Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 5.5 km

Raumalta 5. osuus ja Eurajoelta 3. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
16Jonathan KilpeläJyväskylän Kenttäurheilijat16.553.05 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2119Mikko TolonenPohjolan Juoksijat17.113.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
31Joonas LehtinenTurun Urheiluliitto17.503.15 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
443Kangasniemi OskariTeam Toyota Tammerauto17.563.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
530Pasi HuhtalaPihlajalinna urheiluklinikka- Kylve18.173.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
618Jarno MaimonenPorin Kuntoilijat19.363.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
73Tuukka TanskanenFinnish Marathon Runners 19.493.36 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
862Jari KinnunenAntin Talli Mikkeli19.513.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
95Jukka EskelinenVaajakosken Kuohu20.043.39 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
10204Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat20.123.40 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
1166Mikko PulkkinenKeKe Running Team20.423.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1260Antti SetäläKauhajoen Maratoonarit20.543.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1319Jussi VuorenpääLapin Salaman kuntoilijat21.053.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1426Joakim PyttynenSalama ja kuusi Tarmoa21.073.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1456Ari MäkirantaErikoistiimi Rivakat21.073.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1675Sakari LehtonenRauman Palomiesurheilijat ry21.243.53 Typaikkajoukkueet (A)
1749Jussi MerensalmiFinnish Marathon Runners 21.253.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
182Eero PouruKylmäkosken Veikot21.423.57 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
19213Sunna PenttinenLJ- kilpikonnat21.584.00 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
2045Palomäki OskariWestern part running club22.014.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2177Sami AikioniemiRannikkolaivasto22.164.03 Typaikkajoukkueet (A)
2214Jarkko MännistöAPK-maratoonarit22.214.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
234Kari MäntyharjuLänsi-Uudenmaan Urheilijat22.284.05 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2489Aapo JaloSuomen Ilmailuopisto22.324.06 Typaikkajoukkueet (A)
2578Savolainen TomiTVO Koolla on merkitystä22.344.06 Typaikkajoukkueet (A)
26110Tero KössiVaasan poliisiurheilijat22.364.07 Typaikkajoukkueet (A)
27205Josefiina AaltoRunner`s Club22.414.07 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
2848Mikko LeinoELTU22.444.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
29247Kaarlo VuorioTeam Honkasalo22.474.09 Typaikkajoukkueet (B)
30203Saaga AttenbergMikkelin Kilpa-Veikot23.144.13 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
3112Mika TapioPorin vapaaseurakunta23.164.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
32117Juha LammiFinnairin vanhat kapteenit23.174.14 Typaikkajoukkueet (A)
3380Jussi SeppäläMaanmittareitte ruumingulttuurseor23.214.15 Typaikkajoukkueet (A)
