Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 9.4 km

Raumalta 1. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
130Tuomas JokinenPihlajalinna urheiluklinikka- Kylve29.103.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
26Otto KaarioJyväskylän Kenttäurheilijat29.113.06 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
33Henri AnsioFinnish Marathon Runners 29.123.06 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
4119Markku NikkanenPohjolan Juoksijat29.323.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
556Juha JärveläErikoistiimi Rivakat30.233.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
662Mikko SuihkonenAntin Talli Mikkeli30.443.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
752Pekka AntikainenKOUKKUPOLVET31.193.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
85Antti HyttinenVaajakosken Kuohu31.373.22 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
91Kalle LinnasaariTurun Urheiluliitto31.383.22 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1043Niemi AkiTeam Toyota Tammerauto32.223.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1175Miika LahtelaRauman Palomiesurheilijat ry32.413.29 Typaikkajoukkueet (A)
124Artturi SalonenLänsi-Uudenmaan Urheilijat32.503.30 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
132Juha NyyssönenKylmäkosken Veikot32.553.30 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1460Esko HeinolaKauhajoen Maratoonarit33.213.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1518Seppo KykkänenPorin Kuntoilijat33.583.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1666Joona OjapaloKeKe Running Team34.273.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1738Jussi NurmiNakkilan Vire34.293.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
18109Eetu HolmbergBoliden Harjavalta34.513.42 Typaikkajoukkueet (A)
1947Janne TuomistoMakon pumppu34.563.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2035Markus HeinoViasveden Maratonklubi35.143.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2197Sami NaatulaFinnairin NykHkPer35.363.47 Typaikkajoukkueet (A)
227Tero MatikkaHarjUs Triathlon35.463.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
22106Kimmo KouruRauman kaupunki35.463.48 Typaikkajoukkueet (A)
2426Saara KauranenSalama ja kuusi Tarmoa35.513.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2569Joonas YlikahriPorin Tarmo36.183.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2645Lehtonen JaakkoWestern part running club36.333.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2731Samuli RaikunenKarhunkaatajat36.343.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
27108Jussi Kivioja Team Nakkila Works36.343.53 Typaikkajoukkueet (A)
2994Juha SeppänenValmet Automotive36.363.54 Typaikkajoukkueet (A)
2978Heinikangas TeroTVO Koolla on merkitystä36.363.54 Typaikkajoukkueet (A)
3189Antti AhvenainenSuomen Ilmailuopisto36.453.55 Typaikkajoukkueet (A)
3219Kalle LempinenLapin Salaman kuntoilijat36.513.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
33117Janne LumiaFinnairin vanhat kapteenit36.543.56 Typaikkajoukkueet (A)
3453Sihvola ElisaVammalan Kuntourheilijat ry37.053.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3540Janne IkonenVauhtisammakon juoksukoulu37.123.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3649Ville RantalaFinnish Marathon Runners 37.153.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3795Risto MetsoFinnair/Norra Pilotit37.243.59 Typaikkajoukkueet (A)
3854Sanna KullbergKeKe Running Team37.253.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3977Tomi LehtonenRannikkolaivasto37.324.00 Typaikkajoukkueet (A)
4083Jussi SuoyrjöLähiTapiola Lännen37.354.00 Typaikkajoukkueet (A)
