Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 7.9 km

Raumalta 2. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
113Aki NummelaHelsinki Half Marathon24.173.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
233Rami OravakangasPohjolan Juoksijat25.243.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
31Jaakko KeroTurun Urheiluliitto 125.443.15 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
429Iiro NiskanenDextra urheiluklinikka- Kylve25.473.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
57Samuli HussaLimingan niittomiehet26.243.21 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
63Miikka-Pekka RautiainenFinnish Marathon Runners 26.493.24 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
72Tuomas MansikkaRunner´s Club26.553.24 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
877Sami SihvonenKauhajoen maratoonarit27.043.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
924Valtteri ArstilaFinnish Marathon Runners 27.053.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1034Aki NiemiTeam K-Rauta Toikkonen27.243.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1119Ami LaamoMacho Fantastico 27.553.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1244Mikko MäkeläKeke Running Team28.163.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
134Aki PanulaKylmäkosken Veikot28.393.38 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1448Tino-Taneli TanttuRU/Tanen Peurat28.423.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1515Markus HeinoViasveden Maratonklubi28.553.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
168Abdoullah YoussfiTurun Urheiluliitto 29.113.42 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1725Mikko TuoriniemiMikkelin Kilpa-Veikot29.123.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1828Pasi PalonenErikoistiimi Rivakat29.193.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1974Marko LeppämäkiPorin Kuntoilijat29.293.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
20120Lauri LinnainmaTampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat -29.303.44 Typaikkajoukkueet (A)
2176Samuli RaikunenKarhunkaatajat29.433.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2220Sakari NieminenLiikuttavat29.483.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2358Jaakko NiemeläVammalan Kuntourheilijat29.543.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2455Vesa LinnamaaKOUKKUPOLVET30.103.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
256Tommi LeinonenVaajakosken Kuohu30.173.50 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
26130Juha SoukoTelko Oy30.283.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2790Pasi AuvinenSchaumans Idrottsmän30.313.52 Typaikkajoukkueet (A)
2854Joonas KuismaTampereen Maratonklubi30.333.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2936Tapani RaatikainenEeron Talli Hämeenlinna30.393.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
30111Ville VäliniemiRauman kaupunki30.413.53 Typaikkajoukkueet (A)
3116Henri OnniselkäSuvituulen hurjat31.243.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3293Petteri HoviLastenklinikan laahustajat31.334.00 Typaikkajoukkueet (A)
3235Lassi VaahtioDNF31.334.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3411Antti KallioLapin Salaman kuntoilijat31.434.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3552Antti SeilonenPomUra31.504.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3669Jani TuomistoPiristävä kimppa31.514.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3643Lasse KeroLJ- kilpikonnat31.514.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
38135Lumia JanneFinnairin vanhat kapteenit32.064.04 Typaikkajoukkueet (A)
3949Tatu MäkimarttiBorgå Bruins32.104.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3986Jaakko HyytiäinenSuomen ilmailuopisto32.104.04 Typaikkajoukkueet (A)
