Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 7.9 km

Raumalta 2. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
11Matti RaumaTurun Urheiluliitto24.463.08 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
230Leevi KeronenPihlajalinna urheiluklinikka- Kylve24.483.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
26Eemil HelanderJyväskylän Kenttäurheilijat24.483.08 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
4119Rami OravakangasPohjolan Juoksijat25.073.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
53Tero HalmeFinnish Marathon Runners 26.463.23 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
662Sami KarejokiAntin Talli Mikkeli27.563.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
75Matti LehtonenVaajakosken Kuohu28.333.37 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
860Sami SihvonenKauhajoen Maratoonarit28.393.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
918Ali AbdulrahmanPorin Kuntoilijat28.483.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
102Aki PanulaKylmäkosken Veikot29.043.41 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1166Jukka PasanenKeKe Running Team29.163.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1233Tero SalonenTeam Raju29.393.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1343Takala JarmoTeam Toyota Tammerauto29.523.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1426Eero HämäläinenSalama ja kuusi Tarmoa30.033.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1556Pasi PalonenErikoistiimi Rivakat30.173.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1619Timo AnttilaLapin Salaman kuntoilijat30.213.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1775Riku HeinoRauman Palomiesurheilijat ry30.363.52 Typaikkajoukkueet (A)
1869Elias ViitakoskiPorin Tarmo30.593.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1989Joona VuoristoSuomen Ilmailuopisto31.474.01 Typaikkajoukkueet (A)
2035Marko PaakkolaViasveden Maratonklubi32.004.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2178Laiho MikaTVO Koolla on merkitystä32.014.03 Typaikkajoukkueet (A)
2274Henri OnniselkäNordex Energy GmbH32.174.05 Typaikkajoukkueet (A)
2395Juuso SillanmäkiFinnair/Norra Pilotit32.184.05 Typaikkajoukkueet (A)
2420Samuli HeikkiläPorin kuntoilijat juniorit32.424.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2553Putaja PekkaVammalan Kuntourheilijat ry32.434.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2549Miska KoivumäkiFinnish Marathon Runners 32.434.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
27110Tomas WestVaasan poliisiurheilijat32.454.09 Typaikkajoukkueet (A)
2831Petri MannonenKarhunkaatajat32.464.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2997Tommi NikkiläFinnairin NykHkPer32.494.09 Typaikkajoukkueet (A)
3014Petri HarjuAPK-maratoonarit32.574.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3145Lehtonen PanjaWestern part running club33.024.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3252Kalevi MäkipääKOUKKUPOLVET33.304.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3351Markku Iso-IlomäkiKOUKKUPOLVET33.314.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3454Tuomas SuniKeKe Running Team33.354.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3594Pasi KirjonenValmet Automotive33.424.16 Typaikkajoukkueet (A)
364Sara LehtovuoriLänsi-Uudenmaan Urheilijat33.534.17 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
3744Tapio ViinikkaArtelli Keittiöt33.544.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3815Juho RohilaHyvät tuhkat33.564.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3977Mikko HirvonenRannikkolaivasto34.144.20 Typaikkajoukkueet (A)
