Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 9.2 km

Raumalta 7. osuus ja Eurajoelta 5. osuus eli viestin viimeinen osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
129Jarkko JärvenpääDextra urheiluklinikka- Kylve27.292.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
21Niklas WihlmanTurun Urheiluliitto 128.243.05 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
313Hannu GranbergHelsinki Half Marathon29.503.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
434Janne NiemiTeam K-Rauta Toikkonen30.003.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
57Kari PoutiainenLimingan niittomiehet30.023.16 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
6120Anssi HuostilaTampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat -30.243.18 Typaikkajoukkueet (A)
733Ossi PeltoniemiPohjolan Juoksijat30.343.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
83Tomi HalmeFinnish Marathon Runners 31.023.22 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
9244Timo ValkonenKeski-Suomen sairaanhoitopiiri31.073.23 Typaikkajoukkueet (B)
1019Darby ThomasMacho Fantastico 31.253.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
114Juha NyyssönenKylmäkosken Veikot31.263.25 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
122Eetu NordmanRunner´s Club31.413.27 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1328Ari MäkirantaErikoistiimi Rivakat31.473.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1477Joni HulkkoKauhajoen maratoonarit31.503.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1544Tuomas RuoholaKeke Running Team31.543.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
168Matti AronenTurun Urheiluliitto 31.573.28 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1758Ville MäkeläVammalan Kuntourheilijat32.093.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1848Roope HyvärinenRU/Tanen Peurat32.373.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
19223Janica MäkeläDiva Fantastico32.483.34 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
205Ismo YleniusJanakkalan Jana33.353.39 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2140Ahti SilfverVauhtisammakon Juoksukoulu 133.383.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2274Seppo KykkänenPorin Kuntoilijat33.433.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
236Matti LehtonenVaajakosken Kuohu33.513.41 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
24239Kai HeinonenTelko Oy 234.443.47 Typaikkajoukkueet (B)
25135Uuspelto VesaFinnairin vanhat kapteenit34.563.48 Typaikkajoukkueet (A)
2670Jarkko KujamäkiNakkilan Vire kuntoilijat35.123.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2725Jari KinnunenMikkelin Kilpa-Veikot35.143.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2890Erik HolmSchaumans Idrottsmän35.153.50 Typaikkajoukkueet (A)
2993Pauliina UtriainenLastenklinikan laahustajat35.243.51 Typaikkajoukkueet (A)
3011Janne Ala-ÄijäläLapin Salaman kuntoilijat35.383.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
31121Jarno StenroosBoliden Harjavalta 35.443.53 Typaikkajoukkueet (A)
3254Michael HowardTampereen Maratonklubi35.523.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3324Jani LempinenFinnish Marathon Runners 35.553.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3449Janne LindgrenBorgå Bruins36.173.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3576Marko OjalaKarhunkaatajat36.423.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
35108Jari HuhtalaVatajankosken Sähkö36.423.59 Typaikkajoukkueet (A)
