Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 5.7 km

Raumalta 5. osuus ja Eurajoelta 3. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
136Joonas YlikahriPoku19.383.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
24Elmeri KeroTurun Urheiluliitto19.463.28 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
322Lasse Kerokoukkupolvet20.213.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
45Tomi NärväMacho Fantastico/TuUl triathlon21.093.43 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
513Markus RautioEsan Lato21.133.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6105Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat21.283.46 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
719Mikko MäkeläKeKe Running Team21.513.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
87Seppo PuttonenVaajakosken Kuohu21.593.51 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
932Jukka SavonheimoMainiot Mailerit22.043.52 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1054Antti RantalaVammalan kuntourheilijat ry22.123.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
11106Heljä-Viivi UnkilaTurun Urheiluliitto22.233.56 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
1143Tuomas ZacheusTeam J. Lauren Oy22.233.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
131Ville RantalaFinnish Marathon Runners22.403.59 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
142Eero PouruKylmäkosken Veikot22.514.01 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
15109Ella MettäläKauhajoen Maratoonarit23.124.04 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
1637Mika TapioPorin vapaaseurakunta23.434.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1755Juha-Matti HautaniemiViasveden Maratonklupi23.494.11 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
183Jaakko SelivaaraMelamajavat24.454.21 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
19142Santeri MäkeläSallan rajavartioasema24.464.21 Typaikkajoukkueet (B)
1983Emmanuel HelkkulaRakennustyöt Ville Kauppi Oy24.464.21 Typaikkajoukkueet (A)
2182Mikko LamminpääPuolustusvoimien logistiikkalaitos (PVLOGL)25.424.31 Typaikkajoukkueet (A)
2227Wallin EliasLions M 225.434.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2344Turo SakariTeam Norski25.454.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
249Teemu HaapalaAPK-maratoonarit25.514.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2551Niilo VehmasUrjalan Urheilijat Gruppo25.544.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
26146Juho TaipalmaaSuominen Kuitukankaat25.574.33 Typaikkajoukkueet (B)
27123Lauri MerisaloSatasairaalan Kirurgian Katkokävelijät26.084.35 Naiset, typaikkajoukkueet
2734Joonas RosenlövNTK Keisarinnat (Joukkueen nimenvaihto Nakkila - p26.084.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2969Jani LevoCimcorp 26.384.40 Typaikkajoukkueet (A)
30129Sylvi ToivolaFortaco Ostrobothnia26.444.41 Typaikkajoukkueet (B)
3128Saarinen JariLions M 426.474.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
32138Tomi CollanderOlut tasting26.494.42 Typaikkajoukkueet (B)
33111Hilla TenhoPoku26.524.43 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
3410Pasi KarlssonAPK-maratoonarit27.234.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3571Keijo KohtalaMetsä Fibre Rauman tehdas /Paperiliiton osasto 827.334.50 Typaikkajoukkueet (A)
3677Sanna KuuselaOP Koti Länsi-Suomi27.434.52 Typaikkajoukkueet (A)
3795Levä JoonaVeho Oy Ab Seinäjoki28.084.56 Typaikkajoukkueet (A)
