Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 6.4 km

Raumalta 4. osuus ja Eurajoelta 2. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
14Juuso HakalaTurun Urheiluliitto19.513.06 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
236Joona SointuPoku20.273.12 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
35Mikko KarppinenMacho Fantastico/TuUl triathlon21.223.20 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
4105Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat22.333.31 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
513Riku-Pekka PiippoEsan Lato22.473.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
654Kimmo SavolainenVammalan kuntourheilijat ry23.223.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
77Jukka EskelinenVaajakosken Kuohu23.393.42 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
818Harri MetsärantaKauhajoen Maratoonarit23.473.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
9106Amanda VirtanenTurun Urheiluliitto23.573.45 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
1022Timo Kerokoukkupolvet23.593.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
111Jeremy PalmerFinnish Marathon Runners24.023.45 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
122Timo LähteenmäkiKylmäkosken Veikot24.263.49 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
13142Ari PalolahtiSallan rajavartioasema24.273.49 Typaikkajoukkueet (B)
1419Jukka PasanenKeKe Running Team25.163.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
153Anna SelivaaraMelamajavat26.134.06 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
16151Jenni OksaTeam Synnäri & Junnukarhut26.194.07 Typaikkajoukkueet (B)
1785Emil MartikainenRauman palomiesurheilijat26.424.10 Typaikkajoukkueet (A)
1855Marko PaakkolaViasveden Maratonklupi26.494.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
199Petri HarjuAPK-maratoonarit26.594.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2021Juho RohilaKissoja ja ilveksiä27.454.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
21103Wiljami TimgrenPomarkun Ura27.504.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2269Juuso JusiCimcorp 28.074.24 Typaikkajoukkueet (A)
2349Tuija LatvaTT Treenitehdas28.184.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
24131Juha PaturiKarpalomehukarpaasi28.484.30 Typaikkajoukkueet (B)
2542Matti PeltomaaSukurasite29.214.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
26124Benjami NurmelaSatasairaalan leikkurin nopeet29.414.38 Typaikkajoukkueet (B)
27133Kai SavanderKone Hissit 30.194.44 Typaikkajoukkueet (B)
2883Anne SaariRakennustyöt Ville Kauppi Oy30.204.44 Typaikkajoukkueet (A)
2952Pekka NiemiUudenkoiviston VPK30.244.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3044Pasi KivistöTeam Norski30.254.45 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3114Mika RukakoskiESHT30.444.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3282Simo HeinonenPuolustusvoimien logistiikkalaitos (PVLOGL)30.454.48 Typaikkajoukkueet (A)
3371Jarno MäkeläMetsä Fibre Rauman tehdas /Paperiliiton osasto 830.474.49 Typaikkajoukkueet (A)
34100Eleanoora TuomistoHöntSä30.524.49 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
35112Jaana Lamminen Preiviikin Kirittäret30.594.50 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
3650Arttu HyvönenUlvilan vikkelät31.024.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
37109Lotta HulkkoKauhajoen Maratoonarit31.274.55 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
