Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 9.4 km

Raumalta 1. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
129Jaakko PiesanenDextra urheiluklinikka- Kylve28.233.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
213Panu JantunenHelsinki Half Marathon28.283.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
37Markku NikkanenLimingan niittomiehet28.563.05 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
43Henri AnsioFinnish Marathon Runners 29.063.06 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
593Jussi UtriainenLastenklinikan laahustajat29.173.07 TyŲpaikkajoukkueet (A)
61Matti RaumaTurun Urheiluliitto 129.313.08 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
733Mikko TolonenPohjolan Juoksijat29.433.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
86Antti HyttinenVaajakosken Kuohu31.133.19 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
928Juha J√§rvel√§Erikoistiimi Rivakat31.343.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
92Mikko J√§rvinenRunner¬īs Club31.343.21 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
118Kalle Linnasaari Turun Urheiluliitto 31.463.23 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1219Miika LuotoMacho Fantastico 32.003.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
13120Elmo KoivunenTampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat -32.273.27 TyŲpaikkajoukkueet (A)
1470Jussi NurmiNakkilan Vire kuntoilijat32.543.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1525Reijo RonnilaMikkelin Kilpa-Veikot33.053.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1630Miika LahtelaEurajoen Veikkojen kuntoilijat 33.243.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1645Are HaavistoSeptimi33.243.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1858Jarkko M√§kel√§Vammalan Kuntourheilijat33.563.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1977Esko HeinolaKauhajoen maratoonarit33.573.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2069Janne TuomistoPirist√§v√§ kimppa33.593.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2190Max PesolaSchaumans Idrottsm√§n34.113.38 TyŲpaikkajoukkueet (A)
2248Ilkka VarisRU/Tanen Peurat34.253.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
234Asko NuikkaKylm√§kosken Veikot34.263.40 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
24121Eetu HolmbergBoliden Harjavalta 34.323.40 TyŲpaikkajoukkueet (A)
2540Roope Raunio Vauhtisammakon Juoksukoulu 134.343.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2655Suvi MiettinenKOUKKUPOLVET34.383.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2720Mikko JokinenLiikuttavat34.473.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2849Henri KarjulaBorg√• Bruins34.503.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2954Matti HeiskanenTampereen Maratonklubi34.573.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3044Jukka PasanenKeke Running Team35.043.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
315Olli HarjuJanakkalan Jana35.073.44 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
3236Eero H√§m√§l√§inenEeron Talli H√§meenlinna35.113.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
33109Pekka NiemiVatajankosken S√§hk√∂35.133.45 TyŲpaikkajoukkueet (A)
3476Veli-Matti HanhelaKarhunkaatajat35.153.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3534Rauno KoivistoTeam K-Rauta Toikkonen35.283.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
36116Juha OrteForchem35.463.48 TyŲpaikkajoukkueet (A)
3724Janne SaarnilehtoFinnish Marathon Runners 35.553.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
38104Jussi Ver√§v√§inenStadium36.003.50 TyŲpaikkajoukkueet (A)
39130Perttu Heinil√§Telko Oy36.173.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3911Kalle LempinenLapin Salaman kuntoilijat36.173.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
41111Kimmo KouruRauman kaupunki36.243.52 TyŲpaikkajoukkueet (A)
42110Tero MatikkaJUJO TEAM36.433.54 TyŲpaikkajoukkueet (A)
