Paluu tulospalveluun

Osuuskohtaiset tulokset

Matka: 7.4 km

Eurajoelta 1. osuus

Sija#NimiJoukkueAikamin/kmSarja
1105Sara-Elise RuokonenJyväskylän Kenttäurheilijat27.003.39 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
2106Lotta SundqvistTurun Urheiluliitto27.023.39 Naiset, kilpasarja, seurajoukkueet
3142Mikko KyyhkynenSallan rajavartioasema29.043.56 Typaikkajoukkueet (B)
4130Jarkko RiitahuhtaIKH PORI30.004.03 Typaikkajoukkueet (B)
512Kaj RauteELTU30.284.07 Typaikkajoukkueet (B)
6109Paula KiukkonenKauhajoen Maratoonarit30.354.08 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
7151Lauri KujansuuTeam Synnäri & Junnukarhut30.484.10 Typaikkajoukkueet (B)
8111Paula NurmiPoku31.204.14 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
9131Lauri TuominenKarpalomehukarpaasi33.354.32 Typaikkajoukkueet (B)
10132Jenni TiittanenKellahden Kunto/ Team Mäkivaara34.524.43 Typaikkajoukkueet (B)
11124Niina JoensuuSatasairaalan leikkurin nopeet34.584.44 Typaikkajoukkueet (B)
12133Vili PeippoKone Hissit 35.134.46 Typaikkajoukkueet (B)
13147Joao GaettiSLOWRUNNERS35.334.48 Typaikkajoukkueet (B)
14146Markus RasiSuominen Kuitukankaat37.045.01 Typaikkajoukkueet (B)
15121Eeva Suvikas-PeltonenSatasairaalan Ercans Angels 37.205.03 Typaikkajoukkueet (B)
16118Riitta PöystiPetun Nopeet38.065.09 Naiset, typaikkajoukkueet
17138Paula KarismaaOlut tasting39.425.22 Typaikkajoukkueet (B)
18123Lotta HuhdanmäkiSatasairaalan Kirurgian Katkokävelijät42.135.42 Naiset, typaikkajoukkueet
19112Henna Smedroos Preiviikin Kirittäret42.185.43 Naiset, kunto- ja erikoisjoukkueet
20154Marko LiiroTAU Rakennustekniikka42.205.43 Typaikkajoukkueet (B)
21135Katri RasmussenKylänpäät42.295.44 Typaikkajoukkueet (B)
22127Milja Luukkonen742.325.45 Typaikkajoukkueet (B)
23136Jouni LeinoNoormarkun VPK42.555.48 Typaikkajoukkueet (B)
24152Eija VarjonenVip-Cargo Runners43.175.51 Typaikkajoukkueet (B)
25129Jukka HakanenFortaco Ostrobothnia44.486.03 Typaikkajoukkueet (B)
26126Minna Vanhatalo Tuulikellon tempotahti 47.586.29 Naiset, typaikkajoukkueet
27125Maria LaaksonenTuulikellon TahtiTempo52.007.02 Naiset, typaikkajoukkueet
28137Teemu KivistöNuohous & ilmastointi Nieminen54.437.24 Typaikkajoukkueet (B)

Eurajoelta 1. osuus, matka: 7.4km: 1) Sara-Elise Ruokonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 27.00, 2) Lotta Sundqvist Turun Urheiluliitto 27.02, 3) Mikko Kyyhkynen Sallan rajavartioasema 29.04, 4) Jarkko Riitahuhta IKH PORI 30.00, 5) Kaj Raute ELTU 30.28, 6) Paula Kiukkonen Kauhajoen Maratoonarit 30.35, 7) Lauri Kujansuu Team Synnäri & Junnukarhut 30.48, 8) Paula Nurmi Poku 31.20, 9) Lauri Tuominen Karpalomehukarpaasi 33.35, 10) Jenni Tiittanen Kellahden Kunto/ Team Mäkivaara 34.52, 11) Niina Joensuu Satasairaalan leikkurin nopeet 34.58, 12) Vili Peippo Kone Hissit 35.13, 13) Joao Gaetti SLOWRUNNERS 35.33, 14) Markus Rasi Suominen Kuitukankaat 37.04, 15) Eeva Suvikas-Peltonen Satasairaalan Ercans Angels 37.20, 16) Riitta Pöysti Petun Nopeet 38.06, 17) Paula Karismaa Olut tasting 39.42, 18) Lotta Huhdanmäki Satasairaalan Kirurgian Katkokävelijät 42.13, 19) Henna Smedroos Preiviikin Kirittäret 42.18, 20) Marko Liiro TAU Rakennustekniikka 42.20, 21) Katri Rasmussen Kylänpäät 42.29, 22) Milja Luukkonen 7 42.32, 23) Jouni Leino Noormarkun VPK 42.55, 24) Eija Varjonen Vip-Cargo Runners 43.17, 25) Jukka Hakanen Fortaco Ostrobothnia 44.48, 26) Minna Vanhatalo Tuulikellon tempotahti 47.58, 27) Maria Laaksonen Tuulikellon TahtiTempo 52.00, 28) Teemu Kivistö Nuohous & ilmastointi Nieminen 54.43,