3432Noora NieminenLastaamon juniorit23.284.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3552Niilo MäntysaariKOUKKUPOLVET23.304.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3669Juha-Matti HautaniemiPorin Tarmo23.364.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3695Niko PalokangasFinnair/Norra Pilotit23.364.17 Typaikkajoukkueet (A)
36118Juha-Pekka PihlmanHEVI Kivitalot23.364.17 Typaikkajoukkueet (A)
39109Miikka MarjakoskiBoliden Harjavalta23.384.18 Typaikkajoukkueet (A)
4035Rauno LanneViasveden Maratonklubi23.484.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4154Joonas TastKeKe Running Team24.064.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4288Daniel KuntuSuomen Ilmailuopisto24.094.23 Typaikkajoukkueet (A)
4397Mikko KaasalainenFinnairin NykHkPer24.154.25 Typaikkajoukkueet (A)
4447Henri-Pekka SolalaMakon pumppu24.254.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
45255Helmi TeinonenSATKS Sisätaudit24.304.27 Typaikkajoukkueet (B)
4642Markus LaineESHT24.314.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4751Timo KopioKOUKKUPOLVET24.344.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
47103Aino RemesSuomen Ilmailuopisto24.344.28 Typaikkajoukkueet (A)
49211Sanna HanderbackaWonder Women24.364.28 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
50210Heli LehtinenFinnish Marathon Runners 24.374.29 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
51206Alexandra LeszczynskiTeam Ice Power Finland24.414.29 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
5255Ilkka LaurilaPalstakallion Pinkojat24.524.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5387Sami ViitaniemiEavenue Ikaalinen24.534.31 Typaikkajoukkueet (A)
54201Liisa ShevchenkoMikkelin Kilpa-Veikot24.574.32 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
5553Jokela VilleVammalan Kuntourheilijat ry25.014.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5637Tepu SalmiTT Treenitehdas25.044.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
57209Nelli RainioFinnish Marathon Runners 25.184.36 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
5840Markus SalmiVauhtisammakon juoksukoulu25.194.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5939Jenni KettoMainiot mailerit25.394.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6033Rami SalminenTeam Raju25.404.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6094Aaro JuntunenValmet Automotive25.404.40 Typaikkajoukkueet (A)
62243Juho SirenPorin Nopsa26.074.45 Typaikkajoukkueet (B)
6244Maise AuteroArtelli Keittiöt26.074.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6491Sami KetolaVeho Oy Ab26.094.45 Typaikkajoukkueet (A)
65112Jukka SeppäläMerisotakoulu Konelinja26.124.46 Typaikkajoukkueet (A)
6650Elina LiuhaLiikuttavat26.154.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
67249Leena GustafssonOAJ Eurajoki26.234.48 Typaikkajoukkueet (B)
6838Mia RantalaNakkilan Vire26.264.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6931Jenny MannonenKarhunkaatajat26.304.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
70215Mervi TuunanenHäjyt26.374.50 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
71114Tapio UusitaloSuomen Ilmailuopisto26.404.51 Typaikkajoukkueet (A)
