Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 10.5 km

Raumalta 7. osuus ja Eurajoelta 5. osuus eli viestin viimeinen osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
13Jaakko NieminenJKU32.103.04 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
243Jarkko JärvenpääPihlajalinna urheiluklinikka- Kylve32.583.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
38Matti RaumaTurun Urheiluliitto33.373.12 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
444Jaakko LeinonenPohjolan Juoksijat35.093.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
533Harri HietamäkiLepatiittos²35.143.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
69Janne JokinenVaajakosken Kuohu35.163.22 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
718Henri AnsioFinnish Marathon Runners 35.373.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
858Kangasniemi OskariTeam Toyota Tammerauto35.423.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
846Jouko MahlamäkiPorin Kuntoilijat35.423.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
107Juho LatvalaRovaniemen Roadrunners35.533.25 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1124Joni HulkkoKauhajoen Maratoonarit36.003.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
125Mika LuotoMacho Fantastico/TuUL triathlon36.293.28 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
131Tomi HalmeFinnish Marathon Runners 36.553.31 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
14258Huugo HonkasaloTeam Honkasalo-Timmeri Oy37.003.31 Typaikkajoukkueet (B)
1511Antti NisonenAntin Talli Mikkeli37.123.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1688Marko NiskanenPorin prikaati 38.033.37 Typaikkajoukkueet (A)
1728Janne Ala-äijäläLapin Salaman kuntoilijat38.143.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
18203Klaara LeponiemiLempäälän Kisa Yleisurheilu38.193.39 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
194Riku-Antti NaskaliKylmäkosken Veikot39.183.45 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2025Mikko MäkeläKeKe Running Team39.203.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2164Samuli KeroVammalan Kuntourheilijat ry39.393.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2250Kari VirtanenRC Wirtanen39.523.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2356Petri HeinoTeam Raju40.173.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2454Juhani Yli-MarttilaTeam Rahola40.183.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2520Juha-Pekka KoivulaHyde Park Run Club40.263.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2647Elias ViitakoskiPorin Tarmo40.293.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
27201Oona-Mari HakulinenJKU40.373.52 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
2867Eero LehtonenWestern Part O&Ski Club40.453.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
29251Mikko TenhoPalstakallion pinkojat40.463.53 Typaikkajoukkueet (B)
3075Joonas FavaleFinnair NykHkPer40.523.54 Typaikkajoukkueet (A)
316Sami KunttuMikkelin Kilpa-Veikot40.543.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3180Pauliina UtriainenLastenklinikan laahustajat40.543.54 Typaikkajoukkueet (A)
