Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 5.2 km

Raumalta 3. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
1119Jani Ylisaukko-ojaPohjolan Juoksijat17.163.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
26Aleksi NiemeläJyväskylän Kenttäurheilijat17.213.20 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
330Markus VälimäkiPihlajalinna urheiluklinikka- Kylve17.243.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
462Reijo RonnilaAntin Talli Mikkeli18.193.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
53Lari KoivuFinnish Marathon Runners 18.203.32 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
666Aki OjanenKeKe Running Team18.453.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
71Matias LehtiahoTurun Urheiluliitto18.513.38 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
85Kimmo KauppinenVaajakosken Kuohu19.103.41 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
943Tiits UrmasTeam Toyota Tammerauto19.243.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1018Tuomas ZacheusPorin Kuntoilijat19.303.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1119Antti KallioLapin Salaman kuntoilijat19.533.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1260Juho KauhajärviKauhajoen Maratoonarit20.023.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
134Leevi KokkinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat20.073.52 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1448Kaj RauteELTU20.193.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1526Harri LehtimäkiSalama ja kuusi Tarmoa20.283.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1675Samuli VallinRauman Palomiesurheilijat ry20.403.58 Typaikkajoukkueet (A)
1789Taneli RipattiSuomen Ilmailuopisto20.514.01 Typaikkajoukkueet (A)
182Vesa VainioKylmäkosken Veikot21.024.03 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1953Suominen OttoVammalan Kuntourheilijat ry21.334.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2049Jukka SjöblomFinnish Marathon Runners 21.354.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2154Esa KatajamäkiKeKe Running Team21.464.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2269Teemu SalonenPorin Tarmo21.554.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
23110Thomas NygårdVaasan poliisiurheilijat21.564.13 Typaikkajoukkueet (A)
2495Mika HietapakkaFinnair/Norra Pilotit21.594.14 Typaikkajoukkueet (A)
2514Jouni MäkeläAPK-maratoonarit22.004.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2697Tomi LahtiFinnairin NykHkPer22.074.15 Typaikkajoukkueet (A)
2638Tuomo KankaanpääNakkilan Vire22.074.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2861Ari TiensuuHyde Park Run Club22.214.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2952Jari KoskelaKOUKKUPOLVET22.284.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3050Mikko ToivolaLiikuttavat22.294.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3127Joao GaettiSlowrunners22.384.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3235Kristian NurmiViasveden Maratonklubi22.394.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3394Daniel MobergValmet Automotive22.534.24 Typaikkajoukkueet (A)
3477Marko OrellRannikkolaivasto23.054.26 Typaikkajoukkueet (A)
3533Petri HaromoTeam Raju23.084.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3685Reinvall HannuTVO- Sähköjohdossa on voimaa23.284.31 Typaikkajoukkueet (A)
3745Lehtonen MinnaWestern part running club24.004.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
387Riku PurraHarjUs Triathlon24.014.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3998Tero MarttilaTTY Rakennustekniikka24.094.39 Typaikkajoukkueet (A)