7228Ossi OjalaPomarkun Ura Kuntoilijat 26.434.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7396Mikko NurminenOutotec26.494.53 Typaikkajoukkueet (A)
7472Jussinmäki SuviSATSHP Ensihoitokeskus 126.564.54 Typaikkajoukkueet (A)
75207Amanda Yli-FutkaNakkilan Vire27.024.55 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
76222Satu SoivanenMikkelin Kilpa-Veikot27.044.55 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
77115Kimmo KurikkaPori Energia27.104.56 Typaikkajoukkueet (A)
7861Janne GyllingHyde Park Run Club27.254.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
79252Heikkilä TomiVatajankosken Sähkö27.405.02 Typaikkajoukkueet (B)
8098Arto KöliöTTY Rakennustekniikka27.425.02 Typaikkajoukkueet (A)
81248Jari MikkonenProgman MagiRunners27.475.03 Typaikkajoukkueet (B)
828Elma AlakoskiLastaamon seniorit27.585.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
83224Elli Vanha-PerttulaSATKS Laso1 & LASNO28.025.06 Naiset, typaikkajoukkueet
8374Jyrki KukkolaNordex Energy GmbH28.025.06 Typaikkajoukkueet (A)
85106Pekka Yli-KauhaluomaRauman kaupunki28.035.06 Typaikkajoukkueet (A)
8620Olli KesäläPorin kuntoilijat juniorit28.155.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
87218Reetta JärvenpääTeepeen enkelit28.185.09 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
88259Timo VirtanenKaasmarkun WPK28.295.11 Typaikkajoukkueet (B)
8857Kate ImesonWonder Women28.295.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
90262Toni MaijalaTFW RAUMA 28.325.11 Typaikkajoukkueet (B)
9136Kai JänttiTFW RAUMA 28.385.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9211Heidi JohanssonSeptiimi28.505.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
93208Tarja GrönlundTeam Raju28.535.15 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
9373Miikka SammalistoSAMK-TOLKKU-LEGENDS28.535.15 Typaikkajoukkueet (A)
9516Timo HaanmäkiTeam Norski28.575.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
96227Anne YlinenIkaalisten Kylpylä28.595.16 Naiset, typaikkajoukkueet
9764Katja NissiläPub Keidas29.005.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
97116Juha KaakkoTeam UTU29.005.16 Typaikkajoukkueet (A)
99235Jaana KulmanenEuran Kunta29.035.17 Naiset, typaikkajoukkueet
10021Hans MaaniittuInter Truncus29.055.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
101217Kati KahriJaksaa Jaksaa29.065.17 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
10213Raimo MäkinenAPK-maratoonarit29.085.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1037Jaana Salo HarjUs Triathlon29.125.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
104263Jari KorpelaElinarin tekoälytaistelijat29.205.20 Typaikkajoukkueet (B)
105257Petri PiittalaProgman MagiSprinters29.245.21 Typaikkajoukkueet (B)
10623Jani LattuLeineperin pelimiehet29.325.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10658Krista NiemeläFarmitiimi29.325.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
108212Kirsi MäkeläTarmon Tytöt29.395.23 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
10910Jonna MalmivuoriLastaamon seniorit29.485.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
109226Katri InkinenSilmäätekevät29.485.25 Naiset, typaikkajoukkueet
11170Elina LuttunenTVO Critical Path29.515.26 Typaikkajoukkueet (A)
11263Samppa HaminaPreiviikin Pantterit29.575.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
