Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 5.5 km

Raumalta 5. osuus ja Eurajoelta 3. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
113Joonas HarjamäkiHelsinki Half Marathon17.253.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
21Joonas LehtinenTurun Urheiluliitto 117.303.11 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
333Janne UkonmaanahoPohjolan Juoksijat17.573.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
429Pasi HuhtalaDextra urheiluklinikka- Kylve18.083.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
528Juha PalonenErikoistiimi Rivakat18.503.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
67Juha-Matti HeinonenLimingan niittomiehet18.523.26 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
73Janne KlasilaFinnish Marathon Runners 18.573.27 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
88Saku LehikoinenTurun Urheiluliitto 19.043.28 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
919Pekka StenholmMacho Fantastico 19.193.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1044Kalle RuoholaKeke Running Team19.403.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1143Jari KeroLJ- kilpikonnat20.183.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
122Sampo LuukkainenRunner´s Club20.393.45 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1358Elisa SihvolaVammalan Kuntourheilijat20.413.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1434Tommi KeikkoTeam K-Rauta Toikkonen21.003.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
15201Aada OmbatiMikkelin Kilpa-Veikot21.153.52 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
154Heikki LeppänenKylmäkosken Veikot21.153.52 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1736Joakim PyttynenEeron Talli Hämeenlinna21.203.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1855Harri MannermaaKOUKKUPOLVET21.233.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1948Mika LeinoRU/Tanen Peurat21.333.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
20203Anna SelivaaraPorin Kuntoilijattaret21.433.57 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
2177Pasi KorpelaKauhajoen maratoonarit21.463.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
22120Viljami VappulaTampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat -21.543.59 Typaikkajoukkueet (A)
23235Päivi RaittinenTays/Pshp22.184.03 Naiset, typaikkajoukkueet
245Sulo AaltoJanakkalan Jana22.204.04 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2456Jari-Pekka ManninenELTU22.204.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
266Timo TaipaleVaajakosken Kuohu22.464.08 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2639Augusti KankareVauhtisammakon juoksukoulu Rauma22.464.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
28277Tomas WestVaasan Poliisiurheilijat22.494.09 Typaikkajoukkueet (B)
2870Jussi KiviojaNakkilan Vire kuntoilijat22.494.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3074Janne Hilden Porin Kuntoilijat22.524.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
31130Timo TomulaTelko Oy22.564.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3240Kari Lehti Vauhtisammakon Juoksukoulu 123.004.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
33121Tommi VenerantaBoliden Harjavalta 23.094.13 Typaikkajoukkueet (A)
34209Cindy MiettinenLJ- kilpikonnat23.114.13 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
3590Johnny BackmanSchaumans Idrottsmän23.174.14 Typaikkajoukkueet (A)
3686Daniel KuntuSuomen ilmailuopisto23.284.16 Typaikkajoukkueet (A)
