Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 7.8 km

Raumalta 2. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
14Niklas WihlmanTurun Urheiluliitto24.333.09 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
236Juha HellstenPoku25.413.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
35Vilho LoukkalahtiMacho Fantastico/TuUl triathlon25.453.18 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
443Janne NiemiTeam J. Lauren Oy27.183.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
52Markus VälimäkiKylmäkosken Veikot27.213.30 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
618Joni HulkkoKauhajoen Maratoonarit27.433.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
713Esa TurunenEsan Lato28.353.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
81Tom KinnunenFinnish Marathon Runners29.523.50 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
87Petteri AhonenVaajakosken Kuohu29.523.50 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1054Matti SaariVammalan kuntourheilijat ry30.583.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
113Esa vehkalahtiMelamajavat31.304.02 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1285Jerkku HintsalaRauman palomiesurheilijat31.334.03 Typaikkajoukkueet (A)
1319Perttu UotilaKeKe Running Team31.594.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1484Jani-Oskari AaltoRauman kaupunki33.004.14 Typaikkajoukkueet (A)
1555Nikolai HeinoViasveden Maratonklupi33.284.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
169Markku MännistöAPK-maratoonarit33.414.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1772Niko JärvenpääMetso Outotec 133.594.21 Typaikkajoukkueet (A)
1849Maija VirtanenTT Treenitehdas34.054.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1951Mika OjalaUrjalan Urheilijat Gruppo34.174.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2083Jari SaariRakennustyöt Ville Kauppi Oy34.364.26 Typaikkajoukkueet (A)
2114Ilpo PokelaESHT35.024.29 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2271Annastiina TaipaleMetsä Fibre Rauman tehdas /Paperiliiton osasto 835.154.31 Typaikkajoukkueet (A)
2350Aleksi Mansikka-ahoUlvilan vikkelät35.394.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2469Mika MäkeläCimcorp 36.594.44 Typaikkajoukkueet (A)
2545Tepu SalmiTeam Siikaranta37.024.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2626Juhani KortelahtiLiikuttavat Sastamala37.034.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2777Ville AaltonenOP Koti Länsi-Suomi38.024.53 Typaikkajoukkueet (A)
2848Marko PeräläTT Treenitehdas38.084.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2921Fiina JaakkolaKissoja ja ilveksiä38.104.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3022Arto Viitalakoukkupolvet38.124.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3142Tuukka PeltomaaSukurasite38.194.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3257Tero VähäsavoBoliden Harjavalta38.434.58 Typaikkajoukkueet (A)
3352Emilia SaarinenUudenkoiviston VPK38.544.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3432Petri HiltunenMainiot Mailerit39.125.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3538Risto KoivulaPub Keidas39.225.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3637Veli-Matti AnnalaPorin vapaaseurakunta39.235.03 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3710Silja SjölundAPK-maratoonarit39.365.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3841Saija-Leena TiainenRouheet ja Rohkeat40.165.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3924Juha RailamaaLastaamo40.375.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4044Timo NurmelaTeam Norski40.455.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4128Uitti VesaLions M 440.505.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
