Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 6.3 km

Raumalta 4. osuus ja Eurajoelta 2. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
133Arttu VattulainenPohjolan Juoksijat18.132.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
21Isaac KimkemboiTurun Urheiluliitto 119.413.07 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
37Tuomas AhoLimingan niittomiehet20.243.14 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
413Antton LauntoHelsinki Half Marathon20.493.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
529Markus VälimäkiDextra urheiluklinikka- Kylve21.273.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
634Lassi HopeasaloTeam K-Rauta Toikkonen21.283.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
73Juha VirtanenFinnish Marathon Runners 21.293.25 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
82Ragnar Freij-HollantiRunner´s Club21.493.28 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
919Arttu SaarinenMacho Fantastico 21.573.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1044Joona OjapaloKeke Running Team22.373.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1128Teppo HaapaniemiErikoistiimi Rivakat23.063.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1223Jukka SavonheimoMainiot mailerit23.143.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
13120Teemu ToivonenTampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat -23.173.42 Typaikkajoukkueet (A)
1477Harri MetsärantaKauhajoen maratoonarit23.293.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
156Ari SurkkaVaajakosken Kuohu23.383.45 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
165Matias MononenJanakkalan Jana23.533.47 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1754Petri KeskinenTampereen Maratonklubi24.183.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
188Eetu LindholmTurun Urheiluliitto 24.253.53 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
194Arttu JaakkolaKylmäkosken Veikot24.313.53 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
20277Tero KössiVaasan Poliisiurheilijat24.323.54 Typaikkajoukkueet (B)
2158Jere SiivonenVammalan Kuntourheilijat24.473.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2236Kimmo LeväEeron Talli Hämeenlinna24.493.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
23272Jussi HaijanenJuniorit25.023.58 Typaikkajoukkueet (B)
2440Denis MavrinskyVauhtisammakon Juoksukoulu 125.033.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2548Teemu HaveriRU/Tanen Peurat25.083.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2690Joakim LindvallSchaumans Idrottsmän25.124.00 Typaikkajoukkueet (A)
2776Petri MannonenKarhunkaatajat25.154.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2849Ville HäyrinenBorgå Bruins25.244.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
29248Petteri KoskiahdePorin Nopsa25.314.03 Typaikkajoukkueet (B)
30201Mia TuoriniemiMikkelin Kilpa-Veikot25.354.04 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
3115Marko PaakkolaViasveden Maratonklubi25.364.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3225Jani VaheristoMikkelin Kilpa-Veikot25.384.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
33209Sunna PenttinenLJ- kilpikonnat25.444.05 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
3486Taneli RipattiSuomen ilmailuopisto25.474.06 Typaikkajoukkueet (A)
3524Jussi SuoyrjöFinnish Marathon Runners 25.494.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3674Jukka FärmPorin Kuntoilijat25.514.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