3724Jari LaaksonenFinnish Marathon Runners 23.384.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
38223Emilia ThomasDiva Fantastico23.424.19 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
3952Seppo LmminpääPomUra23.534.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4066Mika TapioPorin vapaaseurakunta23.564.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4114Timo AlatalkkariRunner´s High24.014.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
42135Munukka PetriFinnairin vanhat kapteenit24.064.23 Typaikkajoukkueet (A)
4320Ville SeppäLiikuttavat24.084.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4450Jaakko RantaHISU24.124.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4583Aaro JuntunenValmet Automotive24.174.25 Typaikkajoukkueet (A)
4691Sanna TiusanenNordex Energy GmbH24.214.26 Typaikkajoukkueet (A)
4715Lauri HeinoViasveden Maratonklubi24.324.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
48111Pekka Yli-KauhaluomaRauman kaupunki24.344.28 Typaikkajoukkueet (A)
49222Heli LehtinenFinnish Marathon Runners 24.394.29 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
5063Harry SookariAPK-maratoonarit24.414.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5057Jani LevoTeam Takakiri24.414.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
52264Heikki KallioniemiTVO Kunnossapito24.454.30 Typaikkajoukkueet (B)
5335Lauri VirtanenDNF24.484.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5430Laura KoivukoskiEurajoen Veikkojen kuntoilijat 24.524.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5531Ismo AhonkiviTT TALLIN Karpaasit24.584.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5665Jussi TuomolaInter Truncus25.044.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
57112Petri KoivunenSatks Leikkuri25.054.34 Typaikkajoukkueet (A)
5859Jaakko JoutsenVammalan Kuntourheilijat25.134.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
59248Lauri SirénPorin Nopsa25.204.36 Typaikkajoukkueet (B)
60210Hilkka PalosaariPengels25.264.37 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
6172Janne AuteroArtelli Keittiöt Oy25.344.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
62125Juho Matti KekkiMetsä Fibre Osasto 825.374.39 Typaikkajoukkueet (A)
63213Sanna ManderbackaHämeenlinnan Tarmo25.414.40 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
64117Olli ViljanmaaVeho Seinäjoki25.434.41 Typaikkajoukkueet (A)
6549Anton RytinkiBorgå Bruins25.444.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
66202Anna-Karoliina KoivumäkiNakkilan Vire 25.484.41 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
6794Ilkka Laurila Palstakallion pinkojat 25.494.42 Typaikkajoukkueet (A)
68224Kaisa NurminenKauhajoen maratoonarit25.504.42 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
6998Juha GrönblomTeam Six25.534.42 Typaikkajoukkueet (A)
7071Sauli Jaakkola7Up25.544.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
71118Juha RautiainenTEAM SVT 25.554.43 Typaikkajoukkueet (A)
7273Martti HeikkiläKOUKKUPOLVET25.574.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
73206Jaana ThorströmFinnish Marathon Runners 26.064.45 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
7423Johanna JaakkolaMainiot mailerit26.074.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7568Santeri KyrövaaraLUKI26.144.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7685Tomi RiikonenPori Energia26.194.47 Typaikkajoukkueet (A)
77106Miikka SammalistoSAMK-TOLKKU-LEGENDS26.214.47 Typaikkajoukkueet (A)
78258Paula MäkinenJKUSykeklubi26.304.49 Typaikkajoukkueet (B)
79109Ville VäissiVatajankosken Sähkö26.334.50 Typaikkajoukkueet (A)