40118Pekka SimulaHEVI Kivitalot24.164.40 Typaikkajoukkueet (A)
4174Jukka AaltoNordex Energy GmbH24.284.42 Typaikkajoukkueet (A)
4240Erkka KoskiVauhtisammakon juoksukoulu24.404.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
43109Ville LindblomBoliden Harjavalta24.434.45 Typaikkajoukkueet (A)
4478Nurmi JanneTVO Koolla on merkitystä24.454.46 Typaikkajoukkueet (A)
4588Lars FreiSuomen Ilmailuopisto24.474.46 Typaikkajoukkueet (A)
46115Mikko ReunaPori Energia24.494.46 Typaikkajoukkueet (A)
4792Elina HeinonenPsyl24.514.47 Typaikkajoukkueet (A)
48106Matti LehtonenRauman kaupunki25.074.50 Typaikkajoukkueet (A)
4913Teemu HaapalaAPK-maratoonarit25.164.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5020Jani KoskirantaPorin kuntoilijat juniorit25.244.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
51108Mikko SusiTeam Nakkila Works25.344.55 Typaikkajoukkueet (A)
5142Harri HemiäESHT25.344.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
53116Jussi HelmejokiTeam UTU25.524.58 Typaikkajoukkueet (A)
5470Jenna SaarinenTVO Critical Path26.065.01 Typaikkajoukkueet (A)
55114Taneli PuustinenSuomen Ilmailuopisto26.115.02 Typaikkajoukkueet (A)
5691Harri HakoniemiVeho Oy Ab26.135.03 Typaikkajoukkueet (A)
5728Anna-Mari HirsimäkiPomarkun Ura Kuntoilijat 26.245.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5812Laura KananenPorin vapaaseurakunta26.505.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5916Henri HakulinenTeam Norski26.545.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6072Haapanen MarjoSATSHP Ensihoitokeskus 126.585.11 Typaikkajoukkueet (A)
61105Mauri PereOP-ISÄNNÖINTI27.005.12 Typaikkajoukkueet (A)
6237Kirsi NiemiTT Treenitehdas27.025.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6396Tapio NiemiOutotec27.065.13 Typaikkajoukkueet (A)
6457SIni HoffmanWonder Women27.165.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6551Juha SilvantoKOUKKUPOLVET27.275.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6680Markus JunttilaMaanmittareitte ruumingulttuurseor27.315.18 Typaikkajoukkueet (A)
678Tiina HarjunenLastaamon seniorit27.395.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6844Marika ViinikkaArtelli Keittiöt27.475.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6917Pekka PyykkönenPaperimassan Tuhoajat27.555.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7031Pasi PetrellKarhunkaatajat28.025.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7155Tiina TenhoPalstakallion Pinkojat28.055.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7239Marianne PalmuMainiot mailerit28.135.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7356Mika LaitioErikoistiimi Rivakat28.205.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
74112Tommi NilssonMerisotakoulu Konelinja28.215.27 Typaikkajoukkueet (A)
7510Jukka-Pekka RaitaLastaamon seniorit28.235.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
75103Tomi TuuhaSuomen Ilmailuopisto28.235.28 Typaikkajoukkueet (A)
7584Niemensivu SannaTVO-Posiva - Savikorkkarit28.235.28 Typaikkajoukkueet (A)
78102Pasi SevänenJUJO TEAM28.315.29 Typaikkajoukkueet (A)
79111Johanna SiitonenTeam FitStop28.415.31 Typaikkajoukkueet (A)
8086Saijaleena RantanenLastenklinikan laahustajat28.495.33 Typaikkajoukkueet (A)
81100Iiro HeinoSiviPori29.005.35 Typaikkajoukkueet (A)
8264Lotta KoivulaPub Keidas29.045.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8311Iisa HaavistoSeptiimi29.075.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8383Anna-Mari LeinoLähiTapiola Lännen29.075.36 Typaikkajoukkueet (A)
8525Ville WallinHitaat Etenijät29.095.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8668Mari VaviolahtiSatKS Leik.os.29.195.38 Typaikkajoukkueet (A)
