Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 5.2 km

Raumalta 3. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
144Samuli HussaPohjolan Juoksijat16.033.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
28Wiljami ItämeriTurun Urheiluliitto17.033.17 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
33Lasse EiniJKU17.403.24 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
458Wikman JarnoTeam Toyota Tammerauto17.533.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
543Markus VälimäkiPihlajalinna urheiluklinikka- Kylve17.543.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
65Eetu LindholmMacho Fantastico/TuUL triathlon17.553.27 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
711Antti KaasalainenAntin Talli Mikkeli18.183.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
846Markus HeinoPorin Kuntoilijat18.453.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
97Olli RannanlahtiRovaniemen Roadrunners18.513.38 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1038Joni HiltulaMusta Neliö19.013.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
119Juha ToivonenVaajakosken Kuohu19.203.43 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1250Juha KanniainenRC Wirtanen19.233.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
131Jeremy PalmerFinnish Marathon Runners 19.243.44 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1324Juho KauhajärviKauhajoen Maratoonarit19.243.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
154Erkki KarevaKylmäkosken Veikot19.503.49 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1696Tero TommilaRauman Palomiesurheilijat ry20.003.51 Typaikkajoukkueet (A)
1725Tytti ÅbergKeKe Running Team20.433.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1865Ville KangasniemiViasveden Maratonklubi20.564.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
196Tuomas JärvinenMikkelin Kilpa-Veikot21.144.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2029Antto SaarenmaaLastaamo21.274.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2112Jukka FärmAPK-maratoonarit21.434.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2256Jan GeisorTeam Raju21.464.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2364Ville JokelaVammalan Kuntourheilijat ry22.134.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2388Janne KiveläPorin prikaati 22.134.16 Typaikkajoukkueet (A)
25102Kim KanervaSuomen Ilmailuopisto 22.144.17 Typaikkajoukkueet (A)
2655Iida LehtonenTeam Rahola22.284.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2791Oona LuomaPSYL22.364.21 Typaikkajoukkueet (A)
2854Pekka LampinenTeam Rahola22.394.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2963Erik KestiUroskarhut22.544.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3092Tommi NieminenPVLOGLE22.554.24 Typaikkajoukkueet (A)
3123Mikko LuomaKarhunkaatajat22.594.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3283Joni PeltolaLogistikas Oy23.064.27 Typaikkajoukkueet (A)
3395Juha LehtinenRauman Palomiesurheilijat ry23.164.28 Typaikkajoukkueet (A)
3467Minna LehtonenWestern Part O&Ski Club23.174.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
35103Lari PantsariSuomen Ilmailuopisto 23.224.30 Typaikkajoukkueet (A)
3689Kari OjanenPorin prikaati 23.274.31 Typaikkajoukkueet (A)
3768Vesa RatilainenBMH Technology Oy23.344.32 Typaikkajoukkueet (A)
3818Kari KajanojaFinnish Marathon Runners 23.454.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3952Lars SörensenTanen Peurat23.464.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
40106Jere VäreSuomen Ilmailuopisto 24.044.38 Typaikkajoukkueet (A)