113220Suvi SandelinHungry Birds30.015.27 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
114102Mikko HarhanenJUJO TEAM30.155.30 Typaikkajoukkueet (A)
115256Pihlajamäki NikoVatajankosken Sähkö30.165.30 Typaikkajoukkueet (B)
11582Anne MäkiSatakunnan käräjäoikeus30.165.30 Typaikkajoukkueet (A)
117234Tuija VesterbackaEurajoen kunta30.175.30 Naiset, typaikkajoukkueet
117111Piia LahtiTeam FitStop30.175.30 Typaikkajoukkueet (A)
119107Kirsi LaineBoliden Harjavalta30.295.33 Typaikkajoukkueet (A)
120238Pekka MyllyluomaTenhon tila30.305.33 Typaikkajoukkueet (B)
12193Eveliina PöllänenSuominen Kuitukankaat Oy30.315.33 Typaikkajoukkueet (A)
12217Jussi IsakssonPaperimassan Tuhoajat30.375.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
122246Jonna MäkivaaraKellahden Kunto/ Team Mäkivaara30.375.34 Typaikkajoukkueet (B)
124230Jenni VaskelainenEPLL Ukin päivystys30.385.34 Naiset, typaikkajoukkueet
12585Isotalo JaanaTVO- Sähköjohdossa on voimaa30.495.36 Typaikkajoukkueet (A)
12659Minna PakarinenSuvituulen hurjat30.545.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
127236Julie RiitahuhtaTeam Nyks30.565.37 Naiset, typaikkajoukkueet
12883Linda MaarvalaLähiTapiola Lännen31.025.39 Typaikkajoukkueet (A)
129250Tanja YlänenMyötäkunto31.035.39 Typaikkajoukkueet (B)
130231Kati AhosmäkiEurajoen kunta/Kuunarin kankiat31.085.40 Naiset, typaikkajoukkueet
1319Sami ToivonenMiesten kesken!31.115.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
131237Kirsi HaapanenHirveereenitsemppiryhmä31.115.40 Naiset, typaikkajoukkueet
133244Teemu HakanpääAK-631.165.41 Typaikkajoukkueet (B)
133225Laura Yli-PietiläOras Hanaleidit31.165.41 Naiset, typaikkajoukkueet
13534Tuomas TurpeinenViasveden Pullukkasarjalaiset31.205.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
136221Immonen JuttaHölkyn kölkyn31.315.44 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
137214Elisa NäyräTeam Näyrät31.325.44 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
13886Kaija MikkolaLastenklinikan laahustajat31.335.44 Typaikkajoukkueet (A)
13927Mika KleemolaSlowrunners31.355.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
140253Liisa SirkkaHirveereenitsemppiryhmä31.385.45 Typaikkajoukkueet (B)
14171Sanna AlamäkiKiukaisten koulu31.415.46 Typaikkajoukkueet (A)
14246Jani BlyUudenkoiviston VPK31.465.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
143202Anu PörstiPreiviikin kirittäret31.485.47 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
14479Seppä ElinaTVO-Turvallisuus ensin31.505.47 Typaikkajoukkueet (A)
14524Marjo KatajistoKaarisillan Kasvattajat32.025.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
146251Tero HeleniusÄetsän Urheiluautoilijat32.075.50 Typaikkajoukkueet (B)
147200Sari luukkaCoreplast Laitila32.245.53 Typaikkajoukkueet (B)
14822Tapio LakkinenRC Madrunners32.265.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
149260Joonas JärvenpääOAJ Eurajoki Keskustan koulu32.315.55 Typaikkajoukkueet (B)
150265Susanna SalokangasPoSa32.365.56 Naiset, typaikkajoukkueet
15176JokelaKatjaSATSHP Ensihoitokeskus 232.435.57 Typaikkajoukkueet (A)
152228Janni ÖsterlundSATKS Synnytyssali32.455.57 Naiset, typaikkajoukkueet
153261Tiia KoivulaNuohous ja ilmastointi Nieminen32.475.58 Typaikkajoukkueet (B)
