Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 10.4 km

Raumalta 7. osuus ja Eurajoelta 5. osuus eli viestin viimeinen osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
14Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto35.073.23 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
25Otto LoukkalahtiMacho Fantastico/TuUl triathlon35.103.23 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
336Aaro MattilaPoku36.223.30 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
454Samuli KeroVammalan kuntourheilijat ry36.333.31 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
51Tomi HalmeFinnish Marathon Runners36.443.32 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
6106Aino NiemiTurun Urheiluliitto37.193.35 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
7105Katri NiemistöJyväskylän Kenttäurheilijat37.293.36 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
885Riku HeinoRauman palomiesurheilijat37.523.38 Typaikkajoukkueet (A)
943Aki NiemiTeam J. Lauren Oy38.173.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1013Antti LeppänenEsan Lato38.203.41 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
117Petri LeppänenVaajakosken Kuohu38.533.44 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1218Esko HeinolaKauhajoen Maratoonarit39.173.47 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
139Juha SoukoAPK-maratoonarit39.513.50 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
142Juha NyyssönenKylmäkosken Veikot40.013.51 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
1581Eetu HolmbergBoliden Harjavalta40.283.53 Typaikkajoukkueet (A)
16100Marko MäntyläHöntSä40.313.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
17142Matti HietanenSallan rajavartioasema40.383.54 Typaikkajoukkueet (B)
1819Ossi KokkonenKeKe Running Team40.553.56 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
1982Tuomas MäkinenPuolustusvoimien logistiikkalaitos (PVLOGL)41.073.57 Typaikkajoukkueet (A)
2069Ville-Veikko NurminenCimcorp 41.354.00 Typaikkajoukkueet (A)
21135Risto KylänpääKylänpäät42.474.07 Typaikkajoukkueet (B)
2234Jarkko Kujamäki NTK Keisarinnat (Joukkueen nimenvaihto Nakkila - p43.004.08 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2322Jarkko Rännälikoukkupolvet43.134.09 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
24130Joakim SmedroosIKH PORI43.464.13 Typaikkajoukkueet (B)
2512Mikko LeinoELTU44.094.15 Typaikkajoukkueet (B)
2626Antti JärvinenLiikuttavat Sastamala44.184.16 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2771Harri VuorinenMetsä Fibre Rauman tehdas /Paperiliiton osasto 844.484.18 Typaikkajoukkueet (A)
2851Petteri RuotsalainenUrjalan Urheilijat Gruppo44.524.19 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
2950Mikki KelttoUlvilan vikkelät45.104.21 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
30146Mika KoivumäkiSuominen Kuitukankaat45.454.24 Typaikkajoukkueet (B)
3110Pasi KoskenvaaraAPK-maratoonarit45.524.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3228Laaksonen JesseLions M 445.534.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
3349Jaakko JänttiTT Treenitehdas46.004.25 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
343Jarno NaskaliMelamajavat46.034.26 Miehet, kilpasarja, seurajoukkueet
35147Aleksanteri TombergSLOWRUNNERS46.304.28 Typaikkajoukkueet (B)
36124Petri KoivunenSatasairaalan leikkurin nopeet46.334.29 Typaikkajoukkueet (B)
37131Jukka VahtiKarpalomehukarpaasi46.354.29 Typaikkajoukkueet (B)
38109Lotta HanskiKauhajoen Maratoonarit46.454.30 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
