Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 7.9 km

Raumalta 2. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
13Eemil HelanderJKU24.403.07 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
28Niklas WihlmanTurun Urheiluliitto25.023.10 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
343Leevi KeronenPihlajalinna urheiluklinikka- Kylve25.223.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
444Rami OravakangasPohjolan Juoksijat25.393.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
558Niemi JanneTeam Toyota Tammerauto26.443.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
65Leevi HietanenMacho Fantastico/TuUL triathlon27.443.31 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
71Tero HalmeFinnish Marathon Runners 27.593.33 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
764Jaakko MäkeläVammalan Kuntourheilijat ry27.593.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
97Lieven De RyckeRovaniemen Roadrunners28.143.34 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1075Hannu ManninenFinnair NykHkPer28.353.37 Typaikkajoukkueet (A)
116Mika WetterstrandMikkelin Kilpa-Veikot28.453.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1252Tino-Taneli TanttuTanen Peurat29.033.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
139Harri LamminsivuVaajakosken Kuohu29.043.41 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1411Reijo RonnilaAntin Talli Mikkeli29.123.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1524Harri MetsärantaKauhajoen Maratoonarit29.283.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1647Joonas YlikahriPorin Tarmo29.343.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1725Kalle RuoholaKeKe Running Team29.353.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1846Seppo KykkänenPorin Kuntoilijat29.373.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1965Heikki PiisiViasveden Maratonklubi29.483.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
204Timo LähteenmäkiKylmäkosken Veikot30.083.49 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2123Samuli RaikunenKarhunkaatajat30.403.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2296Riku HeinoRauman Palomiesurheilijat ry30.433.53 Typaikkajoukkueet (A)
2356Janne MännikköTeam Raju30.543.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2415Jari-Pekka ManninenELTU30.593.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2528Timo anttilaLapin Salaman kuntoilijat31.023.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2659Marko HakalaTeemu ja tytöt31.173.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2738Jussi LaimioMusta Neliö31.203.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2850Miika MarttinenRC Wirtanen31.354.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
29106Joona VuoristoSuomen Ilmailuopisto 32.024.03 Typaikkajoukkueet (A)
3095Joonas TommilaRauman Palomiesurheilijat ry32.124.05 Typaikkajoukkueet (A)
3135Tapani JaakkolaMainiot mailerit32.244.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3212Petri HarjuAPK-maratoonarit32.454.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3388Augusti KankarePorin prikaati 33.054.11 Typaikkajoukkueet (A)
3463Sampsu TiuinenUroskarhut33.374.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3562Tino KallioinenUlvilan Vikkelät33.394.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3677Lauri TuominenHEVI kivitalot33.544.17 Typaikkajoukkueet (A)
3785Teemu AnderssonOutotec34.134.20 Typaikkajoukkueet (A)
3826Juha HeininenKOUKKUPOLVET34.324.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3931Koivunen PetriLeikkurin Nopeet34.414.23 Typaikkajoukkueet (A)