154232Jaana SundellEurajoen kunta 32.485.58 Naiset, typaikkajoukkueet
155219Niina ReinikkaToijalan Vauhti32.586.00 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
156266Maarit NevalaKirran Kirmaajat33.086.01 Typaikkajoukkueet (B)
15781Tuomas KallioPorin kirjasto33.136.02 Typaikkajoukkueet (A)
15892Hanna OjanenPsyl33.146.03 Typaikkajoukkueet (A)
15915Hanna ToroskaHyvät tuhkat33.206.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
160245Mari RaikistoNoormarkun VPK33.266.05 Typaikkajoukkueet (B)
16199Niina Halonen-MalliarakisVesalan työväen kävelijät33.406.07 Typaikkajoukkueet (A)
162254Lilla BacsaTeam Keskola33.436.08 Typaikkajoukkueet (B)
163108Eero LoustiTeam Nakkila Works33.456.08 Typaikkajoukkueet (A)
164105Sari VehanenOP-ISÄNNÖINTI34.096.13 Typaikkajoukkueet (A)
16568Maaria SilvennoinenSatKS Leik.os.34.186.14 Typaikkajoukkueet (A)
166267Tuukka LaihoKosken Kuohut34.246.15 Typaikkajoukkueet (B)
167100Niina KarinenSiviPori34.346.17 Typaikkajoukkueet (A)
168104Anne-Mari JussilaMehiläinen35.366.28 Typaikkajoukkueet (A)
169223Helena PeltomäkiLouhen Ladyt35.456.30 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
170240Outi ToivolaLevottomat Jalat36.426.40 Typaikkajoukkueet (B)
17129Maikku SalmiWBF36.546.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
172258Vesa RyömäValmet Automotive36.556.43 Typaikkajoukkueet (B)
17384Hansen JohannaTVO-Posiva - Savikorkkarit37.386.51 Typaikkajoukkueet (A)
174241Susanne KoivistoOne way to Heaven38.026.55 Typaikkajoukkueet (B)
175233Aija ValoRauKa Sossu41.077.29 Naiset, typaikkajoukkueet
176239Laura-Liisa KoskenkorvaEurajoen kunta42.277.43 Typaikkajoukkueet (B)
17765Anitta MäkinenAhlaisten Urheilijat43.387.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
17825Outi ViitanenHitaat Etenijät44.518.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet

Raumalta 5. osuus ja Eurajoelta 3. osuus, matka: 5.5km: 1) Jonathan Kilpelä Jyväskylän Kenttäurheilijat 16.55, 2) Mikko Tolonen Pohjolan Juoksijat 17.11, 3) Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto 17.50, 4) Kangasniemi Oskari Team Toyota Tammerauto 17.56, 5) Pasi Huhtala Pihlajalinna urheiluklinikka- Kylve 18.17, 6) Jarno Maimonen Porin Kuntoilijat 19.36, 7) Tuukka Tanskanen Finnish Marathon Runners 19.49, 8) Jari Kinnunen Antin Talli Mikkeli 19.51, 9) Jukka Eskelinen Vaajakosken Kuohu 20.04, 10) Alisa Virtanen Jyväskylän Kenttäurheilijat 20.12, 11) Mikko Pulkkinen KeKe Running Team 20.42, 12) Antti Setälä Kauhajoen Maratoonarit 20.54, 13) Jussi Vuorenpää Lapin Salaman kuntoilijat 21.05, 14) Joakim Pyttynen Salama ja kuusi Tarmoa 21.07, 14) Ari Mäkiranta Erikoistiimi Rivakat 21.07, 16) Sakari Lehtonen Rauman Palomiesurheilijat ry 21.24, 17) Jussi Merensalmi Finnish Marathon Runners 21.25, 18) Eero Pouru Kylmäkosken Veikot 21.42, 19) Sunna Penttinen LJ- kilpikonnat 21.58, 20) Palomäki Oskari Western part running club 22.01, 21) Sami Aikioniemi Rannikkolaivasto 22.16, 22) Jarkko Männistö APK-maratoonarit 22.21, 23) Kari Mäntyharju Länsi-Uudenmaan Urheilijat 22.28, 24) Aapo Jalo Suomen Ilmailuopisto 22.32, 25) Savolainen Tomi TVO Koolla on merkitystä 22.34, 26) Tero Kössi Vaasan poliisiurheilijat 22.36, 27) Josefiina Aalto Runner`s Club 22.41, 28) Mikko Leino ELTU 22.44, 29) Kaarlo