8045Jukka LeväniemiSeptimi26.364.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
81273Janne NurmiPeWe Triathlon Club26.414.51 Typaikkajoukkueet (B)
82247Tero MarttilaTTY Rakennustekniikka26.494.53 Typaikkajoukkueet (B)
8392Tuomas SuniSuomen Ilmailuopisto26.514.53 Typaikkajoukkueet (A)
84208Neela OmbatiMikkelin Kilpa-Veikot26.584.54 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
8516Mikko LuukkanenSuvituulen hurjat27.004.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
86101Anna TiuttuOL3-projekti27.014.55 Typaikkajoukkueet (A)
8746Timo NissiläPub Keidas27.044.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
87131Martti ViinamäkiEurajoen kunta 227.044.55 Typaikkajoukkueet (A)
89255Marko NikkanenPillerinpyörittäjät27.054.55 Typaikkajoukkueet (B)
90200Jussi VesaPatrian Nandit Linnavuori27.074.56 Typaikkajoukkueet (B)
9142Mira KaajaHyde park run club27.094.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
92244Katariina Aalto-LehteläKeski-Suomen sairaanhoitopiiri27.104.56 Typaikkajoukkueet (B)
93124Mika MalmiProfit Software - Softa on laiffii!27.134.57 Typaikkajoukkueet (A)
94104Maarit SalomäkiStadium27.154.57 Typaikkajoukkueet (A)
9579Orvo LuomaAPK-maratoonarit27.174.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9660Atte OksanenRC Madrunners27.204.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
97275Marko ToivoSatakunnottomat27.264.59 Typaikkajoukkueet (B)
9811Juha IntoLapin Salaman kuntoilijat27.295.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
99251Ville PyylampiNukkumatit27.325.00 Typaikkajoukkueet (B)
100252Elina KäkeläEurajoen opettajat 1 / Heteka27.335.01 Typaikkajoukkueet (B)
100123Tapio NiemiOutotec27.335.01 Typaikkajoukkueet (A)
10232Heli NousiainenKeurusselän Maratoonarit27.385.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
103249Harri NordlundHuipputiimi27.425.02 Typaikkajoukkueet (B)
104237Anne YlinenIkaalisten Kylpylä27.435.02 Naiset, typaikkajoukkueet
105265Teemu JoutsiSeniorit27.505.04 Typaikkajoukkueet (B)
105205Mervi TuunanenHäjytflikat27.505.04 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
10725Veikko HyyryläinenMikkelin Kilpa-Veikot27.535.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10876Pasi PetrellKarhunkaatajat27.555.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
109276Pentti RitalaHäjyt28.025.06 Typaikkajoukkueet (B)
110218Hanna PirttimäkiPori Trail Runners28.035.06 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
11151Elina HyvärinenCFP Runners28.115.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11280Juha LamminenRT-1228.125.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11354Jani RaipalaTampereen Maratonklubi28.265.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
114219Nina KaukiainenTeam No Name28.275.10 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
115259Aki AaltonenKONE Hissit28.295.11 Typaikkajoukkueet (B)
116207Raili LeikasMikkelin Kilpa-Veikot28.305.11 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
117116Laura KaskinenForchem28.365.12 Typaikkajoukkueet (A)
11799Tuomas Mäki-OnttoSataedu28.365.12 Typaikkajoukkueet (A)
119246Timo LaitinenMaanmittareitte Ruumingulttuurseor28.385.12 Typaikkajoukkueet (B)
120128Juha-Pekka PihlmanHEVI Kivitalot28.415.13 Typaikkajoukkueet (A)
12197Raila ViitalaPosivan Kurasaappaat28.445.13 Typaikkajoukkueet (A)
12267Jaana SaloHarjUs Triathlon28.475.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
123278Pasi KoskiKosken Kuohut28.485.14 Typaikkajoukkueet (B)
12441Kai JänttiTFW RAUMA28.495.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