42103Aino GrönmanPomarkun Ura40.595.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4379Anu VartiainenPori Energia41.455.21 Typaikkajoukkueet (A)
4434Katariina Kivioja NTK Keisarinnat (Joukkueen nimenvaihto Nakkila - p42.235.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4595Kujala SamiVeho Oy Ab Seinäjoki42.505.29 Typaikkajoukkueet (A)
4682Jari-Tapio RantanenPuolustusvoimien logistiikkalaitos (PVLOGL)44.115.40 Typaikkajoukkueet (A)
4774Hanna Keto-SeppäläNakkila Works44.265.42 Typaikkajoukkueet (A)
48100Jani TuomistoHöntSä45.515.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4996Eeva-Stiina SmolanderVesalan työväen kävelijät47.066.02 Typaikkajoukkueet (A)
5027Kallioinen MikaLions M 248.096.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5159Tomi NikkanenBoliden Harjavalta50.356.29 Typaikkajoukkueet (A)
52101Ari JuntunenYrjänän talli50.556.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5367Nina TähtivuoriKSM Eurajoen Portti54.497.02 Typaikkajoukkueet (A)
5481Maria JärvinenBoliden Harjavalta57.487.25 Typaikkajoukkueet (A)

Raumalta 2. osuus, matka: 7.8km: 1) Niklas Wihlman Turun Urheiluliitto 24.33, 2) Juha Hellsten Poku 25.41, 3) Vilho Loukkalahti Macho Fantastico/TuUl triathlon 25.45, 4) Janne Niemi Team J. Lauren Oy 27.18, 5) Markus Välimäki Kylmäkosken Veikot 27.21, 6) Joni Hulkko Kauhajoen Maratoonarit 27.43, 7) Esa Turunen Esan Lato 28.35, 8) Tom Kinnunen Finnish Marathon Runners 29.52, 8) Petteri Ahonen Vaajakosken Kuohu 29.52, 10) Matti Saari Vammalan kuntourheilijat ry 30.58, 11) Esa vehkalahti Melamajavat 31.30, 12) Jerkku Hintsala Rauman palomiesurheilijat 31.33, 13) Perttu Uotila KeKe Running Team 31.59, 14) Jani-Oskari Aalto Rauman kaupunki 33.00, 15) Nikolai Heino Viasveden Maratonklupi 33.28, 16) Markku Männistö APK-maratoonarit 33.41, 17) Niko Järvenpää Metso Outotec 1 33.59, 18) Maija Virtanen TT Treenitehdas 34.05, 19) Mika Ojala Urjalan Urheilijat Gruppo 34.17, 20) Jari Saari Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 34.36, 21) Ilpo Pokela ESHT 35.02, 22) Annastiina Taipale Metsä Fibre Rauman tehdas /Paperiliiton osasto 8 35.15, 23) Aleksi Mansikka-aho Ulvilan vikkelät 35.39, 24) Mika Mäkelä Cimcorp 36.59, 25) Tepu Salmi Team Siikaranta 37.02, 26) Juhani Kortelahti Liikuttavat Sastamala 37.03, 27) Ville Aaltonen OP Koti Länsi-Suomi 38.02, 28) Marko Perälä TT Treenitehdas 38.08, 29) Fiina Jaakkola Kissoja ja ilveksiä 38.10, 30) Arto Viitala koukkupolvet 38.12, 31) Tuukka Peltomaa Sukurasite 38.19, 32) Tero Vähäsavo Boliden Harjavalta 38.43, 33) Emilia Saarinen Uudenkoiviston VPK 38.54, 34) Petri Hiltunen Mainiot Mailerit 39.12, 35) Risto Koivula Pub Keidas 39.22, 36) Veli-Matti Annala Porin vapaaseurakunta 39.23, 37) Silja Sjölund APK-maratoonarit 39.36, 38) Saija-Leena Tiainen Rouheet ja Rohkeat 40.16, 39) Juha Railamaa Lastaamo 40.37, 40) Timo Nurmela Team Norski 40.45, 41) Uitti Vesa Lions M 4 40.50, 42) Aino Grönman Pomarkun Ura 40.59, 43) Anu Vartiainen Pori Energia 41.45, 44) Katariina Kivioja NTK Keisarinnat (Joukkueen nimenvaihto Nakkila - p 42.23, 45) Kujala Sami Veho Oy Ab Seinäjoki 42.50, 46) Jari-Tapio Rantanen Puolustusvoimien logistiikkalaitos (PVLOGL) 44.11, 47) Hanna Keto-Seppälä Nakkila Works 44.26, 48) Jani Tuomisto HöntSä 45.51, 49) Eeva-Stiina Smolander Vesalan työväen kävelijät 47.06, 50) Kallioinen Mika Lions M 2 48.09, 51) Tomi Nikkanen Boliden Harjavalta 50.35, 52) Ari Juntunen Yrjänän talli 50.55, 53) Nina Tähtivuori KSM Eurajoen Portti 54.49, 54) Maria Järvinen Boliden Harjavalta 57.48,