Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 9.4 km

Raumalta 1. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
143Jaakko PiesanenPihlajalinna urheiluklinikka- Kylve28.203.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
21Henri AnsioFinnish Marathon Runners 29.483.10 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
346Ali AbdulrahmanPorin Kuntoilijat31.113.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
444Tuomas AhoPohjolan Juoksijat31.243.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
57Ossi PeltoniemiRovaniemen Roadrunners31.263.21 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
69Antti HyttinenVaajakosken Kuohu31.273.21 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
78Jukka KeroTurun Urheiluliitto31.313.21 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
811Mikko SuihkonenAntin Talli Mikkeli31.523.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
924Juha JärveläKauhajoen Maratoonarit32.183.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
103Alexi RuokamoJKU32.293.27 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1152Roope HyvärinenTanen Peurat32.483.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
12114Joonas HytönenTVO Koolla on merkitystä33.273.34 Typaikkajoukkueet (A)
1358Kuisma JoonasTeam Toyota Tammerauto33.433.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1439Janne TuomistoMy little pony riders34.073.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1596Miika LahtelaRauman Palomiesurheilijat ry34.383.41 Typaikkajoukkueet (A)
1638Toni SeppäläMusta Neliö34.523.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1764Ville MäkeläVammalan Kuntourheilijat ry34.573.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1850Samuli MattilaRC Wirtanen35.023.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
195Elias KuusistoMacho Fantastico/TuUL triathlon35.113.45 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2040Jussi NurmiNakkilan Vire kuntoilijat35.123.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
216Jari KinnunenMikkelin Kilpa-Veikot35.473.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2263Kari-Pekka SeppänenUroskarhut36.013.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2347Juha YlikahriPorin Tarmo36.253.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2423Veli-Matti HanhelaKarhunkaatajat36.373.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
25120Juha PalonenTeam Äkkilähtö36.383.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
264Stefano FerrariKylmäkosken Veikot36.503.55 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
27106Antti AhvenainenSuomen Ilmailuopisto 36.563.56 Typaikkajoukkueet (A)
2875Sami NaatulaFinnair NykHkPer37.103.57 Typaikkajoukkueet (A)
2925Jukka PasanenKeKe Running Team37.203.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3092Marika LuukkanenPVLOGLE37.223.59 Typaikkajoukkueet (A)
3194Kimmo KouruRauman kaupunki37.344.00 Typaikkajoukkueet (A)
3256Juha OrteTeam Raju37.354.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
332Tero MatikkaHArjUs Triathlon37.564.02 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
3465Marko PaakkolaViasveden Maratonklubi37.594.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3591Pekka ToivolaPSYL38.024.03 Typaikkajoukkueet (A)
3654Markus IlvaTeam Rahola38.044.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3737Tommi KulmalaMiesten kesken!38.124.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3867Elias LehtonenWestern Part O&Ski Club38.254.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3981Jussi SuoyrjöLähiTapiola Lännen38.264.05 Typaikkajoukkueet (A)