38111Annika PolviPoku31.354.56 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
3951Juha NikkiläUrjalan Urheilijat Gruppo31.394.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
40118Emilia TuomainenPetun Nopeet31.434.57 Naiset, typaikkajoukkueet
4141Mika IsoniemiRouheet ja Rohkeat31.544.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
42129Sari SaariFortaco Ostrobothnia32.225.03 Typaikkajoukkueet (B)
43121Elina UusitaloSatasairaalan Ercans Angels 32.295.05 Typaikkajoukkueet (B)
4479Kimmo KurikkaPori Energia32.305.05 Typaikkajoukkueet (A)
45152Tommi KuorttiVip-Cargo Runners33.035.10 Typaikkajoukkueet (B)
4638Katja NissiläPub Keidas33.435.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4632Salla TuomolaMainiot Mailerit33.435.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4877Lotta RipattiOP Koti Länsi-Suomi33.445.16 Typaikkajoukkueet (A)
4926Kari NieminenLiikuttavat Sastamala33.465.17 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5028Rantala MarkoLions M 433.535.18 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5159Riikka-Maria SaariBoliden Harjavalta33.575.18 Typaikkajoukkueet (A)
5295Hakoniemi HarriVeho Oy Ab Seinäjoki34.045.19 Typaikkajoukkueet (A)
5324Päivi RantahalmeLastaamo34.145.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5445Suvi HolmbergTeam Siikaranta34.275.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5537Lauri KärryläPorin vapaaseurakunta34.345.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5672Joni-Pekka PihaMetso Outotec 134.575.28 Typaikkajoukkueet (A)
57154Petteri HuttunenTAU Rakennustekniikka34.595.28 Typaikkajoukkueet (B)
58127Annika Immonen735.045.29 Typaikkajoukkueet (B)
59146Teemu OjaniittySuominen Kuitukankaat35.305.33 Typaikkajoukkueet (B)
60123Tuire MetsoSatasairaalan Kirurgian Katkokävelijät35.375.34 Naiset, typaikkajoukkueet
6157Kati PöllänenBoliden Harjavalta35.395.34 Typaikkajoukkueet (A)
6274Janne HuttunenNakkila Works35.415.35 Typaikkajoukkueet (A)
63135Joa RasmussenKylänpäät36.405.44 Typaikkajoukkueet (B)
6484Lauri LehtonenRauman kaupunki37.045.48 Typaikkajoukkueet (A)
6510Raimo MäkinenAPK-maratoonarit37.085.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
66130Ari WikstenIKH PORI37.135.49 Typaikkajoukkueet (B)
6712Marita YlikoskiELTU37.245.51 Typaikkajoukkueet (B)
6834Anni KiveläNTK Keisarinnat (Joukkueen nimenvaihto Nakkila - p37.345.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
69138Eeva YlänenOlut tasting38.035.57 Typaikkajoukkueet (B)
70147Janne AlakoskiSLOWRUNNERS39.306.10 Typaikkajoukkueet (B)
7196Marja VääräläVesalan työväen kävelijät39.496.13 Typaikkajoukkueet (A)
7267Sofia LehtimäkiKSM Eurajoen Portti40.166.18 Typaikkajoukkueet (A)
7327Koskinen MerjaLions M 240.356.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7481Katriina MannonenBoliden Harjavalta40.496.23 Typaikkajoukkueet (A)
75132Julia MäkivaaraKellahden Kunto/ Team Mäkivaara40.506.23 Typaikkajoukkueet (B)
7643Samuli MattilaTeam J. Lauren Oy44.467.00 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
77136Mari RaikistoNoormarkun VPK45.167.04 Typaikkajoukkueet (B)
78126Pauliina LammiTuulikellon tempotahti 45.307.07 Naiset, typaikkajoukkueet
7948Hanna VastamaaTT Treenitehdas45.387.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
80101Mila ArolaYrjänän talli51.228.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
81125Anni MäntyläTuulikellon TahtiTempo52.348.13 Naiset, typaikkajoukkueet

