Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 5.2 km

Raumalta 3. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
113Tuomo SalonenHelsinki Half Marathon16.183.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
229Teppo SyrjäläDextra urheiluklinikka- Kylve16.533.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
333Jouni HolappaPohjolan Juoksijat17.053.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
41Valtteri LehtonenTurun Urheiluliitto 117.533.26 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
57Matias IlmonenLimingan niittomiehet18.003.28 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
63Jyrki KukkoFinnish Marathon Runners 18.093.29 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
719Markus LampainenMacho Fantastico 18.113.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
823Juha KukkamoMainiot mailerit18.463.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
92Tapani VirtanenRunner´s Club19.043.40 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1058Esa TurunenVammalan Kuntourheilijat19.263.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11120Toni ShnoroTampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat -19.343.46 Typaikkajoukkueet (A)
1277Jarmo Yli-KorhonenKauhajoen maratoonarit19.353.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1334Tuomo TuomistoTeam K-Rauta Toikkonen19.373.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
13130Vesa KoivulaTelko Oy19.373.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
156Juha ToivonenVaajakosken Kuohu19.573.50 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1649Veikko HeikkiläBorgå Bruins20.023.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1724Miska KoivumäkiFinnish Marathon Runners 20.143.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
184Jani HevonojaKylmäkosken Veikot20.243.55 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
198Elmeri KeroTurun Urheiluliitto 20.283.56 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2044Tuomas SuniKeke Running Team21.014.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2136Leo KallioEeron Talli Hämeenlinna21.044.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2270Tuomo KankaanpääNakkilan Vire kuntoilijat21.094.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2328Kai MustalahtiErikoistiimi Rivakat21.134.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2490Peter JohanssonSchaumans Idrottsmän21.314.08 Typaikkajoukkueet (A)
2548Jorma LaitinenRU/Tanen Peurat21.354.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2640Mikko LiukkaVauhtisammakon Juoksukoulu 121.534.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2774Asko PietiläPorin Kuntoilijat22.024.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2835Frans LindvallDNF22.084.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2925Toni KalliokoskiMikkelin Kilpa-Veikot22.094.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
30103Vesa RatilainenBMH Technology Oy22.204.18 Typaikkajoukkueet (A)
3120Juhani KortelahtiLiikuttavat22.404.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3183Kai ViljanenValmet Automotive22.404.22 Typaikkajoukkueet (A)
3339Artur BrutyanVauhtisammakon juoksukoulu Rauma22.414.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3459Pekka PutajaVammalan Kuntourheilijat23.004.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
355Ismaeel NakudaJanakkalan Jana23.064.27 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
36112Petri KoivunenSatks Leikkuri23.154.28 Typaikkajoukkueet (A)
3763Jouni MäkeläAPK-maratoonarit23.394.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3873Kalevi MäkipääKOUKKUPOLVET23.414.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3942Jonathan BabbHyde park run club23.474.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4043Jussi KeroLJ- kilpikonnat23.544.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4150Mikko VapaHISU23.584.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4255Jari KoskelaKOUKKUPOLVET24.194.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4394Aake ArolaPalstakallion pinkojat 24.254.42 Typaikkajoukkueet (A)