4374Ali AbdulrahmanPorin Kuntoilijat36.483.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4486Atte HeinikoskiSuomen ilmailuopisto36.493.55 TyŲpaikkajoukkueet (A)
45108Reijo RajahalmeVatajankosken S√§hk√∂36.503.55 TyŲpaikkajoukkueet (A)
46117Antti KorkeakangasVeho Sein√§joki36.533.55 TyŲpaikkajoukkueet (A)
4773Ville-Veikko NurminenKOUKKUPOLVET36.583.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4835Markus RosuDNF37.093.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4961Marko RuutiAAC Haurala with Special Guests37.163.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5031Jari Liesm√§kiTT TALLIN Karpaasit37.213.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5143Timo KeroLJ- kilpikonnat37.243.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5283Juha Sepp√§nenValmet Automotive37.334.00 TyŲpaikkajoukkueet (A)
53135Naatula SamiFinnairin vanhat kapteenit37.344.00 TyŲpaikkajoukkueet (A)
5423Tapani JaakkolaMainiot mailerit37.424.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5515Elias ViitakoskiViasveden Maratonklubi38.004.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
56103Juha PeltolaBMH Technology Oy38.134.04 TyŲpaikkajoukkueet (A)
5660Marko HakalaRC Madrunners38.134.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5814Saara MalinenRunner¬īs High38.274.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5927Antti PoukkaHyv√§t Tuhkat38.344.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
60127Mikko PuolitaivalSatakunnan pelastuslaitos - P√§√§llyst√∂38.384.07 TyŲpaikkajoukkueet (A)
6137Tommi KulmalaMiesten kesken!38.404.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
62128Henri ReunanenHEVI Kivitalot39.134.10 TyŲpaikkajoukkueet (A)
6350Marko VapaHISU39.444.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
64123Antti-Jussi KoskinenOutotec39.464.14 TyŲpaikkajoukkueet (A)
6472Jani R√§is√§nenArtelli Keitti√∂t Oy39.464.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6663Petri HarjuAPK-maratoonarit39.534.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6742Janne RantalaHyde park run club39.544.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
68105Mikko Lamminp√§√§PORPR39.564.15 TyŲpaikkajoukkueet (A)
6946Tero Nissil√§Pub Keidas40.154.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7032Jani HalinenKeurussel√§n Maratoonarit40.174.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7157Jukka JaakohuhtaTeam Takakiri40.184.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7285Jari LappalainenPori Energia40.324.19 TyŲpaikkajoukkueet (A)
7359Antti LahtiVammalan Kuntourheilijat41.054.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7467Sari RaitakariHarjUs Triathlon41.184.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
75133Tomi SalonsaariElinar41.534.27 TyŲpaikkajoukkueet (A)
7679Lauri M√§kinenAPK-maratoonarit41.544.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
77113Olli RuotsalainenLastaamo41.584.28 TyŲpaikkajoukkueet (A)
7816Mika ValkamaSuvituulen hurjat42.264.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7952Reijo PeltomaaPomUra42.424.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8097Lauri ParviainenPosivan Kurasaappaat42.464.33 TyŲpaikkajoukkueet (A)
81131Ville KahalaEurajoen kunta 243.144.36 TyŲpaikkajoukkueet (A)
8280Heikki PiisiRT-1243.214.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
83101Harri KiiskiOL3-projekti43.294.38 TyŲpaikkajoukkueet (A)
8499Krista ToivonenSataedu43.334.38 TyŲpaikkajoukkueet (A)
8566Heikki LahtiPorin vapaaseurakunta43.394.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8618Ville IkonenLeineperin pelimiehet43.484.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
87118Teemu Sj√∂vall TEAM SVT 43.494.40 TyŲpaikkajoukkueet (A)
8821Pekka NiemiUudenkoiviston VPK44.074.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8941Pekka SahlbergTFW RAUMA44.124.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9092Christos MarkakisSuomen Ilmailuopisto44.244.43 TyŲpaikkajoukkueet (A)
9194Niina KuusinenPalstakallion pinkojat 44.284.44 TyŲpaikkajoukkueet (A)