3932Harri AlanenMainiot Mailerit47.194.33 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
40154Pauli SekkiTAU Rakennustekniikka47.534.36 Typaikkajoukkueet (B)
41132Mila MäkivaaraKellahden Kunto/ Team Mäkivaara48.154.38 Typaikkajoukkueet (B)
4221Antti PoukkaKissoja ja ilveksiä48.174.39 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
43133Ville MannilaKone Hissit 48.474.41 Typaikkajoukkueet (B)
44151Stella MäättänenTeam Synnäri & Junnukarhut48.514.42 Typaikkajoukkueet (B)
4442Priska PeltomaaSukurasite48.514.42 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
46118Arja VirtanenPetun Nopeet50.254.51 Naiset, typaikkajoukkueet
4741Ari OjaniittyRouheet ja Rohkeat50.274.51 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4845Vesa LindenTeam Siikaranta50.494.53 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
4938Hanna MainioPub Keidas51.004.54 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5055Markus HeinoViasveden Maratonklupi51.084.55 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5184Kati HaromoRauman kaupunki51.134.55 Typaikkajoukkueet (A)
5227Keitaanniemi TuomasLions M 251.254.57 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5324Tuomo KyhäLastaamo51.344.58 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
5457Mikko KuusiluomaBoliden Harjavalta51.374.58 Typaikkajoukkueet (A)
5574Olli RantalaNakkila Works51.424.58 Typaikkajoukkueet (A)
5644Jussi SaariTeam Norski51.534.59 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
57111Kirsi JuuselaPoku51.555.00 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
5883Juhani ValtanenRakennustyöt Ville Kauppi Oy52.335.03 Typaikkajoukkueet (A)
59103Tuomo GrönmanPomarkun Ura52.435.04 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6072Santeri JärvenpääMetso Outotec 153.265.08 Typaikkajoukkueet (A)
61112Niina Pöysti Preiviikin Kirittäret54.005.12 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
62121Ercan CelikkayalarSatasairaalan Ercans Angels 54.105.13 Typaikkajoukkueet (B)
6248Juha VastamaaTT Treenitehdas54.105.13 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
64152Oskari KarjalainenVip-Cargo Runners54.145.13 Typaikkajoukkueet (B)
6537Jaakko SalonenPorin vapaaseurakunta54.365.15 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
6695Manninen KalleVeho Oy Ab Seinäjoki54.585.17 Typaikkajoukkueet (A)
67129Juha SaarelaFortaco Ostrobothnia55.535.22 Typaikkajoukkueet (B)
6867Mika PajamäkiKSM Eurajoen Portti55.585.23 Typaikkajoukkueet (A)
6977Juha SuomiOP Koti Länsi-Suomi56.245.25 Typaikkajoukkueet (A)
7052Heikki RuutiUudenkoiviston VPK56.465.28 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
71138Tomi CollanderOlut tasting57.105.30 Typaikkajoukkueet (B)
7279Petri PaajanenPori Energia57.135.30 Typaikkajoukkueet (A)
73127Minna Immonen758.145.36 Typaikkajoukkueet (B)
7496Antti LaineVesalan työväen kävelijät58.295.37 Typaikkajoukkueet (A)
7559Miia AnttilaBoliden Harjavalta58.315.38 Typaikkajoukkueet (A)
76123Hanna LiljeroosSatasairaalan Kirurgian Katkokävelijät1.02.155.59 Naiset, typaikkajoukkueet
77101Joonatan JuntunenYrjänän talli1.03.206.05 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
78136Juha-Pekka HeiskalaNoormarkun VPK1.05.296.18 Typaikkajoukkueet (B)
7914Osku HokkanenESHT1.08.146.34 Miehet, kunto- ja erikoisjoukkueet
80125Amanda IsoviitaTuulikellon TahtiTempo1.09.196.40 Naiset, typaikkajoukkueet
81126Satu Kilkku Tuulikellon tempotahti 1.11.466.54 Naiset, typaikkajoukkueet

