Paluu tulossivulle

Eurajoelt Porrii, TyŲpaikkajoukkueet (B)

Osuus

[1]

2

[3][4][5]
Sija nro Joukkueen nimi Aika Erotus
1) 253 Pillerin pyörittäjät 4 48.25 (+00.00)
1 - (7.4 km) Juuso Hakala 1 - 23.19 (3.09) 2 - (6.3 km) Juha Liikala 4 - 25.06 (3.59)
2) 258 Team Honkasalo-Timmeri Oy 1 51.34 (+03.09)
1 - (7.4 km) Hannu Honkasalo 5 - 28.01 (3.47) 2 - (6.3 km) Lenna Honkasalo 1 - 23.33 (3.44)
3) 263 TAU Rakennustekniikka 1 57.23 (+08.58)
1 - (7.4 km) Toni Pakkala 10 - 29.52 (4.02) 2 - (6.3 km) Pauli Sekki 12 - 27.31 (4.22)
4) 260 Valmet Automotive 2 58.09 (+09.44)
1 - (7.4 km) Marko Turunen 18 - 33.30 (4.32) 2 - (6.3 km) Juha Seppänen 3 - 24.39 (3.55)
5) 268 Euramet Oy 1 58.48 (+10.23)
1 - (7.4 km) Toni Tainio 9 - 29.50 (4.02) 2 - (6.3 km) Vesa Tainio 13 - 28.58 (4.36)
6) 261 Vatajankosken Sähkö 1 59.40 (+11.15)
1 - (7.4 km) Reijo Rajahalme 7 - 28.09 (3.48) 2 - (6.3 km) Tomi Heikkilä 25 - 31.31 (5.00)
7) 265 NORSK STAFF 1 59.59 (+11.34)
1 - (7.4 km) Jukka Ahokas 2 - 27.10 (3.40) 2 - (6.3 km) Solveig Staff 34 - 32.49 (5.13)
8) 244 Kaasmarkun WPK 1 1.02.03 (+13.38)
1 - (7.4 km) Jaakko Vuotari 12 - 31.45 (4.17) 2 - (6.3 km) Jorma Ruoho 20 - 30.18 (4.49)
9) 251 Palstakallion pinkojat 1 1.03.44 (+15.19)
1 - (7.4 km) Matti Kuusinen 22 - 34.17 (4.38) 2 - (6.3 km) Ilkka Laurila 16 - 29.27 (4.40)
10) 262 Vatajankosken Sähkö 2 1.03.54 (+15.29)
1 - (7.4 km) Pasi Hiltunen 20 - 33.38 (4.33) 2 - (6.3 km) Akseli Reho 19 - 30.16 (4.48)
11) 266 Suomen Ilmailuopisto 3 1.04.02 (+15.37)
1 - (7.4 km) Matias Myntti 19 - 33.33 (4.32) 2 - (6.3 km) Joosua Siirilä 22 - 30.29 (4.50)
12) 252 Patrian Nandit Linnavuori 1 1.05.42 (+17.17)
1 - (7.4 km) Jussi Vesa 40 - 38.21 (5.11) 2 - (6.3 km) Christophe Lindgren 10 - 27.21 (4.20)
13) 250 One way to Heaven 1 1.05.50 (+17.25)
1 - (7.4 km) Salomon Koivisto 41 - 38.25 (5.11) 2 - (6.3 km) Sakarja Koivisto 11 - 27.25 (4.21)
14) 209 5up 1 1.06.22 (+17.57)
1 - (7.4 km) Fiina Jaakkola 23 - 34.20 (4.38) 2 - (6.3 km) Sauli Jaakkola 28 - 32.02 (5.05)
15) 249 Nyks 1 1.07.24 (+18.59)
1 - (7.4 km) Katja Mäensivu 36 - 37.58 (5.08) 2 - (6.3 km) Benjamin Warnicki 15 - 29.26 (4.40)
16) 245 Kellahden Kunto/ Team M 1 1 1.08.07 (+19.42)
1 - (7.4 km) Jarkko M√§kivaara 29 - 35.20 (4.46) 2 - (6.3 km) Sofia √Ėsterman 32 - 32.47 (5.12)
