Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 4.5 km

Raumalta 6. osuus ja Eurajoelta 4. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
14Sisu MoilanenTurun Urheiluliitto14.483.17 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
25Jere HelminenMacho Fantastico/TuUl triathlon15.143.23 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
336Ali AbdulrahmanPoku15.153.23 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
432Elias TuominenMainiot Mailerit15.523.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
513Henrik HurtigEsan Lato16.173.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6106Johanna SällinenTurun Urheiluliitto16.463.44 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
719Kalle RuoholaKeKe Running Team18.054.01 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
855Elias ViitakoskiViasveden Maratonklupi18.074.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
91Janne KlasilaFinnish Marathon Runners18.174.04 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
102Jani HevonojaKylmäkosken Veikot18.454.10 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
11142Pasi SiljanmäkiSallan rajavartioasema18.544.12 Typaikkajoukkueet (B)
1210Jesse SoukoAPK-maratoonarit18.574.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1343Juhani Yli-MattilaTeam J. Lauren Oy19.054.14 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
14105Ida-Sofia SimolaJyväskylän Kenttäurheilijat19.544.25 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
157Markku MarjakaartoVaajakosken Kuohu19.554.26 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1685Jarmo HirveläRauman palomiesurheilijat20.154.30 Typaikkajoukkueet (A)
1759Topias HärmäBoliden Harjavalta20.204.31 Typaikkajoukkueet (A)
1838Tero NissiläPub Keidas20.234.32 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
19101Jesse KiveläYrjänän talli20.284.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
203Outi SeppäMelamajavat20.294.33 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
2169Risto PeltomäkiCimcorp 20.354.34 Typaikkajoukkueet (A)
229Jarkko MännistöAPK-maratoonarit20.504.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2334Maija VuoriNTK Keisarinnat (Joukkueen nimenvaihto Nakkila - p21.034.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2484Saila MännikköRauman kaupunki21.264.46 Typaikkajoukkueet (A)
2522Jorma Mennakoukkupolvet21.354.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2651Toni LeanderUrjalan Urheilijat Gruppo21.384.48 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2718MarkkuPentiläKauhajoen Maratoonarit22.034.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2852Petteri KesäläinenUudenkoiviston VPK22.044.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2950Maija KoskioUlvilan vikkelät22.084.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3082Hannu MäkeläPuolustusvoimien logistiikkalaitos (PVLOGL)22.335.01 Typaikkajoukkueet (A)
31133Joonas AiraksinenKone Hissit 22.345.01 Typaikkajoukkueet (B)
3254Jarmo Mauriala Vammalan kuntourheilijat ry22.385.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3244Henri HakulinenTeam Norski22.385.02 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
34151Siiri OksaTeam Synnäri & Junnukarhut22.445.03 Typaikkajoukkueet (B)
3471Petteri LehmuskallioMetsä Fibre Rauman tehdas /Paperiliiton osasto 822.445.03 Typaikkajoukkueet (A)
3614Rasmus SuniESHT23.015.07 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3745Eeva-Leena PaakkolaTeam Siikaranta23.125.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
