Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 7.4 km

Eurajoelta 1. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
1253Juuso HakalaPillerin pyörittäjät23.193.09 Typaikkajoukkueet (B)
2265Jukka AhokasNORSK STAFF27.103.40 Typaikkajoukkueet (B)
3203Miia NiittynenLempäälän Kisa Yleisurheilu27.233.42 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
4207Milla KasurinenRunner´s Club27.403.44 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
5258Hannu HonkasaloTeam Honkasalo-Timmeri Oy28.013.47 Typaikkajoukkueet (B)
6201Emma RainioJKU28.033.47 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
7261Reijo RajahalmeVatajankosken Sähkö28.093.48 Typaikkajoukkueet (B)
8204Minna HyvärinenMikkelin Kilpa-Veikot29.334.00 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
9268Toni TainioEuramet Oy29.504.02 Typaikkajoukkueet (B)
10263Toni PakkalaTAU Rakennustekniikka29.524.02 Typaikkajoukkueet (B)
11205Heidi PaasonenMikkelin Kilpa-Veikot31.284.15 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
12244Jaakko VuotariKaasmarkun WPK31.454.17 Typaikkajoukkueet (B)
13211Sini LaariFinnish Marathon Runners 31.464.18 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
14214Kristiina JoensuuHäjyt Flikat31.554.19 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
15224Tanja EkWonder Women32.064.20 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
16212Sari KoivuFinnish Marathon Runners 32.084.21 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
17202Eveliina JunnilaLaSa33.164.30 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
18260Marko TurunenValmet Automotive 33.304.32 Typaikkajoukkueet (B)
19266Matias MynttiSuomen Ilmailuopisto33.334.32 Typaikkajoukkueet (B)
20262Pasi HiltunenVatajankosken Sähkö33.384.33 Typaikkajoukkueet (B)
21206Leena KiviNakkilan Vire33.594.36 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
22251Matti KuusinenPalstakallion pinkojat34.174.38 Typaikkajoukkueet (B)
23209Fiina Jaakkola5up34.204.38 Typaikkajoukkueet (B)
24264Pekka NiemiUudenkoiviston VPK34.294.40 Typaikkajoukkueet (B)
25218Jaana LamminenPreiviikin Kirittäret34.454.42 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
26221Elina TillqvistTarmon tytöt34.464.42 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
27246Kai SavanderKone Hissit34.504.42 Typaikkajoukkueet (B)
28237Susanna SavelaVirkut /EPSHP35.094.45 Naiset, typaikkajoukkueet
29245Jarkko MäkivaaraKellahden Kunto/ Team M 135.204.46 Typaikkajoukkueet (B)
30216Mari FabigMinions & Co35.374.49 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
31210Celikkayalar, ErcanErcan´s Angels36.034.52 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
32223Nina JussinojaTeam Raju36.254.55 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
33222Matti ErkkiläCorenso36.364.57 Typaikkajoukkueet (B)
34233Marika KallioScandic Ikaalisten Kylpylä37.235.03 Naiset, typaikkajoukkueet
35220Janne LummePuujalat37.435.06 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
36249Katja MäensivuNyks37.585.08 Typaikkajoukkueet (B)
37247Jouni OljakkaLehmihenkilöt38.035.09 Typaikkajoukkueet (B)
38234Anna HanhikangasTeam FitStop38.045.09 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
39255Eija MäkinenSuomen Euromaster38.205.11 Typaikkajoukkueet (B)
40252Jussi VesaPatrian Nandit Linnavuori38.215.11 Typaikkajoukkueet (B)
41250Salomon KoivistoOne way to Heaven38.255.11 Typaikkajoukkueet (B)
42231Riina TaavitsainenRauman kaupunki38.475.14 Naiset, typaikkajoukkueet
43219Elina KiviluotoPriimaa Pukkaa38.485.15 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
44242Riina MäenpääEurajoen OAJ39.085.17 Typaikkajoukkueet (B)
45243Kalle KuromaaEurajoen OAJ39.095.17 Typaikkajoukkueet (B)
46235Minna PihlmanTulkkilan Tiput39.155.18 Naiset, typaikkajoukkueet
47230Jaana KöykkäPoSa39.265.20 Naiset, typaikkajoukkueet
48227Marianne LintukaEurajoen kunta39.515.23 Naiset, typaikkajoukkueet