17) 264 Uudenkoiviston VPK 1 1.09.39 (+21.14)
1 - (7.4 km) Pekka Niemi 24 - 34.29 (4.40) 2 - (6.3 km) Emilia Saarinen 45 - 35.10 (5.35)
18) 243 Eurajoen OAJ 2 1.10.20 (+21.55)
1 - (7.4 km) Kalle Kuromaa 45 - 39.09 (5.17) 2 - (6.3 km) Leena Gustafsson 23 - 31.11 (4.57)
19) 255 Suomen Euromaster 1 1.12.14 (+23.49)
1 - (7.4 km) Eija Mäkinen 39 - 38.20 (5.11) 2 - (6.3 km) Heli Kangasniemi 39 - 33.54 (5.23)
20) 222 Corenso 1 1.12.34 (+24.09)
1 - (7.4 km) Matti Erkkilä 33 - 36.36 (4.57) 2 - (6.3 km) Harri Saarinen 50 - 35.58 (5.43)
21) 247 Lehmihenkilöt 1 1.13.54 (+25.29)
1 - (7.4 km) Jouni Oljakka 37 - 38.03 (5.09) 2 - (6.3 km) Satu Torvinen 47 - 35.51 (5.41)
22) 246 Kone Hissit 100 1.14.40 (+26.15)
1 - (7.4 km) Kai Savander 27 - 34.50 (4.42) 2 - (6.3 km) Petri Saaristo 60 - 39.50 (6.19)
23) 248 Noormarkun VPK 1 1.15.27 (+27.02)
1 - (7.4 km) Pasi Pihlajamäki 56 - 42.11 (5.42) 2 - (6.3 km) Tomi Yli-Anttila 36 - 33.16 (5.17)
24) 240 EPLL uki 1 1.15.53 (+27.28)
1 - (7.4 km) Eija Korhonen 58 - 42.34 (5.45) 2 - (6.3 km) Krista Sourulahti 37 - 33.19 (5.17)
25) 254 Pomarkun lukio 2 2 1.16.02 (+27.37)
1 - (7.4 km) Milla Saarijoki 60 - 46.08 (6.14) 2 - (6.3 km) Kristian Starck 18 - 29.54 (4.45)
26) 239 Ankkuripuiston Kunto 1 1.18.26 (+30.01)
1 - (7.4 km) Minna Niinimaa 54 - 41.16 (5.35) 2 - (6.3 km) Vesa Mikkola 53 - 37.10 (5.54)
27) 238 AK-6 1 1.20.35 (+32.10)
1 - (7.4 km) Anne Karjalainen 59 - 45.44 (6.11) 2 - (6.3 km) Jenni Mäki 42 - 34.51 (5.32)
28) 241 Eurajoen kunta 3 1.21.15 (+32.50)
1 - (7.4 km) Juha Mukkala 61 - 46.12 (6.15) 2 - (6.3 km) Orvokki Julkunen 44 - 35.03 (5.34)
29) 267 Kosken Kuohu 1 1.24.10 (+35.45)
1 - (7.4 km) Joona Kivelä 50 - 40.14 (5.26) 2 - (6.3 km) Tuukka Laiho 63 - 43.56 (6.58)
30) 242 Eurajoen OAJ 1 1.24.50 (+36.25)
1 - (7.4 km) Riina Mäenpää 44 - 39.08 (5.17) 2 - (6.3 km) Jaana Gorski 64 - 45.42 (7.15)
31) 256 Suominen Kuitukankaat 2 1.28.42 (+40.17)
1 - (7.4 km) Sanna Puonti 64 - 52.11 (7.03) 2 - (6.3 km) Jani Mattila 52 - 36.31 (5.48)
32) 259 Team Otso 1 1.29.22 (+40.57)
1 - (7.4 km) Vesa-Matti Knuutila 63 - 51.47 (7.00) 2 - (6.3 km) Taina Kynäsniemi 57 - 37.35 (5.58)
42. Karhuviesti 06.04.2019 - maantieviesti Raumalt Porrii