3365Tom OlssonViasveden Maratonklubi40.593.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3438Timo ManninenMusta Neliö41.003.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3584Jussi KiviojaNakkila Works41.053.55 Typaikkajoukkueet (A)
3666Olavi PiisiViasveden Pullukat41.063.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3760Elias KorpelaTT Treenitehdas41.153.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
38204Taru HäyrinenMikkelin Kilpa-Veikot41.213.56 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
3812Juha SoukoAPK-maratoonarit41.213.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4096Mikko PuolitaivalRauman Palomiesurheilijat ry41.263.57 Typaikkajoukkueet (A)
4152Ilkka VarisTanen Peurat41.554.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4239Jani TuomistoMy little pony riders42.014.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4372Ville-Veikko NurminenCimcorp42.164.02 Typaikkajoukkueet (A)
44207Saara MalinenRunner´s Club42.334.03 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
45262Jari HuhtalaVatajankosken Sähkö42.374.04 Typaikkajoukkueet (B)
4614Markku MyllymäkiArtelli Keittiöt Oy42.464.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
47253Niilo LiuhtoPillerin pyörittäjät43.064.06 Typaikkajoukkueet (B)
48247Pekka ToivolaLehmihenkilöt43.204.08 Typaikkajoukkueet (B)
4994Ville VäliniemiRauman kaupunki43.354.09 Typaikkajoukkueet (A)
5090Rahkola KallePosiva Kivikengät43.364.09 Typaikkajoukkueet (A)
51237Eija Keski-SänttiVirkut /EPSHP43.514.11 Naiset, typaikkajoukkueet
52111Jorma PanulaTerveystalo Pori43.564.11 Typaikkajoukkueet (A)
53106Valtteri LaatunenSuomen Ilmailuopisto 43.584.11 Typaikkajoukkueet (A)
5477Jukka VahtiHEVI kivitalot44.154.13 Typaikkajoukkueet (A)
55250Veli-Pekka KoivistoOne way to Heaven44.284.14 Typaikkajoukkueet (B)
5623Marko OjalaKarhunkaatajat44.294.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
57112Timo WalliTerveystalo Pori44.514.16 Typaikkajoukkueet (A)
58104Jarkko HelinSuomen Ilmailuopisto 44.524.16 Typaikkajoukkueet (A)
5937Juho LeppikorpiMiesten kesken!44.544.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
60206Paula NurmiNakkilan Vire45.244.19 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
6085Antti-Jussi KoskinenOutotec45.244.19 Typaikkajoukkueet (A)
6269Jaakko PajarinenCimcorp45.274.20 Typaikkajoukkueet (A)
6340Juuso NieminenNakkilan Vire kuntoilijat45.314.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
64205Marika KittiläMikkelin Kilpa-Veikot45.334.20 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
65212Elli MansikkaniemiFinnish Marathon Runners 45.374.21 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
66224Maija VallinojaWonder Women45.424.21 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
6735Harri AlanenMainiot mailerit45.434.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
68252Tomi MultanenPatrian Nandit Linnavuori45.484.22 Typaikkajoukkueet (B)
69113Vaittinen JariTVO #oikeenlaistakemiaa46.014.23 Typaikkajoukkueet (A)
7092Maiju MuikkuPVLOGLE46.054.23 Typaikkajoukkueet (A)
7145Antti SalonenPomUra46.124.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7289Raimo AlatörmäPorin prikaati 46.134.24 Typaikkajoukkueet (A)