3814Harri HemiäESHT28.124.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
39151Sinikka OksaTeam Synnäri & Junnukarhut28.254.59 Typaikkajoukkueet (B)
40133Tony SelinKone Hissit 28.274.59 Typaikkajoukkueet (B)
41118Katja MäensivuPetun Nopeet28.365.01 Naiset, typaikkajoukkueet
4245Nita HoikkaTeam Siikaranta29.095.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4350Antti HautaviitaUlvilan vikkelät29.125.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4418Elmeri TurunenKauhajoen Maratoonarit29.145.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4585Sauli LehtimäkiRauman palomiesurheilijat29.245.09 Typaikkajoukkueet (A)
4612Pekka MäkeläELTU29.275.10 Typaikkajoukkueet (B)
4726Hannu SuuniittyLiikuttavat Sastamala29.575.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4779Antti LehtonenPori Energia29.575.15 Typaikkajoukkueet (A)
4974Jarkko MeriläinenNakkila Works30.025.16 Typaikkajoukkueet (A)
5084Ari RajamäkiRauman kaupunki30.075.17 Typaikkajoukkueet (A)
5149Ville SantaharjuTT Treenitehdas30.275.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5224Sanna SalonenLastaamo30.435.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5338Antti JalonenPub Keidas30.455.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
53103Irja HarjunenPomarkun Ura30.455.24 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
55131Juha-Pekka PihlmanKarpalomehukarpaasi31.105.28 Typaikkajoukkueet (B)
5652Jussi RuutiUudenkoiviston VPK31.525.35 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
57152Joona MiettunenVip-Cargo Runners32.275.42 Typaikkajoukkueet (B)
58132Mia MäkivaaraKellahden Kunto/ Team Mäkivaara32.425.44 Typaikkajoukkueet (B)
59124Loviisa OjansivuSatasairaalan leikkurin nopeet32.445.45 Typaikkajoukkueet (B)
6081Kirsi LaineBoliden Harjavalta33.215.51 Typaikkajoukkueet (A)
6172Toni ÅkerströmMetso Outotec 133.295.52 Typaikkajoukkueet (A)
6241Teemu SundelinRouheet ja Rohkeat33.515.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
63154Anssi LaukkarinenTAU Rakennustekniikka34.035.58 Typaikkajoukkueet (B)
6467Jyrki LeinoKSM Eurajoen Portti34.095.59 Typaikkajoukkueet (A)
6559Tapio SjövallBoliden Harjavalta34.216.02 Typaikkajoukkueet (A)
66127Henna Viljanen734.356.04 Typaikkajoukkueet (B)
6748Marjukka PalinTT Treenitehdas34.376.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
68147Hilma AlakoskiSLOWRUNNERS34.476.06 Typaikkajoukkueet (B)
6942Hanna-Leena KantolaSukurasite34.546.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
70112Anu Pörsti Preiviikin Kirittäret35.016.09 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
71130Pekka MyllyluomaIKH PORI35.426.16 Typaikkajoukkueet (B)
72121Laura VäliläSatasairaalan Ercans Angels 36.056.20 Typaikkajoukkueet (B)
7321Juha MukkalaKissoja ja ilveksiä36.086.20 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
74100Saana BoeliusHöntSä37.056.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7557Minna IkonenBoliden Harjavalta38.096.42 Typaikkajoukkueet (A)
76135Anitta KylänpääKylänpäät38.196.43 Typaikkajoukkueet (B)
77101Maija HiihtoYrjänän talli38.416.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
78136Jari HalmeNoormarkun VPK39.036.51 Typaikkajoukkueet (B)
7996Anniina VirtanenVesalan työväen kävelijät41.337.17 Typaikkajoukkueet (A)
80125Jenni AhoTuulikellon TahtiTempo43.057.34 Naiset, typaikkajoukkueet
81126Sanna KallioTuulikellon tempotahti 55.569.49 Naiset, typaikkajoukkueet