92102Heikki ErkinaroPorin kaupunginkirjasto44.464.46 TyŲpaikkajoukkueet (A)
9312Petri Kokko Tiilim√§en Titaanit44.574.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9451Armi Niemel√§CFP Runners45.414.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
95114Antti LaineVesalan ty√∂v√§en k√§velij√§t45.564.53 TyŲpaikkajoukkueet (A)
9565Tuomas KestiInter Truncus45.564.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
97125Rami SalminenMets√§ Fibre Osasto 845.574.53 TyŲpaikkajoukkueet (A)
9871Maija Jaakkola7Up46.044.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
99134Ralf Lamminm√§kiHuntsman46.464.59 TyŲpaikkajoukkueet (A)
10039Emmi PankkoVauhtisammakon juoksukoulu Rauma46.554.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10198Tuomas NieminenTeam Six47.115.01 TyŲpaikkajoukkueet (A)
102119Jari OllilaBoliden Harjavalta47.285.03 TyŲpaikkajoukkueet (A)
10317Severi KankeriNakkilan Vire nuoret47.345.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10481Anu VaherluotoHirveereenitsemppiryhm√§47.475.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10553Pasi KorpelaEsht47.505.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10691Alexander MorberNordex Energy GmbH47.515.05 TyŲpaikkajoukkueet (A)
10768Juuso SaarinenLUKI48.165.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
107129Kalle KalliokoskiSatakunnan k√§r√§j√§oikeus48.165.08 TyŲpaikkajoukkueet (A)
109124Juha ViitaniemiProfit Software - Softa on laiffii!48.445.11 TyŲpaikkajoukkueet (A)
110106Teemu HeikkinenSAMK-TOLKKU-LEGENDS48.475.11 TyŲpaikkajoukkueet (A)
111115Katja M√§ensivuTeam Nyks49.005.13 TyŲpaikkajoukkueet (A)
11275Juha J√§nism√§kiKaasmarkun WPK49.055.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11322Tommi HaapaniemiPreiviikin pantterit49.085.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11488Hyle JariEnsihoitokeskus49.375.17 TyŲpaikkajoukkueet (A)
11589Sophia PalmNordex Energy GmbH49.455.18 TyŲpaikkajoukkueet (A)
11664Synn√∂ve StaffTeam KIS49.535.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11747Kati AlakoskiSlowrunners50.095.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
118112Jani LindbergSatks Leikkuri50.445.24 TyŲpaikkajoukkueet (A)
11962Elisa KaarlelaLouhentien Ladyt50.485.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
12082Juha-Pekka HeiskalaNoormarkun VPK52.115.33 TyŲpaikkajoukkueet (A)
121107Jari HannulaL√§nsi-Kalkkuna Oy52.275.35 TyŲpaikkajoukkueet (A)
12284Matias KleemolaInsta Run55.075.52 TyŲpaikkajoukkueet (A)
12356Juha-Matti ManninenELTU58.166.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet

Raumalta 1. osuus, matka: 9.4km: 1) Jaakko Piesanen Dextra urheiluklinikka- Kylve 28.23, 2) Panu Jantunen Helsinki Half Marathon 28.28, 3) Markku Nikkanen Limingan niittomiehet 28.56, 4) Henri Ansio Finnish Marathon Runners 29.06, 5) Jussi Utriainen Lastenklinikan laahustajat 29.17, 6) Matti Rauma Turun Urheiluliitto 1 29.31, 7) Mikko Tolonen Pohjolan Juoksijat 29.43, 8) Antti Hyttinen Vaajakosken Kuohu 31.13, 9) Juha J√§rvel√§ Erikoistiimi Rivakat 31.34, 9) Mikko J√§rvinen Runner¬īs Club 31.34, 11) Kalle Linnasaari Turun Urheiluliitto 31.46, 12) Miika Luoto Macho Fantastico 32.00, 13) Elmo Koivunen Tampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat - 32.27, 14) Jussi Nurmi Nakkilan Vire kuntoilijat 32.54, 15) Reijo Ronnila Mikkelin Kilpa-Veikot 33.05, 16) Miika Lahtela Eurajoen Veikkojen kuntoilijat 33.24, 16) Are Haavisto Septimi 33.24, 18) Jarkko M√§kel√§ Vammalan Kuntourheilijat 33.56, 19) Esko Heinola Kauhajoen maratoonarit 33.57, 20) Janne Tuomisto Pirist√§v√§ kimppa 33.59, 21) Max Pesola Schaumans Idrottsm√§n 34.11, 22) Ilkka Varis RU/Tanen Peurat 34.25, 23) Asko Nuikka Kylm√§kosken Veikot 34.26, 24) Eetu Holmberg Boliden Harjavalta 34.32, 25) Roope Raunio Vauhtisammakon Juoksukoulu 1 34.34, 26) Suvi Miettinen KOUKKUPOLVET 34.38, 27) Mikko Jokinen Liikuttavat 34.47, 28) Henri Karjula Borg√• Bruins 34.50, 29) Matti Heiskanen Tampereen Maratonklubi 34.57, 30) Jukka