37203Heidi FarmPorin Kuntoilijattaret25.574.07 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
3855Markku Iso-IlomäkiKOUKKUPOLVET26.044.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
39249Ari AhoHuipputiimi26.074.09 Typaikkajoukkueet (B)
40223Sari StenholmDiva Fantastico26.134.10 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
4156Mari SeppänenELTU26.304.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4260Timo LaaksoRC Madrunners26.444.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4314Carita RiuttaRunner´s High26.494.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4435Matias VaahtioDNF26.594.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4411Miikka TuominenLapin Salaman kuntoilijat26.594.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4430Riku JuhalaEurajoen Veikkojen kuntoilijat 26.594.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
47128Pekka KleemolaHEVI Kivitalot27.094.19 Typaikkajoukkueet (A)
4869Henri-Pekka SolalaPiristävä kimppa27.104.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
49130Pasi KarlssonTelko Oy27.154.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
50270Aimo MäkinenTeamRyhmäHau27.214.20 Typaikkajoukkueet (B)
5159Ville JokelaVammalan Kuntourheilijat27.254.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
52265Jorma PanulaSeniorit27.274.21 Typaikkajoukkueet (B)
53244Kalervo KiviniemiKeski-Suomen sairaanhoitopiiri27.294.22 Typaikkajoukkueet (B)
5443Aleksi MyyryläinenLJ- kilpikonnat27.314.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
55215Marjaana PohjalainenTeam Ilon Kautta27.444.24 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
5670Arto ViitalaNakkilan Vire kuntoilijat27.494.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
57224Pirjo HalmesKauhajoen maratoonarit27.564.26 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
58255Ari Ahola-OlliPillerinpyörittäjät27.594.27 Typaikkajoukkueet (B)
5998Janne OjaniemiTeam Six28.024.27 Typaikkajoukkueet (A)
6020Hannu SuuniittyLiikuttavat28.054.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
61222Satu RönnbergFinnish Marathon Runners 28.104.28 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
62261Jukka RantalaNuohous ja ilmastointi Nieminen28.144.29 Typaikkajoukkueet (B)
62127Mikko KuusiluomaSatakunnan pelastuslaitos - Päällystö28.144.29 Typaikkajoukkueet (A)
6493Mirka LumiaLastenklinikan laahustajat28.194.30 Typaikkajoukkueet (A)
6583Hannu RahikkaValmet Automotive28.214.30 Typaikkajoukkueet (A)
66235Mari KyyhkynenTays/Pshp28.274.31 Naiset, typaikkajoukkueet
67202Marika PapinahoNakkilan Vire 28.294.31 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
67135Lammi JuhaFinnairin vanhat kapteenit28.294.31 Typaikkajoukkueet (A)
69247Pauli SekkiTTY Rakennustekniikka28.324.32 Typaikkajoukkueet (B)
70200Petri Yli-LankoskiPatrian Nandit Linnavuori28.374.33 Typaikkajoukkueet (B)
7068Anssi NäkkiLUKI28.374.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
72250Tapio PöystiAhlaisten Urheilijat 28.454.34 Typaikkajoukkueet (B)
73251Ville PeltonenNukkumatit28.494.34 Typaikkajoukkueet (B)
7437Juho MarvaMiesten kesken!28.514.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7585Miikka OlinPori Energia28.524.35 Typaikkajoukkueet (A)
76276Markus PaavolaHäjyt28.534.35 Typaikkajoukkueet (B)
77219Tuuli HaulaTeam No Name28.594.36 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
78205Soili KoivulaHäjytflikat29.004.36 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
79104Timo LehtonenStadium29.044.37 Typaikkajoukkueet (A)