4111Erno-Pekka LeväniemiSeptiimi37.454.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4250Pekka NurmiLiikuttavat37.564.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4348Mari SeppänenELTU38.034.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4434Heikki PiisiViasveden Pullukkasarjalaiset38.064.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4514Markku MännistöAPK-maratoonarit38.144.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
469Tommi KulmalaMiesten kesken!38.214.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4761Janne Rantala Hyde Park Run Club38.314.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4844Jani RäisänenArtelli Keittiöt38.414.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4912Pasi KoskenvaaraPorin vapaaseurakunta39.034.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5091Aki TakaluomaVeho Oy Ab39.074.10 Typaikkajoukkueet (A)
5187Timo SaaranenEavenue Ikaalinen39.254.12 Typaikkajoukkueet (A)
5228Antti SeilonenPomarkun Ura Kuntoilijat 39.334.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5313Lauri MäkinenAPK-maratoonarit39.544.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
54110Robin HagbergVaasan poliisiurheilijat40.304.19 Typaikkajoukkueet (A)
5515Tapani KarjanlahtiHyvät tuhkat40.354.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5659Mika HuhtasaloSuvituulen hurjat41.224.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5722Ari KaunonenRC Madrunners41.234.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5898Toni PakkalaTTY Rakennustekniikka41.244.24 Typaikkajoukkueet (A)
5951Juha HeininenKOUKKUPOLVET41.294.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
60112Frank JärvinenMerisotakoulu Konelinja41.454.26 Typaikkajoukkueet (A)
6164Tero NissiläPub Keidas41.464.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6292Petteri TuuraPsyl41.484.27 Typaikkajoukkueet (A)
6220Riku NiittymäkiPorin kuntoilijat juniorit41.484.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
64118Pekka KleemolaHEVI Kivitalot42.084.29 Typaikkajoukkueet (A)
64105Mika OsmonenOP-ISÄNNÖINTI42.084.29 Typaikkajoukkueet (A)
6679Linden VesaTVO-Turvallisuus ensin42.244.31 Typaikkajoukkueet (A)
67115Jari LappalainenPori Energia42.304.31 Typaikkajoukkueet (A)
6886Mirka LumiaLastenklinikan laahustajat42.354.32 Typaikkajoukkueet (A)
6980Juhani KeskitaloMaanmittareitte ruumingulttuurseor42.404.32 Typaikkajoukkueet (A)
7033Alpo ViitaharjuTeam Raju42.514.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7170Pekka SahlbergTVO Critical Path43.274.37 Typaikkajoukkueet (A)
7299Severi SalonenVesalan työväen kävelijät43.384.39 Typaikkajoukkueet (A)
7396Esa JokiniemiOutotec43.474.39 Typaikkajoukkueet (A)
74116Touko MäkeläTeam UTU43.584.41 Typaikkajoukkueet (A)
7510Katri SaloLastaamon seniorit44.034.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7623Ville IkonenLeineperin pelimiehet44.064.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7785Jakonen SamiTVO- Sähköjohdossa on voimaa44.174.43 Typaikkajoukkueet (A)
7837Marko PeräläTT Treenitehdas44.214.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7929Eeva-Leena EerikäinenWBF44.284.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8046Pekka NiemiUudenkoiviston VPK44.334.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8057Katariina MattilaWonder Women44.334.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8239Jussi RantanenMainiot mailerit44.434.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8368Niina JoensuuSatKS Leik.os.44.454.46 Typaikkajoukkueet (A)
8455Anne-Mari LehtoPalstakallion Pinkojat45.294.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