125214Riitta KorriHungry Birds28.525.15 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
12681Kirsi HaapanenHirveereenitsemppiryhmä29.005.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
127270Reija PuranenTeamRyhmäHau29.045.17 Typaikkajoukkueet (B)
128254Krista YlijokiTeam Kaiku29.155.19 Typaikkajoukkueet (B)
12947Mika KleemolaSlowrunners29.225.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
130260Ville AarnioSuominen Kuitukankaat29.245.21 Typaikkajoukkueet (B)
13184Jaana PelkonenInsta Run29.255.21 Typaikkajoukkueet (A)
132272Ella VirkkiJuniorit29.265.21 Typaikkajoukkueet (B)
13317Lotta SjöblomNakkilan Vire nuoret29.285.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
13422Jukka MattilaPreiviikin pantterit29.305.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
135239Riina RuusunenTelko Oy 229.315.22 Typaikkajoukkueet (B)
136216Reetta Järvenpäämarathonkoulupori/ladys29.355.23 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
13712Rami MäkipääTiilimäen Titaanit29.455.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
138269Anna-Liisa RuusunenSuominen Kuitukankaat29.575.27 Typaikkajoukkueet (B)
139221Peltomaa OutiTeam Tomin Fustraenkelit29.595.27 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
14089Catalin TrifanNordex Energy GmbH30.005.27 Typaikkajoukkueet (A)
141215Iida SaarisaloTeam Ilon Kautta30.055.28 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
142113Jukka-Pekka RaitaLastaamo30.285.32 Typaikkajoukkueet (A)
14327Hanna ToroskaHyvät Tuhkat30.315.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
14493Kaija MikkolaLastenklinikan laahustajat30.355.34 Typaikkajoukkueet (A)
14421Jani BlyUudenkoiviston VPK30.355.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
146129Anne MäkiSatakunnan käräjäoikeus30.425.35 Typaikkajoukkueet (A)
147245Lasse KoivumäkiLeväsjoen Eränkävijät ry30.465.36 Typaikkajoukkueet (B)
147110Pasi SevänenJUJO TEAM30.465.36 Typaikkajoukkueet (A)
149240Tuija VesterbackaEurajoen kunta 330.475.36 Naiset, typaikkajoukkueet
150229Hanna RopaNefropaatit30.515.37 Naiset, typaikkajoukkueet
151134Emilia MäkeläHuntsman30.545.37 Typaikkajoukkueet (A)
15237Sami ToivonenMiesten kesken!31.055.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
153242Minttu VisalaKuntogimmat31.085.40 Naiset, typaikkajoukkueet
154231Susanna AnttolainenTeam Keskola31.105.40 Naiset, typaikkajoukkueet
15582Jarkko YlinenNoormarkun VPK31.165.41 Typaikkajoukkueet (A)
156127Pekka TähtinenSatakunnan pelastuslaitos - Päällystö31.265.43 Typaikkajoukkueet (A)
157108Teija MajakangasVatajankosken Sähkö31.285.43 Typaikkajoukkueet (A)
158211Marjo RuohonevaPreiviikin Kirittäret31.325.44 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
159228Kaisu Härmälapselliset / SATKS31.445.46 Naiset, typaikkajoukkueet
160250Leena NiemiAhlaisten Urheilijat 32.115.51 Typaikkajoukkueet (B)
161266Saara KaattariTeam Birchie32.125.51 Typaikkajoukkueet (B)
16262Tuula HautaviitaLouhentien Ladyt32.165.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
163236Maarit NieminenOras, HanaLeidit32.175.52 Naiset, typaikkajoukkueet
164220Teemu HakanpääAK-6 Agility Team32.365.56 Typaikkajoukkueet (B)
16575Mikko OllilaKaasmarkun WPK32.445.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
16653Marianne HokkanenEsht32.555.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
167107Kim HaavistoLänsi-Kalkkuna Oy33.026.00 Typaikkajoukkueet (A)
168105Raine SaarelaPORPR33.126.02 Typaikkajoukkueet (A)
169257Sanna AlamäkiKiukaisten koulu33.176.03 Typaikkajoukkueet (B)
170241Jaana SundellEurajoen kunta 133.226.04 Naiset, typaikkajoukkueet
