Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 9.3 km

Raumalta 1. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
14Ali AbdulrahmanTurun Urheiluliitto29.063.08 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
25Arto TalvinenMacho Fantastico/TuUl triathlon29.253.10 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
336Eric MbachaPoku29.303.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
41Henri AnsioFinnish Marathon Runners31.093.21 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
518Juha JärveläKauhajoen Maratoonarit32.123.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
643Oskari KangasniemiTeam J. Lauren Oy32.163.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
72Riku-Antti NaskaliKylmäkosken Veikot32.173.28 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
813Petrus HurtigEsan Lato32.473.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
919Olli ToivolaKeKe Running Team33.573.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1084Aleksi AhlforsRauman kaupunki33.583.39 Typaikkajoukkueet (A)
1185Miika Lahtela Rauman palomiesurheilijat34.013.39 Typaikkajoukkueet (A)
1238Ville-Veikka SilvolaPub Keidas34.113.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1354Jaakko MäkeläVammalan kuntourheilijat ry35.223.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
147Matti LehtonenVaajakosken Kuohu35.313.49 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1583Toni TupalaRakennustyöt Ville Kauppi Oy36.443.57 Typaikkajoukkueet (A)
16100Janne TuomistoHöntSä38.114.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1745Marko PaakkolaTeam Siikaranta38.184.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
189Mika KoivumäkiAPK-maratoonarit38.354.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1937Pasi KoskenvaaraPorin vapaaseurakunta39.514.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2067Maria KosunenKSM Eurajoen Portti40.104.19 Typaikkajoukkueet (A)
2142Elina PeltomaaSukurasite40.144.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2250Tino KallioinenUlvilan vikkelät40.414.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
233Davide BottieriMelamajavat41.244.27 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2455Aulis HeinoViasveden Maratonklupi41.274.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2569Jukka JaakohuhtaCimcorp 41.294.28 Typaikkajoukkueet (A)
2622Juha Heininenkoukkupolvet41.484.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2782Maiju MuikkuPuolustusvoimien logistiikkalaitos (PVLOGL)42.004.31 Typaikkajoukkueet (A)
2895Korkeakangas AnttiVeho Oy Ab Seinäjoki42.334.35 Typaikkajoukkueet (A)
2951Marko MäkinenUrjalan Urheilijat Gruppo43.304.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3010Lauri MäkinenAPK-maratoonarit44.064.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3149Juha HeikkiläTT Treenitehdas44.344.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3272Iiro NuotioMetso Outotec 145.344.54 Typaikkajoukkueet (A)
3334Elina UnkuriNTK Keisarinnat (Joukkueen nimenvaihto Nakkila - p45.374.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3421Riikka PiispaKissoja ja ilveksiä45.454.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3579Aki MäkeläPori Energia45.534.56 Typaikkajoukkueet (A)
3626Anna-Leena KorhonenLiikuttavat Sastamala46.014.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3771Rami SalminenMetsä Fibre Rauman tehdas /Paperiliiton osasto 846.024.57 Typaikkajoukkueet (A)
3841Sari KetolaRouheet ja Rohkeat46.044.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3928Viitanen Topi-MattiLions M 446.054.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4074Heikki ReikkoNakkila Works46.124.58 Typaikkajoukkueet (A)