73233Pia Lappalainen Scandic Ikaalisten Kylpylä46.324.26 Naiset, typaikkajoukkueet
74261Pekka PihlajamäkiVatajankosken Sähkö46.384.26 Typaikkajoukkueet (B)
75223Aila ArellTeam Raju46.394.27 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
7686Teemu ToivanenPomarkun lukio46.494.28 Typaikkajoukkueet (A)
772Konsta TikkaHArjUs Triathlon46.544.28 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
77116Aleksi Liukko-SipiValmet Automotive 46.544.28 Typaikkajoukkueet (A)
79117Ketola SamiVEHO SEINÄJOKI46.564.28 Typaikkajoukkueet (A)
8095Tapio PärssinenRauman Palomiesurheilijat ry46.574.28 Typaikkajoukkueet (A)
8173Tomi CollanderCimcorp46.594.28 Typaikkajoukkueet (A)
8231Petri Koivunen Leikkurin Nopeet47.064.29 Typaikkajoukkueet (A)
8363Heikki HaapakoskiUroskarhut47.114.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
84114Tomi SavolainenTVO Koolla on merkitystä47.134.30 Typaikkajoukkueet (A)
85211Catherine StrandellFinnish Marathon Runners 47.284.31 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
8653Pasi KivistöTeam Norski47.314.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
8797Samuli NyblomSatakunnan käräjäoikeus47.324.32 Typaikkajoukkueet (A)
8842Tapio TurunenPaperimassan Tuhoajat47.344.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
89268Juho PalonenEuramet Oy47.404.32 Typaikkajoukkueet (B)
90107Mika KoivumäkiSuominen Kuitukankaat 47.564.34 Typaikkajoukkueet (A)
9162Aleksi Mansikka-ahoUlvilan Vikkelät48.004.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9149Tero NissiläPub Keidas48.004.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9321Tapani KarjanlahtiHyvät tuhkat48.144.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
94221Riitta HeinonenTarmon tytöt48.314.37 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
95202Laura SinikallasLaSa48.324.37 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
9651Joao GaettiSlowrunners48.354.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
97215Elina PeltomaaLouhen Ladyt48.444.38 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
98260Janne LaineValmet Automotive 49.074.41 Typaikkajoukkueet (B)
98220Tomi PakarinenPuujalat49.074.41 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
100243Niko ParviainenEurajoen OAJ49.134.41 Typaikkajoukkueet (B)
101263Reijo KouhiaTAU Rakennustekniikka49.254.42 Typaikkajoukkueet (B)
102239Jonne GransAnkkuripuiston Kunto49.294.43 Typaikkajoukkueet (B)
102118Antti LaineVesalan työväen kävelijät49.294.43 Typaikkajoukkueet (A)
10483Lauri VirtanenLogistikas Oy49.354.43 Typaikkajoukkueet (A)
105214Soili KoivulaHäjyt Flikat49.504.45 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
106102Jere HärkönenSuomen Ilmailuopisto 49.554.45 Typaikkajoukkueet (A)
10791Hanna GröndahlPSYL49.594.46 Typaikkajoukkueet (A)
10887Antti LehtonenPori Energia50.134.47 Typaikkajoukkueet (A)
10998Nikki AriSatshp ensihoito 150.224.48 Typaikkajoukkueet (A)
11032Tero JalonenLeineperin pelimiehet50.384.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
111120Minna KiviharjuTeam Äkkilähtö51.074.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11271Joel SalmioBoliden Harjavalta51.134.53 Typaikkajoukkueet (A)