4187Kimmo KurikkaPori Energia24.194.41 Typaikkajoukkueet (A)
4247Henni KänkänenPorin Tarmo24.274.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4335Johanna JaakkolaMainiot mailerit24.304.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
44104Markus MeriläinenSuomen Ilmailuopisto 24.324.43 Typaikkajoukkueet (A)
4561Mattias KitolaUlvilan Pesä-Veikot24.394.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4685Arttu RankinenOutotec25.044.49 Typaikkajoukkueet (A)
4771Ville LindblomBoliden Harjavalta25.054.49 Typaikkajoukkueet (A)
4822Jussi TuomolaInter Truncus25.074.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4953Laura KivistöTeam Norski25.114.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4969Jukka-Pekka AkolaCimcorp25.114.51 Typaikkajoukkueet (A)
5194Matti LehtonenRauman kaupunki25.144.51 Typaikkajoukkueet (A)
52117Viljanmaa OlliVEHO SEINÄJOKI25.184.52 Typaikkajoukkueet (A)
5372Mikko KumpulainenCimcorp25.194.52 Typaikkajoukkueet (A)
54114Janne NurmiTVO Koolla on merkitystä25.204.52 Typaikkajoukkueet (A)
5548Toni HaapaniemiPreiviikin Kirin Pantterit25.324.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5631Vaviolahti MariLeikkurin Nopeet25.404.56 Typaikkajoukkueet (A)
5760Juha KorpiojaTT Treenitehdas26.175.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5828Reima SuominenLapin Salaman kuntoilijat26.285.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5920Mika MikkolaHyde Park Run Club26.375.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
60107Markus RasiSuominen Kuitukankaat 26.425.08 Typaikkajoukkueet (A)
6175Petri LeiniäinenFinnair NykHkPer26.455.09 Typaikkajoukkueet (A)
6213Loviisa ElorantaAPK-maratoonarit26.475.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6384Hannu-Pekka KarilahtiNakkila Works26.505.10 Typaikkajoukkueet (A)
6445Siiri SalokangasPomUra26.515.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6533Micke BondasLepatiittos²26.535.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6677Juha-Pekka PihlmanHEVI kivitalot26.565.11 Typaikkajoukkueet (A)
6726Antti RintamäkiKOUKKUPOLVET27.155.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6873Mika MäkeläCimcorp27.245.16 Typaikkajoukkueet (A)
6979Pasi SevänenJUJO TEAM27.275.17 Typaikkajoukkueet (A)
7051Tuomas KorvenkangasSlowrunners27.345.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7116Salla SalokangasESHT27.395.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7270Niina KarlssonBoliden Harjavalta27.435.20 Typaikkajoukkueet (A)
7340Mika LepistöNakkilan Vire kuntoilijat27.485.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7414Marika ViinikkaArtelli Keittiöt Oy27.505.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7598Haapanen MarjoSatshp ensihoito 128.125.25 Typaikkajoukkueet (A)
76112Susanna RajamäkiTerveystalo Pori28.215.27 Typaikkajoukkueet (A)
7739Eleanoora TuomistoMy little pony riders28.285.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7890Savunen JohannaPosiva Kivikengät28.305.29 Typaikkajoukkueet (A)
7942Jari SillanpääPaperimassan Tuhoajat28.545.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8021Hanna ToroskaHyvät tuhkat28.565.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8157Tiia FuttariTeam Telaketju28.595.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8230Jonna MalmivuoriLastaamo29.035.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
832Noora HakanpääHArjUs Triathlon29.095.36 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
84119Susanna TuominenOmaa Voimaa29.135.37 Typaikkajoukkueet (A)