8075Timo TalmanKaasmarkun WPK29.144.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8131Timo LehtonenTT TALLIN Karpaasit29.204.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
82206Hanna OivanenFinnish Marathon Runners 29.224.40 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
83245Joonas YlikahriLeväsjoen Eränkävijät ry29.254.40 Typaikkajoukkueet (B)
8412Marko PeräläTiilimäen Titaanit29.284.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8572Maise AuteroArtelli Keittiöt Oy29.294.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8673Anni-Kaisa MäkipääKOUKKUPOLVET29.314.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
87269Mika SalovaaraSuominen Kuitukankaat29.374.42 Typaikkajoukkueet (B)
88257Harri LehtonenKiukaisten koulu29.484.44 Typaikkajoukkueet (B)
8932Jari PalomäkiKeurusselän Maratoonarit29.564.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
90111Juha KaarleRauman kaupunki30.034.46 Typaikkajoukkueet (A)
9022Toni HaapaniemiPreiviikin pantterit30.034.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
92210Suvi LapinvuoPengels30.134.48 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
93213Suvi RantalaHämeenlinnan Tarmo30.144.48 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
9484Jukka FrimanInsta Run30.264.50 Typaikkajoukkueet (A)
9550Mikko VapaHISU30.294.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9589Marko MansikkaNordex Energy GmbH30.294.50 Typaikkajoukkueet (A)
97121Ville LindblomBoliden Harjavalta 30.314.51 Typaikkajoukkueet (A)
9852Ossi OjalaPomUra30.404.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9939Satya Sira PrasadVauhtisammakon juoksukoulu Rauma30.444.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
100101Jarmo LeinoOL3-projekti30.464.53 Typaikkajoukkueet (A)
10163Orvo LuomaAPK-maratoonarit30.484.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10292Jasmin PaavilainenSuomen Ilmailuopisto30.494.53 Typaikkajoukkueet (A)
103264Tiina MäkeläTVO Kunnossapito30.554.54 Typaikkajoukkueet (B)
104110Sami HessoJUJO TEAM31.014.55 Typaikkajoukkueet (A)
105207Liisa HaikonenMikkelin Kilpa-Veikot31.214.59 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
106237Marika KallioIkaalisten Kylpylä31.264.59 Naiset, typaikkajoukkueet
107117Harri HakoniemiVeho Seinäjoki31.295.00 Typaikkajoukkueet (A)
10791Olli TakalammiNordex Energy GmbH31.295.00 Typaikkajoukkueet (A)
10916Johanna LuukkanenSuvituulen hurjat31.315.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
110123Mikko NurminenOutotec31.335.00 Typaikkajoukkueet (A)
111239Annakaisa KiviojaTelko Oy 231.405.02 Typaikkajoukkueet (B)
11280Mikko HaaslahtiRT-1231.445.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
113109Pasi TaskinenVatajankosken Sähkö31.465.03 Typaikkajoukkueet (A)
11446Tatu KoivunenPub Keidas31.475.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11565Jarno VainioInter Truncus31.525.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
116218Reija LeevePori Trail Runners31.545.04 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
11779Johanna LuomaAPK-maratoonarit32.095.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11818Heikki PukkilaLeineperin pelimiehet32.105.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
119116Janne VälimäkiForchem32.235.08 Typaikkajoukkueet (A)
120214Katja RenkoHungry Birds32.265.09 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
121216Mirva Torvinenmarathonkoulupori/ladys32.275.09 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
12251Laura KananenCFP Runners32.305.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