49236Sanna NiemensivuTVO Sähkösääret40.025.25 Naiset, typaikkajoukkueet
50267Joona KiveläKosken Kuohu40.145.26 Typaikkajoukkueet (B)
51229Hanna LiljeroosKirran Katkokävelijät40.355.29 Naiset, typaikkajoukkueet
52215Raisa PeltomaaLouhen Ladyt40.415.30 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
53232Uotila MarjaSatasairaala viestittäret40.465.31 Naiset, typaikkajoukkueet
54239Minna NiinimaaAnkkuripuiston Kunto41.165.35 Typaikkajoukkueet (B)
55213Satu Myllymäki Futismutsit Tove0841.285.36 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
56248Pasi PihlajamäkiNoormarkun VPK42.115.42 Typaikkajoukkueet (B)
57228Paula OjalaKipakat42.195.43 Naiset, typaikkajoukkueet
58240Eija KorhonenEPLL uki42.345.45 Typaikkajoukkueet (B)
59238Anne KarjalainenAK-645.446.11 Typaikkajoukkueet (B)
60254Milla SaarijokiPomarkun lukio 246.086.14 Typaikkajoukkueet (B)
61241Juha MukkalaEurajoen kunta 46.126.15 Typaikkajoukkueet (B)
62226Maria VaahensaloEurajoen kunta 46.426.19 Naiset, typaikkajoukkueet
63259Vesa-Matti KnuutilaTeam Otso51.477.00 Typaikkajoukkueet (B)
64256Sanna PuontiSuominen Kuitukankaat 52.117.03 Typaikkajoukkueet (B)

Eurajoelta 1. osuus, matka: 7.4km: 1) Juuso Hakala Pillerin pyörittäjät 23.19, 2) Jukka Ahokas NORSK STAFF 27.10, 3) Miia Niittynen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 27.23, 4) Milla Kasurinen Runner´s Club 27.40, 5) Hannu Honkasalo Team Honkasalo-Timmeri Oy 28.01, 6) Emma Rainio JKU 28.03, 7) Reijo Rajahalme Vatajankosken Sähkö 28.09, 8) Minna Hyvärinen Mikkelin Kilpa-Veikot 29.33, 9) Toni Tainio Euramet Oy 29.50, 10) Toni Pakkala TAU Rakennustekniikka 29.52, 11) Heidi Paasonen Mikkelin Kilpa-Veikot 31.28, 12) Jaakko Vuotari Kaasmarkun WPK 31.45, 13) Sini Laari Finnish Marathon Runners 31.46, 14) Kristiina Joensuu Häjyt Flikat 31.55, 15) Tanja Ek Wonder Women 32.06, 16) Sari Koivu Finnish Marathon Runners 32.08, 17) Eveliina Junnila LaSa 33.16, 18) Marko Turunen Valmet Automotive 33.30, 19) Matias Myntti Suomen Ilmailuopisto 33.33, 20) Pasi Hiltunen Vatajankosken Sähkö 33.38, 21) Leena Kivi Nakkilan Vire 33.59, 22) Matti Kuusinen Palstakallion pinkojat 34.17, 23) Fiina Jaakkola 5up 34.20, 24) Pekka Niemi Uudenkoiviston VPK 34.29, 25) Jaana Lamminen Preiviikin Kirittäret 34.45, 26) Elina Tillqvist Tarmon tytöt 34.46, 27) Kai Savander Kone Hissit 34.50, 28) Susanna Savela Virkut /EPSHP 35.09, 29) Jarkko Mäkivaara Kellahden Kunto/ Team M 1 35.20, 30) Mari Fabig Minions & Co 35.37, 31) Celikkayalar, Ercan Ercan´s Angels 36.03, 32) Nina Jussinoja Team Raju 36.25, 33) Matti Erkkilä Corenso 36.36, 34) Marika Kallio Scandic Ikaalisten Kylpylä 37.23, 35) Janne Lumme Puujalat 37.43, 36) Katja Mäensivu Nyks 37.58, 37) Jouni Oljakka Lehmihenkilöt 38.03, 38) Anna Hanhikangas Team FitStop 38.04, 39) Eija Mäkinen Suomen Euromaster 38.20, 40) Jussi Vesa Patrian Nandit Linnavuori 38.21, 41) Salomon Koivisto One way to Heaven 38.25, 42) Riina Taavitsainen Rauman kaupunki 38.47, 43) Elina Kiviluoto Priimaa Pukkaa 38.48, 44) Riina Mäenpää Eurajoen OAJ 39.08, 45) Kalle Kuromaa Eurajoen OAJ 39.09, 46) Minna Pihlman Tulkkilan Tiput 39.15, 47) Jaana Köykkä PoSa 39.26, 48) Marianne Lintuka Eurajoen kunta 39.51, 49) Sanna Niemensivu TVO Sähkösääret 40.02, 50) Joona Kivelä Kosken Kuohu 40.14, 51) Hanna Liljeroos Kirran Katkokävelijät 40.35, 52) Raisa Peltomaa Louhen Ladyt 40.41, 53) Uotila Marja Satasairaala viestittäret 40.46, 54) Minna Niinimaa Ankkuripuiston Kunto 41.16, 55) Satu Myllymäki Futismutsit Tove08 41.28, 56) Pasi Pihlajamäki Noormarkun VPK 42.11, 57) Paula Ojala Kipakat 42.19, 58) Eija Korhonen EPLL uki 42.34, 59) Anne Karjalainen AK-6 45.44, 60) Milla Saarijoki Pomarkun lukio 2 46.08, 61) Juha Mukkala Eurajoen kunta 46.12, 62) Maria Vaahensalo Eurajoen kunta 46.42, 63) Vesa-Matti Knuutila Team Otso 51.47, 64) Sanna Puonti Suominen Kuitukankaat 52.11,