171102Till PaalaPorin kaupunginkirjasto33.236.04 Typaikkajoukkueet (A)
172217Anniina VikmanJaksaajaksaa33.256.05 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
173114Niina Halonen-MalliarakisVesalan työväen kävelijät33.356.06 Typaikkajoukkueet (A)
174261Jorma OjalaNuohous ja ilmastointi Nieminen33.436.08 Typaikkajoukkueet (B)
17588Lund VesaEnsihoitokeskus33.536.10 Typaikkajoukkueet (A)
176234Janni ÖsterlundSynnäriteam33.576.10 Naiset, typaikkajoukkueet
177204Helena HautakangasKeurusselän Maratoonarit34.156.14 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
17861Antti RuutiAAC Haurala with Special Guests34.206.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
179263Anne-Mari JussilaMehiläinen 34.216.15 Typaikkajoukkueet (B)
180227Jutta ImmonenNaisenergiaa34.226.15 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
18164Domna StaffTeam KIS34.496.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
182256Mäkivaara JuliaKellahden Kunto/ Team Mäkivaara34.526.20 Typaikkajoukkueet (B)
183271Iikka RosvallEurajoen Puhelin34.546.21 Typaikkajoukkueet (B)
184238Maria Vanha-RauvolaAttendo Heteka35.116.24 Naiset, typaikkajoukkueet
185119Maarit GratschewBoliden Harjavalta36.146.35 Typaikkajoukkueet (A)
186133Jere SjöroosElinar36.496.42 Typaikkajoukkueet (A)
187274Riika Uusi-Marttila Forchem36.596.43 Naiset, typaikkajoukkueet
188230Aija ValoRauKa Sossu37.286.49 Naiset, typaikkajoukkueet
189212Outi KoivuniemiToijalan Vauhti37.376.50 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
19069Markus SalonenPiristävä kimppa37.506.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
191226Johanna LehtoTarmo TriTytöt37.516.53 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
192103Pauli ReunanenBMH Technology Oy38.036.55 Typaikkajoukkueet (A)
193232Maria KaapeliPorin Nuorkauppakamari ry39.517.15 Typaikkajoukkueet (B)
194243Arto KoivusaloSchenker40.497.25 Typaikkajoukkueet (B)
19518Janne HusuLeineperin pelimiehet42.117.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
196115Saara Noppari Team Nyks43.117.51 Typaikkajoukkueet (A)

Raumalta 5. osuus ja Eurajoelta 3. osuus, matka: 5.5km: 1) Joonas Harjamäki Helsinki Half Marathon 17.25, 2) Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto 1 17.30, 3) Janne Ukonmaanaho Pohjolan Juoksijat 17.57, 4) Pasi Huhtala Dextra urheiluklinikka- Kylve 18.08, 5) Juha Palonen Erikoistiimi Rivakat 18.50, 6) Juha-Matti Heinonen Limingan niittomiehet 18.52, 7) Janne Klasila Finnish Marathon Runners 18.57, 8) Saku Lehikoinen Turun Urheiluliitto 19.04, 9) Pekka Stenholm Macho Fantastico 19.19, 10) Kalle Ruohola Keke Running Team 19.40, 11) Jari Kero LJ- kilpikonnat 20.18, 12) Sampo Luukkainen Runner´s Club 20.39, 13) Elisa Sihvola Vammalan Kuntourheilijat 20.41, 14) Tommi Keikko Team K-Rauta Toikkonen 21.00, 15) Aada Ombati Mikkelin Kilpa-Veikot 21.15, 15) Heikki Leppänen Kylmäkosken Veikot 21.15, 17) Joakim Pyttynen Eeron Talli Hämeenlinna 21.20, 18) Harri Mannermaa KOUKKUPOLVET 21.23, 19) Mika Leino RU/Tanen Peurat 21.33, 20) Anna Selivaara Porin Kuntoilijattaret 21.43, 21) Pasi Korpela Kauhajoen maratoonarit 21.46, 22) Viljami Vappula Tampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat - 21.54, 23) Päivi Raittinen Tays/Pshp 22.18, 24) Sulo Aalto Janakkalan Jana 22.20, 24) Jari-Pekka Manninen ELTU 22.20, 26) Timo Taipale Vaajakosken Kuohu 22.46, 26) Augusti Kankare Vauhtisammakon juoksukoulu Rauma 22.46, 28) Tomas West Vaasan Poliisiurheilijat 22.49, 28) Jussi Kivioja Nakkilan Vire kuntoilijat 22.49, 30) Janne Hilden Porin Kuntoilijat 22.52, 31) Timo