4140Augusti KankareVauhtisammakon Juoksukoulu 132.254.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4114Marko PöllänenRunner´s High32.254.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4330Roope RuuhialaEurajoen Veikkojen kuntoilijat 32.264.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
445Ville HarjuJanakkalan Jana32.534.10 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
4556Kaj RauteELTU33.164.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4683Tapio UusitaloValmet Automotive33.334.15 Typaikkajoukkueet (A)
4772Tapio ViinikkalaArtelli Keittiöt Oy33.574.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
48108Aki OjalaVatajankosken Sähkö34.054.19 Typaikkajoukkueet (A)
4953Ilpo PokelaEsht34.104.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
50128Lauri TuominenHEVI Kivitalot34.124.20 Typaikkajoukkueet (A)
5170Juhani KanervaNakkilan Vire kuntoilijat34.214.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
52121Ville OjalaBoliden Harjavalta 34.254.21 Typaikkajoukkueet (A)
5345Aaro HaavistoSeptimi35.064.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5492Anssi LuomaSuomen Ilmailuopisto35.094.27 Typaikkajoukkueet (A)
5546Risto KoivulaPub Keidas35.134.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
56110Jaakko RostedtJUJO TEAM35.204.28 Typaikkajoukkueet (A)
57109Pasi HiltunenVatajankosken Sähkö35.464.32 Typaikkajoukkueet (A)
57103Katja AlapeteriBMH Technology Oy35.464.32 Typaikkajoukkueet (A)
5985Kimmo KuismaPori Energia35.504.32 Typaikkajoukkueet (A)
5975Sami HannukainenKaasmarkun WPK35.504.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6163Arto VäkipartaAPK-maratoonarit36.044.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6260Ari KaunonenRC Madrunners36.104.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
63125Keijo KohtalaMetsä Fibre Osasto 836.234.36 Typaikkajoukkueet (A)
6468Markus HeiniluomaLUKI36.244.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6518Juho VähäsantanenLeineperin pelimiehet36.454.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6694Heli ArolaPalstakallion pinkojat 36.474.39 Typaikkajoukkueet (A)
6742Ari TiensuuHyde park run club36.564.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6850Marko VapaHISU37.264.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6923Marianne PalmuMainiot mailerit37.284.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6988Alanen JanneEnsihoitokeskus37.284.45 Typaikkajoukkueet (A)
7127Antti ToroskaHyvät Tuhkat37.314.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7231Rauno TuomiTT TALLIN Karpaasit37.444.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7384Joni KainulainenInsta Run37.564.48 Typaikkajoukkueet (A)
7437Tommi RantalaMiesten kesken!37.574.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
75127Antti HalmelaSatakunnan pelastuslaitos - Päällystö38.024.49 Typaikkajoukkueet (A)
7659Aapo JaloVammalan Kuntourheilijat38.154.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
77101Reijo Sjöblom OL3-projekti38.324.53 Typaikkajoukkueet (A)
78124Santeri VesalainenProfit Software - Softa on laiffii!38.344.53 Typaikkajoukkueet (A)
7939Viivi NieminenVauhtisammakon juoksukoulu Rauma38.444.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8097Tiina SojakkaPosivan Kurasaappaat38.454.54 Typaikkajoukkueet (A)
8165Hans MaaniittuInter Truncus38.494.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8261Tuomo AroheinäAAC Haurala with Special Guests39.134.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8373Pekka OllikainenKOUKKUPOLVET39.174.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
84102Arja PalonenPorin kaupunginkirjasto39.325.00 Typaikkajoukkueet (A)
8567Matti VuorelaHarjUs Triathlon39.585.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
86123Jere NurmiOutotec40.045.04 Typaikkajoukkueet (A)
8732Heli NousiainenKeurusselän Maratoonarit40.085.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
87107Kasia ZakLänsi-Kalkkuna Oy40.085.05 Typaikkajoukkueet (A)
8941Anna KareniusTFW RAUMA40.135.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9079Tuula MattilaAPK-maratoonarit40.165.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