Vuorio Team Honkasalo 22.47, 30) Saaga Attenberg Mikkelin Kilpa-Veikot 23.14, 31) Mika Tapio Porin vapaaseurakunta 23.16, 32) Juha Lammi Finnairin vanhat kapteenit 23.17, 33) Jussi Seppälä Maanmittareitte ruumingulttuurseor 23.21, 34) Noora Nieminen Lastaamon juniorit 23.28, 35) Niilo Mäntysaari KOUKKUPOLVET 23.30, 36) Juha-Matti Hautaniemi Porin Tarmo 23.36, 36) Niko Palokangas Finnair/Norra Pilotit 23.36, 36) Juha-Pekka Pihlman HEVI Kivitalot 23.36, 39) Miikka Marjakoski Boliden Harjavalta 23.38, 40) Rauno Lanne Viasveden Maratonklubi 23.48, 41) Joonas Tast KeKe Running Team 24.06, 42) Daniel Kuntu Suomen Ilmailuopisto 24.09, 43) Mikko Kaasalainen Finnairin NykHkPer 24.15, 44) Henri-Pekka Solala Makon pumppu 24.25, 45) Helmi Teinonen SATKS Sisätaudit 24.30, 46) Markus Laine ESHT 24.31, 47) Timo Kopio KOUKKUPOLVET 24.34, 47) Aino Remes Suomen Ilmailuopisto 24.34, 49) Sanna Handerbacka Wonder Women 24.36, 50) Heli Lehtinen Finnish Marathon Runners 24.37, 51) Alexandra Leszczynski Team Ice Power Finland 24.41, 52) Ilkka Laurila Palstakallion Pinkojat 24.52, 53) Sami Viitaniemi Eavenue Ikaalinen 24.53, 54) Liisa Shevchenko Mikkelin Kilpa-Veikot 24.57, 55) Jokela Ville Vammalan Kuntourheilijat ry 25.01, 56) Tepu Salmi TT Treenitehdas 25.04, 57) Nelli Rainio Finnish Marathon Runners 25.18, 58) Markus Salmi Vauhtisammakon juoksukoulu 25.19, 59) Jenni Ketto Mainiot mailerit 25.39, 60) Rami Salminen Team Raju 25.40, 60) Aaro Juntunen Valmet Automotive 25.40, 62) Juho Siren Porin Nopsa 26.07, 62) Maise Autero Artelli Keittiöt 26.07, 64) Sami Ketola Veho Oy Ab 26.09, 65) Jukka Seppälä Merisotakoulu Konelinja 26.12, 66) Elina Liuha Liikuttavat 26.15, 67) Leena Gustafsson OAJ Eurajoki 26.23, 68) Mia Rantala Nakkilan Vire 26.26, 69) Jenny Mannonen Karhunkaatajat 26.30, 70) Mervi Tuunanen Häjyt 26.37, 71) Tapio Uusitalo Suomen Ilmailuopisto 26.40, 72) Ossi Ojala Pomarkun Ura Kuntoilijat 26.43, 73) Mikko Nurminen Outotec 26.49, 74) Jussinmäki Suvi SATSHP Ensihoitokeskus 1 26.56, 75) Amanda Yli-Futka Nakkilan Vire 27.02, 76) Satu Soivanen Mikkelin Kilpa-Veikot 27.04, 77) Kimmo Kurikka Pori Energia 27.10, 78) Janne Gylling Hyde Park Run Club 27.25, 79) Heikkilä Tomi Vatajankosken Sähkö 27.40, 80) Arto Köliö TTY Rakennustekniikka 27.42, 81) Jari Mikkonen Progman MagiRunners 27.47, 82) Elma Alakoski Lastaamon seniorit 27.58, 83) Elli Vanha-Perttula SATKS Laso1 & LASNO 28.02, 83) Jyrki Kukkola Nordex Energy GmbH 28.02, 85) Pekka Yli-Kauhaluoma Rauman kaupunki 28.03, 86) Olli Kesälä Porin kuntoilijat juniorit 28.15, 87) Reetta Järvenpää Teepeen enkelit 28.18, 88) Timo Virtanen Kaasmarkun WPK 28.29, 88) Kate Imeson Wonder Women 28.29, 90) Toni Maijala TFW RAUMA 28.32, 91) Kai Jäntti TFW RAUMA 28.38, 92) Heidi Johansson Septiimi 28.50, 93) Tarja Grönlund Team Raju 28.53, 93) Miikka Sammalisto SAMK-TOLKKU-LEGENDS 28.53, 95) Timo Haanmäki Team Norski 28.57, 96) Anne Ylinen Ikaalisten Kylpylä 28.59, 97) Katja Nissilä Pub Keidas 29.00, 97) Juha Kaakko Team UTU 29.00, 99) Jaana Kulmanen Euran Kunta 29.03, 100) Hans Maaniittu Inter Truncus 29.05, 101) Kati Kahri Jaksaa Jaksaa 29.06, 102) Raimo Mäkinen APK-maratoonarit 29.08, 103) Jaana Salo HarjUs Triathlon 29.12, 104) Jari Korpela Elinarin tekoälytaistelijat 29.20, 105) Petri Piittala