3736Saara KauranenEeron Talli Hämeenlinna36.433.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
38117Aki TakaluomaVeho Seinäjoki36.494.00 Typaikkajoukkueet (A)
39130Mikko SetäläTelko Oy37.024.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
40272Tuukka TanskanenJuniorit37.054.02 Typaikkajoukkueet (B)
41255Ilpo KoskivirtaPillerinpyörittäjät37.104.02 Typaikkajoukkueet (B)
4215Aulis HeinoViasveden Maratonklubi37.124.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4394Mikko TenhoPalstakallion pinkojat 37.204.03 Typaikkajoukkueet (A)
4445Erno LeväniemiSeptimi37.244.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4514Jarno SalomäkiRunner´s High37.254.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
46128Jukka VahtiHEVI Kivitalot37.594.08 Typaikkajoukkueet (A)
47202Paula NurmiNakkilan Vire 38.024.08 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
4886Henrikki HakalaSuomen ilmailuopisto38.134.09 Typaikkajoukkueet (A)
4935Juuso KivilähdeDNF38.144.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
50265Raul LaasikSeniorit38.164.10 Typaikkajoukkueet (B)
5155Juha HeininenKOUKKUPOLVET38.204.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5212Jaakko JänttiTiilimäen Titaanit38.264.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5391Henri OnniselkäNordex Energy GmbH38.274.11 Typaikkajoukkueet (A)
54235Nina BergkullaTays/Pshp38.364.12 Naiset, typaikkajoukkueet
5516Tomi PakarinenSuvituulen hurjat38.384.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5631Eero TiuttuTT TALLIN Karpaasit38.424.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
57222Kaisa TanskanenFinnish Marathon Runners 38.454.13 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
58125Harri VuorinenMetsä Fibre Osasto 838.494.13 Typaikkajoukkueet (A)
59203Anna HuostilaPorin Kuntoilijattaret38.514.13 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
6061Pasi PölkkiAAC Haurala with Special Guests38.564.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6130Juha NuurmaEurajoen Veikkojen kuntoilijat 38.594.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6127Juho RohilaHyvät Tuhkat38.594.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6372Jussi KinnunenArtelli Keittiöt Oy39.034.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
64111Janne Uusi-PietiläRauman kaupunki39.074.15 Typaikkajoukkueet (A)
6583Marko TurunenValmet Automotive39.084.15 Typaikkajoukkueet (A)
66201Marika LehteläMikkelin Kilpa-Veikot39.124.16 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
67213Kati OikarinenHämeenlinnan Tarmo39.224.17 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
68105Teemu JalajaPORPR39.444.19 Typaikkajoukkueet (A)
6963Jarkko MännistöAPK-maratoonarit39.574.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
70247Petri AnnilaTTY Rakennustekniikka40.024.21 Typaikkajoukkueet (B)
7132Lasse MäenpääKeurusselän Maratoonarit40.054.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
72110Teemu RostedtJUJO TEAM40.064.22 Typaikkajoukkueet (A)
72104Juha-Matti LähteenmäkiStadium40.064.22 Typaikkajoukkueet (A)
74210Elli MansikkaniemiPengels40.214.23 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
75249Jari AhtoHuipputiimi40.254.24 Typaikkajoukkueet (B)
76101Jari VaittinenOL3-projekti40.324.24 Typaikkajoukkueet (A)
77246Teemu SalonenMaanmittareitte Ruumingulttuurseor40.474.26 Typaikkajoukkueet (B)
78224Heli LaineKauhajoen maratoonarit40.554.27 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
78237Pia LappalainenIkaalisten Kylpylä40.554.27 Naiset, typaikkajoukkueet
7868Miikka SjöblomLUKI40.554.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