91134Jussi PeltomaaHuntsman40.225.07 Typaikkajoukkueet (A)
9122Sami HaapaniemiPreiviikin pantterit40.225.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9357Timo RiihiahoTeam Takakiri40.255.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9447Ville MattilaSlowrunners41.045.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
95114Miika SavolaVesalan työväen kävelijät41.075.12 Typaikkajoukkueet (A)
9689Katarina ViitanenNordex Energy GmbH41.295.15 Typaikkajoukkueet (A)
9781Tanja MatikkaHirveereenitsemppiryhmä41.335.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9871Roosa Jaakkola7Up41.395.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
99117Pasi Keski-HuikkuVeho Seinäjoki42.005.19 Typaikkajoukkueet (A)
10021Mika KeidasUudenkoiviston VPK42.035.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10164Solveig StaffTeam KIS42.145.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
102116Ingrid LuennemannForchem42.275.22 Typaikkajoukkueet (A)
103112Mari PitkäläSatks Leikkuri42.395.24 Typaikkajoukkueet (A)
10498Matti VanhataloTeam Six42.525.26 Typaikkajoukkueet (A)
105105Sami KanervistoPORPR42.565.26 Typaikkajoukkueet (A)
10617Amanda Yli-FutkaNakkilan Vire nuoret42.595.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10791Sonja VuorsaloNordex Energy GmbH43.045.27 Typaikkajoukkueet (A)
10812Teemu JauhiainenTiilimäen Titaanit43.085.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
109119Kirsi LaineBoliden Harjavalta43.115.28 Typaikkajoukkueet (A)
11051Mikko ValliCFP Runners43.255.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11166Veli-Matti AnnalaPorin vapaaseurakunta44.395.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
112113Gabriela Pirkova-TuomolaLastaamo45.125.43 Typaikkajoukkueet (A)
113129Sanna AnttilaSatakunnan käräjäoikeus45.405.47 Typaikkajoukkueet (A)
114106Leena NolviSAMK-TOLKKU-LEGENDS45.465.48 Typaikkajoukkueet (A)
11599Piia LahtiSataedu45.495.48 Typaikkajoukkueet (A)
11680Janne LarisuoRT-1246.245.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
117131Santeri ModigEurajoen kunta 246.565.56 Typaikkajoukkueet (A)
11862Sirkka VäyrynenLouhentien Ladyt48.086.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
119118Johanna RastasTEAM SVT 48.206.07 Typaikkajoukkueet (A)
120133Mikko RantalaElinar48.286.08 Typaikkajoukkueet (A)
121104Ville Tuononen Stadium48.366.09 Typaikkajoukkueet (A)
12282Mari RaikistoNoormarkun VPK48.566.12 Typaikkajoukkueet (A)
123115Julie RiitahuhtaTeam Nyks49.256.15 Typaikkajoukkueet (A)

Raumalta 2. osuus, matka: 7.9km: 1) Aki Nummela Helsinki Half Marathon 24.17, 2) Rami Oravakangas Pohjolan Juoksijat 25.24, 3) Jaakko Kero Turun Urheiluliitto 1 25.44, 4) Iiro Niskanen Dextra urheiluklinikka- Kylve 25.47, 5) Samuli Hussa Limingan niittomiehet 26.24, 6) Miikka-Pekka Rautiainen Finnish Marathon Runners 26.49, 7) Tuomas Mansikka Runner´s Club 26.55, 8) Sami Sihvonen Kauhajoen maratoonarit 27.04, 9) Valtteri Arstila Finnish Marathon Runners 27.05, 10) Aki Niemi Team K-Rauta Toikkonen 27.24, 11) Ami Laamo Macho Fantastico 27.55, 12) Mikko Mäkelä Keke Running Team 28.16, 13) Aki Panula Kylmäkosken Veikot 28.39, 14) Tino-Taneli Tanttu RU/Tanen Peurat 28.42, 15) Markus Heino Viasveden Maratonklubi 28.55, 16) Abdoullah Youssfi Turun Urheiluliitto 29.11, 17) Mikko Tuoriniemi Mikkelin Kilpa-Veikot 29.12, 18) Pasi Palonen Erikoistiimi Rivakat 29.19, 19) Marko Leppämäki Porin Kuntoilijat 29.29, 20) Lauri Linnainma Tampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat - 29.30, 21) Samuli Raikunen Karhunkaatajat 29.43, 22) Sakari Nieminen Liikuttavat 29.48, 23) Jaakko Niemelä Vammalan Kuntourheilijat 29.54, 24) Vesa Linnamaa KOUKKUPOLVET 30.10, 25) Tommi Leinonen Vaajakosken Kuohu 30.17, 26) Juha Souko Telko Oy 30.28, 27) Pasi Auvinen Schaumans Idrottsmän 30.31, 28) Joonas Kuisma Tampereen Maratonklubi 30.33, 29) Tapani Raatikainen Eeron Talli Hämeenlinna 30.39, 30) Ville