Progman MagiSprinters 29.24, 106) Jani Lattu Leineperin pelimiehet 29.32, 106) Krista Niemelä Farmitiimi 29.32, 108) Kirsi Mäkelä Tarmon Tytöt 29.39, 109) Jonna Malmivuori Lastaamon seniorit 29.48, 109) Katri Inkinen Silmäätekevät 29.48, 111) Elina Luttunen TVO Critical Path 29.51, 112) Samppa Hamina Preiviikin Pantterit 29.57, 113) Suvi Sandelin Hungry Birds 30.01, 114) Mikko Harhanen JUJO TEAM 30.15, 115) Pihlajamäki Niko Vatajankosken Sähkö 30.16, 115) Anne Mäki Satakunnan käräjäoikeus 30.16, 117) Tuija Vesterbacka Eurajoen kunta 30.17, 117) Piia Lahti Team FitStop 30.17, 119) Kirsi Laine Boliden Harjavalta 30.29, 120) Pekka Myllyluoma Tenhon tila 30.30, 121) Eveliina Pöllänen Suominen Kuitukankaat Oy 30.31, 122) Jussi Isaksson Paperimassan Tuhoajat 30.37, 122) Jonna Mäkivaara Kellahden Kunto/ Team Mäkivaara 30.37, 124) Jenni Vaskelainen EPLL Ukin päivystys 30.38, 125) Isotalo Jaana TVO- Sähköjohdossa on voimaa 30.49, 126) Minna Pakarinen Suvituulen hurjat 30.54, 127) Julie Riitahuhta Team Nyks 30.56, 128) Linda Maarvala LähiTapiola Lännen 31.02, 129) Tanja Ylänen Myötäkunto 31.03, 130) Kati Ahosmäki Eurajoen kunta/Kuunarin kankiat 31.08, 131) Sami Toivonen Miesten kesken! 31.11, 131) Kirsi Haapanen Hirveereenitsemppiryhmä 31.11, 133) Teemu Hakanpää AK-6 31.16, 133) Laura Yli-Pietilä Oras Hanaleidit 31.16, 135) Tuomas Turpeinen Viasveden Pullukkasarjalaiset 31.20, 136) Immonen Jutta Hölkyn kölkyn 31.31, 137) Elisa Näyrä Team Näyrät 31.32, 138) Kaija Mikkola Lastenklinikan laahustajat 31.33, 139) Mika Kleemola Slowrunners 31.35, 140) Liisa Sirkka Hirveereenitsemppiryhmä 31.38, 141) Sanna Alamäki Kiukaisten koulu 31.41, 142) Jani Bly Uudenkoiviston VPK 31.46, 143) Anu Pörsti Preiviikin kirittäret 31.48, 144) Seppä Elina TVO-Turvallisuus ensin 31.50, 145) Marjo Katajisto Kaarisillan Kasvattajat 32.02, 146) Tero Helenius Äetsän Urheiluautoilijat 32.07, 147) Sari luukka Coreplast Laitila 32.24, 148) Tapio Lakkinen RC Madrunners 32.26, 149) Joonas Järvenpää OAJ Eurajoki Keskustan koulu 32.31, 150) Susanna Salokangas PoSa 32.36, 151) JokelaKatja SATSHP Ensihoitokeskus 2 32.43, 152) Janni Österlund SATKS Synnytyssali 32.45, 153) Tiia Koivula Nuohous ja ilmastointi Nieminen 32.47, 154) Jaana Sundell Eurajoen kunta 32.48, 155) Niina Reinikka Toijalan Vauhti 32.58, 156) Maarit Nevala Kirran Kirmaajat 33.08, 157) Tuomas Kallio Porin kirjasto 33.13, 158) Hanna Ojanen Psyl 33.14, 159) Hanna Toroska Hyvät tuhkat 33.20, 160) Mari Raikisto Noormarkun VPK 33.26, 161) Niina Halonen-Malliarakis Vesalan työväen kävelijät 33.40, 162) Lilla Bacsa Team Keskola 33.43, 163) Eero Lousti Team Nakkila Works 33.45, 164) Sari Vehanen OP-ISÄNNÖINTI 34.09, 165) Maaria Silvennoinen SatKS Leik.os. 34.18, 166) Tuukka Laiho Kosken Kuohut 34.24, 167) Niina Karinen SiviPori 34.34, 168) Anne-Mari Jussila Mehiläinen 35.36, 169) Helena Peltomäki Louhen Ladyt 35.45, 170) Outi Toivola Levottomat Jalat 36.42, 171) Maikku Salmi WBF 36.54, 172) Vesa Ryömä Valmet Automotive 36.55, 173) Hansen Johanna TVO-Posiva - Savikorkkarit 37.38, 174) Susanne Koivisto One way to Heaven 38.02, 175) Aija Valo RauKa Sossu 41.07, 176) Laura-Liisa Koskenkorva Eurajoen kunta 42.27, 177) Anitta Mäkinen Ahlaisten Urheilijat 43.38, 178) Outi Viitanen Hitaat Etenijät 44.51,