81226Henna MajuriTarmo TriTytöt41.074.28 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
82219Pia JakonenTeam No Name41.124.29 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
83264Tomi SavolainenTVO Kunnossapito41.174.29 Typaikkajoukkueet (B)
8441Fabien Ouvrier- BuffetTFW RAUMA41.284.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8489Rami El GeneidyNordex Energy GmbH41.284.30 Typaikkajoukkueet (A)
8646Harri VuollePub Keidas41.314.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
87215Mirja HalminenTeam Ilon Kautta41.344.31 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
88257Tomi LaurilaKiukaisten koulu41.354.31 Typaikkajoukkueet (B)
8920Timo SeikkuLiikuttavat41.394.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9037Juho LeppikorpiMiesten kesken!41.424.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9150Jaakko RantaHISU41.504.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
92214Anna SuominenHungry Birds41.524.33 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
9381Anna-Katarina VäisänenHirveereenitsemppiryhmä41.534.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9460Katja JurttilaRC Madrunners41.564.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
95206Catherine StrandellFinnish Marathon Runners 42.094.35 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
9685Antti LehtonenPori Energia42.144.35 Typaikkajoukkueet (A)
9756Kari MäkeläELTU42.334.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9773Jukka ValliKOUKKUPOLVET42.334.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9952Teemu ToivanenPomUra42.344.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
100204Satu HyyryläinenKeurusselän Maratoonarit42.384.38 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
101218Tiina MäkeläPori Trail Runners42.414.38 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
102209Taisa BraggeLJ- kilpikonnat42.444.39 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
103124Heikki LehtinenProfit Software - Softa on laiffii!42.464.39 Typaikkajoukkueet (A)
10418Tero JalonenLeineperin pelimiehet42.504.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
105205Soili KoivulaHäjytflikat42.514.39 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
10659Jarmo MaurialaVammalan Kuntourheilijat42.594.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10647Joao GaettiSlowrunners42.594.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10662Elina PeltomaaLouhentien Ladyt42.594.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10971Katariina Mattila7Up43.044.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11057Teemu TinganderTeam Takakiri43.084.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
111270Ville KeroTeamRyhmäHau43.194.43 Typaikkajoukkueet (B)
112258Jaakko HanhinenJKUSykeklubi43.224.43 Typaikkajoukkueet (B)
113127Miikka JylhäSatakunnan pelastuslaitos - Päällystö43.234.43 Typaikkajoukkueet (A)
114109Pekka PihlajamäkiVatajankosken Sähkö44.174.49 Typaikkajoukkueet (A)
115276Kari HaukkalaHäjyt44.284.50 Typaikkajoukkueet (B)
115106Annika SuvelaSAMK-TOLKKU-LEGENDS44.284.50 Typaikkajoukkueet (A)
117112Petri KoivunenSatks Leikkuri44.434.52 Typaikkajoukkueet (A)
118269Ari OjaniittySuominen Kuitukankaat44.524.53 Typaikkajoukkueet (B)
11884Jouni MäkeläInsta Run44.524.53 Typaikkajoukkueet (A)
12021Heikki RuutiUudenkoiviston VPK45.074.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
12164Olli KajanderTeam KIS45.104.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
122277Stefan NordmanVaasan Poliisiurheilijat45.114.55 Typaikkajoukkueet (B)