113103Thomas LindgrenSuomen Ilmailuopisto 51.164.53 Typaikkajoukkueet (A)
11413Jouni MäkeläAPK-maratoonarit51.174.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11534Juho MikkonenLiike on lääke51.354.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
116227Taru AarnioEurajoen kunta52.305.00 Naiset, typaikkajoukkueet
11627Veli-Petteri NieminenKuukkarin Kortteeri52.305.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
118216Niina KatajapuuMinions & Co52.365.01 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
11957Teemu KivistöTeam Telaketju52.585.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
12026Aada NikkiKOUKKUPOLVET53.135.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
121264Heikki RuutiUudenkoiviston VPK53.275.05 Typaikkajoukkueet (B)
122236Anna RaitanenTVO Sähkösääret53.295.06 Naiset, typaikkajoukkueet
123234Kirsi JuuselaTeam FitStop53.435.07 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
123222Niko TureniusCorenso53.435.07 Typaikkajoukkueet (B)
12579Juuso AroJUJO TEAM53.535.08 Typaikkajoukkueet (A)
126210Suvikas-Peltonen, EevaErcan´s Angels53.555.08 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
127228Riikka KononenKipakat53.595.08 Naiset, typaikkajoukkueet
128230Elina SeppäläPoSa54.025.09 Naiset, typaikkajoukkueet
129246Vili PeippoKone Hissit54.085.09 Typaikkajoukkueet (B)
13068Mikko VäisänenBMH Technology Oy54.105.10 Typaikkajoukkueet (A)
131244Miikka AnttilaKaasmarkun WPK54.175.10 Typaikkajoukkueet (B)
13259Heidi SarvijärviTeemu ja tytöt54.375.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
133256Pekka PälsiSuominen Kuitukankaat 54.415.12 Typaikkajoukkueet (B)
134218Niina PöystiPreiviikin Kirittäret54.435.13 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
135266Valtteri PatanaSuomen Ilmailuopisto54.505.13 Typaikkajoukkueet (B)
135255Esa KangasniemiSuomen Euromaster54.505.13 Typaikkajoukkueet (B)
137241Martti ViinamäkiEurajoen kunta 54.575.14 Typaikkajoukkueet (B)
138209Maija Jaakkola5up55.255.17 Typaikkajoukkueet (B)
13929Päivi RantahalmeLastaamo55.335.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
14022Hans MaaniittuInter Truncus55.475.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
141245Mila MäkivaaraKellahden Kunto/ Team M 156.025.20 Typaikkajoukkueet (B)
14230Taru RaitaLastaamo56.345.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
143219Johanna ValonenPriimaa Pukkaa56.355.23 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
14341Katariina KiviojaNTK Keisarinnat56.355.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
14516Reima SalomaaESHT56.495.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
146265Synnöve StaffNORSK STAFF57.065.26 Typaikkajoukkueet (B)
14748Markku HaapaniemiPreiviikin Kirin Pantterit57.095.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
14861Tukka MansikkamäkiUlvilan Pesä-Veikot57.135.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
149254Jenni LukkariPomarkun lukio 257.195.28 Typaikkajoukkueet (B)
150240Elina LaaksonenEPLL uki57.275.28 Typaikkajoukkueet (B)
151108Marianne LuomaSynnäriteam57.315.29 Typaikkajoukkueet (A)
152235Merja HuhtalaTulkkilan Tiput57.365.29 Naiset, typaikkajoukkueet
153242Janne JärvinenEurajoen OAJ57.445.30 Typaikkajoukkueet (B)
