jaana Pelkonen 29.25, Janne Niskala 31.00), 32) Ensihoitokeskus 3.34.30 (Hyle Jari 49.37, Alanen Janne 37.28, Haapanen Marjo 26.47, Nikki Ari 32.57, Lund Vesa 33.53, Rikkonen Tia-Maria 33.48), 33) PORPR 3.34.39 (Mikko Lamminpää 39.56, Sami Kanervisto 42.56, Terhi Helkala 27.27, Mika Iisakkala 38.53, Raine Saarela 33.12, Ville Vallas 32.15), 34) Porin kaupunginkirjasto 3.35.52 (Heikki Erkinaro 44.46, Arja Palonen 39.32, Satu Hollman 33.52, Päivi Ahonkivi 33.02, Till Paala 33.23, Arja Palonen 31.17), 35) Huntsman 3.36.36 (Ralf Lamminmäki 46.46, Jussi Peltomaa 40.22, Minna Lindholm 36.38, Marko Luntta 32.44, Emilia Mäkelä 30.54, Jani Tuominen 29.12), 36) Nordex Energy GmbH 2 3.39.03 (Sophia Palm 49.45, Katarina Viitanen 41.29, Henna Mäkelä 34.21, Marko Mansikka 30.29, Catalin Trifan 30.00, Jaska Nikulin 32.59), 37) Boliden Harjavalta 2 3.41.36 (Jari Ollila 47.28, Kirsi Laine 43.11, Saara Jäntti 29.09, Janne Lovén 33.51, Maarit Gratschew 36.14, Sari Rostedt 31.43), 38) TEAM SVT 3.43.20 (Teemu Sjövall 43.49, Johanna Rastas 48.20, Maarit Nevala 31.12, Eevamari Sinivaara 37.56, Juha Rautiainen 25.55, Jenni Lehtonen 36.08), 39) Länsi-Kalkkuna Oy 3.43.49 (Jari Hannula 52.27, Kasia Zak 40.08, Hanna Ketola 30.55, Heli Tsharkov 32.57, Kim Haavisto 33.02, Juhani Vilponen 34.20), 40) Satakunnan käräjäoikeus 3.48.13 (Kalle Kalliokoski 48.16, Sanna Anttila 45.40, Päivi Salonen 30.33, Saana Hietamies 38.21, Anne Mäki 30.42, Kalle Kulmala 34.41), 41) SAMK-TOLKKU-LEGENDS 3.54.36 (Teemu Heikkinen 48.47, Leena Nolvi 45.46, Ilkka Hannelius 29.14, Timo Hannelius 52.17, Miikka Sammalisto 26.21, Esko Nieminen 32.11), 42) Elinar 3.56.14 (Tomi Salonsaari 41.53, Mikko Rantala 48.28, Rasa Statkaityte 37.28, Tuomas Ljungqvist 35.18, Jere Sjöroos 36.49, Jari Korpela 36.18), 43) Noormarkun VPK 3.59.57 (Juha-Pekka Heiskala 52.11, Mari Raikisto 48.56, Jarno Joensuu 29.38, Jari Halme 41.46, Jarkko Ylinen 31.16, Jouni Leino 36.10), 44) Eurajoen kunta 2 3.59.59 (Ville Kahala 43.14, Santeri Modig 46.56, Matti Mustonen 41.49, Mika Ojala 40.33, Martti Viinamäki 27.04, Juha Mukkala 40.23), 45) Vesalan työväen kävelijät 4.03.13 (Antti Laine 45.56, Miika Savola 41.07, Diana Salmela 40.32, Marja Väärälä 44.50, Niina Halonen-Malliarakis 33.35, Anna Lähde 37.13), 46) Team Nyks 4.10.51 (Katja Mäensivu 49.00, Julie Riitahuhta 49.25, Taru Nurmi 28.03, Eija Ketola 37.12, Saara Noppari 43.11, Tiia Alatörmä 44.00),