8580Kaija MikkolaLastenklinikan laahustajat29.175.38 Typaikkajoukkueet (A)
8666Antti JalonenViasveden Pullukat29.355.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8793Hannele HaavistoRakennustyöt Ville Kauppi Oy29.505.44 Typaikkajoukkueet (A)
8782Annika MyrskyMatias Marttinen 8229.505.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8919Saara JänttiHero-juoksutiimi30.005.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9034Hanna HamaraLiike on lääke30.035.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
91120Miia EnlundTeam Äkkilähtö30.205.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9262Julia JalonenUlvilan Vikkelät30.215.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
93116Heini AlataloValmet Automotive 30.265.51 Typaikkajoukkueet (A)
94118Aila PeltomäkiVesalan työväen kävelijät30.315.52 Typaikkajoukkueet (A)
9597Sanna AnttilaSatakunnan käräjäoikeus30.385.53 Typaikkajoukkueet (A)
96113Nurminen AnneTVO #oikeenlaistakemiaa30.595.58 Typaikkajoukkueet (A)
9759Teemu SarvijärviTeemu ja tytöt31.146.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
98111Kati HaulaTerveystalo Pori31.186.01 Typaikkajoukkueet (A)
9927Magda SaarilampiKuukkarin Kortteeri31.316.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10049Janina Skön-HarellPub Keidas31.396.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
101108Tarja SosalaSynnäriteam31.506.07 Typaikkajoukkueet (A)
10215Sofia HöglundELTU32.366.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
103100Lund VesaSatshp ensihoito 232.506.19 Typaikkajoukkueet (A)
10441Johanna NieminenNTK Keisarinnat33.116.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10581Mira MäntyharjuLähiTapiola Lännen33.226.25 Typaikkajoukkueet (A)
106110Kapulainen PiiaTeam Päikkäri34.076.34 Typaikkajoukkueet (A)
10737Kalle LeppikorpiMiesten kesken!34.116.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
108101Kristiina SantanenSisäpiiri40.507.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
10910Matias LindgrenAhlaisten Urheilijat42.258.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11086Anne LiinamaaPomarkun lukio43.288.22 Typaikkajoukkueet (A)
11132Janne HusuLeineperin pelimiehet43.428.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11217Suvi HautaniemiFarmitiimi46.499.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet

Raumalta 3. osuus, matka: 5.2km: 1) Samuli Hussa Pohjolan Juoksijat 16.03, 2) Wiljami Itämeri Turun Urheiluliitto 17.03, 3) Lasse Eini JKU 17.40, 4) Wikman Jarno Team Toyota Tammerauto 17.53, 5) Markus Välimäki Pihlajalinna urheiluklinikka- Kylve 17.54, 6) Eetu Lindholm Macho Fantastico/TuUL triathlon 17.55, 7) Antti Kaasalainen Antin Talli Mikkeli 18.18, 8) Markus Heino Porin Kuntoilijat 18.45, 9) Olli Rannanlahti Rovaniemen Roadrunners 18.51, 10) Joni Hiltula Musta Neliö 19.01, 11) Juha Toivonen Vaajakosken Kuohu 19.20, 12) Juha Kanniainen RC Wirtanen 19.23, 13) Jeremy Palmer Finnish Marathon Runners 19.24, 13) Juho Kauhajärvi Kauhajoen Maratoonarit 19.24, 15) Erkki Kareva Kylmäkosken Veikot 19.50, 16) Tero Tommila Rauman Palomiesurheilijat ry 20.00, 17) Tytti Åberg KeKe Running Team 20.43, 18) Ville Kangasniemi Viasveden Maratonklubi 20.56, 19) Tuomas Järvinen Mikkelin Kilpa-Veikot 21.14, 20) Antto Saarenmaa Lastaamo 21.27, 21) Jukka Färm APK-maratoonarit 21.43, 22) Jan Geisor Team Raju 21.46, 23) Ville Jokela Vammalan Kuntourheilijat ry 22.13, 23) Janne Kivelä Porin prikaati 22.13, 25) Kim Kanerva Suomen Ilmailuopisto 22.14, 26) Iida Lehtonen Team Rahola 22.28, 27) Oona Luoma PSYL 22.36, 28) Pekka Lampinen Team Rahola 22.39, 29) Erik Kesti Uroskarhut 22.54, 