858Antti HarjunenLastaamon seniorit45.554.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8681Heikki ErkinaroPorin kirjasto46.044.54 Typaikkajoukkueet (A)
8788Christos MarkakisSuomen Ilmailuopisto46.284.57 Typaikkajoukkueet (A)
8858Tro JalonenFarmitiimi46.294.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8993Ari OjaniittySuominen Kuitukankaat Oy46.394.58 Typaikkajoukkueet (A)
9024Petri SuniKaarisillan Kasvattajat46.524.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9117Tapio RajamäkiPaperimassan Tuhoajat46.544.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9242Reima SalomaaESHT47.335.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9373Teemu HeikkinenSAMK-TOLKKU-LEGENDS48.065.07 Typaikkajoukkueet (A)
9416Tuomas KesäläinenTeam Norski48.145.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
95102Jyri HuppunenJUJO TEAM48.155.08 Typaikkajoukkueet (A)
9621Tuomas KestiInter Truncus48.195.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9732Otto WillbergLastaamon juniorit48.445.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
98107Laura Yli-RantalaBoliden Harjavalta48.555.12 Typaikkajoukkueet (A)
9936Anne-Maarit LehtonenTFW RAUMA 49.075.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10074Mikko UusitaloNordex Energy GmbH49.105.14 Typaikkajoukkueet (A)
10163Tommi HaapaniemiPreiviikin Pantterit49.205.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10272Hyle JariSATSHP Ensihoitokeskus 149.255.15 Typaikkajoukkueet (A)
10325Petteri BjörklundHitaat Etenijät50.005.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
104104Kaija-Leena KarjalainenMehiläinen50.095.20 Typaikkajoukkueet (A)
10565Mikko PihalaAhlaisten Urheilijat50.175.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
106114Markus SuuronenSuomen Ilmailuopisto50.265.22 Typaikkajoukkueet (A)
107103Ville KiviniemiSuomen Ilmailuopisto51.015.26 Typaikkajoukkueet (A)
10884Hovi PetriTVO-Posiva - Savikorkkarit53.175.40 Typaikkajoukkueet (A)
10982Jutta SalonenSatakunnan käräjäoikeus53.225.41 Typaikkajoukkueet (A)
110111Elina SaineTeam FitStop53.455.43 Typaikkajoukkueet (A)
11171Anu LähdeniemiKiukaisten koulu55.005.51 Typaikkajoukkueet (A)
11227Ville MattilaSlowrunners55.065.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11376Joutsenlahti PaulaSATSHP Ensihoitokeskus 256.095.58 Typaikkajoukkueet (A)
114100Ismo ForsmanSiviPori56.115.59 Typaikkajoukkueet (A)

Raumalta 1. osuus, matka: 9.4km: 1) Tuomas Jokinen Pihlajalinna urheiluklinikka- Kylve 29.10, 2) Otto Kaario Jyväskylän Kenttäurheilijat 29.11, 3) Henri Ansio Finnish Marathon Runners 29.12, 4) Markku Nikkanen Pohjolan Juoksijat 29.32, 5) Juha Järvelä Erikoistiimi Rivakat 30.23, 6) Mikko Suihkonen Antin Talli Mikkeli 30.44, 7) Pekka Antikainen KOUKKUPOLVET 31.19, 8) Antti Hyttinen Vaajakosken Kuohu 31.37, 9) Kalle Linnasaari Turun Urheiluliitto 31.38, 10) Niemi Aki Team Toyota Tammerauto 32.22, 11) Miika Lahtela Rauman Palomiesurheilijat ry 32.41, 12) Artturi Salonen Länsi-Uudenmaan Urheilijat 32.50, 13) Juha Nyyssönen Kylmäkosken Veikot 32.55, 14) Esko Heinola Kauhajoen Maratoonarit 33.21, 15) Seppo Kykkänen Porin Kuntoilijat 33.58, 16) Joona Ojapalo KeKe Running Team 34.27, 17) Jussi Nurmi Nakkilan Vire 34.29, 18) Eetu Holmberg Boliden Harjavalta 34.51, 19) Janne Tuomisto Makon pumppu 34.56, 20) Markus Heino Viasveden Maratonklubi 35.14, 21) Sami Naatula Finnairin NykHkPer 35.36, 22) Tero Matikka HarjUs Triathlon 35.46, 22) Kimmo Kouru Rauman kaupunki 35.46, 24) Saara Kauranen Salama ja kuusi Tarmoa 35.51, 25) Joonas Ylikahri Porin Tarmo 36.18, 26) Lehtonen Jaakko Western part running club 36.33, 27) Samuli Raikunen Karhunkaatajat 36.34, 27) Jussi Kivioja Team Nakkila Works 36.34, 29) Juha Seppänen Valmet Automotive 36.36, 29) Heinikangas Tero TVO Koolla on merkitystä 