40109Ville OjalaBoliden Harjavalta34.234.21 Typaikkajoukkueet (A)
4170Rauli MännistöTVO Critical Path34.314.22 Typaikkajoukkueet (A)
42103Oleg ZavarsinSuomen Ilmailuopisto34.394.23 Typaikkajoukkueet (A)
4347Joni KalliomäkiMakon pumppu34.554.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4476Päivärinta Olli-PekkaSATSHP Ensihoitokeskus 235.014.26 Typaikkajoukkueet (A)
457Juhani KanervaHarjUs Triathlon35.064.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
46118Juha PaturiHEVI Kivitalot35.074.27 Typaikkajoukkueet (A)
4750Juhani KortelahtiLiikuttavat35.344.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4811Aaro HaavistoSeptiimi35.544.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4986Emmi HelleLastenklinikan laahustajat35.554.33 Typaikkajoukkueet (A)
5061Mari AhvenjärviHyde Park Run Club36.194.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
50115Kimmo KuismaPori Energia36.194.36 Typaikkajoukkueet (A)
52117Petri MulukkaFinnairin vanhat kapteenit36.324.37 Typaikkajoukkueet (A)
5340Kai HildenVauhtisammakon juoksukoulu36.364.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
54106Mikko KnuutilaRauman kaupunki36.424.39 Typaikkajoukkueet (A)
5538Rauno TuomiNakkilan Vire37.014.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5673Ilkka HanneliusSAMK-TOLKKU-LEGENDS37.044.42 Typaikkajoukkueet (A)
5787Tarja AholaEavenue Ikaalinen37.164.43 Typaikkajoukkueet (A)
5832Anni HarjunenLastaamon juniorit37.214.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5984Sojakka TiinaTVO-Posiva - Savikorkkarit37.254.44 Typaikkajoukkueet (A)
6071Juuso KarjalainenKiukaisten koulu37.294.45 Typaikkajoukkueet (A)
6183Anne SaariLähiTapiola Lännen37.414.46 Typaikkajoukkueet (A)
61105Marko Kuusiniemi OP-ISÄNNÖINTI37.414.46 Typaikkajoukkueet (A)
6396Teemu AnderssonOutotec37.454.47 Typaikkajoukkueet (A)
6357Fiina JaakkolaWonder Women37.454.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6528Roosa MarjaniemiPomarkun Ura Kuntoilijat 37.564.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6593Mika SalovaaraSuominen Kuitukankaat Oy37.564.48 Typaikkajoukkueet (A)
67114Santeri PitkänenSuomen Ilmailuopisto38.044.49 Typaikkajoukkueet (A)
6816Janne LaisiTeam Norski38.244.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6939Petri HiltunenMainiot mailerit38.274.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7072Kosola KarlaSATSHP Ensihoitokeskus 138.334.53 Typaikkajoukkueet (A)
71112Ulf SundqvistMerisotakoulu Konelinja38.414.54 Typaikkajoukkueet (A)
7263Sami HaapaniemiPreiviikin Pantterit38.504.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7391Sami KujalaVeho Oy Ab38.514.55 Typaikkajoukkueet (A)
7313Orvo LuomaAPK-maratoonarit38.514.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7580Kalle KonttinenMaanmittareitte ruumingulttuurseor38.544.55 Typaikkajoukkueet (A)
7588Markus LammiSuomen Ilmailuopisto38.544.55 Typaikkajoukkueet (A)
77108Mikko TuominenTeam Nakkila Works39.034.57 Typaikkajoukkueet (A)
779Jukka HaapalaMiesten kesken!39.034.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7921Eero LimnellInter Truncus39.114.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8085Kemppainen KimmoTVO- Sähköjohdossa on voimaa39.395.01 Typaikkajoukkueet (A)
81102Jenni KivistöJUJO TEAM39.405.01 Typaikkajoukkueet (A)
8264Pasi GrönlundPub Keidas39.445.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8336Anna KareniusTFW RAUMA 40.035.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8492Marko BrusilaPsyl40.045.04 Typaikkajoukkueet (A)