44135Puttonen TimoFinnairin vanhat kapteenit24.274.42 Typaikkajoukkueet (A)
45121Vesa VuorinenBoliden Harjavalta 24.384.44 Typaikkajoukkueet (A)
4657Antero LindstedtTeam Takakiri24.434.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4711Arto ElonenLapin Salaman kuntoilijat24.504.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4814Anne HoffrenRunner´s High24.514.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
49111Matti LehtonenRauman kaupunki24.544.47 Typaikkajoukkueet (A)
5068Ville LainioLUKI25.104.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5192Mikko KauppiSuomen Ilmailuopisto25.114.51 Typaikkajoukkueet (A)
5256Pekka MäkeläELTU25.164.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5380Heikki HaaparantaRT-1225.214.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5479Emil StenroosAPK-maratoonarit25.374.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5565Joonas LahtinenInter Truncus26.005.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5612Taru RaitaTiilimäen Titaanit26.045.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5786Joonas KukkolaSuomen ilmailuopisto26.075.01 Typaikkajoukkueet (A)
5876Jenny MannonenKarhunkaatajat26.125.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5972Saara Etu-SeppäläArtelli Keittiöt Oy26.225.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6075Jaska VuotariKaasmarkun WPK26.325.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6188Haapanen MarjoEnsihoitokeskus26.475.09 Typaikkajoukkueet (A)
6246Katja NissiläPub Keidas26.545.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
63113Pia MajakulmaLastaamo27.005.12 Typaikkajoukkueet (A)
6415Tuomas TurpeinenViasveden Maratonklubi27.115.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6566Akseli TarriPorin vapaaseurakunta27.175.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
66105Terhi HelkalaPORPR27.275.17 Typaikkajoukkueet (A)
6731Mika LepistöTT TALLIN Karpaasit27.305.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6832Anne LinnaKeurusselän Maratoonarit27.335.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
69125Mikko RantalaMetsä Fibre Osasto 827.395.19 Typaikkajoukkueet (A)
7041Piotr AulejtnerTFW RAUMA27.475.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
71116Henna WihlmanForchem27.525.22 Typaikkajoukkueet (A)
72115Taru NurmiTeam Nyks28.035.24 Typaikkajoukkueet (A)
7385Topi LevomaaPori Energia28.115.25 Typaikkajoukkueet (A)
7498Jarno JönkkäriTeam Six28.135.26 Typaikkajoukkueet (A)
7560Mervi SaviaroRC Madrunners28.235.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7681Millariikka ValtonenHirveereenitsemppiryhmä28.265.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7737Kalle LeppikorpiMiesten kesken!28.345.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7830Pekka SaloEurajoen Veikkojen kuntoilijat 28.445.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
79110Mikko HarhanenJUJO TEAM28.485.32 Typaikkajoukkueet (A)
80128Lauri PöyhönenHEVI Kivitalot28.495.33 Typaikkajoukkueet (A)
8199Jaakko NiemeläSataedu28.515.33 Typaikkajoukkueet (A)
8227Anne KopraHyvät Tuhkat28.535.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8316Minna PakarinenSuvituulen hurjat28.545.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8422Aleksi GrönblomPreiviikin pantterit28.565.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8552Jenni HaapalaPomUra29.085.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
85117Toni KarvonenVeho Seinäjoki29.085.36 Typaikkajoukkueet (A)
87119Saara JänttiBoliden Harjavalta29.095.36 Typaikkajoukkueet (A)
88106Ilkka HanneliusSAMK-TOLKKU-LEGENDS29.145.37 Typaikkajoukkueet (A)
8997Johanna SavunenPosivan Kurasaappaat29.205.38 Typaikkajoukkueet (A)
8991Marija SilinskieneNordex Energy GmbH29.205.38 Typaikkajoukkueet (A)