122263Teemu LämsäMehiläinen 45.114.55 Typaikkajoukkueet (B)
124248Hermanni HaaparantaPorin Nopsa45.164.55 Typaikkajoukkueet (B)
125200Pasi SäpyskäPatrian Nandit Linnavuori45.174.55 Typaikkajoukkueet (B)
12697Kimmo KemppainenPosivan Kurasaappaat45.184.55 Typaikkajoukkueet (A)
12798Aki JokirantaTeam Six45.274.56 Typaikkajoukkueet (A)
128251Juho NiskanenNukkumatit45.304.57 Typaikkajoukkueet (B)
129118Heini Sundell TEAM SVT 45.324.57 Typaikkajoukkueet (A)
13080Mikko LevolaRT-1245.374.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
13199Olli-Pekka OjalainenSataedu45.384.58 Typaikkajoukkueet (A)
132240Taru AarnioEurajoen kunta 345.444.58 Naiset, typaikkajoukkueet
133129Miikka HietamiesSatakunnan käräjäoikeus45.464.58 Typaikkajoukkueet (A)
134123Marko IlomäkiOutotec45.554.59 Typaikkajoukkueet (A)
135256Mäkivaara JarkkoKellahden Kunto/ Team Mäkivaara45.595.00 Typaikkajoukkueet (B)
136221Rajala MiljaTeam Tomin Fustraenkelit46.055.01 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
13767Anni KulmalaHarjUs Triathlon46.165.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
13879Raimo MäkinenAPK-maratoonarit46.235.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
139212Katja KoskinenToijalan Vauhti46.265.03 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
140261Tero HäyhtiöNuohous ja ilmastointi Nieminen46.305.03 Typaikkajoukkueet (B)
141227Minna ImmonenNaisenergiaa46.335.04 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
14243Markku KeroLJ- kilpikonnat46.465.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
143103Ville KoitilaBMH Technology Oy46.545.06 Typaikkajoukkueet (A)
144208Paula PesonenMikkelin Kilpa-Veikot47.005.07 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
14566Tarmo LippingPorin vapaaseurakunta47.045.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
146211Niina PöystiPreiviikin Kirittäret47.075.07 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
147259Kai SavanderKONE Hissit47.095.08 Typaikkajoukkueet (B)
148216Kirsi Juuselamarathonkoulupori/ladys47.105.08 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
149266Vertti KoivulaTeam Birchie47.195.09 Typaikkajoukkueet (B)
15075Miikka AnttilaKaasmarkun WPK47.205.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
15151Anette NygrenCFP Runners47.345.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
15242Mika MikkolaHyde park run club47.395.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
153220Tiina LamminmäkiAK-6 Agility Team47.415.11 Typaikkajoukkueet (B)
15492Ville KiviniemiSuomen Ilmailuopisto47.495.12 Typaikkajoukkueet (A)
155133Mikko ArohonkaElinar47.545.12 Typaikkajoukkueet (A)
156250Mikko Pihala Ahlaisten Urheilijat 48.035.13 Typaikkajoukkueet (B)
157207Tytti VoutilainenMikkelin Kilpa-Veikot48.155.15 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
15753Harri HemiäEsht48.155.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
159230Elina TuomistoRauKa Sossu48.265.16 Naiset, typaikkajoukkueet
16022Markku HaapaniemiPreiviikin pantterit48.305.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
16169Joni KalliomäkiPiristävä kimppa48.335.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
162271Henri NieminenEurajoen Puhelin48.585.19 Typaikkajoukkueet (B)
16388Lepistö JuhaEnsihoitokeskus49.025.20 Typaikkajoukkueet (A)
164278Samu KoskiKosken Kuohut49.095.21 Typaikkajoukkueet (B)
16523Salla TuomolaMainiot mailerit49.165.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
166234Sinikka OksaSynnäriteam49.275.23 Naiset, typaikkajoukkueet
167254Petri LättiTeam Kaiku49.405.24 Typaikkajoukkueet (B)