4018Janne LaakkonenFinnish Marathon Runners 38.394.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4171Eetu HolmbergBoliden Harjavalta38.414.07 Typaikkajoukkueet (A)
4228Kalle LempinenLapin Salaman kuntoilijat38.544.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4312Kalle KuusistoAPK-maratoonarit39.124.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4488Simo LyyraPorin prikaati 39.184.11 Typaikkajoukkueet (A)
4595Jarmo HirveläRauman Palomiesurheilijat ry39.464.14 Typaikkajoukkueet (A)
4621Juho RohilaHyvät tuhkat40.044.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4745Mikko LamminpääPomUra40.114.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
48117Aki TakaluomaVEHO SEINÄJOKI40.224.18 Typaikkajoukkueet (A)
4980Petteri HoviLastenklinikan laahustajat40.284.18 Typaikkajoukkueet (A)
5077Pekka KleemolaHEVI kivitalot40.294.18 Typaikkajoukkueet (A)
5172Jukka JaakohuhtaCimcorp40.374.19 Typaikkajoukkueet (A)
5268Juha PeltolaBMH Technology Oy40.404.20 Typaikkajoukkueet (A)
5362Keltto MikkiUlvilan Vikkelät40.424.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5413Lauri MäkinenAPK-maratoonarit40.434.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5533Taneli TöyliLepatiittos²40.444.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5620Janne RantalaHyde Park Run Club41.014.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5757Lasse RahkonenTeam Telaketju41.114.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5879Teemu RostedtJUJO TEAM41.354.25 Typaikkajoukkueet (A)
5949Harri VuollePub Keidas41.374.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6014Jani RäisänenArtelli Keittiöt Oy41.384.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6126Kalevi MäkipääKOUKKUPOLVET41.394.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6287Jari LappalainenPori Energia41.584.28 Typaikkajoukkueet (A)
6384Jan VedruNakkila Works42.404.32 Typaikkajoukkueet (A)
6429Santeri HakomäkiLastaamo42.564.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6585Esa JokiniemiOutotec43.124.36 Typaikkajoukkueet (A)
6689Jyrki KuusrainenPorin prikaati 43.354.38 Typaikkajoukkueet (A)
6755Tiina HäkkinenTeam Rahola44.134.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6815Kari MäkeläELTU44.274.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6927Elias NieminenKuukkarin Kortteeri44.284.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7016Markus LaineESHT44.394.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7130Katri SaloLastaamo44.424.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7290Parviainen LauriPosiva Kivikengät44.464.46 Typaikkajoukkueet (A)
73104Olli HäkliSuomen Ilmailuopisto 44.504.46 Typaikkajoukkueet (A)
74111Tiina MäkeläTerveystalo Pori44.534.46 Typaikkajoukkueet (A)
75102Hannu HänninenSuomen Ilmailuopisto 45.134.49 Typaikkajoukkueet (A)
7642Tapio RajamäkiPaperimassan Tuhoajat45.154.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7766Marko ToivoViasveden Pullukat45.184.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7831Niina JoensuuLeikkurin Nopeet46.084.54 Typaikkajoukkueet (A)
7960Eeva-Leena EerikäinenTT Treenitehdas46.094.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8041Elina unkuriNTK Keisarinnat46.194.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8132Heikki PukkilaLeineperin pelimiehet46.324.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
82107Ari OjaniittySuominen Kuitukankaat 46.554.59 Typaikkajoukkueet (A)
83119Anna SuominenOmaa Voimaa47.105.01 Typaikkajoukkueet (A)