Eurajoelt Porrii, TyŲpaikkajoukkueet (B)

Osuus

[1]

2

[3][4][5]
1) Pillerin py√∂ritt√§j√§t 4 48.25 (Juuso Hakala 23.19, Juha Liikala 25.06), 2) Team Honkasalo-Timmeri Oy 51.34 (Hannu Honkasalo 28.01, Lenna Honkasalo 23.33), 3) TAU Rakennustekniikka 57.23 (Toni Pakkala 29.52, Pauli Sekki 27.31), 4) Valmet Automotive 2 58.09 (Marko Turunen 33.30, Juha Sepp√§nen 24.39), 5) Euramet Oy 58.48 (Toni Tainio 29.50, Vesa Tainio 28.58), 6) Vatajankosken S√§hk√∂ 59.40 (Reijo Rajahalme 28.09, Tomi Heikkil√§ 31.31), 7) NORSK STAFF 59.59 (Jukka Ahokas 27.10, Solveig Staff 32.49), 8) Kaasmarkun WPK 1.02.03 (Jaakko Vuotari 31.45, Jorma Ruoho 30.18), 9) Palstakallion pinkojat 1.03.44 (Matti Kuusinen 34.17, Ilkka Laurila 29.27), 10) Vatajankosken S√§hk√∂ 2 1.03.54 (Pasi Hiltunen 33.38, Akseli Reho 30.16), 11) Suomen Ilmailuopisto 3 1.04.02 (Matias Myntti 33.33, Joosua Siiril√§ 30.29), 12) Patrian Nandit Linnavuori 1.05.42 (Jussi Vesa 38.21, Christophe Lindgren 27.21), 13) One way to Heaven 1.05.50 (Salomon Koivisto 38.25, Sakarja Koivisto 27.25), 14) 5up 1.06.22 (Fiina Jaakkola 34.20, Sauli Jaakkola 32.02), 15) Nyks 1.07.24 (Katja M√§ensivu 37.58, Benjamin Warnicki 29.26), 16) Kellahden Kunto/ Team M 1 1.08.07 (Jarkko M√§kivaara 35.20, Sofia √Ėsterman 32.47), 17) Uudenkoiviston VPK 1.09.39 (Pekka Niemi 34.29, Emilia Saarinen 35.10), 18) Eurajoen OAJ 2 1.10.20 (Kalle Kuromaa 39.09, Leena Gustafsson 31.11), 19) Suomen Euromaster 1.12.14 (Eija M√§kinen 38.20, Heli Kangasniemi 33.54), 20) Corenso 1.12.34 (Matti Erkkil√§ 36.36, Harri Saarinen 35.58), 21) Lehmihenkil√∂t 1.13.54 (Jouni Oljakka 38.03, Satu Torvinen 35.51), 22) Kone Hissit 100 1.14.40 (Kai Savander 34.50, Petri Saaristo 39.50), 23) Noormarkun VPK 1.15.27 (Pasi Pihlajam√§ki 42.11, Tomi Yli-Anttila 33.16), 24) EPLL uki 1.15.53 (Eija Korhonen 42.34, Krista Sourulahti 33.19), 25) Pomarkun lukio 2 2 1.16.02 (Milla Saarijoki 46.08, Kristian Starck 29.54), 26) Ankkuripuiston Kunto 1.18.26 (Minna Niinimaa 41.16, Vesa Mikkola 37.10), 27) AK-6 1.20.35 (Anne Karjalainen 45.44, Jenni M√§ki 34.51), 28) Eurajoen kunta 3 1.21.15 (Juha Mukkala 46.12, Orvokki Julkunen 35.03), 29) Kosken Kuohu 1.24.10 (Joona Kivel√§ 40.14, Tuukka Laiho 43.56), 30) Eurajoen OAJ 1.24.50 (Riina M√§enp√§√§ 39.08, Jaana Gorski 45.42), 31) Suominen Kuitukankaat 2 1.28.42 (Sanna Puonti 52.11, Jani Mattila 36.31), 32) Team Otso 1.29.22 (Vesa-Matti Knuutila 51.47, Taina Kyn√§sniemi 37.35),