Pasanen Keke Running Team 35.04, 31) Olli Harju Janakkalan Jana 35.07, 32) Eero H√§m√§l√§inen Eeron Talli H√§meenlinna 35.11, 33) Pekka Niemi Vatajankosken S√§hk√∂ 35.13, 34) Veli-Matti Hanhela Karhunkaatajat 35.15, 35) Rauno Koivisto Team K-Rauta Toikkonen 35.28, 36) Juha Orte Forchem 35.46, 37) Janne Saarnilehto Finnish Marathon Runners 35.55, 38) Jussi Ver√§v√§inen Stadium 36.00, 39) Perttu Heinil√§ Telko Oy 36.17, 39) Kalle Lempinen Lapin Salaman kuntoilijat 36.17, 41) Kimmo Kouru Rauman kaupunki 36.24, 42) Tero Matikka JUJO TEAM 36.43, 43) Ali Abdulrahman Porin Kuntoilijat 36.48, 44) Atte Heinikoski Suomen ilmailuopisto 36.49, 45) Reijo Rajahalme Vatajankosken S√§hk√∂ 36.50, 46) Antti Korkeakangas Veho Sein√§joki 36.53, 47) Ville-Veikko Nurminen KOUKKUPOLVET 36.58, 48) Markus Rosu DNF 37.09, 49) Marko Ruuti AAC Haurala with Special Guests 37.16, 50) Jari Liesm√§ki TT TALLIN Karpaasit 37.21, 51) Timo Kero LJ- kilpikonnat 37.24, 52) Juha Sepp√§nen Valmet Automotive 37.33, 53) Naatula Sami Finnairin vanhat kapteenit 37.34, 54) Tapani Jaakkola Mainiot mailerit 37.42, 55) Elias Viitakoski Viasveden Maratonklubi 38.00, 56) Juha Peltola BMH Technology Oy 38.13, 56) Marko Hakala RC Madrunners 38.13, 58) Saara Malinen Runner¬īs High 38.27, 59) Antti Poukka Hyv√§t Tuhkat 38.34, 60) Mikko Puolitaival Satakunnan pelastuslaitos - P√§√§llyst√∂ 38.38, 61) Tommi Kulmala Miesten kesken! 38.40, 62) Henri Reunanen HEVI Kivitalot 39.13, 63) Marko Vapa HISU 39.44, 64) Antti-Jussi Koskinen Outotec 39.46, 64) Jani R√§is√§nen Artelli Keitti√∂t Oy 39.46, 66) Petri Harju APK-maratoonarit 39.53, 67) Janne Rantala Hyde park run club 39.54, 68) Mikko Lamminp√§√§ PORPR 39.56, 69) Tero Nissil√§ Pub Keidas 40.15, 70) Jani Halinen Keurussel√§n Maratoonarit 40.17, 71) Jukka Jaakohuhta Team Takakiri 40.18, 72) Jari Lappalainen Pori Energia 40.32, 73) Antti Lahti Vammalan Kuntourheilijat 41.05, 74) Sari Raitakari HarjUs Triathlon 41.18, 75) Tomi Salonsaari Elinar 41.53, 76) Lauri M√§kinen APK-maratoonarit 41.54, 77) Olli Ruotsalainen Lastaamo 41.58, 78) Mika Valkama Suvituulen hurjat 42.26, 79) Reijo Peltomaa PomUra 42.42, 80) Lauri Parviainen Posivan Kurasaappaat 42.46, 81) Ville Kahala Eurajoen kunta 2 43.14, 82) Heikki Piisi RT-12 43.21, 83) Harri Kiiski OL3-projekti 43.29, 84) Krista Toivonen Sataedu 43.33, 85) Heikki Lahti Porin vapaaseurakunta 43.39, 86) Ville Ikonen Leineperin pelimiehet 43.48, 87) Teemu Sj√∂vall TEAM SVT 43.49, 88) Pekka Niemi Uudenkoiviston VPK 44.07, 89) Pekka Sahlberg TFW RAUMA 44.12, 90) Christos Markakis Suomen Ilmailuopisto 44.24, 91) Niina Kuusinen Palstakallion pinkojat 44.28, 92) Heikki Erkinaro Porin kaupunginkirjasto 44.46, 93) Petri Kokko Tiilim√§en Titaanit 44.57, 94) Armi Niemel√§ CFP Runners 45.41, 95) Antti Laine Vesalan ty√∂v√§en k√§velij√§t 45.56, 95) Tuomas Kesti Inter Truncus 45.56, 97) Rami Salminen Mets√§ Fibre Osasto 8 45.57, 98) Maija Jaakkola 7Up 46.04, 99) Ralf Lamminm√§ki Huntsman 46.46, 100) Emmi Pankko Vauhtisammakon juoksukoulu Rauma 46.55, 101) Tuomas Nieminen Team Six 47.11, 102) Jari Ollila Boliden Harjavalta 47.28, 103) Severi Kankeri Nakkilan Vire nuoret 47.34, 104) Anu Vaherluoto Hirveereenitsemppiryhm√§ 47.47, 105) Pasi Korpela Esht 47.50, 106) Alexander Morber Nordex Energy GmbH 47.51, 107) Juuso Saarinen LUKI 48.16, 107) Kalle Kalliokoski Satakunnan k√§r√§j√§oikeus 48.16, 109) Juha Viitaniemi Profit Software - Softa on laiffii! 48.44, 110) Teemu Heikkinen SAMK-TOLKKU-LEGENDS 48.47, 111) Katja M√§ensivu Team Nyks 49.00, 112) Juha J√§nism√§ki Kaasmarkun WPK 49.05, 113) Tommi Haapaniemi Preiviikin pantterit 49.08, 114) Hyle Jari Ensihoitokeskus 49.37, 115) Sophia Palm Nordex Energy GmbH 49.45, 116) Synn√∂ve Staff Team KIS 49.53, 117) Kati Alakoski Slowrunners 50.09, 118) Jani Lindberg Satks Leikkuri 50.44, 119) Elisa Kaarlela Louhentien Ladyt 50.48, 120) Juha-Pekka Heiskala Noormarkun VPK 52.11, 121) Jari Hannula L√§nsi-Kalkkuna Oy 52.27, 122) Matias Kleemola Insta Run 55.07, 123) Juha-Matti Manninen ELTU 58.16,