123113Päivi RantahalmeLastaamo32.325.10 Typaikkajoukkueet (A)
124108Niko PihlajamäkiVatajankosken Sähkö32.345.10 Typaikkajoukkueet (A)
125103Jaakko HeinonenBMH Technology Oy32.355.10 Typaikkajoukkueet (A)
12642Janne GyllingHyde park run club32.375.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
127252Miia RailioEurajoen opettajat 1 / Heteka32.405.11 Typaikkajoukkueet (B)
128134Marko LunttaHuntsman32.445.12 Typaikkajoukkueet (A)
129258Markku PeltolaJKUSykeklubi32.505.13 Typaikkajoukkueet (B)
13088Nikki AriEnsihoitokeskus32.575.14 Typaikkajoukkueet (A)
130107Heli TsharkovLänsi-Kalkkuna Oy32.575.14 Typaikkajoukkueet (A)
132254Erja LuoviTeam Kaiku32.585.14 Typaikkajoukkueet (B)
133208Liisa Shevchenko Mikkelin Kilpa-Veikot32.595.14 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
134204Satu ManierKeurusselän Maratoonarit33.015.14 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
135102Päivi AhonkiviPorin kaupunginkirjasto33.025.15 Typaikkajoukkueet (A)
13662Anneli KarjulaLouhentien Ladyt33.105.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
137240Sari ModigEurajoen kunta 333.145.17 Naiset, typaikkajoukkueet
13871Johanna Toivola7Up33.235.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
138124Satu MyllymäkiProfit Software - Softa on laiffii!33.235.18 Typaikkajoukkueet (A)
140231Siw HellstenTeam Keskola33.315.19 Naiset, typaikkajoukkueet
14157Jaakko PuurunenTeam Takakiri33.385.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
142260Miikka SatamaSuominen Kuitukankaat33.395.20 Typaikkajoukkueet (B)
143119Janne LovénBoliden Harjavalta33.515.22 Typaikkajoukkueet (A)
144242Mari PolttilaKuntogimmat33.565.23 Naiset, typaikkajoukkueet
145217Kirsi UkkolaJaksaajaksaa34.045.24 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
146246Markus JunttilaMaanmittareitte Ruumingulttuurseor34.245.28 Typaikkajoukkueet (B)
14694Tiina TenhoPalstakallion pinkojat 34.245.28 Typaikkajoukkueet (A)
148229Anneli LaaksonenNefropaatit34.365.30 Naiset, typaikkajoukkueet
149234Tarja SosalaSynnäriteam34.465.31 Naiset, typaikkajoukkueet
14947Janne AlakoskiSlowrunners34.465.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
15164Ella IpogahTeam KIS34.495.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
152212Niina ReinikkaToijalan Vauhti34.515.32 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
153238Eerika RinkinenAttendo Heteka34.585.33 Naiset, typaikkajoukkueet
15345Heidi JohanssonSeptimi34.585.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
15367K-P MannilaHarjUs Triathlon34.585.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
15641Elina LuttunenTFW RAUMA35.065.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
157226Elle PorriTarmo TriTytöt35.175.36 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
158133Tuomas LjungqvistElinar35.185.36 Typaikkajoukkueet (A)
159274Heidi Virtanen Forchem35.245.37 Naiset, typaikkajoukkueet
16027Tytti PoukkaHyvät Tuhkat35.315.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
16161Ari RuutiAAC Haurala with Special Guests35.545.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
16299Merja KoskinenSataedu36.095.44 Typaikkajoukkueet (A)
163232Sami MäensivuPorin Nuorkauppakamari ry36.215.46 Typaikkajoukkueet (B)
16421Emilia SaarinenUudenkoiviston VPK36.255.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
165125Markus JalonenMetsä Fibre Osasto 836.365.49 Typaikkajoukkueet (A)
166256Mäkivaara JonnaKellahden Kunto/ Team Mäkivaara36.475.50 Typaikkajoukkueet (B)
166236Jenni JussilaOras, HanaLeidit36.475.50 Naiset, typaikkajoukkueet