168113Taru RaitaLastaamo49.425.24 Typaikkajoukkueet (A)
169107Päivi SalminenLänsi-Kalkkuna Oy49.545.25 Typaikkajoukkueet (A)
170231Marianne LuomaTeam Keskola49.595.26 Naiset, typaikkajoukkueet
171229Hanna BreiteNefropaatit50.005.26 Naiset, typaikkajoukkueet
172114Sauli PelkonenVesalan työväen kävelijät50.095.27 Typaikkajoukkueet (A)
173116Risto NäsiForchem50.195.28 Typaikkajoukkueet (A)
174241Eeva NuurmaEurajoen kunta 150.205.28 Naiset, typaikkajoukkueet
17582Pasi PihlajamäkiNoormarkun VPK50.235.29 Typaikkajoukkueet (A)
176260Jani MattilaSuominen Kuitukankaat50.335.30 Typaikkajoukkueet (B)
177236Sari SunilaOras, HanaLeidit50.545.32 Naiset, typaikkajoukkueet
17817Liinu KanervaNakkilan Vire nuoret51.215.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
179274Ingrid Luennemann Forchem51.225.35 Naiset, typaikkajoukkueet
180243Mauno LehtinenSchenker51.285.36 Typaikkajoukkueet (B)
181238Päivi SuominenAttendo Heteka51.525.38 Naiset, typaikkajoukkueet
18239Minna OkkonenVauhtisammakon juoksukoulu Rauma52.105.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
183102Erkka OjanenPorin kaupunginkirjasto52.285.42 Typaikkajoukkueet (A)
184273Pasi ViitasaloPeWe Triathlon Club52.345.43 Typaikkajoukkueet (B)
185232Antti-Jussi VesaPorin Nuorkauppakamari ry52.515.45 Typaikkajoukkueet (B)
186115Kaisa RosendahlTeam Nyks52.545.45 Typaikkajoukkueet (A)
187228Marja Uotilalapselliset / SATKS53.155.47 Naiset, typaikkajoukkueet
188245Roope YlikahriLeväsjoen Eränkävijät ry54.295.55 Typaikkajoukkueet (B)
189242Anna-Maija MäkiKuntogimmat54.335.56 Naiset, typaikkajoukkueet
19065Tommi VirkkiInter Truncus54.535.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
191252Janne JärvinenEurajoen opettajat 1 / Heteka55.146.00 Typaikkajoukkueet (B)
192131Juha Uusi-UolaEurajoen kunta 256.046.06 Typaikkajoukkueet (A)
193134Esa Latva-NirvaHuntsman56.226.08 Typaikkajoukkueet (A)
194119Laura MäenrantaBoliden Harjavalta56.536.11 Typaikkajoukkueet (A)
195217Virpi HautamäkiJaksaajaksaa58.466.23 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
196275Mikaela LevoSatakunnottomat1.00.126.33 Typaikkajoukkueet (B)

Raumalta 7. osuus ja Eurajoelta 5. osuus eli viestin viimeinen osuus, matka: 9.2km: 1) Jarkko Järvenpää Dextra urheiluklinikka- Kylve 27.29, 2) Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto 1 28.24, 3) Hannu Granberg Helsinki Half Marathon 29.50, 4) Janne Niemi Team K-Rauta Toikkonen 30.00, 5) Kari Poutiainen Limingan niittomiehet 30.02, 6) Anssi Huostila Tampereen yliopiston kauppatieteiden opiskelijat - 30.24, 7) Ossi Peltoniemi Pohjolan Juoksijat 30.34, 8) Tomi Halme Finnish Marathon Runners 31.02, 9) Timo Valkonen Keski-Suomen sairaanhoitopiiri 31.07, 10) Darby Thomas Macho Fantastico 31.25, 11) Juha Nyyssönen Kylmäkosken Veikot 31.26, 12) Eetu Nordman Runner´s Club 31.41, 13) Ari Mäkiranta Erikoistiimi Rivakat 31.47, 14) Joni Hulkko Kauhajoen maratoonarit 31.50, 15) Tuomas Ruohola Keke Running Team 31.54, 16) Matti Aronen Turun Urheiluliitto 31.57, 17) Ville Mäkelä Vammalan Kuntourheilijat 32.09, 18) Roope Hyvärinen RU/Tanen Peurat 32.37, 19) Janica Mäkelä Diva Fantastico 32.48, 20) Ismo Ylenius Janakkalan Jana 33.35, 21) Ahti Silfver Vauhtisammakon Juoksukoulu 1 33.38, 22) Seppo Kykkänen Porin Kuntoilijat 33.43, 23) Matti Lehtonen Vaajakosken Kuohu 33.51, 24) Kai Heinonen Telko Oy 2 34.44, 25) Uuspelto Vesa Finnairin vanhat kapteenit 34.56, 26) Jarkko Kujamäki Nakkilan Vire kuntoilijat 35.12, 27) Jari Kinnunen Mikkelin Kilpa-Veikot 35.14, 28) Erik Holm Schaumans Idrottsmän 35.15, 29) Pauliina Utriainen Lastenklinikan laahustajat 35.24, 