8435Marianne PalmuMainiot mailerit47.345.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
85116Tapio UusitaloValmet Automotive 48.085.07 Typaikkajoukkueet (A)
8669Ilia ReshetovCimcorp48.125.08 Typaikkajoukkueet (A)
8793Ville KauppiRakennustyöt Ville Kauppi Oy48.145.08 Typaikkajoukkueet (A)
88103Juho LahtinenSuomen Ilmailuopisto 48.205.09 Typaikkajoukkueet (A)
89108Sinikka OksaSynnäriteam48.255.09 Typaikkajoukkueet (A)
90112Sinikka KäräjäojaTerveystalo Pori48.495.12 Typaikkajoukkueet (A)
9173Riku SomeristoCimcorp48.535.12 Typaikkajoukkueet (A)
9297Kalle KalliokoskiSatakunnan käräjäoikeus49.165.14 Typaikkajoukkueet (A)
9353Tuomas KesäläinenTeam Norski49.255.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9398Nevanpää TeijoSatshp ensihoito 149.255.15 Typaikkajoukkueet (A)
9583Ella HarjulaLogistikas Oy49.335.16 Typaikkajoukkueet (A)
9651Kati AlakoskiSlowrunners49.455.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9734Ansa JokirantaLiike on lääke50.335.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
98101Suvi HolmbergSisäpiiri50.395.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9961Jyri TarmoUlvilan Pesä-Veikot50.475.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
100113Hatakka AnttiTVO #oikeenlaistakemiaa50.535.25 Typaikkajoukkueet (A)
101118Miika SavolaVesalan työväen kävelijät51.105.27 Typaikkajoukkueet (A)
10219Laura Yli-RantalaHero-juoksutiimi51.195.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10370Janne LovénBoliden Harjavalta51.365.29 Typaikkajoukkueet (A)
10448Tommi HaapaniemiPreiviikin Kirin Pantterit52.055.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10522Ilari LimnellInter Truncus52.085.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
106100Hyle JariSatshp ensihoito 253.485.43 Typaikkajoukkueet (A)
10759Anna OrslahtiTeemu ja tytöt54.065.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10886Jenni-Maija AappolaPomarkun lukio55.135.52 Typaikkajoukkueet (A)
10910Mikko PihalaAhlaisten Urheilijat55.455.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11017Marko LehtisaloFarmitiimi1.01.156.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11182Matias MarttinenMatias Marttinen 821.05.276.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
112110Kotiranta Marikki Team Päikkäri1.06.197.03 Typaikkajoukkueet (A)

Raumalta 1. osuus, matka: 9.4km: 1) Jaakko Piesanen Pihlajalinna urheiluklinikka- Kylve 28.20, 2) Henri Ansio Finnish Marathon Runners 29.48, 3) Ali Abdulrahman Porin Kuntoilijat 31.11, 4) Tuomas Aho Pohjolan Juoksijat 31.24, 5) Ossi Peltoniemi Rovaniemen Roadrunners 31.26, 6) Antti Hyttinen Vaajakosken Kuohu 31.27, 7) Jukka Kero Turun Urheiluliitto 31.31, 8) Mikko Suihkonen Antin Talli Mikkeli 31.52, 9) Juha Järvelä Kauhajoen Maratoonarit 32.18, 10) Alexi Ruokamo JKU 32.29, 11) Roope Hyvärinen Tanen Peurat 32.48, 12) Joonas Hytönen TVO Koolla on merkitystä 33.27, 13) Kuisma Joonas Team Toyota Tammerauto 33.43, 14) Janne Tuomisto My little pony riders 34.07, 15) Miika Lahtela Rauman Palomiesurheilijat ry 34.38, 16) Toni Seppälä Musta Neliö 34.52, 17) Ville Mäkelä Vammalan Kuntourheilijat ry 34.57, 18) Samuli Mattila RC Wirtanen 35.02, 19) Elias Kuusisto Macho Fantastico/TuUL triathlon 35.11, 20) Jussi Nurmi Nakkilan Vire kuntoilijat 35.12, 21) Jari Kinnunen Mikkelin Kilpa-Veikot 35.47, 22) Kari-Pekka Seppänen Uroskarhut 36.01, 23) Juha Ylikahri Porin Tarmo 36.25, 24) Veli-Matti Hanhela Karhunkaatajat 36.37, 25) Juha Palonen Team Äkkilähtö 36.38, 26) Stefano Ferrari Kylmäkosken Veikot 36.50, 27) Antti Ahvenainen Suomen Ilmailuopisto 36.56, 28) Sami Naatula Finnair NykHkPer 37.10, 29) Jukka Pasanen KeKe Running Team 37.20, 30) Marika Luukkanen PVLOGLE 37.22, 31) Kimmo Kouru Rauman kaupunki 37.34, 32) Juha Orte Team Raju 37.35, 33) Tero Matikka HArjUs Triathlon 37.56, 34) Marko Paakkola Viasveden Maratonklubi 37.59, 35) Pekka Toivola PSYL 38.02, 36) Markus Ilva Team Rahola 38.04, 37) Tommi Kulmala Miesten kesken! 