38100Eeli TuomistoHöntSä23.165.10 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
39109Miina-Liisa Yli-KokkoKauhajoen Maratoonarit23.175.10 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
4049Anni HeininenTT Treenitehdas23.285.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4177Marko KuusiniemiOP Koti Länsi-Suomi23.295.13 Typaikkajoukkueet (A)
4226Pasi SandholmLiikuttavat Sastamala23.305.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
43147Tuomas KorvenkangasSLOWRUNNERS23.355.14 Typaikkajoukkueet (B)
44103Ossi OjalaPomarkun Ura24.075.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4583Ville KauppiRakennustyöt Ville Kauppi Oy24.105.22 Typaikkajoukkueet (A)
46124Mari-Karoliina VaviolahtiSatasairaalan leikkurin nopeet24.115.22 Typaikkajoukkueet (B)
4624Maarit SalomäkiLastaamo24.115.22 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
48132Jarkko MäkivaaraKellahden Kunto/ Team Mäkivaara24.135.23 Typaikkajoukkueet (B)
49111Virpi UusitaloPoku24.165.24 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
50146Ville AarnioSuominen Kuitukankaat24.225.25 Typaikkajoukkueet (B)
5121Sauli JaakkolaKissoja ja ilveksiä24.315.27 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5295Junttila JoonasVeho Oy Ab Seinäjoki24.355.28 Typaikkajoukkueet (A)
5348Minna NiemiTT Treenitehdas25.155.37 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5442Raisa PeltomaaSukurasite25.205.38 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5537Heikki ElläPorin vapaaseurakunta25.435.43 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5612Juha-Matti ManninenELTU25.515.45 Typaikkajoukkueet (B)
57131Lauri PöyhönenKarpalomehukarpaasi26.255.52 Typaikkajoukkueet (B)
58152Ville PiriläVip-Cargo Runners26.555.59 Typaikkajoukkueet (B)
5981Riina RuusunenBoliden Harjavalta26.586.00 Typaikkajoukkueet (A)
60130Juho MäkeläIKH PORI27.166.04 Typaikkajoukkueet (B)
6196Anna LähdeVesalan työväen kävelijät27.186.04 Typaikkajoukkueet (A)
62154Anssi LaukkarinenTAU Rakennustekniikka27.356.08 Typaikkajoukkueet (B)
63138Topi LevomaaOlut tasting27.386.08 Typaikkajoukkueet (B)
64112Marjo Ruohoneva Preiviikin Kirittäret27.416.09 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
65121Piia NurminenSatasairaalan Ercans Angels 28.476.24 Typaikkajoukkueet (B)
6628Lintunen TommiLions M 428.576.26 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
67118Julie RiitahuhtaPetun Nopeet29.056.28 Naiset, typaikkajoukkueet
68127Peppi Huuskonen729.286.33 Typaikkajoukkueet (B)
6941Marja-Leena IsoniemiRouheet ja Rohkeat29.296.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
7074Eero LoustiNakkila Works29.536.38 Typaikkajoukkueet (A)
71125Johanna KoivistoTuulikellon TahtiTempo29.596.40 Naiset, typaikkajoukkueet
72129Tomi HakanenFortaco Ostrobothnia30.046.41 Typaikkajoukkueet (B)
73126Suvi Rajamäki Tuulikellon tempotahti 30.136.43 Naiset, typaikkajoukkueet
7472Mika HeljalaMetso Outotec 130.146.43 Typaikkajoukkueet (A)
7567Ida-Maria ViinamäkiKSM Eurajoen Portti30.236.45 Typaikkajoukkueet (A)
7657Pauliina HolmströmBoliden Harjavalta30.456.50 Typaikkajoukkueet (A)
77135Lianne KylänpääKylänpäät30.496.51 Typaikkajoukkueet (B)
78136Laura AntilaNoormarkun VPK30.576.53 Typaikkajoukkueet (B)
7927Kivelä HannuLions M 232.417.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
80123Johanna SantahuhtaSatasairaalan Kirurgian Katkokävelijät32.567.19 Naiset, typaikkajoukkueet
8179Tiia NiemiPori Energia33.037.21 Typaikkajoukkueet (A)