8555Niina KuusinenPalstakallion Pinkojat40.065.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8646Mika KeidasUudenkoiviston VPK40.115.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8737Juha KorpiojaTT Treenitehdas40.205.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8824Johanna TiirikainenKaarisillan Kasvattajat41.045.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8910Jani HaapaniemiLastaamon seniorit41.175.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
90116Jussi JullenmaaTeam UTU41.235.14 Typaikkajoukkueet (A)
9159Katja Ritola Suvituulen hurjat41.285.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9229Ella HalimaWBF41.515.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9381Erkka OjanenPorin kirjasto41.585.19 Typaikkajoukkueet (A)
9498Marko LiiroTTY Rakennustekniikka42.015.19 Typaikkajoukkueet (A)
9482Jorma VäyrynenSatakunnan käräjäoikeus42.015.19 Typaikkajoukkueet (A)
9623Jaakko VähäsantanenLeineperin pelimiehet42.145.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9727Kati AlakoskiSlowrunners42.205.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
98107Janne LovénBoliden Harjavalta43.305.30 Typaikkajoukkueet (A)
998Satu SaineLastaamon seniorit43.505.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10017Jari SillanpääPaperimassan Tuhoajat44.125.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10122Katja JurttilaRC Madrunners44.275.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10258Sari LapikistoFarmitiimi44.345.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10334Pasi MäkinenViasveden Pullukkasarjalaiset44.455.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10425Minna LepikköHitaat Etenijät44.475.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
105100Martti KujanpääSiviPori44.595.42 Typaikkajoukkueet (A)
10612Janne HirveläPorin vapaaseurakunta45.325.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10779Havu Niina TVO-Turvallisuus ensin45.425.47 Typaikkajoukkueet (A)
10899Maija HanhijärviVesalan työväen kävelijät46.175.52 Typaikkajoukkueet (A)
10965Kristiina ÅkerlundAhlaisten Urheilijat47.336.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
110111Hanna OllilaTeam FitStop47.386.02 Typaikkajoukkueet (A)
11168Riina Santamäki-PesonenSatKS Leik.os.48.156.06 Typaikkajoukkueet (A)
11248Juha-Matti ManninenELTU49.046.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11342Osku HokkanenESHT49.136.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
114104Pauliina RuusuvuoriMehiläinen53.186.45 Typaikkajoukkueet (A)

Raumalta 2. osuus, matka: 7.9km: 1) Matti Rauma Turun Urheiluliitto 24.46, 2) Leevi Keronen Pihlajalinna urheiluklinikka- Kylve 24.48, 2) Eemil Helander Jyväskylän Kenttäurheilijat 24.48, 4) Rami Oravakangas Pohjolan Juoksijat 25.07, 5) Tero Halme Finnish Marathon Runners 26.46, 6) Sami Karejoki Antin Talli Mikkeli 27.56, 7) Matti Lehtonen Vaajakosken Kuohu 28.33, 8) Sami Sihvonen Kauhajoen Maratoonarit 28.39, 9) Ali Abdulrahman Porin Kuntoilijat 28.48, 10) Aki Panula Kylmäkosken Veikot 29.04, 11) Jukka Pasanen KeKe Running Team 29.16, 12) Tero Salonen Team Raju 29.39, 13) Takala Jarmo Team Toyota Tammerauto 29.52, 14) Eero Hämäläinen Salama ja kuusi Tarmoa 30.03, 15) Pasi Palonen Erikoistiimi Rivakat 30.17, 16) Timo Anttila Lapin Salaman kuntoilijat 30.21, 17) Riku Heino Rauman Palomiesurheilijat ry 30.36, 18) Elias Viitakoski Porin Tarmo 30.59, 19) Joona Vuoristo Suomen Ilmailuopisto 31.47, 20) Marko Paakkola Viasveden Maratonklubi 32.00, 21) Laiho Mika TVO Koolla on merkitystä 32.01, 22) Henri Onniselkä Nordex Energy GmbH 32.17, 23) Juuso Sillanmäki Finnair/Norra Pilotit 32.18, 24) Samuli Heikkilä Porin kuntoilijat juniorit 32.42, 25) Putaja Pekka Vammalan Kuntourheilijat ry 32.43, 25) Miska Koivumäki Finnish Marathon Runners 32.43, 27) Tomas West Vaasan poliisiurheilijat 32.45, 28) Petri Mannonen Karhunkaatajat 32.46, 29) Tommi Nikkilä Finnairin NykHkPer 