Raumalta 4. osuus ja Eurajoelta 2. osuus, matka: 6.4km: 1) Juuso Hakala Turun Urheiluliitto 19.51, 2) Joona Sointu Poku 20.27, 3) Mikko Karppinen Macho Fantastico/TuUl triathlon 21.22, 4) Heini Ikonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 22.33, 5) Riku-Pekka Piippo Esan Lato 22.47, 6) Kimmo Savolainen Vammalan kuntourheilijat ry 23.22, 7) Jukka Eskelinen Vaajakosken Kuohu 23.39, 8) Harri Metsäranta Kauhajoen Maratoonarit 23.47, 9) Amanda Virtanen Turun Urheiluliitto 23.57, 10) Timo Kero koukkupolvet 23.59, 11) Jeremy Palmer Finnish Marathon Runners 24.02, 12) Timo Lähteenmäki Kylmäkosken Veikot 24.26, 13) Ari Palolahti Sallan rajavartioasema 24.27, 14) Jukka Pasanen KeKe Running Team 25.16, 15) Anna Selivaara Melamajavat 26.13, 16) Jenni Oksa Team Synnäri & Junnukarhut 26.19, 17) Emil Martikainen Rauman palomiesurheilijat 26.42, 18) Marko Paakkola Viasveden Maratonklupi 26.49, 19) Petri Harju APK-maratoonarit 26.59, 20) Juho Rohila Kissoja ja ilveksiä 27.45, 21) Wiljami Timgren Pomarkun Ura 27.50, 22) Juuso Jusi Cimcorp 28.07, 23) Tuija Latva TT Treenitehdas 28.18, 24) Juha Paturi Karpalomehukarpaasi 28.48, 25) Matti Peltomaa Sukurasite 29.21, 26) Benjami Nurmela Satasairaalan leikkurin nopeet 29.41, 27) Kai Savander Kone Hissit 30.19, 28) Anne Saari Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 30.20, 29) Pekka Niemi Uudenkoiviston VPK 30.24, 30) Pasi Kivistö Team Norski 30.25, 31) Mika Rukakoski ESHT 30.44, 32) Simo Heinonen Puolustusvoimien logistiikkalaitos (PVLOGL) 30.45, 33) Jarno Mäkelä Metsä Fibre Rauman tehdas /Paperiliiton osasto 8 30.47, 34) Eleanoora Tuomisto HöntSä 30.52, 35) Jaana Lamminen Preiviikin Kirittäret 30.59, 36) Arttu Hyvönen Ulvilan vikkelät 31.02, 37) Lotta Hulkko Kauhajoen Maratoonarit 31.27, 38) Annika Polvi Poku 31.35, 39) Juha Nikkilä Urjalan Urheilijat Gruppo 31.39, 40) Emilia Tuomainen Petun Nopeet 31.43, 41) Mika Isoniemi Rouheet ja Rohkeat 31.54, 42) Sari Saari Fortaco Ostrobothnia 32.22, 43) Elina Uusitalo Satasairaalan Ercans Angels 32.29, 44) Kimmo Kurikka Pori Energia 32.30, 45) Tommi Kuortti Vip-Cargo Runners 33.03, 46) Katja Nissilä Pub Keidas 33.43, 46) Salla Tuomola Mainiot Mailerit 33.43, 48) Lotta Ripatti OP Koti Länsi-Suomi 33.44, 49) Kari Nieminen Liikuttavat Sastamala 33.46, 50) Rantala Marko Lions M 4 33.53, 51) Riikka-Maria Saari Boliden Harjavalta 33.57, 52) Hakoniemi Harri Veho Oy Ab Seinäjoki 34.04, 53) Päivi Rantahalme Lastaamo 34.14, 54) Suvi Holmberg Team Siikaranta 34.27, 55) Lauri Kärrylä Porin vapaaseurakunta 34.34, 56) Joni-Pekka Piha Metso Outotec 1 34.57, 57) Petteri Huttunen TAU Rakennustekniikka 34.59, 58) Annika Immonen 7 35.04, 59) Teemu Ojaniitty Suominen Kuitukankaat 35.30, 60) Tuire Metso Satasairaalan Kirurgian Katkokävelijät 35.37, 61) Kati Pöllänen Boliden Harjavalta 35.39, 62) Janne Huttunen Nakkila Works 35.41, 63) Joa Rasmussen Kylänpäät 36.40, 64) Lauri Lehtonen Rauman kaupunki 37.04, 65) Raimo Mäkinen APK-maratoonarit 37.08, 66) Ari Wiksten IKH PORI 37.13, 67) Marita Ylikoski ELTU 37.24, 68) Anni Kivelä NTK Keisarinnat (Joukkueen nimenvaihto Nakkila - p 37.34, 69) Eeva Ylänen Olut tasting 38.03, 70) Janne Alakoski SLOWRUNNERS 39.30, 71) Marja Väärälä Vesalan työväen kävelijät 39.49, 72) Sofia Lehtimäki KSM Eurajoen Portti 40.16, 73) Koskinen Merja Lions M 2 40.35, 74) Katriina Mannonen Boliden Harjavalta 40.49, 75) Julia Mäkivaara Kellahden Kunto/ Team Mäkivaara 40.50, 76) Samuli Mattila Team J. Lauren Oy 44.46, 77) Mari Raikisto Noormarkun VPK 45.16, 78) Pauliina Lammi Tuulikellon tempotahti 45.30, 79) Hanna Vastamaa TT Treenitehdas 45.38, 80) Mila Arola Yrjänän talli 51.22, 81) Anni Mäntylä Tuulikellon TahtiTempo 52.34,