154232Tommila SusannaSatasairaala viestittäret58.175.33 Naiset, typaikkajoukkueet
155249Susa-Serina HakamäkiNyks58.245.34 Typaikkajoukkueet (B)
15610Markku MäkeläAhlaisten Urheilijat58.375.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
157119Jussi SjöblomOmaa Voimaa58.445.36 Typaikkajoukkueet (A)
15819Anu HeimosalmiHero-juoksutiimi58.465.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
15993Juhani ValtanenRakennustyöt Ville Kauppi Oy59.115.38 Typaikkajoukkueet (A)
160100Haapaniemi TeemuSatshp ensihoito 259.545.42 Typaikkajoukkueet (A)
16181Josefiina SaariLähiTapiola Lännen1.00.075.44 Typaikkajoukkueet (A)
162213Maria KeskimäkiFutismutsit Tove081.00.155.44 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
16370Laura MäenrantaBoliden Harjavalta1.00.525.48 Typaikkajoukkueet (A)
164101Hanna HeimolehtoSisäpiiri1.00.585.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
165259Helene KynäsniemiTeam Otso1.01.115.50 Typaikkajoukkueet (B)
166238Karoliina TuoriAK-61.01.215.51 Typaikkajoukkueet (B)
167229Lotta-Emilia HuhdanmäkiKirran Katkokävelijät1.01.265.51 Naiset, typaikkajoukkueet
16882Antti-Jussi VesaMatias Marttinen 821.02.085.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
16917Rami RomppanenFarmitiimi1.05.556.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
17015Juha-Matti ManninenELTU1.06.036.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
171226Eeva NuurmaEurajoen kunta 1.06.166.19 Naiset, typaikkajoukkueet
172110Haapala TainaTeam Päikkäri1.07.346.26 Typaikkajoukkueet (A)
173231Anitta KylänpääRauman kaupunki1.07.556.28 Naiset, typaikkajoukkueet
174248Juha-Pekka HeiskalaNoormarkun VPK1.07.596.28 Typaikkajoukkueet (B)
17555Kerttu SalmikiviTeam Rahola1.09.156.36 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
176267Martti HalavaKosken Kuohu1.10.096.41 Typaikkajoukkueet (B)

Raumalta 7. osuus ja Eurajoelta 5. osuus eli viestin viimeinen osuus, matka: 10.5km: 1) Jaakko Nieminen JKU 32.10, 2) Jarkko Järvenpää Pihlajalinna urheiluklinikka- Kylve 32.58, 3) Matti Rauma Turun Urheiluliitto 33.37, 4) Jaakko Leinonen Pohjolan Juoksijat 35.09, 5) Harri Hietamäki Lepatiittos² 35.14, 6) Janne Jokinen Vaajakosken Kuohu 35.16, 7) Henri Ansio Finnish Marathon Runners 35.37, 8) Kangasniemi Oskari Team Toyota Tammerauto 35.42, 8) Jouko Mahlamäki Porin Kuntoilijat 35.42, 10) Juho Latvala Rovaniemen Roadrunners 35.53, 11) Joni Hulkko Kauhajoen Maratoonarit 36.00, 12) Mika Luoto Macho Fantastico/TuUL triathlon 36.29, 13) Tomi Halme Finnish Marathon Runners 36.55, 14) Huugo Honkasalo Team Honkasalo-Timmeri Oy 37.00, 15) Antti Nisonen Antin Talli Mikkeli 37.12, 16) Marko Niskanen Porin prikaati 38.03, 17) Janne Ala-äijälä Lapin Salaman kuntoilijat 38.14, 18) Klaara Leponiemi Lempäälän Kisa Yleisurheilu 38.19, 19) Riku-Antti Naskali Kylmäkosken Veikot 39.18, 20) Mikko Mäkelä KeKe Running Team 39.20, 21) Samuli Kero Vammalan Kuntourheilijat ry 39.39, 22) Kari Virtanen RC Wirtanen 39.52, 23) Petri Heino Team Raju 40.17, 24) Juhani Yli-Marttila Team Rahola 40.18, 25) Juha-Pekka Koivula Hyde Park Run Club 40.26, 26) Elias Viitakoski Porin Tarmo 40.29, 27) Oona-Mari Hakulinen JKU 40.37, 28) Eero Lehtonen Western Part O&Ski