32.49, 30) Petri Harju APK-maratoonarit 32.57, 31) Lehtonen Panja Western part running club 33.02, 32) Kalevi Mäkipää KOUKKUPOLVET 33.30, 33) Markku Iso-Ilomäki KOUKKUPOLVET 33.31, 34) Tuomas Suni KeKe Running Team 33.35, 35) Pasi Kirjonen Valmet Automotive 33.42, 36) Sara Lehtovuori Länsi-Uudenmaan Urheilijat 33.53, 37) Tapio Viinikka Artelli Keittiöt 33.54, 38) Juho Rohila Hyvät tuhkat 33.56, 39) Mikko Hirvonen Rannikkolaivasto 34.14, 40) Ville Ojala Boliden Harjavalta 34.23, 41) Rauli Männistö TVO Critical Path 34.31, 42) Oleg Zavarsin Suomen Ilmailuopisto 34.39, 43) Joni Kalliomäki Makon pumppu 34.55, 44) Päivärinta Olli-Pekka SATSHP Ensihoitokeskus 2 35.01, 45) Juhani Kanerva HarjUs Triathlon 35.06, 46) Juha Paturi HEVI Kivitalot 35.07, 47) Juhani Kortelahti Liikuttavat 35.34, 48) Aaro Haavisto Septiimi 35.54, 49) Emmi Helle Lastenklinikan laahustajat 35.55, 50) Mari Ahvenjärvi Hyde Park Run Club 36.19, 50) Kimmo Kuisma Pori Energia 36.19, 52) Petri Mulukka Finnairin vanhat kapteenit 36.32, 53) Kai Hilden Vauhtisammakon juoksukoulu 36.36, 54) Mikko Knuutila Rauman kaupunki 36.42, 55) Rauno Tuomi Nakkilan Vire 37.01, 56) Ilkka Hannelius SAMK-TOLKKU-LEGENDS 37.04, 57) Tarja Ahola Eavenue Ikaalinen 37.16, 58) Anni Harjunen Lastaamon juniorit 37.21, 59) Sojakka Tiina TVO-Posiva - Savikorkkarit 37.25, 60) Juuso Karjalainen Kiukaisten koulu 37.29, 61) Anne Saari LähiTapiola Lännen 37.41, 61) Marko Kuusiniemi OP-ISÄNNÖINTI 37.41, 63) Teemu Andersson Outotec 37.45, 63) Fiina Jaakkola Wonder Women 37.45, 65) Roosa Marjaniemi Pomarkun Ura Kuntoilijat 37.56, 65) Mika Salovaara Suominen Kuitukankaat Oy 37.56, 67) Santeri Pitkänen Suomen Ilmailuopisto 38.04, 68) Janne Laisi Team Norski 38.24, 69) Petri Hiltunen Mainiot mailerit 38.27, 70) Kosola Karla SATSHP Ensihoitokeskus 1 38.33, 71) Ulf Sundqvist Merisotakoulu Konelinja 38.41, 72) Sami Haapaniemi Preiviikin Pantterit 38.50, 73) Sami Kujala Veho Oy Ab 38.51, 73) Orvo Luoma APK-maratoonarit 38.51, 75) Kalle Konttinen Maanmittareitte ruumingulttuurseor 38.54, 75) Markus Lammi Suomen Ilmailuopisto 38.54, 77) Mikko Tuominen Team Nakkila Works 39.03, 77) Jukka Haapala Miesten kesken! 39.03, 79) Eero Limnell Inter Truncus 39.11, 80) Kemppainen Kimmo TVO- Sähköjohdossa on voimaa 39.39, 81) Jenni Kivistö JUJO TEAM 39.40, 82) Pasi Grönlund Pub Keidas 39.44, 83) Anna Karenius TFW RAUMA 40.03, 84) Marko Brusila Psyl 40.04, 85) Niina Kuusinen Palstakallion Pinkojat 40.06, 86) Mika Keidas Uudenkoiviston VPK 40.11, 87) Juha Korpioja TT Treenitehdas 40.20, 88) Johanna Tiirikainen Kaarisillan Kasvattajat 41.04, 89) Jani Haapaniemi Lastaamon seniorit 41.17, 90) Jussi Jullenmaa Team UTU 41.23, 91) Katja Ritola Suvituulen hurjat 41.28, 92) Ella Halima WBF 41.51, 93) Erkka Ojanen Porin kirjasto 41.58, 94) Marko Liiro TTY Rakennustekniikka 42.01, 94) Jorma Väyrynen Satakunnan käräjäoikeus 42.01, 96) Jaakko Vähäsantanen Leineperin pelimiehet 42.14, 97) Kati Alakoski Slowrunners 42.20, 98) Janne Lovén Boliden Harjavalta 43.30, 99) Satu Saine Lastaamon seniorit 43.50, 100) Jari Sillanpää Paperimassan Tuhoajat 44.12, 101) Katja Jurttila RC Madrunners 44.27, 102) Sari Lapikisto Farmitiimi 44.34, 103) Pasi Mäkinen Viasveden Pullukkasarjalaiset 44.45, 104) Minna Lepikkö Hitaat Etenijät 44.47, 105) Martti Kujanpää SiviPori 44.59, 106) Janne Hirvelä Porin vapaaseurakunta 45.32, 107) Havu Niina TVO-Turvallisuus ensin 45.42, 108) Maija Hanhijärvi Vesalan työväen kävelijät 46.17, 109) Kristiina Åkerlund Ahlaisten Urheilijat 47.33, 110) Hanna Ollila Team FitStop 47.38, 111) Riina Santamäki-Pesonen SatKS Leik.os. 48.15, 112) Juha-Matti Manninen ELTU 49.04, 113) Osku Hokkanen ESHT 49.13, 114) Pauliina Ruusuvuori Mehiläinen 53.18,