Tomula Telko Oy 22.56, 32) Kari Lehti Vauhtisammakon Juoksukoulu 1 23.00, 33) Tommi Veneranta Boliden Harjavalta 23.09, 34) Cindy Miettinen LJ- kilpikonnat 23.11, 35) Johnny Backman Schaumans Idrottsmän 23.17, 36) Daniel Kuntu Suomen ilmailuopisto 23.28, 37) Jari Laaksonen Finnish Marathon Runners 23.38, 38) Emilia Thomas Diva Fantastico 23.42, 39) Seppo Lmminpää PomUra 23.53, 40) Mika Tapio Porin vapaaseurakunta 23.56, 41) Timo Alatalkkari Runner´s High 24.01, 42) Munukka Petri Finnairin vanhat kapteenit 24.06, 43) Ville Seppä Liikuttavat 24.08, 44) Jaakko Ranta HISU 24.12, 45) Aaro Juntunen Valmet Automotive 24.17, 46) Sanna Tiusanen Nordex Energy GmbH 24.21, 47) Lauri Heino Viasveden Maratonklubi 24.32, 48) Pekka Yli-Kauhaluoma Rauman kaupunki 24.34, 49) Heli Lehtinen Finnish Marathon Runners 24.39, 50) Harry Sookari APK-maratoonarit 24.41, 50) Jani Levo Team Takakiri 24.41, 52) Heikki Kallioniemi TVO Kunnossapito 24.45, 53) Lauri Virtanen DNF 24.48, 54) Laura Koivukoski Eurajoen Veikkojen kuntoilijat 24.52, 55) Ismo Ahonkivi TT TALLIN Karpaasit 24.58, 56) Jussi Tuomola Inter Truncus 25.04, 57) Petri Koivunen Satks Leikkuri 25.05, 58) Jaakko Joutsen Vammalan Kuntourheilijat 25.13, 59) Lauri Sirén Porin Nopsa 25.20, 60) Hilkka Palosaari Pengels 25.26, 61) Janne Autero Artelli Keittiöt Oy 25.34, 62) Juho Matti Kekki Metsä Fibre Osasto 8 25.37, 63) Sanna Manderbacka Hämeenlinnan Tarmo 25.41, 64) Olli Viljanmaa Veho Seinäjoki 25.43, 65) Anton Rytinki Borgå Bruins 25.44, 66) Anna-Karoliina Koivumäki Nakkilan Vire 25.48, 67) Ilkka Laurila Palstakallion pinkojat 25.49, 68) Kaisa Nurminen Kauhajoen maratoonarit 25.50, 69) Juha Grönblom Team Six 25.53, 70) Sauli Jaakkola 7Up 25.54, 71) Juha Rautiainen TEAM SVT 25.55, 72) Martti Heikkilä KOUKKUPOLVET 25.57, 73) Jaana Thorström Finnish Marathon Runners 26.06, 74) Johanna Jaakkola Mainiot mailerit 26.07, 75) Santeri Kyrövaara LUKI 26.14, 76) Tomi Riikonen Pori Energia 26.19, 77) Miikka Sammalisto SAMK-TOLKKU-LEGENDS 26.21, 78) Paula Mäkinen JKUSykeklubi 26.30, 79) Ville Väissi Vatajankosken Sähkö 26.33, 80) Jukka Leväniemi Septimi 26.36, 81) Janne Nurmi PeWe Triathlon Club 26.41, 82) Tero Marttila TTY Rakennustekniikka 26.49, 83) Tuomas Suni Suomen Ilmailuopisto 26.51, 84) Neela Ombati Mikkelin Kilpa-Veikot 26.58, 85) Mikko Luukkanen Suvituulen hurjat 27.00, 86) Anna Tiuttu OL3-projekti 27.01, 87) Timo Nissilä Pub Keidas 27.04, 87) Martti Viinamäki Eurajoen kunta 2 27.04, 89) Marko Nikkanen Pillerinpyörittäjät 27.05, 90) Jussi Vesa Patrian Nandit Linnavuori 27.07, 91) Mira Kaaja Hyde park run club 27.09, 92) Katariina Aalto-Lehtelä Keski-Suomen sairaanhoitopiiri 27.10, 93) Mika Malmi Profit Software - Softa on laiffii! 27.13, 94) Maarit Salomäki Stadium 27.15, 95) Orvo Luoma APK-maratoonarit 27.17, 96) Atte Oksanen RC Madrunners 27.20, 97) Marko Toivo Satakunnottomat 27.26, 98) Juha Into Lapin Salaman kuntoilijat 27.29, 99) Ville Pyylampi Nukkumatit 27.32, 100) Elina Käkelä Eurajoen opettajat 1 / Heteka 27.33, 100) Tapio Niemi Outotec 27.33, 102) Heli Nousiainen Keurusselän Maratoonarit 27.38, 103) Harri Nordlund Huipputiimi 27.42, 104) Anne Ylinen Ikaalisten Kylpylä 27.43, 105) Teemu Joutsi Seniorit 27.50, 105) Mervi Tuunanen Häjytflikat 27.50, 107) Veikko Hyyryläinen Mikkelin Kilpa-Veikot 27.53, 108) Pasi Petrell Karhunkaatajat 27.55, 109) Pentti Ritala Häjyt 28.02, 110) Hanna Pirttimäki Pori Trail Runners 28.03, 111) Elina Hyvärinen CFP Runners 28.11, 112) Juha Lamminen RT-12 28.12, 113) Jani Raipala Tampereen Maratonklubi 28.26, 114) Nina Kaukiainen Team No Name 28.27, 115) Aki