30) Tommi Nieminen PVLOGLE 22.55, 31) Mikko Luoma Karhunkaatajat 22.59, 32) Joni Peltola Logistikas Oy 23.06, 33) Juha Lehtinen Rauman Palomiesurheilijat ry 23.16, 34) Minna Lehtonen Western Part O&Ski Club 23.17, 35) Lari Pantsari Suomen Ilmailuopisto 23.22, 36) Kari Ojanen Porin prikaati 23.27, 37) Vesa Ratilainen BMH Technology Oy 23.34, 38) Kari Kajanoja Finnish Marathon Runners 23.45, 39) Lars Sörensen Tanen Peurat 23.46, 40) Jere Väre Suomen Ilmailuopisto 24.04, 41) Kimmo Kurikka Pori Energia 24.19, 42) Henni Känkänen Porin Tarmo 24.27, 43) Johanna Jaakkola Mainiot mailerit 24.30, 44) Markus Meriläinen Suomen Ilmailuopisto 24.32, 45) Mattias Kitola Ulvilan Pesä-Veikot 24.39, 46) Arttu Rankinen Outotec 25.04, 47) Ville Lindblom Boliden Harjavalta 25.05, 48) Jussi Tuomola Inter Truncus 25.07, 49) Laura Kivistö Team Norski 25.11, 49) Jukka-Pekka Akola Cimcorp 25.11, 51) Matti Lehtonen Rauman kaupunki 25.14, 52) Viljanmaa Olli VEHO SEINÄJOKI 25.18, 53) Mikko Kumpulainen Cimcorp 25.19, 54) Janne Nurmi TVO Koolla on merkitystä 25.20, 55) Toni Haapaniemi Preiviikin Kirin Pantterit 25.32, 56) Vaviolahti Mari Leikkurin Nopeet 25.40, 57) Juha Korpioja TT Treenitehdas 26.17, 58) Reima Suominen Lapin Salaman kuntoilijat 26.28, 59) Mika Mikkola Hyde Park Run Club 26.37, 60) Markus Rasi Suominen Kuitukankaat 26.42, 61) Petri Leiniäinen Finnair NykHkPer 26.45, 62) Loviisa Eloranta APK-maratoonarit 26.47, 63) Hannu-Pekka Karilahti Nakkila Works 26.50, 64) Siiri Salokangas PomUra 26.51, 65) Micke Bondas Lepatiittos² 26.53, 66) Juha-Pekka Pihlman HEVI kivitalot 26.56, 67) Antti Rintamäki KOUKKUPOLVET 27.15, 68) Mika Mäkelä Cimcorp 27.24, 69) Pasi Sevänen JUJO TEAM 27.27, 70) Tuomas Korvenkangas Slowrunners 27.34, 71) Salla Salokangas ESHT 27.39, 72) Niina Karlsson Boliden Harjavalta 27.43, 73) Mika Lepistö Nakkilan Vire kuntoilijat 27.48, 74) Marika Viinikka Artelli Keittiöt Oy 27.50, 75) Haapanen Marjo Satshp ensihoito 1 28.12, 76) Susanna Rajamäki Terveystalo Pori 28.21, 77) Eleanoora Tuomisto My little pony riders 28.28, 78) Savunen Johanna Posiva Kivikengät 28.30, 79) Jari Sillanpää Paperimassan Tuhoajat 28.54, 80) Hanna Toroska Hyvät tuhkat 28.56, 81) Tiia Futtari Team Telaketju 28.59, 82) Jonna Malmivuori Lastaamo 29.03, 83) Noora Hakanpää HArjUs Triathlon 29.09, 84) Susanna Tuominen Omaa Voimaa 29.13, 85) Kaija Mikkola Lastenklinikan laahustajat 29.17, 86) Antti Jalonen Viasveden Pullukat 29.35, 87) Hannele Haavisto Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 29.50, 87) Annika Myrsky Matias Marttinen 82 29.50, 89) Saara Jäntti Hero-juoksutiimi 30.00, 90) Hanna Hamara Liike on lääke 30.03, 91) Miia Enlund Team Äkkilähtö 30.20, 92) Julia Jalonen Ulvilan Vikkelät 30.21, 93) Heini Alatalo Valmet Automotive 30.26, 94) Aila Peltomäki Vesalan työväen kävelijät 30.31, 95) Sanna Anttila Satakunnan käräjäoikeus 30.38, 96) Nurminen Anne TVO #oikeenlaistakemiaa 30.59, 97) Teemu Sarvijärvi Teemu ja tytöt 31.14, 98) Kati Haula Terveystalo Pori 31.18, 99) Magda Saarilampi Kuukkarin Kortteeri 31.31, 100) Janina Skön-Harell Pub Keidas 31.39, 101) Tarja Sosala Synnäriteam 31.50, 102) Sofia Höglund ELTU 32.36, 103) Lund Vesa Satshp ensihoito 2 32.50, 104) Johanna Nieminen NTK Keisarinnat 33.11, 105) Mira Mäntyharju LähiTapiola Lännen 33.22, 106) Kapulainen Piia Team Päikkäri 34.07, 107) Kalle Leppikorpi Miesten kesken! 34.11, 108) Kristiina Santanen Sisäpiiri 40.50, 109) Matias Lindgren Ahlaisten Urheilijat 42.25, 110) Anne Liinamaa Pomarkun lukio 43.28, 111) Janne Husu Leineperin pelimiehet 43.42, 112) Suvi Hautaniemi Farmitiimi 46.49,