Raumalta 6. osuus ja Eurajoelta 4. osuus, matka: 4.5km: 1) Sisu Moilanen Turun Urheiluliitto 14.48, 2) Jere Helminen Macho Fantastico/TuUl triathlon 15.14, 3) Ali Abdulrahman Poku 15.15, 4) Elias Tuominen Mainiot Mailerit 15.52, 5) Henrik Hurtig Esan Lato 16.17, 6) Johanna Sällinen Turun Urheiluliitto 16.46, 7) Kalle Ruohola KeKe Running Team 18.05, 8) Elias Viitakoski Viasveden Maratonklupi 18.07, 9) Janne Klasila Finnish Marathon Runners 18.17, 10) Jani Hevonoja Kylmäkosken Veikot 18.45, 11) Pasi Siljanmäki Sallan rajavartioasema 18.54, 12) Jesse Souko APK-maratoonarit 18.57, 13) Juhani Yli-Mattila Team J. Lauren Oy 19.05, 14) Ida-Sofia Simola Jyväskylän Kenttäurheilijat 19.54, 15) Markku Marjakaarto Vaajakosken Kuohu 19.55, 16) Jarmo Hirvelä Rauman palomiesurheilijat 20.15, 17) Topias Härmä Boliden Harjavalta 20.20, 18) Tero Nissilä Pub Keidas 20.23, 19) Jesse Kivelä Yrjänän talli 20.28, 20) Outi Seppä Melamajavat 20.29, 21) Risto Peltomäki Cimcorp 20.35, 22) Jarkko Männistö APK-maratoonarit 20.50, 23) Maija Vuori NTK Keisarinnat (Joukkueen nimenvaihto Nakkila - p 21.03, 24) Saila Männikkö Rauman kaupunki 21.26, 25) Jorma Menna koukkupolvet 21.35, 26) Toni Leander Urjalan Urheilijat Gruppo 21.38, 27) MarkkuPentilä Kauhajoen Maratoonarit 22.03, 28) Petteri Kesäläinen Uudenkoiviston VPK 22.04, 29) Maija Koskio Ulvilan vikkelät 22.08, 30) Hannu Mäkelä Puolustusvoimien logistiikkalaitos (PVLOGL) 22.33, 31) Joonas Airaksinen Kone Hissit 22.34, 32) Jarmo Mauriala Vammalan kuntourheilijat ry 22.38, 32) Henri Hakulinen Team Norski 22.38, 34) Siiri Oksa Team Synnäri & Junnukarhut 22.44, 34) Petteri Lehmuskallio Metsä Fibre Rauman tehdas /Paperiliiton osasto 8 22.44, 36) Rasmus Suni ESHT 23.01, 37) Eeva-Leena Paakkola Team Siikaranta 23.12, 38) Eeli Tuomisto HöntSä 23.16, 39) Miina-Liisa Yli-Kokko Kauhajoen Maratoonarit 23.17, 40) Anni Heininen TT Treenitehdas 23.28, 41) Marko Kuusiniemi OP Koti Länsi-Suomi 23.29, 42) Pasi Sandholm Liikuttavat Sastamala 23.30, 43) Tuomas Korvenkangas SLOWRUNNERS 23.35, 44) Ossi Ojala Pomarkun Ura 24.07, 45) Ville Kauppi Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 24.10, 46) Mari-Karoliina Vaviolahti Satasairaalan leikkurin nopeet 24.11, 46) Maarit Salomäki Lastaamo 24.11, 48) Jarkko Mäkivaara Kellahden Kunto/ Team Mäkivaara 24.13, 49) Virpi Uusitalo Poku 24.16, 50) Ville Aarnio Suominen Kuitukankaat 24.22, 51) Sauli Jaakkola Kissoja ja ilveksiä 24.31, 52) Junttila Joonas Veho Oy Ab Seinäjoki 24.35, 53) Minna Niemi TT Treenitehdas 25.15, 54) Raisa Peltomaa Sukurasite 25.20, 55) Heikki Ellä Porin vapaaseurakunta 25.43, 56) Juha-Matti Manninen ELTU 25.51, 57) Lauri Pöyhönen Karpalomehukarpaasi 26.25, 58) Ville Pirilä Vip-Cargo Runners 26.55, 59) Riina Ruusunen Boliden Harjavalta 26.58, 60) Juho Mäkelä IKH PORI 27.16, 61) Anna Lähde Vesalan työväen kävelijät 27.18, 62) Anssi Laukkarinen TAU Rakennustekniikka 27.35, 63) Topi Levomaa Olut tasting 27.38, 64) Marjo Ruohoneva Preiviikin Kirittäret 27.41, 65) Piia Nurminen Satasairaalan Ercans Angels 28.47, 66) Lintunen Tommi Lions M 4 28.57, 67) Julie Riitahuhta Petun Nopeet 29.05, 68) Peppi Huuskonen 7 29.28, 69) Marja-Leena Isoniemi Rouheet ja Rohkeat 29.29, 70) Eero Lousti Nakkila Works 29.53, 71) Johanna Koivisto Tuulikellon TahtiTempo 29.59, 72) Tomi Hakanen Fortaco Ostrobothnia 30.04, 73) Suvi Rajamäki Tuulikellon tempotahti 30.13, 74) Mika Heljala Metso Outotec 1 30.14, 75) Ida-Maria Viinamäki KSM Eurajoen Portti 30.23, 76) Pauliina Holmström Boliden Harjavalta 30.45, 77) Lianne Kylänpää Kylänpäät 30.49, 78) Laura Antila Noormarkun VPK 30.57, 79) Kivelä Hannu Lions M 2 32.41, 80) Johanna Santahuhta Satasairaalan Kirurgian Katkokävelijät 32.56, 81) Tiia Niemi Pori Energia 33.03,