30) Janne Ala-Äijälä Lapin Salaman kuntoilijat 35.38, 31) Jarno Stenroos Boliden Harjavalta 35.44, 32) Michael Howard Tampereen Maratonklubi 35.52, 33) Jani Lempinen Finnish Marathon Runners 35.55, 34) Janne Lindgren Borgå Bruins 36.17, 35) Marko Ojala Karhunkaatajat 36.42, 35) Jari Huhtala Vatajankosken Sähkö 36.42, 37) Saara Kauranen Eeron Talli Hämeenlinna 36.43, 38) Aki Takaluoma Veho Seinäjoki 36.49, 39) Mikko Setälä Telko Oy 37.02, 40) Tuukka Tanskanen Juniorit 37.05, 41) Ilpo Koskivirta Pillerinpyörittäjät 37.10, 42) Aulis Heino Viasveden Maratonklubi 37.12, 43) Mikko Tenho Palstakallion pinkojat 37.20, 44) Erno Leväniemi Septimi 37.24, 45) Jarno Salomäki Runner´s High 37.25, 46) Jukka Vahti HEVI Kivitalot 37.59, 47) Paula Nurmi Nakkilan Vire 38.02, 48) Henrikki Hakala Suomen ilmailuopisto 38.13, 49) Juuso Kivilähde DNF 38.14, 50) Raul Laasik Seniorit 38.16, 51) Juha Heininen KOUKKUPOLVET 38.20, 52) Jaakko Jäntti Tiilimäen Titaanit 38.26, 53) Henri Onniselkä Nordex Energy GmbH 38.27, 54) Nina Bergkulla Tays/Pshp 38.36, 55) Tomi Pakarinen Suvituulen hurjat 38.38, 56) Eero Tiuttu TT TALLIN Karpaasit 38.42, 57) Kaisa Tanskanen Finnish Marathon Runners 38.45, 58) Harri Vuorinen Metsä Fibre Osasto 8 38.49, 59) Anna Huostila Porin Kuntoilijattaret 38.51, 60) Pasi Pölkki AAC Haurala with Special Guests 38.56, 61) Juha Nuurma Eurajoen Veikkojen kuntoilijat 38.59, 61) Juho Rohila Hyvät Tuhkat 38.59, 63) Jussi Kinnunen Artelli Keittiöt Oy 39.03, 64) Janne Uusi-Pietilä Rauman kaupunki 39.07, 65) Marko Turunen Valmet Automotive 39.08, 66) Marika Lehtelä Mikkelin Kilpa-Veikot 39.12, 67) Kati Oikarinen Hämeenlinnan Tarmo 39.22, 68) Teemu Jalaja PORPR 39.44, 69) Jarkko Männistö APK-maratoonarit 39.57, 70) Petri Annila TTY Rakennustekniikka 40.02, 71) Lasse Mäenpää Keurusselän Maratoonarit 40.05, 72) Teemu Rostedt JUJO TEAM 40.06, 72) Juha-Matti Lähteenmäki Stadium 40.06, 74) Elli Mansikkaniemi Pengels 40.21, 75) Jari Ahto Huipputiimi 40.25, 76) Jari Vaittinen OL3-projekti 40.32, 77) Teemu Salonen Maanmittareitte Ruumingulttuurseor 40.47, 78) Heli Laine Kauhajoen maratoonarit 40.55, 78) Pia Lappalainen Ikaalisten Kylpylä 40.55, 78) Miikka Sjöblom LUKI 40.55, 81) Henna Majuri Tarmo TriTytöt 41.07, 82) Pia Jakonen Team No Name 41.12, 83) Tomi Savolainen TVO Kunnossapito 41.17, 84) Fabien Ouvrier- Buffet TFW RAUMA 41.28, 84) Rami El Geneidy Nordex Energy GmbH 41.28, 86) Harri Vuolle Pub Keidas 41.31, 87) Mirja Halminen Team Ilon Kautta 41.34, 88) Tomi Laurila Kiukaisten koulu 41.35, 89) Timo Seikku Liikuttavat 41.39, 90) Juho Leppikorpi Miesten kesken! 41.42, 91) Jaakko Ranta HISU 41.50, 92) Anna Suominen Hungry Birds 41.52, 93) Anna-Katarina Väisänen Hirveereenitsemppiryhmä 41.53, 94) Katja Jurttila RC Madrunners 41.56, 95) Catherine Strandell Finnish Marathon Runners 42.09, 96) Antti Lehtonen Pori Energia 42.14, 97) Kari Mäkelä ELTU 42.33, 97) Jukka Valli KOUKKUPOLVET 42.33, 99) Teemu Toivanen PomUra 42.34, 100) Satu Hyyryläinen Keurusselän Maratoonarit 42.38, 101) Tiina Mäkelä Pori Trail Runners 42.41, 102) Taisa Bragge LJ- kilpikonnat 42.44, 103) Heikki Lehtinen Profit Software - Softa on laiffii! 