8734Mikael janssonViasveden Pullukkasarjalaiset29.475.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8815Anne KopraHyvät tuhkat29.485.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8987Velipekka RaesEavenue Ikaalinen29.585.46 Typaikkajoukkueet (A)
9093Frans MalmbergSuominen Kuitukankaat Oy30.055.47 Typaikkajoukkueet (A)
9179Kannisto KaisuTVO-Turvallisuus ensin30.095.48 Typaikkajoukkueet (A)
9265Leena NiemiAhlaisten Urheilijat30.205.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9321Joonas LahtinenInter Truncus30.345.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
94107Saara JänttiBoliden Harjavalta30.365.53 Typaikkajoukkueet (A)
9536Sirkku SahlbergTFW RAUMA 30.385.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
969Kalle LeppikorpiMiesten kesken!30.545.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
97104Johanna VälimäkiMehiläinen31.055.59 Typaikkajoukkueet (A)
9863Aleksi GrönblomPreiviikin Pantterit31.116.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9982Saana HietamiesSatakunnan käräjäoikeus31.206.02 Typaikkajoukkueet (A)
10076Lund VesaSATSHP Ensihoitokeskus 231.476.07 Typaikkajoukkueet (A)
10122Pauliina HiukkamäkiRC Madrunners31.586.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10246Emilia SaarinenUudenkoiviston VPK32.166.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10359Markus RitolaSuvituulen hurjat32.206.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10429Johanna LehtiWBF32.366.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10547Jaakko LehtonenMakon pumppu33.036.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10632Oona RuusujokiLastaamon juniorit33.096.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10799Anna LähdeVesalan työväen kävelijät33.106.23 Typaikkajoukkueet (A)
10873Timo HanneliusSAMK-TOLKKU-LEGENDS33.326.27 Typaikkajoukkueet (A)
10971Terhi VesamäkiKiukaisten koulu34.546.43 Typaikkajoukkueet (A)
110117Samppa JunttilaFinnairin vanhat kapteenit36.166.58 Typaikkajoukkueet (A)
11124Kirsi KleemolaKaarisillan Kasvattajat36.387.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11281Tiina NilssonPorin kirjasto37.587.18 Typaikkajoukkueet (A)
11323Janne HusuLeineperin pelimiehet38.207.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11458Suvi HautaniemiFarmitiimi50.479.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet

Raumalta 3. osuus, matka: 5.2km: 1) Jani Ylisaukko-oja Pohjolan Juoksijat 17.16, 2) Aleksi Niemelä Jyväskylän Kenttäurheilijat 17.21, 3) Markus Välimäki Pihlajalinna urheiluklinikka- Kylve 17.24, 4) Reijo Ronnila Antin Talli Mikkeli 18.19, 5) Lari Koivu Finnish Marathon Runners 18.20, 6) Aki Ojanen KeKe Running Team 18.45, 7) Matias Lehtiaho Turun Urheiluliitto 18.51, 8) Kimmo Kauppinen Vaajakosken Kuohu 19.10, 9) Tiits Urmas Team Toyota Tammerauto 19.24, 10) Tuomas Zacheus Porin Kuntoilijat 19.30, 11) Antti Kallio Lapin Salaman kuntoilijat 19.53, 12) Juho Kauhajärvi Kauhajoen Maratoonarit 20.02, 13) Leevi Kokkinen Länsi-Uudenmaan Urheilijat 20.07, 14) Kaj Raute ELTU 20.19, 15) Harri Lehtimäki Salama ja kuusi Tarmoa 20.28, 16) Samuli Vallin Rauman Palomiesurheilijat ry 20.40, 17) Taneli Ripatti Suomen Ilmailuopisto 20.51, 18) Vesa Vainio Kylmäkosken Veikot 21.02, 19) Suominen Otto Vammalan Kuntourheilijat ry 21.33, 20) Jukka Sjöblom Finnish Marathon Runners 21.35, 21) Esa Katajamäki KeKe Running Team 21.46, 22) Teemu Salonen Porin Tarmo 21.55, 23) Thomas Nygård Vaasan poliisiurheilijat 21.56, 24) Mika Hietapakka Finnair/Norra Pilotit 21.59, 25) Jouni Mäkelä APK-maratoonarit 22.00, 26) Tomi Lahti Finnairin NykHkPer 22.07, 26) Tuomo Kankaanpää Nakkilan Vire 22.07, 28) Ari Tiensuu Hyde Park Run Club 22.21, 29) Jari Koskela KOUKKUPOLVET 22.28, 