Raumalta 7. osuus ja Eurajoelta 5. osuus eli viestin viimeinen osuus, matka: 10.4km: 1) Tuure Haapanen Turun Urheiluliitto 35.07, 2) Otto Loukkalahti Macho Fantastico/TuUl triathlon 35.10, 3) Aaro Mattila Poku 36.22, 4) Samuli Kero Vammalan kuntourheilijat ry 36.33, 5) Tomi Halme Finnish Marathon Runners 36.44, 6) Aino Niemi Turun Urheiluliitto 37.19, 7) Katri Niemistö Jyväskylän Kenttäurheilijat 37.29, 8) Riku Heino Rauman palomiesurheilijat 37.52, 9) Aki Niemi Team J. Lauren Oy 38.17, 10) Antti Leppänen Esan Lato 38.20, 11) Petri Leppänen Vaajakosken Kuohu 38.53, 12) Esko Heinola Kauhajoen Maratoonarit 39.17, 13) Juha Souko APK-maratoonarit 39.51, 14) Juha Nyyssönen Kylmäkosken Veikot 40.01, 15) Eetu Holmberg Boliden Harjavalta 40.28, 16) Marko Mäntylä HöntSä 40.31, 17) Matti Hietanen Sallan rajavartioasema 40.38, 18) Ossi Kokkonen KeKe Running Team 40.55, 19) Tuomas Mäkinen Puolustusvoimien logistiikkalaitos (PVLOGL) 41.07, 20) Ville-Veikko Nurminen Cimcorp 41.35, 21) Risto Kylänpää Kylänpäät 42.47, 22) Jarkko Kujamäki NTK Keisarinnat (Joukkueen nimenvaihto Nakkila - p 43.00, 23) Jarkko Rännäli koukkupolvet 43.13, 24) Joakim Smedroos IKH PORI 43.46, 25) Mikko Leino ELTU 44.09, 26) Antti Järvinen Liikuttavat Sastamala 44.18, 27) Harri Vuorinen Metsä Fibre Rauman tehdas /Paperiliiton osasto 8 44.48, 28) Petteri Ruotsalainen Urjalan Urheilijat Gruppo 44.52, 29) Mikki Keltto Ulvilan vikkelät 45.10, 30) Mika Koivumäki Suominen Kuitukankaat 45.45, 31) Pasi Koskenvaara APK-maratoonarit 45.52, 32) Laaksonen Jesse Lions M 4 45.53, 33) Jaakko Jäntti TT Treenitehdas 46.00, 34) Jarno Naskali Melamajavat 46.03, 35) Aleksanteri Tomberg SLOWRUNNERS 46.30, 36) Petri Koivunen Satasairaalan leikkurin nopeet 46.33, 37) Jukka Vahti Karpalomehukarpaasi 46.35, 38) Lotta Hanski Kauhajoen Maratoonarit 46.45, 39) Harri Alanen Mainiot Mailerit 47.19, 40) Pauli Sekki TAU Rakennustekniikka 47.53, 41) Mila Mäkivaara Kellahden Kunto/ Team Mäkivaara 48.15, 42) Antti Poukka Kissoja ja ilveksiä 48.17, 43) Ville Mannila Kone Hissit 48.47, 44) Stella Määttänen Team Synnäri & Junnukarhut 48.51, 44) Priska Peltomaa Sukurasite 48.51, 46) Arja Virtanen Petun Nopeet 50.25, 47) Ari Ojaniitty Rouheet ja Rohkeat 50.27, 48) Vesa Linden Team Siikaranta 50.49, 49) Hanna Mainio Pub Keidas 51.00, 50) Markus Heino Viasveden Maratonklupi 51.08, 51) Kati Haromo Rauman kaupunki 51.13, 52) Keitaanniemi Tuomas Lions M 2 51.25, 53) Tuomo Kyhä Lastaamo 51.34, 54) Mikko Kuusiluoma Boliden Harjavalta 51.37, 55) Olli Rantala Nakkila Works 51.42, 56) Jussi Saari Team Norski 51.53, 57) Kirsi Juusela Poku 51.55, 58) Juhani Valtanen Rakennustyöt Ville Kauppi Oy 52.33, 59) Tuomo Grönman Pomarkun Ura 52.43, 60) Santeri Järvenpää Metso Outotec 1 53.26, 61) Niina Pöysti Preiviikin Kirittäret 54.00, 62) Ercan Celikkayalar Satasairaalan Ercans Angels 54.10, 62) Juha Vastamaa TT Treenitehdas 54.10, 64) Oskari Karjalainen Vip-Cargo Runners 54.14, 65) Jaakko Salonen Porin vapaaseurakunta 54.36, 66) Manninen Kalle Veho Oy Ab Seinäjoki 54.58, 67) Juha Saarela Fortaco Ostrobothnia 55.53, 68) Mika Pajamäki KSM Eurajoen Portti 55.58, 69) Juha Suomi OP Koti Länsi-Suomi 56.24, 70) Heikki Ruuti Uudenkoiviston VPK 56.46, 71) Tomi Collander Olut tasting 57.10, 72) Petri Paajanen Pori Energia 57.13, 73) Minna Immonen 7 58.14, 74) Antti Laine Vesalan työväen kävelijät 58.29, 75) Miia Anttila Boliden Harjavalta 58.31, 76) Hanna Liljeroos Satasairaalan Kirurgian Katkokävelijät 1.02.15, 77) Joonatan Juntunen Yrjänän talli 1.03.20, 78) Juha-Pekka Heiskala Noormarkun VPK 1.05.29, 79) Osku Hokkanen ESHT 1.08.14, 80) Amanda Isoviita Tuulikellon TahtiTempo 1.09.19, 81) Satu Kilkku Tuulikellon tempotahti 1.11.46,