168221Nikkari AnnikaTeam Tomin Fustraenkelit36.505.51 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
16866Vilja AnnalaPorin vapaaseurakunta36.505.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
170278Merja KatajaKosken Kuohut37.015.53 Typaikkajoukkueet (B)
171271Kati AndstenEurajoen Puhelin37.065.53 Typaikkajoukkueet (B)
172115Eija KetolaTeam Nyks37.125.54 Typaikkajoukkueet (A)
17353Osku HokkanenEsht37.265.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
174263Johanna VälimäkiMehiläinen 37.275.57 Typaikkajoukkueet (B)
175211Anu PörstiPreiviikin Kirittäret37.315.57 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
175112Maaria SilvennoinenSatks Leikkuri37.315.57 Typaikkajoukkueet (A)
177241Maria VaahensaloEurajoen kunta 137.395.59 Naiset, typaikkajoukkueet
17881Pia KallioHirveereenitsemppiryhmä37.405.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
179259Petri SaarinenKONE Hissit37.456.00 Typaikkajoukkueet (B)
180118Eevamari SinivaaraTEAM SVT 37.566.01 Typaikkajoukkueet (A)
181230Maila KankkunenRauKa Sossu38.016.02 Naiset, typaikkajoukkueet
182129Saana HietamiesSatakunnan käräjäoikeus38.216.05 Typaikkajoukkueet (A)
183266Kadi VijaTeam Birchie38.236.06 Typaikkajoukkueet (B)
18397Jasmiina TiejokiPosivan Kurasaappaat38.236.06 Typaikkajoukkueet (A)
185227Annika ImmonenNaisenergiaa38.246.06 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
186220Tuija KokkoAK-6 Agility Team38.496.10 Typaikkajoukkueet (B)
187105Mika IisakkalaPORPR38.536.10 Typaikkajoukkueet (A)
188273Minna HeinoPeWe Triathlon Club39.216.15 Typaikkajoukkueet (B)
189228Hanna Niemilapselliset / SATKS39.416.18 Naiset, typaikkajoukkueet
19017Eerika TukiainenNakkilan Vire nuoret39.526.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
191243Jussi PantsarSchenker40.276.25 Typaikkajoukkueet (B)
192131Mika OjalaEurajoen kunta 240.336.26 Typaikkajoukkueet (A)
19382Jari HalmeNoormarkun VPK41.466.38 Typaikkajoukkueet (A)
194275Suvi KorjonenSatakunnottomat42.556.49 Typaikkajoukkueet (B)
195114Marja VääräläVesalan työväen kävelijät44.507.07 Typaikkajoukkueet (A)
196106Timo HanneliusSAMK-TOLKKU-LEGENDS52.178.18 Typaikkajoukkueet (A)

Raumalta 4. osuus ja Eurajoelta 2. osuus, matka: 6.3km: 1) Arttu Vattulainen Pohjolan Juoksijat 18.13, 2) Isaac Kimkemboi Turun Urheiluliitto 1 19.41, 3) Tuomas Aho Limingan niittomiehet 20.24, 4) Antton Launto Helsinki Half Marathon 20.49, 5) Markus Välimäki Dextra urheiluklinikka- Kylve 21.27, 6) Lassi Hopeasalo Team K-Rauta Toikkonen 21.28, 7) Juha Virtanen Finnish Marathon Runners 21.29, 8) Ragnar Freij-Hollanti Runner´s Club 21.49, 9) Arttu Saarinen Macho Fantastico 21.57, 10) Joona Ojapalo Keke Running Team 22.37, 11) Teppo Haapaniemi Erikoistiimi Rivakat 23.06, 12) Jukka Savonheimo Mainiot mailerit 23.14, 13) Teemu Toivonen Tampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat - 23.17, 14) Harri Metsäranta Kauhajoen maratoonarit 23.29, 15) Ari Surkka Vaajakosken Kuohu 23.38, 16) Matias Mononen Janakkalan Jana 23.53, 17) Petri Keskinen Tampereen Maratonklubi 24.18, 18) Eetu Lindholm Turun Urheiluliitto 24.25, 19) Arttu Jaakkola Kylmäkosken Veikot 24.31, 20) Tero Kössi Vaasan Poliisiurheilijat 24.32, 21) Jere Siivonen Vammalan Kuntourheilijat 24.47, 22) Kimmo Levä Eeron Talli Hämeenlinna 24.49, 23) Jussi Haijanen Juniorit 25.02, 24) Denis Mavrinsky Vauhtisammakon Juoksukoulu 1 25.03, 25) Teemu Haveri RU/Tanen Peurat 25.08, 26) Joakim Lindvall Schaumans Idrottsmän 25.12, 27) Petri Mannonen Karhunkaatajat 25.15, 28) Ville Häyrinen Borgå Bruins 25.24, 29) Petteri Koskiahde Porin Nopsa 25.31, 30) Mia Tuoriniemi Mikkelin Kilpa-Veikot 