Aaltonen KONE Hissit 28.29, 116) Raili Leikas Mikkelin Kilpa-Veikot 28.30, 117) Laura Kaskinen Forchem 28.36, 117) Tuomas Mäki-Ontto Sataedu 28.36, 119) Timo Laitinen Maanmittareitte Ruumingulttuurseor 28.38, 120) Juha-Pekka Pihlman HEVI Kivitalot 28.41, 121) Raila Viitala Posivan Kurasaappaat 28.44, 122) Jaana Salo HarjUs Triathlon 28.47, 123) Pasi Koski Kosken Kuohut 28.48, 124) Kai Jäntti TFW RAUMA 28.49, 125) Riitta Korri Hungry Birds 28.52, 126) Kirsi Haapanen Hirveereenitsemppiryhmä 29.00, 127) Reija Puranen TeamRyhmäHau 29.04, 128) Krista Ylijoki Team Kaiku 29.15, 129) Mika Kleemola Slowrunners 29.22, 130) Ville Aarnio Suominen Kuitukankaat 29.24, 131) Jaana Pelkonen Insta Run 29.25, 132) Ella Virkki Juniorit 29.26, 133) Lotta Sjöblom Nakkilan Vire nuoret 29.28, 134) Jukka Mattila Preiviikin pantterit 29.30, 135) Riina Ruusunen Telko Oy 2 29.31, 136) Reetta Järvenpää marathonkoulupori/ladys 29.35, 137) Rami Mäkipää Tiilimäen Titaanit 29.45, 138) Anna-Liisa Ruusunen Suominen Kuitukankaat 29.57, 139) Peltomaa Outi Team Tomin Fustraenkelit 29.59, 140) Catalin Trifan Nordex Energy GmbH 30.00, 141) Iida Saarisalo Team Ilon Kautta 30.05, 142) Jukka-Pekka Raita Lastaamo 30.28, 143) Hanna Toroska Hyvät Tuhkat 30.31, 144) Kaija Mikkola Lastenklinikan laahustajat 30.35, 144) Jani Bly Uudenkoiviston VPK 30.35, 146) Anne Mäki Satakunnan käräjäoikeus 30.42, 147) Lasse Koivumäki Leväsjoen Eränkävijät ry 30.46, 147) Pasi Sevänen JUJO TEAM 30.46, 149) Tuija Vesterbacka Eurajoen kunta 3 30.47, 150) Hanna Ropa Nefropaatit 30.51, 151) Emilia Mäkelä Huntsman 30.54, 152) Sami Toivonen Miesten kesken! 31.05, 153) Minttu Visala Kuntogimmat 31.08, 154) Susanna Anttolainen Team Keskola 31.10, 155) Jarkko Ylinen Noormarkun VPK 31.16, 156) Pekka Tähtinen Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 31.26, 157) Teija Majakangas Vatajankosken Sähkö 31.28, 158) Marjo Ruohoneva Preiviikin Kirittäret 31.32, 159) Kaisu Härmä lapselliset / SATKS 31.44, 160) Leena Niemi Ahlaisten Urheilijat 32.11, 161) Saara Kaattari Team Birchie 32.12, 162) Tuula Hautaviita Louhentien Ladyt 32.16, 163) Maarit Nieminen Oras, HanaLeidit 32.17, 164) Teemu Hakanpää AK-6 Agility Team 32.36, 165) Mikko Ollila Kaasmarkun WPK 32.44, 166) Marianne Hokkanen Esht 32.55, 167) Kim Haavisto Länsi-Kalkkuna Oy 33.02, 168) Raine Saarela PORPR 33.12, 169) Sanna Alamäki Kiukaisten koulu 33.17, 170) Jaana Sundell Eurajoen kunta 1 33.22, 171) Till Paala Porin kaupunginkirjasto 33.23, 172) Anniina Vikman Jaksaajaksaa 33.25, 173) Niina Halonen-Malliarakis Vesalan työväen kävelijät 33.35, 174) Jorma Ojala Nuohous ja ilmastointi Nieminen 33.43, 175) Lund Vesa Ensihoitokeskus 33.53, 176) Janni Österlund Synnäriteam 33.57, 177) Helena Hautakangas Keurusselän Maratoonarit 34.15, 178) Antti Ruuti AAC Haurala with Special Guests 34.20, 179) Anne-Mari Jussila Mehiläinen 34.21, 180) Jutta Immonen Naisenergiaa 34.22, 181) Domna Staff Team KIS 34.49, 182) Mäkivaara Julia Kellahden Kunto/ Team Mäkivaara 34.52, 183) Iikka Rosvall Eurajoen Puhelin 34.54, 184) Maria Vanha-Rauvola Attendo Heteka 35.11, 185) Maarit Gratschew Boliden Harjavalta 36.14, 186) Jere Sjöroos Elinar 36.49, 187) Riika Uusi-Marttila Forchem 36.59, 188) Aija Valo RauKa Sossu 37.28, 189) Outi Koivuniemi Toijalan Vauhti 37.37, 190) Markus Salonen Piristävä kimppa 37.50, 191) Johanna Lehto Tarmo TriTytöt 37.51, 192) Pauli Reunanen BMH Technology Oy 38.03, 193) Maria Kaapeli Porin Nuorkauppakamari ry 39.51, 194) Arto Koivusalo Schenker 40.49, 195) Janne Husu Leineperin pelimiehet 42.11, 196) Saara Noppari Team Nyks 43.11,