Raumalta 5. osuus ja Eurajoelta 3. osuus, matka: 5.7km: 1) Joonas Ylikahri Poku 19.38, 2) Elmeri Kero Turun Urheiluliitto 19.46, 3) Lasse Kero koukkupolvet 20.21, 4) Tomi Närvä Macho Fantastico/TuUl triathlon 21.09, 5) Markus Rautio Esan Lato 21.13, 6) Alisa Virtanen Jyväskylän Kenttäurheilijat 21.28, 7) Mikko Mäkelä KeKe Running Team 21.51, 8) Seppo Puttonen Vaajakosken Kuohu 21.59, 9) Jukka Savonheimo Mainiot Mailerit 22.04, 10) Antti Rantala Vammalan kuntourheilijat ry 22.12, 11) Heljä-Viivi Unkila Turun Urheiluliitto 22.23, 11) Tuomas Zacheus Team J. Lauren Oy 22.23, 13) Ville Rantala Finnish Marathon Runners 22.40, 14) Eero Pouru Kylmäkosken Veikot 22.51, 15) Ella Mettälä Kauhajoen Maratoonarit 23.12, 16) Mika Tapio Porin vapaaseurakunta 23.43, 17) Juha-Matti Hautaniemi Viasveden Maratonklupi 23.49, 18) Jaakko Selivaara Melamajavat 24.45, 19) Santeri Mäkelä Sallan rajavartioasema 24.46, 19) Emmanuel Helkkula Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 24.46, 21) Mikko Lamminpää Puolustusvoimien logistiikkalaitos (PVLOGL) 25.42, 22) Wallin Elias Lions M 2 25.43, 23) Turo Sakari Team Norski 25.45, 24) Teemu Haapala APK-maratoonarit 25.51, 25) Niilo Vehmas Urjalan Urheilijat Gruppo 25.54, 26) Juho Taipalmaa Suominen Kuitukankaat 25.57, 27) Lauri Merisalo Satasairaalan Kirurgian Katkokävelijät 26.08, 27) Joonas Rosenlöv NTK Keisarinnat (Joukkueen nimenvaihto Nakkila - p 26.08, 29) Jani Levo Cimcorp 26.38, 30) Sylvi Toivola Fortaco Ostrobothnia 26.44, 31) Saarinen Jari Lions M 4 26.47, 32) Tomi Collander Olut tasting 26.49, 33) Hilla Tenho Poku 26.52, 34) Pasi Karlsson APK-maratoonarit 27.23, 35) Keijo Kohtala Metsä Fibre Rauman tehdas /Paperiliiton osasto 8 27.33, 36) Sanna Kuusela OP Koti Länsi-Suomi 27.43, 37) Levä Joona Veho Oy Ab Seinäjoki 28.08, 38) Harri Hemiä ESHT 28.12, 39) Sinikka Oksa Team Synnäri & Junnukarhut 28.25, 40) Tony Selin Kone Hissit 28.27, 41) Katja Mäensivu Petun Nopeet 28.36, 42) Nita Hoikka Team Siikaranta 29.09, 43) Antti Hautaviita Ulvilan vikkelät 29.12, 44) Elmeri Turunen Kauhajoen Maratoonarit 29.14, 45) Sauli Lehtimäki Rauman palomiesurheilijat 29.24, 46) Pekka Mäkelä ELTU 29.27, 47) Hannu Suuniitty Liikuttavat Sastamala 29.57, 47) Antti Lehtonen Pori Energia 29.57, 49) Jarkko Meriläinen Nakkila Works 30.02, 50) Ari Rajamäki Rauman kaupunki 30.07, 51) Ville Santaharju TT Treenitehdas 30.27, 52) Sanna Salonen Lastaamo 30.43, 53) Antti Jalonen Pub Keidas 30.45, 53) Irja Harjunen Pomarkun Ura 30.45, 55) Juha-Pekka Pihlman Karpalomehukarpaasi 31.10, 56) Jussi Ruuti Uudenkoiviston VPK 31.52, 57) Joona Miettunen Vip-Cargo Runners 32.27, 58) Mia Mäkivaara Kellahden Kunto/ Team Mäkivaara 32.42, 59) Loviisa Ojansivu Satasairaalan leikkurin nopeet 32.44, 60) Kirsi Laine Boliden Harjavalta 33.21, 61) Toni Åkerström Metso Outotec 1 33.29, 62) Teemu Sundelin Rouheet ja Rohkeat 33.51, 63) Anssi Laukkarinen TAU Rakennustekniikka 34.03, 64) Jyrki Leino KSM Eurajoen Portti 34.09, 65) Tapio Sjövall Boliden Harjavalta 34.21, 66) Henna Viljanen 7 34.35, 67) Marjukka Palin TT Treenitehdas 34.37, 68) Hilma Alakoski SLOWRUNNERS 34.47, 69) Hanna-Leena Kantola Sukurasite 34.54, 70) Anu Pörsti Preiviikin Kirittäret 35.01, 71) Pekka Myllyluoma IKH PORI 35.42, 72) Laura Välilä Satasairaalan Ercans Angels 36.05, 73) Juha Mukkala Kissoja ja ilveksiä 36.08, 74) Saana Boelius HöntSä 37.05, 75) Minna Ikonen Boliden Harjavalta 38.09, 76) Anitta Kylänpää Kylänpäät 38.19, 77) Maija Hiihto Yrjänän talli 38.41, 78) Jari Halme Noormarkun VPK 39.03, 79) Anniina Virtanen Vesalan työväen kävelijät 41.33, 80) Jenni Aho Tuulikellon TahtiTempo 43.05, 81) Sanna Kallio Tuulikellon tempotahti 55.56,