Club 40.45, 29) Mikko Tenho Palstakallion pinkojat 40.46, 30) Joonas Favale Finnair NykHkPer 40.52, 31) Sami Kunttu Mikkelin Kilpa-Veikot 40.54, 31) Pauliina Utriainen Lastenklinikan laahustajat 40.54, 33) Tom Olsson Viasveden Maratonklubi 40.59, 34) Timo Manninen Musta Neliö 41.00, 35) Jussi Kivioja Nakkila Works 41.05, 36) Olavi Piisi Viasveden Pullukat 41.06, 37) Elias Korpela TT Treenitehdas 41.15, 38) Taru Häyrinen Mikkelin Kilpa-Veikot 41.21, 38) Juha Souko APK-maratoonarit 41.21, 40) Mikko Puolitaival Rauman Palomiesurheilijat ry 41.26, 41) Ilkka Varis Tanen Peurat 41.55, 42) Jani Tuomisto My little pony riders 42.01, 43) Ville-Veikko Nurminen Cimcorp 42.16, 44) Saara Malinen Runner´s Club 42.33, 45) Jari Huhtala Vatajankosken Sähkö 42.37, 46) Markku Myllymäki Artelli Keittiöt Oy 42.46, 47) Niilo Liuhto Pillerin pyörittäjät 43.06, 48) Pekka Toivola Lehmihenkilöt 43.20, 49) Ville Väliniemi Rauman kaupunki 43.35, 50) Rahkola Kalle Posiva Kivikengät 43.36, 51) Eija Keski-Säntti Virkut /EPSHP 43.51, 52) Jorma Panula Terveystalo Pori 43.56, 53) Valtteri Laatunen Suomen Ilmailuopisto 43.58, 54) Jukka Vahti HEVI kivitalot 44.15, 55) Veli-Pekka Koivisto One way to Heaven 44.28, 56) Marko Ojala Karhunkaatajat 44.29, 57) Timo Walli Terveystalo Pori 44.51, 58) Jarkko Helin Suomen Ilmailuopisto 44.52, 59) Juho Leppikorpi Miesten kesken! 44.54, 60) Paula Nurmi Nakkilan Vire 45.24, 60) Antti-Jussi Koskinen Outotec 45.24, 62) Jaakko Pajarinen Cimcorp 45.27, 63) Juuso Nieminen Nakkilan Vire kuntoilijat 45.31, 64) Marika Kittilä Mikkelin Kilpa-Veikot 45.33, 65) Elli Mansikkaniemi Finnish Marathon Runners 45.37, 66) Maija Vallinoja Wonder Women 45.42, 67) Harri Alanen Mainiot mailerit 45.43, 68) Tomi Multanen Patrian Nandit Linnavuori 45.48, 69) Vaittinen Jari TVO #oikeenlaistakemiaa 46.01, 70) Maiju Muikku PVLOGLE 46.05, 71) Antti Salonen PomUra 46.12, 72) Raimo Alatörmä Porin prikaati 46.13, 73) Pia Lappalainen Scandic Ikaalisten Kylpylä 46.32, 74) Pekka Pihlajamäki Vatajankosken Sähkö 46.38, 75) Aila Arell Team Raju 46.39, 76) Teemu Toivanen Pomarkun lukio 46.49, 77) Konsta Tikka HArjUs Triathlon 46.54, 77) Aleksi Liukko-Sipi Valmet Automotive 46.54, 79) Ketola Sami VEHO SEINÄJOKI 46.56, 80) Tapio Pärssinen Rauman Palomiesurheilijat ry 46.57, 81) Tomi Collander Cimcorp 46.59, 82) Petri Koivunen Leikkurin Nopeet 47.06, 83) Heikki Haapakoski Uroskarhut 47.11, 84) Tomi Savolainen TVO Koolla on merkitystä 47.13, 85) Catherine Strandell Finnish Marathon Runners 47.28, 86) Pasi Kivistö Team Norski 47.31, 87) Samuli Nyblom Satakunnan käräjäoikeus 47.32, 88) Tapio Turunen Paperimassan Tuhoajat 47.34, 89) Juho Palonen Euramet Oy 47.40, 90) Mika Koivumäki Suominen Kuitukankaat 47.56, 91) Aleksi Mansikka-aho Ulvilan Vikkelät 48.00, 91) Tero Nissilä Pub Keidas 48.00, 93) Tapani Karjanlahti Hyvät tuhkat 48.14, 94) Riitta Heinonen Tarmon tytöt 48.31, 95) Laura Sinikallas LaSa 48.32, 96) Joao Gaetti Slowrunners 48.35, 97) Elina Peltomaa Louhen Ladyt 48.44, 98) Janne Laine Valmet Automotive 49.07, 98) Tomi Pakarinen Puujalat 49.07, 100) Niko Parviainen Eurajoen OAJ 49.13, 101) Reijo Kouhia TAU Rakennustekniikka 49.25, 102) Jonne Grans Ankkuripuiston Kunto 49.29, 