42.46, 104) Tero Jalonen Leineperin pelimiehet 42.50, 105) Soili Koivula Häjytflikat 42.51, 106) Jarmo Mauriala Vammalan Kuntourheilijat 42.59, 106) Joao Gaetti Slowrunners 42.59, 106) Elina Peltomaa Louhentien Ladyt 42.59, 109) Katariina Mattila 7Up 43.04, 110) Teemu Tingander Team Takakiri 43.08, 111) Ville Kero TeamRyhmäHau 43.19, 112) Jaakko Hanhinen JKUSykeklubi 43.22, 113) Miikka Jylhä Satakunnan pelastuslaitos - Päällystö 43.23, 114) Pekka Pihlajamäki Vatajankosken Sähkö 44.17, 115) Kari Haukkala Häjyt 44.28, 115) Annika Suvela SAMK-TOLKKU-LEGENDS 44.28, 117) Petri Koivunen Satks Leikkuri 44.43, 118) Ari Ojaniitty Suominen Kuitukankaat 44.52, 118) Jouni Mäkelä Insta Run 44.52, 120) Heikki Ruuti Uudenkoiviston VPK 45.07, 121) Olli Kajander Team KIS 45.10, 122) Stefan Nordman Vaasan Poliisiurheilijat 45.11, 122) Teemu Lämsä Mehiläinen 45.11, 124) Hermanni Haaparanta Porin Nopsa 45.16, 125) Pasi Säpyskä Patrian Nandit Linnavuori 45.17, 126) Kimmo Kemppainen Posivan Kurasaappaat 45.18, 127) Aki Jokiranta Team Six 45.27, 128) Juho Niskanen Nukkumatit 45.30, 129) Heini Sundell TEAM SVT 45.32, 130) Mikko Levola RT-12 45.37, 131) Olli-Pekka Ojalainen Sataedu 45.38, 132) Taru Aarnio Eurajoen kunta 3 45.44, 133) Miikka Hietamies Satakunnan käräjäoikeus 45.46, 134) Marko Ilomäki Outotec 45.55, 135) Mäkivaara Jarkko Kellahden Kunto/ Team Mäkivaara 45.59, 136) Rajala Milja Team Tomin Fustraenkelit 46.05, 137) Anni Kulmala HarjUs Triathlon 46.16, 138) Raimo Mäkinen APK-maratoonarit 46.23, 139) Katja Koskinen Toijalan Vauhti 46.26, 140) Tero Häyhtiö Nuohous ja ilmastointi Nieminen 46.30, 141) Minna Immonen Naisenergiaa 46.33, 142) Markku Kero LJ- kilpikonnat 46.46, 143) Ville Koitila BMH Technology Oy 46.54, 144) Paula Pesonen Mikkelin Kilpa-Veikot 47.00, 145) Tarmo Lipping Porin vapaaseurakunta 47.04, 146) Niina Pöysti Preiviikin Kirittäret 47.07, 147) Kai Savander KONE Hissit 47.09, 148) Kirsi Juusela marathonkoulupori/ladys 47.10, 149) Vertti Koivula Team Birchie 47.19, 150) Miikka Anttila Kaasmarkun WPK 47.20, 151) Anette Nygren CFP Runners 47.34, 152) Mika Mikkola Hyde park run club 47.39, 153) Tiina Lamminmäki AK-6 Agility Team 47.41, 154) Ville Kiviniemi Suomen Ilmailuopisto 47.49, 155) Mikko Arohonka Elinar 47.54, 156) Mikko Pihala Ahlaisten Urheilijat 48.03, 157) Tytti Voutilainen Mikkelin Kilpa-Veikot 48.15, 157) Harri Hemiä Esht 48.15, 159) Elina Tuomisto RauKa Sossu 48.26, 160) Markku Haapaniemi Preiviikin pantterit 48.30, 161) Joni Kalliomäki Piristävä kimppa 48.33, 162) Henri Nieminen Eurajoen Puhelin 48.58, 163) Lepistö Juha Ensihoitokeskus 49.02, 164) Samu Koski Kosken Kuohut 49.09, 165) Salla Tuomola Mainiot mailerit 49.16, 166) Sinikka Oksa Synnäriteam 49.27, 167) Petri Lätti Team Kaiku 49.40, 168) Taru Raita Lastaamo 49.42, 169) Päivi Salminen Länsi-Kalkkuna Oy 49.54, 170) Marianne Luoma Team Keskola 49.59, 171) Hanna Breite Nefropaatit 50.00, 172) Sauli Pelkonen Vesalan työväen kävelijät 50.09, 173) Risto Näsi Forchem 50.19, 174) Eeva Nuurma Eurajoen kunta 1 50.20, 175) Pasi Pihlajamäki Noormarkun VPK 50.23, 176) Jani Mattila Suominen Kuitukankaat 50.33, 177) Sari Sunila Oras, HanaLeidit 50.54, 178) Liinu Kanerva Nakkilan Vire nuoret 51.21, 179) Ingrid Luennemann Forchem 51.22, 180) Mauno Lehtinen Schenker 51.28, 181) Päivi Suominen Attendo Heteka 51.52, 182) Minna Okkonen Vauhtisammakon juoksukoulu Rauma 52.10, 183) Erkka Ojanen Porin kaupunginkirjasto 52.28, 184) Pasi Viitasalo PeWe Triathlon Club 52.34, 185) Antti-Jussi Vesa Porin Nuorkauppakamari ry 52.51, 186) Kaisa Rosendahl Team Nyks 52.54, 187) Marja Uotila lapselliset / SATKS 53.15, 188) Roope Ylikahri Leväsjoen Eränkävijät ry 54.29, 189) Anna-Maija Mäki Kuntogimmat 54.33, 190) Tommi Virkki Inter Truncus 54.53, 191) Janne Järvinen Eurajoen opettajat 1 / Heteka 55.14, 192) Juha Uusi-Uola Eurajoen kunta 2 56.04, 193) Esa Latva-Nirva Huntsman 56.22, 194) Laura Mäenranta Boliden Harjavalta 56.53, 195) Virpi Hautamäki Jaksaajaksaa 58.46, 196) Mikaela Levo Satakunnottomat 1.00.12,