38.12, 38) Elias Lehtonen Western Part O&Ski Club 38.25, 39) Jussi Suoyrjö LähiTapiola Lännen 38.26, 40) Janne Laakkonen Finnish Marathon Runners 38.39, 41) Eetu Holmberg Boliden Harjavalta 38.41, 42) Kalle Lempinen Lapin Salaman kuntoilijat 38.54, 43) Kalle Kuusisto APK-maratoonarit 39.12, 44) Simo Lyyra Porin prikaati 39.18, 45) Jarmo Hirvelä Rauman Palomiesurheilijat ry 39.46, 46) Juho Rohila Hyvät tuhkat 40.04, 47) Mikko Lamminpää PomUra 40.11, 48) Aki Takaluoma VEHO SEINÄJOKI 40.22, 49) Petteri Hovi Lastenklinikan laahustajat 40.28, 50) Pekka Kleemola HEVI kivitalot 40.29, 51) Jukka Jaakohuhta Cimcorp 40.37, 52) Juha Peltola BMH Technology Oy 40.40, 53) Keltto Mikki Ulvilan Vikkelät 40.42, 54) Lauri Mäkinen APK-maratoonarit 40.43, 55) Taneli Töyli Lepatiittos² 40.44, 56) Janne Rantala Hyde Park Run Club 41.01, 57) Lasse Rahkonen Team Telaketju 41.11, 58) Teemu Rostedt JUJO TEAM 41.35, 59) Harri Vuolle Pub Keidas 41.37, 60) Jani Räisänen Artelli Keittiöt Oy 41.38, 61) Kalevi Mäkipää KOUKKUPOLVET 41.39, 62) Jari Lappalainen Pori Energia 41.58, 63) Jan Vedru Nakkila Works 42.40, 64) Santeri Hakomäki Lastaamo 42.56, 65) Esa Jokiniemi Outotec 43.12, 66) Jyrki Kuusrainen Porin prikaati 43.35, 67) Tiina Häkkinen Team Rahola 44.13, 68) Kari Mäkelä ELTU 44.27, 69) Elias Nieminen Kuukkarin Kortteeri 44.28, 70) Markus Laine ESHT 44.39, 71) Katri Salo Lastaamo 44.42, 72) Parviainen Lauri Posiva Kivikengät 44.46, 73) Olli Häkli Suomen Ilmailuopisto 44.50, 74) Tiina Mäkelä Terveystalo Pori 44.53, 75) Hannu Hänninen Suomen Ilmailuopisto 45.13, 76) Tapio Rajamäki Paperimassan Tuhoajat 45.15, 77) Marko Toivo Viasveden Pullukat 45.18, 78) Niina Joensuu Leikkurin Nopeet 46.08, 79) Eeva-Leena Eerikäinen TT Treenitehdas 46.09, 80) Elina unkuri NTK Keisarinnat 46.19, 81) Heikki Pukkila Leineperin pelimiehet 46.32, 82) Ari Ojaniitty Suominen Kuitukankaat 46.55, 83) Anna Suominen Omaa Voimaa 47.10, 84) Marianne Palmu Mainiot mailerit 47.34, 85) Tapio Uusitalo Valmet Automotive 48.08, 86) Ilia Reshetov Cimcorp 48.12, 87) Ville Kauppi Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 48.14, 88) Juho Lahtinen Suomen Ilmailuopisto 48.20, 89) Sinikka Oksa Synnäriteam 48.25, 90) Sinikka Käräjäoja Terveystalo Pori 48.49, 91) Riku Someristo Cimcorp 48.53, 92) Kalle Kalliokoski Satakunnan käräjäoikeus 49.16, 93) Tuomas Kesäläinen Team Norski 49.25, 93) Nevanpää Teijo Satshp ensihoito 1 49.25, 95) Ella Harjula Logistikas Oy 49.33, 96) Kati Alakoski Slowrunners 49.45, 97) Ansa Jokiranta Liike on lääke 50.33, 98) Suvi Holmberg Sisäpiiri 50.39, 99) Jyri Tarmo Ulvilan Pesä-Veikot 50.47, 100) Hatakka Antti TVO #oikeenlaistakemiaa 50.53, 101) Miika Savola Vesalan työväen kävelijät 51.10, 102) Laura Yli-Rantala Hero-juoksutiimi 51.19, 103) Janne Lovén Boliden Harjavalta 51.36, 104) Tommi Haapaniemi Preiviikin Kirin Pantterit 52.05, 105) Ilari Limnell Inter Truncus 52.08, 106) Hyle Jari Satshp ensihoito 2 53.48, 107) Anna Orslahti Teemu ja tytöt 54.06, 108) Jenni-Maija Aappola Pomarkun lukio 55.13, 109) Mikko Pihala Ahlaisten Urheilijat 55.45, 110) Marko Lehtisalo Farmitiimi 1.01.15, 111) Matias Marttinen Matias Marttinen 82 1.05.27, 112) Kotiranta Marikki Team Päikkäri 1.06.19,