102) Antti Laine Vesalan työväen kävelijät 49.29, 104) Lauri Virtanen Logistikas Oy 49.35, 105) Soili Koivula Häjyt Flikat 49.50, 106) Jere Härkönen Suomen Ilmailuopisto 49.55, 107) Hanna Gröndahl PSYL 49.59, 108) Antti Lehtonen Pori Energia 50.13, 109) Nikki Ari Satshp ensihoito 1 50.22, 110) Tero Jalonen Leineperin pelimiehet 50.38, 111) Minna Kiviharju Team Äkkilähtö 51.07, 112) Joel Salmio Boliden Harjavalta 51.13, 113) Thomas Lindgren Suomen Ilmailuopisto 51.16, 114) Jouni Mäkelä APK-maratoonarit 51.17, 115) Juho Mikkonen Liike on lääke 51.35, 116) Taru Aarnio Eurajoen kunta 52.30, 116) Veli-Petteri Nieminen Kuukkarin Kortteeri 52.30, 118) Niina Katajapuu Minions & Co 52.36, 119) Teemu Kivistö Team Telaketju 52.58, 120) Aada Nikki KOUKKUPOLVET 53.13, 121) Heikki Ruuti Uudenkoiviston VPK 53.27, 122) Anna Raitanen TVO Sähkösääret 53.29, 123) Kirsi Juusela Team FitStop 53.43, 123) Niko Turenius Corenso 53.43, 125) Juuso Aro JUJO TEAM 53.53, 126) Suvikas-Peltonen, Eeva Ercan´s Angels 53.55, 127) Riikka Kononen Kipakat 53.59, 128) Elina Seppälä PoSa 54.02, 129) Vili Peippo Kone Hissit 54.08, 130) Mikko Väisänen BMH Technology Oy 54.10, 131) Miikka Anttila Kaasmarkun WPK 54.17, 132) Heidi Sarvijärvi Teemu ja tytöt 54.37, 133) Pekka Pälsi Suominen Kuitukankaat 54.41, 134) Niina Pöysti Preiviikin Kirittäret 54.43, 135) Valtteri Patana Suomen Ilmailuopisto 54.50, 135) Esa Kangasniemi Suomen Euromaster 54.50, 137) Martti Viinamäki Eurajoen kunta 54.57, 138) Maija Jaakkola 5up 55.25, 139) Päivi Rantahalme Lastaamo 55.33, 140) Hans Maaniittu Inter Truncus 55.47, 141) Mila Mäkivaara Kellahden Kunto/ Team M 1 56.02, 142) Taru Raita Lastaamo 56.34, 143) Johanna Valonen Priimaa Pukkaa 56.35, 143) Katariina Kivioja NTK Keisarinnat 56.35, 145) Reima Salomaa ESHT 56.49, 146) Synnöve Staff NORSK STAFF 57.06, 147) Markku Haapaniemi Preiviikin Kirin Pantterit 57.09, 148) Tukka Mansikkamäki Ulvilan Pesä-Veikot 57.13, 149) Jenni Lukkari Pomarkun lukio 2 57.19, 150) Elina Laaksonen EPLL uki 57.27, 151) Marianne Luoma Synnäriteam 57.31, 152) Merja Huhtala Tulkkilan Tiput 57.36, 153) Janne Järvinen Eurajoen OAJ 57.44, 154) Tommila Susanna Satasairaala viestittäret 58.17, 155) Susa-Serina Hakamäki Nyks 58.24, 156) Markku Mäkelä Ahlaisten Urheilijat 58.37, 157) Jussi Sjöblom Omaa Voimaa 58.44, 158) Anu Heimosalmi Hero-juoksutiimi 58.46, 159) Juhani Valtanen Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 59.11, 160) Haapaniemi Teemu Satshp ensihoito 2 59.54, 161) Josefiina Saari LähiTapiola Lännen 1.00.07, 162) Maria Keskimäki Futismutsit Tove08 1.00.15, 163) Laura Mäenranta Boliden Harjavalta 1.00.52, 164) Hanna Heimolehto Sisäpiiri 1.00.58, 165) Helene Kynäsniemi Team Otso 1.01.11, 166) Karoliina Tuori AK-6 1.01.21, 167) Lotta-Emilia Huhdanmäki Kirran Katkokävelijät 1.01.26, 168) Antti-Jussi Vesa Matias Marttinen 82 1.02.08, 169) Rami Romppanen Farmitiimi 1.05.55, 170) Juha-Matti Manninen ELTU 1.06.03, 171) Eeva Nuurma Eurajoen kunta 1.06.16, 172) Haapala Taina Team Päikkäri 1.07.34, 173) Anitta Kylänpää Rauman kaupunki 1.07.55, 174) Juha-Pekka Heiskala Noormarkun VPK 1.07.59, 175) Kerttu Salmikivi Team Rahola 1.09.15, 176) Martti Halava Kosken Kuohu 1.10.09,