4152Joonas RamstedtUudenkoiviston VPK47.165.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4244Henri HakulinenTeam Norski47.195.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4377Aki PirttimäkiOP Koti Länsi-Suomi47.495.08 Typaikkajoukkueet (A)
4432Jussi RantanenMainiot Mailerit48.265.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4524Katri SaloLastaamo48.335.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
46103Pasi GrönmanPomarkun Ura50.185.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4727Krannila KristianLions M 251.115.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4814Tomi PrihtiESHT51.535.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4981Petri LatostenmaaBoliden Harjavalta52.045.36 Typaikkajoukkueet (A)
5048Johanna MannerTT Treenitehdas52.215.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5196Eeva-Kaarina IkonenVesalan työväen kävelijät54.085.49 Typaikkajoukkueet (A)
5259Joonas TammelaBoliden Harjavalta54.225.51 Typaikkajoukkueet (A)
53101Onni HeikkiläYrjänän talli55.335.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5457Johanna TabermanBoliden Harjavalta55.385.59 Typaikkajoukkueet (A)

Raumalta 1. osuus, matka: 9.3km: 1) Ali Abdulrahman Turun Urheiluliitto 29.06, 2) Arto Talvinen Macho Fantastico/TuUl triathlon 29.25, 3) Eric Mbacha Poku 29.30, 4) Henri Ansio Finnish Marathon Runners 31.09, 5) Juha Järvelä Kauhajoen Maratoonarit 32.12, 6) Oskari Kangasniemi Team J. Lauren Oy 32.16, 7) Riku-Antti Naskali Kylmäkosken Veikot 32.17, 8) Petrus Hurtig Esan Lato 32.47, 9) Olli Toivola KeKe Running Team 33.57, 10) Aleksi Ahlfors Rauman kaupunki 33.58, 11) Miika Lahtela Rauman palomiesurheilijat 34.01, 12) Ville-Veikka Silvola Pub Keidas 34.11, 13) Jaakko Mäkelä Vammalan kuntourheilijat ry 35.22, 14) Matti Lehtonen Vaajakosken Kuohu 35.31, 15) Toni Tupala Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 36.44, 16) Janne Tuomisto HöntSä 38.11, 17) Marko Paakkola Team Siikaranta 38.18, 18) Mika Koivumäki APK-maratoonarit 38.35, 19) Pasi Koskenvaara Porin vapaaseurakunta 39.51, 20) Maria Kosunen KSM Eurajoen Portti 40.10, 21) Elina Peltomaa Sukurasite 40.14, 22) Tino Kallioinen Ulvilan vikkelät 40.41, 23) Davide Bottieri Melamajavat 41.24, 24) Aulis Heino Viasveden Maratonklupi 41.27, 25) Jukka Jaakohuhta Cimcorp 41.29, 26) Juha Heininen koukkupolvet 41.48, 27) Maiju Muikku Puolustusvoimien logistiikkalaitos (PVLOGL) 42.00, 28) Korkeakangas Antti Veho Oy Ab Seinäjoki 42.33, 29) Marko Mäkinen Urjalan Urheilijat Gruppo 43.30, 30) Lauri Mäkinen APK-maratoonarit 44.06, 31) Juha Heikkilä TT Treenitehdas 44.34, 32) Iiro Nuotio Metso Outotec 1 45.34, 33) Elina Unkuri NTK Keisarinnat (Joukkueen nimenvaihto Nakkila - p 45.37, 34) Riikka Piispa Kissoja ja ilveksiä 45.45, 35) Aki Mäkelä Pori Energia 45.53, 36) Anna-Leena Korhonen Liikuttavat Sastamala 46.01, 37) Rami Salminen Metsä Fibre Rauman tehdas /Paperiliiton osasto 8 46.02, 38) Sari Ketola Rouheet ja Rohkeat 46.04, 39) Viitanen Topi-Matti Lions M 4 46.05, 40) Heikki Reikko Nakkila Works 46.12, 41) Joonas Ramstedt Uudenkoiviston VPK 47.16, 42) Henri Hakulinen Team Norski 47.19, 43) Aki Pirttimäki OP Koti Länsi-Suomi 47.49, 44) Jussi Rantanen Mainiot Mailerit 48.26, 45) Katri Salo Lastaamo 48.33, 46) Pasi Grönman Pomarkun Ura 50.18, 47) Krannila Kristian Lions M 2 51.11, 48) Tomi Prihti ESHT 51.53, 49) Petri Latostenmaa Boliden Harjavalta 52.04, 50) Johanna Manner TT Treenitehdas 52.21, 51) Eeva-Kaarina Ikonen Vesalan työväen kävelijät 54.08, 52) Joonas Tammela Boliden Harjavalta 54.22, 53) Onni Heikkilä Yrjänän talli 55.33, 54) Johanna Taberman Boliden Harjavalta 55.38,