Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 5.2 km

Raumalta 3. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
136Antti NiinistöPoku15.563.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
24Johannes BrunilaTurun Urheiluliitto16.463.13 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
343Kalle RytkönenTeam J. Lauren Oy17.463.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
41Janne LaakkonenFinnish Marathon Runners18.223.32 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
513Jaakko RautioEsan Lato18.553.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
65Pekka StenholmMacho Fantastico/TuUl triathlon19.003.39 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
7100Margå MäntyläHöntSä19.263.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
884Kimmo KouruRauman kaupunki19.493.49 Typaikkajoukkueet (A)
918Leevi KiukkonenKauhajoen Maratoonarit20.053.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
102Tommi KeikkoKylmäkosken Veikot20.323.57 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1119Tero KnuutilaKeKe Running Team21.304.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1285Teppo AhlqvistRauman palomiesurheilijat21.514.12 Typaikkajoukkueet (A)
137Marko AvikainenVaajakosken Kuohu22.014.14 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1451Onni MäkinenUrjalan Urheilijat Gruppo22.134.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1583Santeri RuotsalainenRakennustyöt Ville Kauppi Oy23.054.26 Typaikkajoukkueet (A)
1682Ari Keski-RauskaPuolustusvoimien logistiikkalaitos (PVLOGL)23.334.32 Typaikkajoukkueet (A)
173Essi HyleMelamajavat23.394.33 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1844Niko Yli-AnttilaTeam Norski24.124.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1932Johanna JaakkolaMainiot Mailerit24.174.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2050Lauri MunkkiUlvilan vikkelät24.184.40 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2110Aulis ValliAPK-maratoonarit24.264.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
22103Kristian StarkPomarkun Ura24.334.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
239Anna KoivumäkiAPK-maratoonarit24.374.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2455Kristian NurmiViasveden Maratonklupi24.394.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2542Kaarlo PeltomaaSukurasite25.034.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2654Ville JokelaVammalan kuntourheilijat ry25.244.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2737Marcus SöderlundPorin vapaaseurakunta25.264.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2734Juha HiltunenNTK Keisarinnat (Joukkueen nimenvaihto Nakkila - p25.264.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
29101Timo NeulaluomaYrjänän talli26.215.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3022Teppo Mäkipääkoukkupolvet26.325.06 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3157Sini ParkkaliBoliden Harjavalta26.465.09 Typaikkajoukkueet (A)
3214Petri SuniESHT26.585.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3367Tuomas KosunenKSM Eurajoen Portti27.015.12 Typaikkajoukkueet (A)
3477Jani RaukkoOP Koti Länsi-Suomi27.055.13 Typaikkajoukkueet (A)
3524Susanne KokkoLastaamo27.305.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3695Viljanmaa OlliVeho Oy Ab Seinäjoki28.075.24 Typaikkajoukkueet (A)
3771Kimmo KankaalaMetsä Fibre Rauman tehdas /Paperiliiton osasto 828.235.28 Typaikkajoukkueet (A)
3752Mika KeidasUudenkoiviston VPK28.235.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3969Mika SilvennoinenCimcorp 28.255.28 Typaikkajoukkueet (A)