40120Harri KiviharjuTeam Äkkilähtö34.474.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4167Oskari PalomäkiWestern Part O&Ski Club34.544.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4239Henri-Pekka SolalaMy little pony riders34.594.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4371Ville OjalaBoliden Harjavalta35.054.26 Typaikkajoukkueet (A)
4416Ilpo PokelaESHT35.134.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4554Marko SilvennoinenTeam Rahola35.174.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4649Risto KoivulaPub Keidas35.214.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4760Vesa LindenTT Treenitehdas35.294.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
48102Kirill SavolainenSuomen Ilmailuopisto 35.424.31 Typaikkajoukkueet (A)
4914Tapio ViinikkaArtelli Keittiöt Oy35.554.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5033Teemu PöytäkangasLepatiittos²35.564.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
51103Santeri PitkänenSuomen Ilmailuopisto 36.174.36 Typaikkajoukkueet (A)
52116Ruut KaikkonenValmet Automotive 36.374.38 Typaikkajoukkueet (A)
5389Toni LainePorin prikaati 36.454.39 Typaikkajoukkueet (A)
542Juhani KanervaHArjUs Triathlon36.484.39 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
5580Mirka LumiaLastenklinikan laahustajat36.594.41 Typaikkajoukkueet (A)
5694Risto PeltonenRauman kaupunki37.184.43 Typaikkajoukkueet (A)
5729Juha RailamaaLastaamo37.334.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5840Timo NäenpääNakkilan Vire kuntoilijat37.354.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5942Pasi Nurmela Paperimassan Tuhoajat37.414.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6084Heikki ReikkoNakkila Works37.454.47 Typaikkajoukkueet (A)
6127Joonatan NieminenKuukkarin Kortteeri37.464.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6245Tuomo GrönmanPomUra37.484.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6387Janne SchuttPori Energia37.524.48 Typaikkajoukkueet (A)
6332Ville IkonenLeineperin pelimiehet37.524.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6592Markus KauttoPVLOGLE37.594.48 Typaikkajoukkueet (A)
6651Kimmo KorkiamäkiSlowrunners38.024.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
67104Jani PietiläSuomen Ilmailuopisto 38.124.50 Typaikkajoukkueet (A)
6821Antti ToroskaHyvät tuhkat38.134.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6981Anne SaariLähiTapiola Lännen38.174.51 Typaikkajoukkueet (A)
7037Jukka HaapalaMiesten kesken!38.274.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7193Tapani LylyRakennustyöt Ville Kauppi Oy38.324.53 Typaikkajoukkueet (A)
7272Jani LindforsCimcorp38.384.53 Typaikkajoukkueet (A)
7322Eero LimnellInter Truncus38.394.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7420Juha KalliokoskiHyde Park Run Club38.564.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7561Eeli UusitaloUlvilan Pesä-Veikot38.574.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7618Jukka SjöblomFinnish Marathon Runners 39.134.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7768Ville KoitilaBMH Technology Oy39.164.58 Typaikkajoukkueet (A)
78107Mika SalovaaraSuominen Kuitukankaat 39.545.03 Typaikkajoukkueet (A)
7990Sojakka TiinaPosiva Kivikengät39.585.04 Typaikkajoukkueet (A)
79108Suvi PerkolaSynnäriteam39.585.04 Typaikkajoukkueet (A)
8130Anni HarjunenLastaamo39.595.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8248Sami HaapaniemiPreiviikin Kirin Pantterit40.005.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8383Tino HeikkuLogistikas Oy40.015.04 Typaikkajoukkueet (A)