36.36, 31) Antti Ahvenainen Suomen Ilmailuopisto 36.45, 32) Kalle Lempinen Lapin Salaman kuntoilijat 36.51, 33) Janne Lumia Finnairin vanhat kapteenit 36.54, 34) Sihvola Elisa Vammalan Kuntourheilijat ry 37.05, 35) Janne Ikonen Vauhtisammakon juoksukoulu 37.12, 36) Ville Rantala Finnish Marathon Runners 37.15, 37) Risto Metso Finnair/Norra Pilotit 37.24, 38) Sanna Kullberg KeKe Running Team 37.25, 39) Tomi Lehtonen Rannikkolaivasto 37.32, 40) Jussi Suoyrjö LähiTapiola Lännen 37.35, 41) Erno-Pekka Leväniemi Septiimi 37.45, 42) Pekka Nurmi Liikuttavat 37.56, 43) Mari Seppänen ELTU 38.03, 44) Heikki Piisi Viasveden Pullukkasarjalaiset 38.06, 45) Markku Männistö APK-maratoonarit 38.14, 46) Tommi Kulmala Miesten kesken! 38.21, 47) Janne Rantala Hyde Park Run Club 38.31, 48) Jani Räisänen Artelli Keittiöt 38.41, 49) Pasi Koskenvaara Porin vapaaseurakunta 39.03, 50) Aki Takaluoma Veho Oy Ab 39.07, 51) Timo Saaranen Eavenue Ikaalinen 39.25, 52) Antti Seilonen Pomarkun Ura Kuntoilijat 39.33, 53) Lauri Mäkinen APK-maratoonarit 39.54, 54) Robin Hagberg Vaasan poliisiurheilijat 40.30, 55) Tapani Karjanlahti Hyvät tuhkat 40.35, 56) Mika Huhtasalo Suvituulen hurjat 41.22, 57) Ari Kaunonen RC Madrunners 41.23, 58) Toni Pakkala TTY Rakennustekniikka 41.24, 59) Juha Heininen KOUKKUPOLVET 41.29, 60) Frank Järvinen Merisotakoulu Konelinja 41.45, 61) Tero Nissilä Pub Keidas 41.46, 62) Petteri Tuura Psyl 41.48, 62) Riku Niittymäki Porin kuntoilijat juniorit 41.48, 64) Pekka Kleemola HEVI Kivitalot 42.08, 64) Mika Osmonen OP-ISÄNNÖINTI 42.08, 66) Linden Vesa TVO-Turvallisuus ensin 42.24, 67) Jari Lappalainen Pori Energia 42.30, 68) Mirka Lumia Lastenklinikan laahustajat 42.35, 69) Juhani Keskitalo Maanmittareitte ruumingulttuurseor 42.40, 70) Alpo Viitaharju Team Raju 42.51, 71) Pekka Sahlberg TVO Critical Path 43.27, 72) Severi Salonen Vesalan työväen kävelijät 43.38, 73) Esa Jokiniemi Outotec 43.47, 74) Touko Mäkelä Team UTU 43.58, 75) Katri Salo Lastaamon seniorit 44.03, 76) Ville Ikonen Leineperin pelimiehet 44.06, 77) Jakonen Sami TVO- Sähköjohdossa on voimaa 44.17, 78) Marko Perälä TT Treenitehdas 44.21, 79) Eeva-Leena Eerikäinen WBF 44.28, 80) Pekka Niemi Uudenkoiviston VPK 44.33, 80) Katariina Mattila Wonder Women 44.33, 82) Jussi Rantanen Mainiot mailerit 44.43, 83) Niina Joensuu SatKS Leik.os. 44.45, 84) Anne-Mari Lehto Palstakallion Pinkojat 45.29, 85) Antti Harjunen Lastaamon seniorit 45.55, 86) Heikki Erkinaro Porin kirjasto 46.04, 87) Christos Markakis Suomen Ilmailuopisto 46.28, 88) Tro Jalonen Farmitiimi 46.29, 89) Ari Ojaniitty Suominen Kuitukankaat Oy 46.39, 90) Petri Suni Kaarisillan Kasvattajat 46.52, 91) Tapio Rajamäki Paperimassan Tuhoajat 46.54, 92) Reima Salomaa ESHT 47.33, 93) Teemu Heikkinen SAMK-TOLKKU-LEGENDS 48.06, 94) Tuomas Kesäläinen Team Norski 48.14, 95) Jyri Huppunen JUJO TEAM 48.15, 96) Tuomas Kesti Inter Truncus 48.19, 97) Otto Willberg Lastaamon juniorit 48.44, 98) Laura Yli-Rantala Boliden Harjavalta 48.55, 99) Anne-Maarit Lehtonen TFW RAUMA 49.07, 100) Mikko Uusitalo Nordex Energy GmbH 49.10, 101) Tommi Haapaniemi Preiviikin Pantterit 49.20, 102) Hyle Jari SATSHP Ensihoitokeskus 1 49.25, 103) Petteri Björklund Hitaat Etenijät 50.00, 104) Kaija-Leena Karjalainen Mehiläinen 50.09, 105) Mikko Pihala Ahlaisten Urheilijat 50.17, 106) Markus Suuronen Suomen Ilmailuopisto 50.26, 107) Ville Kiviniemi Suomen Ilmailuopisto 51.01, 108) Hovi Petri TVO-Posiva - Savikorkkarit 53.17, 109) Jutta Salonen Satakunnan käräjäoikeus 53.22, 110) Elina Saine Team FitStop 53.45, 111) Anu Lähdeniemi Kiukaisten koulu 55.00, 112) Ville Mattila Slowrunners 55.06, 113) Joutsenlahti Paula SATSHP Ensihoitokeskus 2 56.09, 114) Ismo Forsman SiviPori 56.11,