4049Mari KarjalaTT Treenitehdas28.505.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4128Lahtonen JoniLions M 429.105.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4238Mari InkinenPub Keidas29.375.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4348Milja PeräläTT Treenitehdas29.515.44 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4474Mikko SusiNakkila Works29.575.46 Typaikkajoukkueet (A)
4579Hanna GrönroosPori Energia30.235.51 Typaikkajoukkueet (A)
4626Aapo JärvinenLiikuttavat Sastamala30.425.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4772Tapio NiemiMetso Outotec 131.476.07 Typaikkajoukkueet (A)
4821Elina HeikkiläKissoja ja ilveksiä32.056.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4996Johanna MaaluotoVesalan työväen kävelijät32.386.17 Typaikkajoukkueet (A)
5041Virpi LuomaRouheet ja Rohkeat33.006.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5181Maarit GratschewBoliden Harjavalta33.266.26 Typaikkajoukkueet (A)
5227Niemelä JaakkoLions M 235.136.46 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5345Anna KruunariTeam Siikaranta38.047.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5459Eveliina IjäsBoliden Harjavalta40.187.45 Typaikkajoukkueet (A)

Raumalta 3. osuus, matka: 5.2km: 1) Antti Niinistö Poku 15.56, 2) Johannes Brunila Turun Urheiluliitto 16.46, 3) Kalle Rytkönen Team J. Lauren Oy 17.46, 4) Janne Laakkonen Finnish Marathon Runners 18.22, 5) Jaakko Rautio Esan Lato 18.55, 6) Pekka Stenholm Macho Fantastico/TuUl triathlon 19.00, 7) Margå Mäntylä HöntSä 19.26, 8) Kimmo Kouru Rauman kaupunki 19.49, 9) Leevi Kiukkonen Kauhajoen Maratoonarit 20.05, 10) Tommi Keikko Kylmäkosken Veikot 20.32, 11) Tero Knuutila KeKe Running Team 21.30, 12) Teppo Ahlqvist Rauman palomiesurheilijat 21.51, 13) Marko Avikainen Vaajakosken Kuohu 22.01, 14) Onni Mäkinen Urjalan Urheilijat Gruppo 22.13, 15) Santeri Ruotsalainen Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 23.05, 16) Ari Keski-Rauska Puolustusvoimien logistiikkalaitos (PVLOGL) 23.33, 17) Essi Hyle Melamajavat 23.39, 18) Niko Yli-Anttila Team Norski 24.12, 19) Johanna Jaakkola Mainiot Mailerit 24.17, 20) Lauri Munkki Ulvilan vikkelät 24.18, 21) Aulis Valli APK-maratoonarit 24.26, 22) Kristian Stark Pomarkun Ura 24.33, 23) Anna Koivumäki APK-maratoonarit 24.37, 24) Kristian Nurmi Viasveden Maratonklupi 24.39, 25) Kaarlo Peltomaa Sukurasite 25.03, 26) Ville Jokela Vammalan kuntourheilijat ry 25.24, 27) Marcus Söderlund Porin vapaaseurakunta 25.26, 27) Juha Hiltunen NTK Keisarinnat (Joukkueen nimenvaihto Nakkila - p 25.26, 29) Timo Neulaluoma Yrjänän talli 26.21, 30) Teppo Mäkipää koukkupolvet 26.32, 31) Sini Parkkali Boliden Harjavalta 26.46, 32) Petri Suni ESHT 26.58, 33) Tuomas Kosunen KSM Eurajoen Portti 27.01, 34) Jani Raukko OP Koti Länsi-Suomi 27.05, 35) Susanne Kokko Lastaamo 27.30, 36) Viljanmaa Olli Veho Oy Ab Seinäjoki 28.07, 37) Kimmo Kankaala Metsä Fibre Rauman tehdas /Paperiliiton osasto 8 28.23, 37) Mika Keidas Uudenkoiviston VPK 28.23, 39) Mika Silvennoinen Cimcorp 28.25, 40) Mari Karjala TT Treenitehdas 28.50, 41) Lahtonen Joni Lions M 4 29.10, 42) Mari Inkinen Pub Keidas 29.37, 43) Milja Perälä TT Treenitehdas 29.51, 44) Mikko Susi Nakkila Works 29.57, 45) Hanna Grönroos Pori Energia 30.23, 46) Aapo Järvinen Liikuttavat Sastamala 30.42, 47) Tapio Niemi Metso Outotec 1 31.47, 48) Elina Heikkilä Kissoja ja ilveksiä 32.05, 49) Johanna Maaluoto Vesalan työväen kävelijät 32.38, 50) Virpi Luoma Rouheet ja Rohkeat 33.00, 51) Maarit Gratschew Boliden Harjavalta 33.26, 52) Niemelä Jaakko Lions M 2 35.13, 53) Anna Kruunari Team Siikaranta 38.04, 54) Eveliina Ijäs Boliden Harjavalta 40.18,