Väliniemi Rauman kaupunki 30.41, 31) Henri Onniselkä Suvituulen hurjat 31.24, 32) Petteri Hovi Lastenklinikan laahustajat 31.33, 32) Lassi Vaahtio DNF 31.33, 34) Antti Kallio Lapin Salaman kuntoilijat 31.43, 35) Antti Seilonen PomUra 31.50, 36) Jani Tuomisto Piristävä kimppa 31.51, 36) Lasse Kero LJ- kilpikonnat 31.51, 38) Lumia Janne Finnairin vanhat kapteenit 32.06, 39) Tatu Mäkimartti Borgå Bruins 32.10, 39) Jaakko Hyytiäinen Suomen ilmailuopisto 32.10, 41) Augusti Kankare Vauhtisammakon Juoksukoulu 1 32.25, 41) Marko Pöllänen Runner´s High 32.25, 43) Roope Ruuhiala Eurajoen Veikkojen kuntoilijat 32.26, 44) Ville Harju Janakkalan Jana 32.53, 45) Kaj Raute ELTU 33.16, 46) Tapio Uusitalo Valmet Automotive 33.33, 47) Tapio Viinikkala Artelli Keittiöt Oy 33.57, 48) Aki Ojala Vatajankosken Sähkö 34.05, 49) Ilpo Pokela Esht 34.10, 50) Lauri Tuominen HEVI Kivitalot 34.12, 51) Juhani Kanerva Nakkilan Vire kuntoilijat 34.21, 52) Ville Ojala Boliden Harjavalta 34.25, 53) Aaro Haavisto Septimi 35.06, 54) Anssi Luoma Suomen Ilmailuopisto 35.09, 55) Risto Koivula Pub Keidas 35.13, 56) Jaakko Rostedt JUJO TEAM 35.20, 57) Pasi Hiltunen Vatajankosken Sähkö 35.46, 57) Katja Alapeteri BMH Technology Oy 35.46, 59) Kimmo Kuisma Pori Energia 35.50, 59) Sami Hannukainen Kaasmarkun WPK 35.50, 61) Arto Väkiparta APK-maratoonarit 36.04, 62) Ari Kaunonen RC Madrunners 36.10, 63) Keijo Kohtala Metsä Fibre Osasto 8 36.23, 64) Markus Heiniluoma LUKI 36.24, 65) Juho Vähäsantanen Leineperin pelimiehet 36.45, 66) Heli Arola Palstakallion pinkojat 36.47, 67) Ari Tiensuu Hyde park run club 36.56, 68) Marko Vapa HISU 37.26, 69) Marianne Palmu Mainiot mailerit 37.28, 69) Alanen Janne Ensihoitokeskus 37.28, 71) Antti Toroska Hyvät Tuhkat 37.31, 72) Rauno Tuomi TT TALLIN Karpaasit 37.44, 73) Joni Kainulainen Insta Run 37.56, 74) Tommi Rantala Miesten kesken! 37.57, 75) Antti Halmela Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 38.02, 76) Aapo Jalo Vammalan Kuntourheilijat 38.15, 77) Reijo Sjöblom OL3-projekti 38.32, 78) Santeri Vesalainen Profit Software - Softa on laiffii! 38.34, 79) Viivi Nieminen Vauhtisammakon juoksukoulu Rauma 38.44, 80) Tiina Sojakka Posivan Kurasaappaat 38.45, 81) Hans Maaniittu Inter Truncus 38.49, 82) Tuomo Aroheinä AAC Haurala with Special Guests 39.13, 83) Pekka Ollikainen KOUKKUPOLVET 39.17, 84) Arja Palonen Porin kaupunginkirjasto 39.32, 85) Matti Vuorela HarjUs Triathlon 39.58, 86) Jere Nurmi Outotec 40.04, 87) Heli Nousiainen Keurusselän Maratoonarit 40.08, 87) Kasia Zak Länsi-Kalkkuna Oy 40.08, 89) Anna Karenius TFW RAUMA 40.13, 90) Tuula Mattila APK-maratoonarit 40.16, 91) Jussi Peltomaa Huntsman 40.22, 91) Sami Haapaniemi Preiviikin pantterit 40.22, 93) Timo Riihiaho Team Takakiri 40.25, 94) Ville Mattila Slowrunners 41.04, 95) Miika Savola Vesalan työväen kävelijät 41.07, 96) Katarina Viitanen Nordex Energy GmbH 41.29, 97) Tanja Matikka Hirveereenitsemppiryhmä 41.33, 98) Roosa Jaakkola 7Up 41.39, 99) Pasi Keski-Huikku Veho Seinäjoki 42.00, 100) Mika Keidas Uudenkoiviston VPK 42.03, 101) Solveig Staff Team KIS 42.14, 102) Ingrid Luennemann Forchem 42.27, 103) Mari Pitkälä Satks Leikkuri 42.39, 104) Matti Vanhatalo Team Six 42.52, 105) Sami Kanervisto PORPR 42.56, 106) Amanda Yli-Futka Nakkilan Vire nuoret 42.59, 107) Sonja Vuorsalo Nordex Energy GmbH 43.04, 108) Teemu Jauhiainen Tiilimäen Titaanit 43.08, 109) Kirsi Laine Boliden Harjavalta 43.11, 110) Mikko Valli CFP Runners 43.25, 111) Veli-Matti Annala Porin vapaaseurakunta 44.39, 112) Gabriela Pirkova-Tuomola Lastaamo 45.12, 113) Sanna Anttila Satakunnan käräjäoikeus 45.40, 114) Leena Nolvi SAMK-TOLKKU-LEGENDS 45.46, 115) Piia Lahti Sataedu 45.49, 116) Janne Larisuo RT-12 46.24, 117) Santeri Modig Eurajoen kunta 2 46.56, 118) Sirkka Väyrynen Louhentien Ladyt 48.08, 119) Johanna Rastas TEAM SVT 48.20, 120) Mikko Rantala Elinar 48.28, 121) Ville Tuononen Stadium 48.36, 122) Mari Raikisto Noormarkun VPK 48.56, 123) Julie Riitahuhta Team Nyks 49.25,