9147Elma-Maria AlakoskiSlowrunners29.225.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9218Jani LattuLeineperin pelimiehet29.355.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9371Danuta Jaakkola7Up29.375.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9482Jarno JoensuuNoormarkun VPK29.385.42 Typaikkajoukkueet (A)
95101Jari PesonenOL3-projekti29.435.43 Typaikkajoukkueet (A)
96127Jouni RoosSatakunnan pelastuslaitos - Päällystö30.035.47 Typaikkajoukkueet (A)
9684Sirpa JokinenInsta Run30.035.47 Typaikkajoukkueet (A)
98124Jarmo HiljanenProfit Software - Softa on laiffii!30.185.50 Typaikkajoukkueet (A)
9962Hanna HautaviitaLouhentien Ladyt30.265.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
100129Päivi SalonenSatakunnan käräjäoikeus30.335.53 Typaikkajoukkueet (A)
10153Lotta PokelaEsht30.525.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
102107Hanna KetolaLänsi-Kalkkuna Oy30.555.57 Typaikkajoukkueet (A)
103118Maarit Nevala TEAM SVT 31.126.00 Typaikkajoukkueet (A)
10467Anne SankariHarjUs Triathlon31.196.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10517Heini VuoriNakkilan Vire nuoret31.326.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
106109Jalmari RossiVatajankosken Sähkö31.436.06 Typaikkajoukkueet (A)
107108Erkki LähteenmäkiVatajankosken Sähkö32.036.10 Typaikkajoukkueet (A)
10864Alli KajanderTeam KIS32.476.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
109102Satu HollmanPorin kaupunginkirjasto33.526.31 Typaikkajoukkueet (A)
11051Paula VanhataloCFP Runners34.076.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11154Reijo MiettinenTampereen Maratonklubi34.196.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11289Henna MäkeläNordex Energy GmbH34.216.36 Typaikkajoukkueet (A)
11361Pirjo PölkkiAAC Haurala with Special Guests35.476.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11493Hanna-Leena OjalainenLastenklinikan laahustajat35.576.55 Typaikkajoukkueet (A)
115134Minna LindholmHuntsman36.387.03 Typaikkajoukkueet (A)
116123Jari ÅkerströmOutotec37.017.07 Typaikkajoukkueet (A)
11769Maija NiinisaloPiristävä kimppa37.147.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
118133Rasa StatkaityteElinar37.287.12 Typaikkajoukkueet (A)
11921Sinimari RiikolaUudenkoiviston VPK39.137.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
120104Janna HeleniusStadium39.297.36 Typaikkajoukkueet (A)
12145Jouko HaavistoSeptimi39.357.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
122114Diana SalmelaVesalan työväen kävelijät40.327.48 Typaikkajoukkueet (A)
123131Matti MustonenEurajoen kunta 241.498.03 Typaikkajoukkueet (A)

Raumalta 3. osuus, matka: 5.2km: 1) Tuomo Salonen Helsinki Half Marathon 16.18, 2) Teppo Syrjälä Dextra urheiluklinikka- Kylve 16.53, 3) Jouni Holappa Pohjolan Juoksijat 17.05, 4) Valtteri Lehtonen Turun Urheiluliitto 1 17.53, 5) Matias Ilmonen Limingan niittomiehet 18.00, 6) Jyrki Kukko Finnish Marathon Runners 18.09, 7) Markus Lampainen Macho Fantastico 18.11, 8) Juha Kukkamo Mainiot mailerit 18.46, 9) Tapani Virtanen Runner´s Club 19.04, 10) Esa Turunen Vammalan Kuntourheilijat 19.26, 11) Toni Shnoro Tampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat - 19.34, 12) Jarmo Yli-Korhonen Kauhajoen maratoonarit 19.35, 13) Tuomo Tuomisto Team K-Rauta Toikkonen 19.37, 13) Vesa Koivula Telko Oy 19.37, 15) Juha Toivonen Vaajakosken Kuohu 19.57, 16) Veikko Heikkilä Borgå Bruins 20.02, 17) Miska Koivumäki Finnish Marathon Runners 20.14, 18) Jani Hevonoja Kylmäkosken Veikot 20.24, 19) Elmeri Kero Turun Urheiluliitto 20.28, 20) Tuomas Suni Keke Running Team 21.01, 21) Leo Kallio Eeron Talli Hämeenlinna 21.04, 22) Tuomo Kankaanpää Nakkilan Vire kuntoilijat 21.09, 23) Kai Mustalahti Erikoistiimi Rivakat 21.13, 24) Peter Johansson Schaumans Idrottsmän 21.31, 25) Jorma Laitinen RU/Tanen Peurat 21.35, 26) Mikko Liukka Vauhtisammakon Juoksukoulu 1 21.53, 27) Asko Pietilä Porin Kuntoilijat 22.02, 28) Frans Lindvall DNF 22.08, 29) Toni Kalliokoski Mikkelin Kilpa-Veikot 22.09, 30) Vesa