25.35, 31) Marko Paakkola Viasveden Maratonklubi 25.36, 32) Jani Vaheristo Mikkelin Kilpa-Veikot 25.38, 33) Sunna Penttinen LJ- kilpikonnat 25.44, 34) Taneli Ripatti Suomen ilmailuopisto 25.47, 35) Jussi Suoyrjö Finnish Marathon Runners 25.49, 36) Jukka Färm Porin Kuntoilijat 25.51, 37) Heidi Farm Porin Kuntoilijattaret 25.57, 38) Markku Iso-Ilomäki KOUKKUPOLVET 26.04, 39) Ari Aho Huipputiimi 26.07, 40) Sari Stenholm Diva Fantastico 26.13, 41) Mari Seppänen ELTU 26.30, 42) Timo Laakso RC Madrunners 26.44, 43) Carita Riutta Runner´s High 26.49, 44) Matias Vaahtio DNF 26.59, 44) Miikka Tuominen Lapin Salaman kuntoilijat 26.59, 44) Riku Juhala Eurajoen Veikkojen kuntoilijat 26.59, 47) Pekka Kleemola HEVI Kivitalot 27.09, 48) Henri-Pekka Solala Piristävä kimppa 27.10, 49) Pasi Karlsson Telko Oy 27.15, 50) Aimo Mäkinen TeamRyhmäHau 27.21, 51) Ville Jokela Vammalan Kuntourheilijat 27.25, 52) Jorma Panula Seniorit 27.27, 53) Kalervo Kiviniemi Keski-Suomen sairaanhoitopiiri 27.29, 54) Aleksi Myyryläinen LJ- kilpikonnat 27.31, 55) Marjaana Pohjalainen Team Ilon Kautta 27.44, 56) Arto Viitala Nakkilan Vire kuntoilijat 27.49, 57) Pirjo Halmes Kauhajoen maratoonarit 27.56, 58) Ari Ahola-Olli Pillerinpyörittäjät 27.59, 59) Janne Ojaniemi Team Six 28.02, 60) Hannu Suuniitty Liikuttavat 28.05, 61) Satu Rönnberg Finnish Marathon Runners 28.10, 62) Jukka Rantala Nuohous ja ilmastointi Nieminen 28.14, 62) Mikko Kuusiluoma Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 28.14, 64) Mirka Lumia Lastenklinikan laahustajat 28.19, 65) Hannu Rahikka Valmet Automotive 28.21, 66) Mari Kyyhkynen Tays/Pshp 28.27, 67) Marika Papinaho Nakkilan Vire 28.29, 67) Lammi Juha Finnairin vanhat kapteenit 28.29, 69) Pauli Sekki TTY Rakennustekniikka 28.32, 70) Petri Yli-Lankoski Patrian Nandit Linnavuori 28.37, 70) Anssi Näkki LUKI 28.37, 72) Tapio Pöysti Ahlaisten Urheilijat 28.45, 73) Ville Peltonen Nukkumatit 28.49, 74) Juho Marva Miesten kesken! 28.51, 75) Miikka Olin Pori Energia 28.52, 76) Markus Paavola Häjyt 28.53, 77) Tuuli Haula Team No Name 28.59, 78) Soili Koivula Häjytflikat 29.00, 79) Timo Lehtonen Stadium 29.04, 80) Timo Talman Kaasmarkun WPK 29.14, 81) Timo Lehtonen TT TALLIN Karpaasit 29.20, 82) Hanna Oivanen Finnish Marathon Runners 29.22, 83) Joonas Ylikahri Leväsjoen Eränkävijät ry 29.25, 84) Marko Perälä Tiilimäen Titaanit 29.28, 85) Maise Autero Artelli Keittiöt Oy 29.29, 86) Anni-Kaisa Mäkipää KOUKKUPOLVET 29.31, 87) Mika Salovaara Suominen Kuitukankaat 29.37, 88) Harri Lehtonen Kiukaisten koulu 29.48, 89) Jari Palomäki Keurusselän Maratoonarit 29.56, 90) Juha Kaarle Rauman kaupunki 30.03, 90) Toni Haapaniemi Preiviikin pantterit 30.03, 92) Suvi Lapinvuo Pengels 30.13, 93) Suvi Rantala Hämeenlinnan Tarmo 30.14, 94) Jukka Friman Insta Run 30.26, 95) Mikko Vapa HISU 30.29, 95) Marko Mansikka Nordex Energy GmbH 30.29, 97) Ville Lindblom Boliden Harjavalta 30.31, 98) Ossi Ojala PomUra 30.40, 99) Satya Sira Prasad Vauhtisammakon juoksukoulu Rauma 30.44, 100) Jarmo Leino OL3-projekti 30.46, 101) Orvo Luoma APK-maratoonarit 30.48, 102) Jasmin Paavilainen Suomen Ilmailuopisto 30.49, 103) Tiina Mäkelä TVO Kunnossapito 30.55, 104) Sami Hesso JUJO TEAM 31.01, 105) Liisa Haikonen Mikkelin Kilpa-Veikot 31.21, 106) Marika Kallio Ikaalisten Kylpylä 31.26, 107) Harri Hakoniemi Veho Seinäjoki 31.29, 107) Olli Takalammi Nordex Energy GmbH 31.29, 109) Johanna Luukkanen Suvituulen hurjat 31.31, 110) Mikko Nurminen Outotec 31.33, 111) Annakaisa Kivioja Telko Oy 2 31.40, 112) Mikko Haaslahti RT-12 31.44, 113) Pasi Taskinen Vatajankosken