8453Janne LaisiTeam Norski40.055.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8573Joni AnnalaCimcorp40.115.05 Typaikkajoukkueet (A)
8613Orvo LuomaAPK-maratoonarit40.185.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8779Jyri HuppunenJUJO TEAM40.385.09 Typaikkajoukkueet (A)
88119Anna SuominenOmaa Voimaa40.455.09 Typaikkajoukkueet (A)
89117Kujala SamiVEHO SEINÄJOKI40.505.10 Typaikkajoukkueet (A)
9091Marko BrusilaPSYL41.115.13 Typaikkajoukkueet (A)
9182Otso HuuskaMatias Marttinen 8241.465.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9297Jutta HolmbergSatakunnan käräjäoikeus41.585.19 Typaikkajoukkueet (A)
93112Elina HeikkiläTerveystalo Pori42.145.21 Typaikkajoukkueet (A)
94100Isoviita VilleSatshp ensihoito 243.015.27 Typaikkajoukkueet (A)
9541Kati KallioNTK Keisarinnat43.175.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9698Lepistö JuhaSatshp ensihoito 143.405.32 Typaikkajoukkueet (A)
9769Janne EskolaCimcorp44.345.38 Typaikkajoukkueet (A)
98110Mattila KristaTeam Päikkäri45.335.46 Typaikkajoukkueet (A)
99118Johanna MaaluotoVesalan työväen kävelijät45.465.48 Typaikkajoukkueet (A)
9919Sami TammiHero-juoksutiimi45.465.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10166Pasi MäkinenViasveden Pullukat46.145.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
102113Lindgren MarcusTVO #oikeenlaistakemiaa46.245.52 Typaikkajoukkueet (A)
10317Teija LapikistoFarmitiimi47.226.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
104114aleksi savolainenTVO Koolla on merkitystä47.366.02 Typaikkajoukkueet (A)
10570Tomi NikkanenBoliden Harjavalta48.116.06 Typaikkajoukkueet (A)
10657Marika Mattus-EloTeam Telaketju48.436.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10710Kristiina ÅkerlundAhlaisten Urheilijat49.106.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10834Marjo DanielsbackaLiike on lääke49.216.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
109111Sirpa HarriTerveystalo Pori50.016.20 Typaikkajoukkueet (A)
110101Anne PihlajamäkiSisäpiiri50.596.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11186Olli NiemiPomarkun lukio57.537.20 Typaikkajoukkueet (A)
11255Tiina Le PageTeam Rahola1.00.377.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet

Raumalta 2. osuus, matka: 7.9km: 1) Eemil Helander JKU 24.40, 2) Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto 25.02, 3) Leevi Keronen Pihlajalinna urheiluklinikka- Kylve 25.22, 4) Rami Oravakangas Pohjolan Juoksijat 25.39, 5) Niemi Janne Team Toyota Tammerauto 26.44, 6) Leevi Hietanen Macho Fantastico/TuUL triathlon 27.44, 7) Tero Halme Finnish Marathon Runners 27.59, 7) Jaakko Mäkelä Vammalan Kuntourheilijat ry 27.59, 9) Lieven De Rycke Rovaniemen Roadrunners 28.14, 10) Hannu Manninen Finnair NykHkPer 28.35, 11) Mika Wetterstrand Mikkelin Kilpa-Veikot 28.45, 12) Tino-Taneli Tanttu Tanen Peurat 29.03, 13) Harri Lamminsivu Vaajakosken Kuohu 29.04, 14) Reijo Ronnila Antin Talli Mikkeli 29.12, 15) Harri Metsäranta Kauhajoen Maratoonarit 29.28, 16) Joonas Ylikahri Porin Tarmo 29.34, 17) Kalle Ruohola KeKe Running Team 29.35, 18) Seppo Kykkänen Porin Kuntoilijat 29.37, 19) Heikki Piisi Viasveden Maratonklubi 29.48, 20) Timo Lähteenmäki Kylmäkosken Veikot 30.08, 21) Samuli Raikunen Karhunkaatajat 30.40, 22) Riku Heino Rauman Palomiesurheilijat ry 30.43, 23) Janne Männikkö Team Raju 30.54, 24) Jari-Pekka Manninen ELTU 30.59, 25) Timo anttila Lapin Salaman kuntoilijat 31.02, 26) Marko Hakala Teemu ja tytöt 31.17, 27) Jussi Laimio Musta Neliö 31.20, 28) Miika Marttinen