Ratilainen BMH Technology Oy 22.20, 31) Juhani Kortelahti Liikuttavat 22.40, 31) Kai Viljanen Valmet Automotive 22.40, 33) Artur Brutyan Vauhtisammakon juoksukoulu Rauma 22.41, 34) Pekka Putaja Vammalan Kuntourheilijat 23.00, 35) Ismaeel Nakuda Janakkalan Jana 23.06, 36) Petri Koivunen Satks Leikkuri 23.15, 37) Jouni Mäkelä APK-maratoonarit 23.39, 38) Kalevi Mäkipää KOUKKUPOLVET 23.41, 39) Jonathan Babb Hyde park run club 23.47, 40) Jussi Kero LJ- kilpikonnat 23.54, 41) Mikko Vapa HISU 23.58, 42) Jari Koskela KOUKKUPOLVET 24.19, 43) Aake Arola Palstakallion pinkojat 24.25, 44) Puttonen Timo Finnairin vanhat kapteenit 24.27, 45) Vesa Vuorinen Boliden Harjavalta 24.38, 46) Antero Lindstedt Team Takakiri 24.43, 47) Arto Elonen Lapin Salaman kuntoilijat 24.50, 48) Anne Hoffren Runner´s High 24.51, 49) Matti Lehtonen Rauman kaupunki 24.54, 50) Ville Lainio LUKI 25.10, 51) Mikko Kauppi Suomen Ilmailuopisto 25.11, 52) Pekka Mäkelä ELTU 25.16, 53) Heikki Haaparanta RT-12 25.21, 54) Emil Stenroos APK-maratoonarit 25.37, 55) Joonas Lahtinen Inter Truncus 26.00, 56) Taru Raita Tiilimäen Titaanit 26.04, 57) Joonas Kukkola Suomen ilmailuopisto 26.07, 58) Jenny Mannonen Karhunkaatajat 26.12, 59) Saara Etu-Seppälä Artelli Keittiöt Oy 26.22, 60) Jaska Vuotari Kaasmarkun WPK 26.32, 61) Haapanen Marjo Ensihoitokeskus 26.47, 62) Katja Nissilä Pub Keidas 26.54, 63) Pia Majakulma Lastaamo 27.00, 64) Tuomas Turpeinen Viasveden Maratonklubi 27.11, 65) Akseli Tarri Porin vapaaseurakunta 27.17, 66) Terhi Helkala PORPR 27.27, 67) Mika Lepistö TT TALLIN Karpaasit 27.30, 68) Anne Linna Keurusselän Maratoonarit 27.33, 69) Mikko Rantala Metsä Fibre Osasto 8 27.39, 70) Piotr Aulejtner TFW RAUMA 27.47, 71) Henna Wihlman Forchem 27.52, 72) Taru Nurmi Team Nyks 28.03, 73) Topi Levomaa Pori Energia 28.11, 74) Jarno Jönkkäri Team Six 28.13, 75) Mervi Saviaro RC Madrunners 28.23, 76) Millariikka Valtonen Hirveereenitsemppiryhmä 28.26, 77) Kalle Leppikorpi Miesten kesken! 28.34, 78) Pekka Salo Eurajoen Veikkojen kuntoilijat 28.44, 79) Mikko Harhanen JUJO TEAM 28.48, 80) Lauri Pöyhönen HEVI Kivitalot 28.49, 81) Jaakko Niemelä Sataedu 28.51, 82) Anne Kopra Hyvät Tuhkat 28.53, 83) Minna Pakarinen Suvituulen hurjat 28.54, 84) Aleksi Grönblom Preiviikin pantterit 28.56, 85) Jenni Haapala PomUra 29.08, 85) Toni Karvonen Veho Seinäjoki 29.08, 87) Saara Jäntti Boliden Harjavalta 29.09, 88) Ilkka Hannelius SAMK-TOLKKU-LEGENDS 29.14, 89) Johanna Savunen Posivan Kurasaappaat 29.20, 89) Marija Silinskiene Nordex Energy GmbH 29.20, 91) Elma-Maria Alakoski Slowrunners 29.22, 92) Jani Lattu Leineperin pelimiehet 29.35, 93) Danuta Jaakkola 7Up 29.37, 94) Jarno Joensuu Noormarkun VPK 29.38, 95) Jari Pesonen OL3-projekti 29.43, 96) Jouni Roos Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 30.03, 96) Sirpa Jokinen Insta Run 30.03, 98) Jarmo Hiljanen Profit Software - Softa on laiffii! 30.18, 99) Hanna Hautaviita Louhentien Ladyt 30.26, 100) Päivi Salonen Satakunnan käräjäoikeus 30.33, 101) Lotta Pokela Esht 30.52, 102) Hanna Ketola Länsi-Kalkkuna Oy 30.55, 103) Maarit Nevala TEAM SVT 31.12, 104) Anne Sankari HarjUs Triathlon 31.19, 105) Heini Vuori Nakkilan Vire nuoret 31.32, 106) Jalmari Rossi Vatajankosken Sähkö 31.43, 107) Erkki Lähteenmäki Vatajankosken Sähkö 32.03, 108) Alli Kajander Team KIS 32.47, 109) Satu Hollman Porin kaupunginkirjasto 33.52, 110) Paula Vanhatalo CFP Runners 34.07, 111) Reijo Miettinen Tampereen Maratonklubi 34.19, 112) Henna Mäkelä Nordex Energy GmbH 34.21, 113) Pirjo Pölkki AAC Haurala with Special Guests 35.47, 114) Hanna-Leena Ojalainen Lastenklinikan laahustajat 35.57, 115) Minna Lindholm Huntsman 36.38, 116) Jari Åkerström Outotec 37.01, 117) Maija Niinisalo Piristävä kimppa 37.14, 118) Rasa Statkaityte Elinar 37.28, 119) Sinimari Riikola Uudenkoiviston VPK 39.13, 120) Janna Helenius Stadium 39.29, 121) Jouko Haavisto Septimi 39.35, 122) Diana Salmela Vesalan työväen kävelijät 40.32, 123) Matti Mustonen Eurajoen kunta 2 41.49,