Sähkö 31.46, 114) Tatu Koivunen Pub Keidas 31.47, 115) Jarno Vainio Inter Truncus 31.52, 116) Reija Leeve Pori Trail Runners 31.54, 117) Johanna Luoma APK-maratoonarit 32.09, 118) Heikki Pukkila Leineperin pelimiehet 32.10, 119) Janne Välimäki Forchem 32.23, 120) Katja Renko Hungry Birds 32.26, 121) Mirva Torvinen marathonkoulupori/ladys 32.27, 122) Laura Kananen CFP Runners 32.30, 123) Päivi Rantahalme Lastaamo 32.32, 124) Niko Pihlajamäki Vatajankosken Sähkö 32.34, 125) Jaakko Heinonen BMH Technology Oy 32.35, 126) Janne Gylling Hyde park run club 32.37, 127) Miia Railio Eurajoen opettajat 1 / Heteka 32.40, 128) Marko Luntta Huntsman 32.44, 129) Markku Peltola JKUSykeklubi 32.50, 130) Nikki Ari Ensihoitokeskus 32.57, 130) Heli Tsharkov Länsi-Kalkkuna Oy 32.57, 132) Erja Luovi Team Kaiku 32.58, 133) Liisa Shevchenko Mikkelin Kilpa-Veikot 32.59, 134) Satu Manier Keurusselän Maratoonarit 33.01, 135) Päivi Ahonkivi Porin kaupunginkirjasto 33.02, 136) Anneli Karjula Louhentien Ladyt 33.10, 137) Sari Modig Eurajoen kunta 3 33.14, 138) Johanna Toivola 7Up 33.23, 138) Satu Myllymäki Profit Software - Softa on laiffii! 33.23, 140) Siw Hellsten Team Keskola 33.31, 141) Jaakko Puurunen Team Takakiri 33.38, 142) Miikka Satama Suominen Kuitukankaat 33.39, 143) Janne Lovén Boliden Harjavalta 33.51, 144) Mari Polttila Kuntogimmat 33.56, 145) Kirsi Ukkola Jaksaajaksaa 34.04, 146) Markus Junttila Maanmittareitte Ruumingulttuurseor 34.24, 146) Tiina Tenho Palstakallion pinkojat 34.24, 148) Anneli Laaksonen Nefropaatit 34.36, 149) Tarja Sosala Synnäriteam 34.46, 149) Janne Alakoski Slowrunners 34.46, 151) Ella Ipogah Team KIS 34.49, 152) Niina Reinikka Toijalan Vauhti 34.51, 153) Eerika Rinkinen Attendo Heteka 34.58, 153) Heidi Johansson Septimi 34.58, 153) K-P Mannila HarjUs Triathlon 34.58, 156) Elina Luttunen TFW RAUMA 35.06, 157) Elle Porri Tarmo TriTytöt 35.17, 158) Tuomas Ljungqvist Elinar 35.18, 159) Heidi Virtanen Forchem 35.24, 160) Tytti Poukka Hyvät Tuhkat 35.31, 161) Ari Ruuti AAC Haurala with Special Guests 35.54, 162) Merja Koskinen Sataedu 36.09, 163) Sami Mäensivu Porin Nuorkauppakamari ry 36.21, 164) Emilia Saarinen Uudenkoiviston VPK 36.25, 165) Markus Jalonen Metsä Fibre Osasto 8 36.36, 166) Mäkivaara Jonna Kellahden Kunto/ Team Mäkivaara 36.47, 166) Jenni Jussila Oras, HanaLeidit 36.47, 168) Nikkari Annika Team Tomin Fustraenkelit 36.50, 168) Vilja Annala Porin vapaaseurakunta 36.50, 170) Merja Kataja Kosken Kuohut 37.01, 171) Kati Andsten Eurajoen Puhelin 37.06, 172) Eija Ketola Team Nyks 37.12, 173) Osku Hokkanen Esht 37.26, 174) Johanna Välimäki Mehiläinen 37.27, 175) Anu Pörsti Preiviikin Kirittäret 37.31, 175) Maaria Silvennoinen Satks Leikkuri 37.31, 177) Maria Vaahensalo Eurajoen kunta 1 37.39, 178) Pia Kallio Hirveereenitsemppiryhmä 37.40, 179) Petri Saarinen KONE Hissit 37.45, 180) Eevamari Sinivaara TEAM SVT 37.56, 181) Maila Kankkunen RauKa Sossu 38.01, 182) Saana Hietamies Satakunnan käräjäoikeus 38.21, 183) Kadi Vija Team Birchie 38.23, 183) Jasmiina Tiejoki Posivan Kurasaappaat 38.23, 185) Annika Immonen Naisenergiaa 38.24, 186) Tuija Kokko AK-6 Agility Team 38.49, 187) Mika Iisakkala PORPR 38.53, 188) Minna Heino PeWe Triathlon Club 39.21, 189) Hanna Niemi lapselliset / SATKS 39.41, 190) Eerika Tukiainen Nakkilan Vire nuoret 39.52, 191) Jussi Pantsar Schenker 40.27, 192) Mika Ojala Eurajoen kunta 2 40.33, 193) Jari Halme Noormarkun VPK 41.46, 194) Suvi Korjonen Satakunnottomat 42.55, 195) Marja Väärälä Vesalan työväen kävelijät 44.50, 196) Timo Hannelius SAMK-TOLKKU-LEGENDS 52.17,