RC Wirtanen 31.35, 29) Joona Vuoristo Suomen Ilmailuopisto 32.02, 30) Joonas Tommila Rauman Palomiesurheilijat ry 32.12, 31) Tapani Jaakkola Mainiot mailerit 32.24, 32) Petri Harju APK-maratoonarit 32.45, 33) Augusti Kankare Porin prikaati 33.05, 34) Sampsu Tiuinen Uroskarhut 33.37, 35) Tino Kallioinen Ulvilan Vikkelät 33.39, 36) Lauri Tuominen HEVI kivitalot 33.54, 37) Teemu Andersson Outotec 34.13, 38) Juha Heininen KOUKKUPOLVET 34.32, 39) Koivunen Petri Leikkurin Nopeet 34.41, 40) Harri Kiviharju Team Äkkilähtö 34.47, 41) Oskari Palomäki Western Part O&Ski Club 34.54, 42) Henri-Pekka Solala My little pony riders 34.59, 43) Ville Ojala Boliden Harjavalta 35.05, 44) Ilpo Pokela ESHT 35.13, 45) Marko Silvennoinen Team Rahola 35.17, 46) Risto Koivula Pub Keidas 35.21, 47) Vesa Linden TT Treenitehdas 35.29, 48) Kirill Savolainen Suomen Ilmailuopisto 35.42, 49) Tapio Viinikka Artelli Keittiöt Oy 35.55, 50) Teemu Pöytäkangas Lepatiittos² 35.56, 51) Santeri Pitkänen Suomen Ilmailuopisto 36.17, 52) Ruut Kaikkonen Valmet Automotive 36.37, 53) Toni Laine Porin prikaati 36.45, 54) Juhani Kanerva HArjUs Triathlon 36.48, 55) Mirka Lumia Lastenklinikan laahustajat 36.59, 56) Risto Peltonen Rauman kaupunki 37.18, 57) Juha Railamaa Lastaamo 37.33, 58) Timo Näenpää Nakkilan Vire kuntoilijat 37.35, 59) Pasi Nurmela Paperimassan Tuhoajat 37.41, 60) Heikki Reikko Nakkila Works 37.45, 61) Joonatan Nieminen Kuukkarin Kortteeri 37.46, 62) Tuomo Grönman PomUra 37.48, 63) Janne Schutt Pori Energia 37.52, 63) Ville Ikonen Leineperin pelimiehet 37.52, 65) Markus Kautto PVLOGLE 37.59, 66) Kimmo Korkiamäki Slowrunners 38.02, 67) Jani Pietilä Suomen Ilmailuopisto 38.12, 68) Antti Toroska Hyvät tuhkat 38.13, 69) Anne Saari LähiTapiola Lännen 38.17, 70) Jukka Haapala Miesten kesken! 38.27, 71) Tapani Lyly Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 38.32, 72) Jani Lindfors Cimcorp 38.38, 73) Eero Limnell Inter Truncus 38.39, 74) Juha Kalliokoski Hyde Park Run Club 38.56, 75) Eeli Uusitalo Ulvilan Pesä-Veikot 38.57, 76) Jukka Sjöblom Finnish Marathon Runners 39.13, 77) Ville Koitila BMH Technology Oy 39.16, 78) Mika Salovaara Suominen Kuitukankaat 39.54, 79) Sojakka Tiina Posiva Kivikengät 39.58, 79) Suvi Perkola Synnäriteam 39.58, 81) Anni Harjunen Lastaamo 39.59, 82) Sami Haapaniemi Preiviikin Kirin Pantterit 40.00, 83) Tino Heikku Logistikas Oy 40.01, 84) Janne Laisi Team Norski 40.05, 85) Joni Annala Cimcorp 40.11, 86) Orvo Luoma APK-maratoonarit 40.18, 87) Jyri Huppunen JUJO TEAM 40.38, 88) Anna Suominen Omaa Voimaa 40.45, 89) Kujala Sami VEHO SEINÄJOKI 40.50, 90) Marko Brusila PSYL 41.11, 91) Otso Huuska Matias Marttinen 82 41.46, 92) Jutta Holmberg Satakunnan käräjäoikeus 41.58, 93) Elina Heikkilä Terveystalo Pori 42.14, 94) Isoviita Ville Satshp ensihoito 2 43.01, 95) Kati Kallio NTK Keisarinnat 43.17, 96) Lepistö Juha Satshp ensihoito 1 43.40, 97) Janne Eskola Cimcorp 44.34, 98) Mattila Krista Team Päikkäri 45.33, 99) Johanna Maaluoto Vesalan työväen kävelijät 45.46, 99) Sami Tammi Hero-juoksutiimi 45.46, 101) Pasi Mäkinen Viasveden Pullukat 46.14, 102) Lindgren Marcus TVO #oikeenlaistakemiaa 46.24, 103) Teija Lapikisto Farmitiimi 47.22, 104) aleksi savolainen TVO Koolla on merkitystä 47.36, 105) Tomi Nikkanen Boliden Harjavalta 48.11, 106) Marika Mattus-Elo Team Telaketju 48.43, 107) Kristiina Åkerlund Ahlaisten Urheilijat 49.10, 108) Marjo Danielsbacka Liike on lääke 49.21, 109) Sirpa Harri Terveystalo Pori 50.01, 110) Anne Pihlajamäki Sisäpiiri 50.59, 111) Olli Niemi Pomarkun lukio 57.53, 112) Tiina Le Page Team Rahola 1.00.37,