30) Mikko Toivola Liikuttavat 22.29, 31) Joao Gaetti Slowrunners 22.38, 32) Kristian Nurmi Viasveden Maratonklubi 22.39, 33) Daniel Moberg Valmet Automotive 22.53, 34) Marko Orell Rannikkolaivasto 23.05, 35) Petri Haromo Team Raju 23.08, 36) Reinvall Hannu TVO- Sähköjohdossa on voimaa 23.28, 37) Lehtonen Minna Western part running club 24.00, 38) Riku Purra HarjUs Triathlon 24.01, 39) Tero Marttila TTY Rakennustekniikka 24.09, 40) Pekka Simula HEVI Kivitalot 24.16, 41) Jukka Aalto Nordex Energy GmbH 24.28, 42) Erkka Koski Vauhtisammakon juoksukoulu 24.40, 43) Ville Lindblom Boliden Harjavalta 24.43, 44) Nurmi Janne TVO Koolla on merkitystä 24.45, 45) Lars Frei Suomen Ilmailuopisto 24.47, 46) Mikko Reuna Pori Energia 24.49, 47) Elina Heinonen Psyl 24.51, 48) Matti Lehtonen Rauman kaupunki 25.07, 49) Teemu Haapala APK-maratoonarit 25.16, 50) Jani Koskiranta Porin kuntoilijat juniorit 25.24, 51) Mikko Susi Team Nakkila Works 25.34, 51) Harri Hemiä ESHT 25.34, 53) Jussi Helmejoki Team UTU 25.52, 54) Jenna Saarinen TVO Critical Path 26.06, 55) Taneli Puustinen Suomen Ilmailuopisto 26.11, 56) Harri Hakoniemi Veho Oy Ab 26.13, 57) Anna-Mari Hirsimäki Pomarkun Ura Kuntoilijat 26.24, 58) Laura Kananen Porin vapaaseurakunta 26.50, 59) Henri Hakulinen Team Norski 26.54, 60) Haapanen Marjo SATSHP Ensihoitokeskus 1 26.58, 61) Mauri Pere OP-ISÄNNÖINTI 27.00, 62) Kirsi Niemi TT Treenitehdas 27.02, 63) Tapio Niemi Outotec 27.06, 64) SIni Hoffman Wonder Women 27.16, 65) Juha Silvanto KOUKKUPOLVET 27.27, 66) Markus Junttila Maanmittareitte ruumingulttuurseor 27.31, 67) Tiina Harjunen Lastaamon seniorit 27.39, 68) Marika Viinikka Artelli Keittiöt 27.47, 69) Pekka Pyykkönen Paperimassan Tuhoajat 27.55, 70) Pasi Petrell Karhunkaatajat 28.02, 71) Tiina Tenho Palstakallion Pinkojat 28.05, 72) Marianne Palmu Mainiot mailerit 28.13, 73) Mika Laitio Erikoistiimi Rivakat 28.20, 74) Tommi Nilsson Merisotakoulu Konelinja 28.21, 75) Jukka-Pekka Raita Lastaamon seniorit 28.23, 75) Tomi Tuuha Suomen Ilmailuopisto 28.23, 75) Niemensivu Sanna TVO-Posiva - Savikorkkarit 28.23, 78) Pasi Sevänen JUJO TEAM 28.31, 79) Johanna Siitonen Team FitStop 28.41, 80) Saijaleena Rantanen Lastenklinikan laahustajat 28.49, 81) Iiro Heino SiviPori 29.00, 82) Lotta Koivula Pub Keidas 29.04, 83) Iisa Haavisto Septiimi 29.07, 83) Anna-Mari Leino LähiTapiola Lännen 29.07, 85) Ville Wallin Hitaat Etenijät 29.09, 86) Mari Vaviolahti SatKS Leik.os. 29.19, 87) Mikael jansson Viasveden Pullukkasarjalaiset 29.47, 88) Anne Kopra Hyvät tuhkat 29.48, 89) Velipekka Raes Eavenue Ikaalinen 29.58, 90) Frans Malmberg Suominen Kuitukankaat Oy 30.05, 91) Kannisto Kaisu TVO-Turvallisuus ensin 30.09, 92) Leena Niemi Ahlaisten Urheilijat 30.20, 93) Joonas Lahtinen Inter Truncus 30.34, 94) Saara Jäntti Boliden Harjavalta 30.36, 95) Sirkku Sahlberg TFW RAUMA 30.38, 96) Kalle Leppikorpi Miesten kesken! 30.54, 97) Johanna Välimäki Mehiläinen 31.05, 98) Aleksi Grönblom Preiviikin Pantterit 31.11, 99) Saana Hietamies Satakunnan käräjäoikeus 31.20, 100) Lund Vesa SATSHP Ensihoitokeskus 2 31.47, 101) Pauliina Hiukkamäki RC Madrunners 31.58, 102) Emilia Saarinen Uudenkoiviston VPK 32.16, 103) Markus Ritola Suvituulen hurjat 32.20, 104) Johanna Lehti WBF 32.36, 105) Jaakko Lehtonen Makon pumppu 33.03, 106) Oona Ruusujoki Lastaamon juniorit 33.09, 107) Anna Lähde Vesalan työväen kävelijät 33.10, 108) Timo Hannelius SAMK-TOLKKU-LEGENDS 33.32, 109) Terhi Vesamäki Kiukaisten koulu 34.54, 110) Samppa Junttila Finnairin vanhat kapteenit 36.16, 111) Kirsi Kleemola Kaarisillan Kasvattajat 36.38, 112) Tiina Nilsson Porin kirjasto 37.58, 113) Janne Husu Leineperin pelimiehet 38.20, 114) Suvi Hautaniemi Farmitiimi 50.47,